قرص ال کارنیتین گلد 500 میلی گرم مولتی نرمال 30 عددی

MultiNormal L-Carnitine Gold 500 mg 30 Tablets

10512

 • مکملی چربی سوز و کاهش دهنده وزن
 • بهبود فعالیت های ورزشی
 • حفظ سلامت قلب و عروق
 • عملکرد بهتر ورزشکاران 
 • کاهش دهنده اشتها
 • افزایش انرژی 

برند: مولتی نرمال MultiNormal

دسته بندی: ال کارنیتین

ناموجود

متأسفانه این محصول در کشور موجود نیست، شما می‌توانید از محصولات جایگزین آن استفاده نمایید

افزایش سوخت و ساز چربی در بدنافزایش دهنده سطح انرژی بدنبهبود عملکرد ورزشکارانکاهش وزن

263,900 تومان

کمک موثری به افزایش سطح انرژی بدن داردنقش مهمی در سوخت و ساز چربی ها داردبهبود عملکرد ورزشکارانافزایش باروری در مردانسلامت قلب و عروق

398,100 تومان

نوعقرص
تعداد30 عددی
نام برندمولتی نرمال MultiNormal
کشورسوئیس
کاربردکاهش وزن
مناسب برايعموم
روش مصرفروزانه 2 - 4 قرص میل شود.
مواد شاخصال کارنیتین ال تارترات
محفظهجعبه مقوایی
جنسيتبانوان و آقایان
سنبدون محدودیت
کد بهداشتی2285423369219810

قرص ال کارنیتین گلد 500 میلی گرم مولتی نرمال 30 عددی MultiNormal L-Carnitine Gold 500 mg 30 Tablets 

قرص ال کارنیتین گلد 500 در یک نگاه

قرص ال- کارنیتین گلد 500 تحت لیسانس کشور سوئیس و ساخت کشور ایران است. ال- کارنیتین یکی از مکمل‌های مفید برای افزایش توان عضلانی ورزشکاران و همچنین کاهش خستگی ناشی از ورزش است. قرص ال کارنیتین گلد 500  به‌صورت ال - کارنیتین ال - تارترات تولید می‌شود که شامل انواعی از آمینواسیدهای آزاد هستند که به چربی سوزی در بدن کمک می‌کنند؛ بنابراین می‌توان در کنار رژیم غذایی برای کاهش وزن نیز از قرص ال- کارنیتین گلد 500 استفاده کرد. انواع مکمل ال- کارنیتین مثل قرص ال- کارنیتین گلد 500 در افرادی مورداستفاده قرار می‌گیرد که سطح این ماده در بدن آن‌ها به دلایل مختلف بسیار پایین است.

مشخصات و ترکیبات ال کارنیتین گلد 500 میلی گرم مولتی نرمال

کارنیتین یک ترکیب آمینواسیدی است که به‌صورت دو ایزومر ال - کارنیتین ( L-carnitine) و دی – کارنیتین ( D-carnitine) در بدن ساخته می‌شود و فقط ایزومر ال - کارنیتن در متابولیسم و افزایش چربی سوزی نقش دارد. 98% کل ال - کارنیتین موجود در بدن در عضلات ذخیره می‌شود و مقدار اندکی نیز در کبد و جریان خون موجود است.

ال- کارنیتین ترکیبی است که از اسیدآمینه‌های لیزین و متیونین در بدن ساخته می‌شود. ال-کارنیتین شکل فعال کارنیتین است که یک ریزمغذی مفید برای بدن است. عملکرد ال- کارنیتین در بدن انتقال اسیدهای چرب به داخل میتوکندری سلول‌ها و تبدیل آن‌ها به انرژی است. ال- کارنیتین در عضلات و کبد ساخته می‌شود و در مواد غذایی مثل گوشت طیور، ماهی و برخی از محصولات لبنی وجود دارد.

ال- کارنیتین در شرایط عادی به‌اندازه کافی در بدن تولید می‌شود اما کمبود آن می‌تواند به دلیل کمبود مواد غذایی و شرایطی مانند اسهال و دیالیز، اختلالات کبدی و مصرف برخی داروها رخ دهد. در حال حاضر ال- کارنیتین به‌صورت مکمل غذایی و به اشکال کپسول، مایع خوراکی و حتی آمپول در دسترس است.

مصرف قرص ال کارنیتین برای کاهش وزن و چربی سوزی و همچنین افزایش عملکرد مغز، افزایش استقامت بدن، تنظیم قند خون و همچنین پیشگیری از آسیب‌های عضلانی در حین ورزش و فعالیت‌های بدنی شدید بسیار مفید است.

مطالعات صورت گرفته نشان می‌دهد که در برخی مراحل زندگی ازجمله بارداری و شیردهی که بدن نیازمند افزایش سطح انرژی است نیاز به ال - کارنیتین نیز افزایش می‌یابد و تولید آن در بدن افزایش می‌یابد.

برای اینکه بدن قادر به سنتز مقدار کافی ال- کارنیتین باشد باید ویتامین‌های C، B6 و نیاسین در رژیم غذایی روزانه موجود باشد. همچنین افراد گیاهخوار و وگان ها به‌شدت در معرض خطر کمبود ال- کارنیتین در بدن هستند و حتماً باید این ماده را به‌صورت مکمل غذایی مصرف کنند.

ال- کارنیتین در بدن می‌تواند به سایر آمینواسیدها مانند استیل ال- کارنیتین و پروپیونیل ال- کارنتین تبدیل شود. برخی از انواع ال- کارنتین و عملکرد آن‌ها در بدن شامل موارد زیر است:

 • د – کارنیتین ((D-carnitine: فرم غیرفعال کارنیتین است که ممکن است با مهار جذب سایر اشکال فعال کارنیتین باعث کمبود ال - کارنیتین در بدن شود.

 • استیل ال- کارنیتین (Acetyl-L-carnitine): احتمالاً مؤثرترین فرم ال- کارنیتین در مغز است و برای افرادی که دچار بیماری‌های نورودژنراتیو می‌شوند بسیار مفید خواهد بود.
 • پروپیونیل ال- کارنیتین Propionyl-L-carnitine(): این فرم از ال- کارنیتین برای بیماری‌های ناشی از مشکلات جریان خون ازجمله بیماری عروق محیطی و فشارخون بالا بسیار مفید است. این ترکیب با تولید نیتریک اکساید باعث بهبود جریان خون در بدن می‌شود.

 • آل- کارنی‌تان آل - تارتارت: این فرم از آل - کارنی‌تان به دلیل سرعت جذب بالا معمولاً به مکمل‌های ورزشی اضافه می‌شود. این ترکیب باعث بهبود ریکاوری در ورزشکاران شده و دردهای عضلانی ناشی از فعالیت‌های شدید فیزیکی را تسکین می‌دهد. این فرم از ال -کارنیتین در قرص ال- کارنیتین گلد 500 گنجانده‌شده است.

مزایای مصرف قرص ال کارنیتین گلد 500 

ال - کارنیتین یک ریزمغذی مفید است که برای کسب مزایای بیشتر در شرایط خاص به شکل مکمل تهیه‌شده است. مهم‌ترین عملکرد ال- کارنیتین در بدن مشارکت در عملکرد میتوکندریایی و تولید انرژی است. این ماده اسیدهای چرب را به میتوکندری می‌برد تا در آنجا طی روند بتا اکسیداسیون بسوزند و به انرژی تبدیل شوند. برای آگاهی بیشتر از عملکرد ال- کارنیتین در بدن با ما همراه باشید.

تأثیر ال- کارنیتین بر کاهش وزن

ازآنجایی‌که ال- کارنیتین اسیدهای چرب ذخیره‌شده را سوزانده و به انرژی تبدیل می‌کند تصور بر این است که می‌تواند توانایی شما برای سوزاندن چربی‌ها و درنتیجه کاهش وزن را افزایش دهد. تحقیقات انجام‌شده نشان می‌دهد که استفاده از مکمل ال- کارنیتین ازجمله قرص ال- کارنیتین گلد 500  می‌تواند در کنار رژیم غذایی به کاهش وزن کمک کند.

تأثیر ال- کارنیتین بر عملکرد مغزی

ال- کارنیتین با تبدیل به فرم استیل کارنیتین ممکن است مانع مشکلات کاهش هوشیاری وابسته به سن شود و یادگیری را بهبود ببخشد. برخی از تحقیقات نشان داده‌اند که ال- کارنیتین مغز را ریکاوری کرده و با افزایش توانایی مغز از ابتلا به آلزایمر و دیگر بیماری‌های مغزی جلوگیری می‌کند.

تأثیر ال - کارنیتین بر قلب

برخی از مطالعات نشان داده‌اند که ال- کارنیتین فشارخون و فرآیند التهاب ناشی از بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد. مصرف ال- کارنیتین در بیماران دچار اختلالات قلبی شدید مانند بیماری عروق کرونر و بیماری قلبی مزمن باعث بهبود وضعیت آن‌ها می‌شود.

بهبود عملکرد ورزشی

ورزشکاران ال- کارنیتین را برای بهبود عملکرد ورزشی استفاده می‌کنند و قرص ال- کارنیتین گلد 500 یکی از بهترین انواع مکمل‌های ال- کارنیتین برای ورزشکاران است که حاوی ال- تارتارات است. کارکرد قرص ال- کارنیتین گلد 500 با مکمل کافئین یا کراتین متفاوت است و بطور مستقیم عملکرد ورزشی را ارتقاء می‌دهد. ال – کارنیتین گلد 500

 • تولید گلبول قرمز را افزایش داده و اکسیژن‌رسانی به‌کل بدن و عضلات را بهبود می‌بخشد.

 • ناراحتی و خستگی ناشی از ورزش را به تأخیر می‌اندازد.
 • جریان خون و تولید نیتریک اکساید را افزایش می‌دهد.

 • درد عضلات بعد از ورزش را کاهش می‌دهد.
 • ریکاوری ورزشی را بهبود می‌بخشد.

تأثیر ال- کارنیتین بر دیابت نوع 2

ال - کارنیتین علائم دیابت نوع 2 و ریسک فاکتورهای آن را کاهش می‌دهد. تحقیقات نشان داده است که کارنیتین سطح قندخون را به‌طور قابل‌توجهی کاهش می‌دهد. ال- کارنیتین با افزایش یک آنزیم کلیدی به نام AMPK توانایی بدن برای مصرف کربوهیدرات‌ها را افزایش می‌دهد

معرفی محصول:

برای خرید قرص چربی سوز ال کارنتین به صفحه قرص ال کارنتین در داروخانه آنلاین داروبوم مراجعه کنید.

مزایا و خواص ال کارنیتین گلد 500 میلی گرم مولتی نرمال

 • درمان کمبود ال کارنیتین اولیه و ثانویه مخصوصا در بیماران دیالیزی
 • بهبود آلزایمر و بیماری های اختلال حافظه
 • افزایش دهنده توان عضلات
 • افزایش سوخت و ساز بدن
 • کاهش اشتها و وزن
 • کاهش خستگی

مقدار و نحوه مصرفال کارنیتین گلد 500 میلی گرم مولتی نرمال

در بزرگسالان روزانه 2 الی 4 قرص میل شود .

عوارض ال کارنیتین گلد 500 میلی گرم مولتی نرمال

تا کنون عارضه جانبی خاصی برای این محصول گزارش نشده است .

هشدار و پیشنهاد برای مصرف ال کارنیتین گلد 500 میلی گرم مولتی نرمال

 • در صورت مصرف هرگونه دارویی قبل از مصرف قرص ال- کارنیتین گلد 500 با پزشک مشورت کنید.
 • در صورت بارداری و شیردهی پیش از مصرف قرص ال- کارنیتین گلد 500 با پزشک مشورت کنید.
 • قرص ال کارنیتین گلد 500 را دور از دسترس اطفال و در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

 • دوز پیشنهادی قرص ال کارنیتین گلد 500  را سرخود افزایش ندهید.

نظر خود را بنویسید
*
*
3
دیدگاه کاربران
 • سلام. من کم کاری تیروئید دارم و قرص لوو تیروکسین مصرف نمیکنم چون باعث تپش قلبم میشه. میتونم از ال کارنیتین برای افزایش سوخت و ساز استفاده کنم؟
  داروخانه آنلاین داروبوم: با سلام کاربر گرامی درمان اصلی مشکل تیروئید همان داروی لووتیروکسین بوده و بهتر است این دارو زیر نظر پزشک متخصص تنظیم دوز شود. مصرف ال کارنیتین در افراد دارای مشکلات تیروئیدی تنها زیر نظر پزشک توصیه می شود. در صورتی که لووتیروکسین مصرف نشود و فعالیت ورزشی مناسب داشته باشید، می توانید از ال کارنیتین استفاده نمایید.با تشکر
 • سلام-ال کارنیتین برای کسی که ورزش نمیکنه تاثیر داره در جهت چربی سوزی یا افزایش انرزی و سایر خواصش؟؟ و کدوم شکل دارویی و برند بهتره ؟؟؟
  داروخانه آنلاین داروبوم: با سلام کاربر گرامی تاثیرگذاری آن به همراه ورزش مطمئنا خیلی بالاتر است. البته می توانید جهت بالا بردن سرعت متابولیسم نیز در زمان غیر ورزش ، نیز استفاده نمایید. با تشکر
 • میشه در کنار ال کارنتین سی ال ای بخورم؟
  داروخانه آنلاین داروبوم: با سلام کاربر عزیز ، در صورتیکه فعالیت ورزشی مناسب و منظمی داشته باشید مشکلی ندارد. با تشکر