تاریخ انقضاء: 2023/09 %30 تخفیف

قرص ویتامین دی 3 هلث اید 1000 میکروگرم 30 عددی

Health Aid Vitamin D3 1000IU 30 Tabs

11103

 • جلوگیری از پوکی استخوان
 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • تقویت استخوان

برند: هلث اید HealthAid

دسته بندی: قرص ویتامین D3

20,700 تومان

29,500 تومان

نوعقرص
تعداد30 عددی
نام برندهلث اید Health Aid
کشورانگلیس
حجم1000 میکروگرم
کاربردافزایش استحکام استخوان و جلوگیری از پوکی استخوان
روش مصرفروزی یک عدد میل شود.
مواد شاخصویتامین D3
محفظهقوطی پلاستیکی
جنسيتبانوان و آقایان
سنبدون محدودیت

قرص ویتامین دی 3 هلث اید 1000 میکروگرم 30 عددی (Health Aid Vitamin D3 1000IU)

قرص ویتامین D3 1000 میکروگرم هلث اید 30 عددی در یک نگاه

مصرف قرص ویتامین D3 1000 میکروگرم هلث اید 30 عددی (Health Aid Vitamin D3 1000IU) در جذب کلسیم و فسفر و همینطور بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن شما موثر است. مصرف این قرص باعث استحکام استخوان و دندان‌های شما نیز خواهد شد و از ابتلا به برخی بیماری‌ها نیز پیشگیری خواهد کرد. در صورت کمبود ویتامین D در بدن جذب کلسیم نیز به درستی انجام نخواهد شد. این موضوع در نهایت باعث آسیب رسیدن به استخوان‌ها و دندان‌های شما خواهد شد. مصرف و خرید اینترنتی قرص ویتامین d هلث اید از طریق داروخانه آنلاین داروبوم با تامین همزمان کلسیم از ابتلا به پوکی استخوان جلوگیری خواهد کرد و باعث بهبود این بیماری نیز خواهد شد.

مشخصات و ترکیبات قرص ویتامین دی 3 هلث اید 1000 میکروگرم

ویتامین د چه نقشی در بدن دارد؟

ویتامین د (D Vitamin) به صورت طبیعی زمانی که در معرض نور خورشید قرار بگیرید به صورت طبیعی در بدن شما تولید خواهد شد. با این وجود برخی شرایط مثل عدم قرارگیری در معرض نور خورشید، مقدار پائین ملاتونین و یا سبک زندگی ممکن است باعث کاهش سطح ویتامین د بدن شود. کمبود این ویتامین در بدن باعث مشکلاتی مثل خستگی مفرط، بی حالی، مشکلات عضله‌ای، دردهای عضلانی و تغییر خلق خواهد شد. همچنین این موضوع ممکن است به کاهش سطح ایمنی بدن نیز منجر شود.

استفاده از مکمل ویتامین D3 به همراه تغذیه سالم باعث جذب و استفاده صحیح از کلسیم و فسفر خواهد شد. همچنین این ویتامین در عملکرد صحیح سیستم ایمنی بدن نیز موثر است و نقش مستقیمی روی آن دارد. علاوه بر این موارد مقدار مناسب ویتامین د در بدن باعث تنظیم سطح کلسیم خود خواهد شد و به تقسیم سلولی صحیح نیز کمک خواهد کرد.

خرید قرص ویتامین D3 هلث اید

قرص ویتامین د۳ – ۱۰۰۰ هلث اید به چه منظوری تجویز می‌شود؟

پزشک شما ممکن است به دلایل مختلفی قرص ویتامین د۳ – ۱۰۰۰ را برای شما تجویز کند. برخی از این دلایل به شرح زیر هستند:

 • حفظ عملکرد صحیح سیستم ایمنی بدن
 • بهبود جذب و استفاده از کلسیم و فسفر
 • حفظ عملکرد نرمال عضلات و استخوان‌ها
 • حفظ سلامت دندان‌ها
 • تقویت تقسیم سلولی

چه افرادی به ویتامین د نیاز دارند؟

افرادی که به صورت طولانی مدت در منزل و یا خانه سالمندان نگه‌داری می‌شوند مهم‌ترین گروهی هستند که به ویتامین د نیاز دارند. همچنین افرادی که به بیماری‌های مرتبط به کمبود ویتامین د مثل سلیاک و کرون مبتلا هستند نیز دیگر افرادی هستند که ویتامین د آن‌ها باید به صورت مصنوعی و با استفاده از قرص تامین شود. به افراد مبتلا به پوکی استخوان، افرادی که سابقه شکستگی استخوان غیر شدید داشته‌اند و همچنین افرادی که کمبود کلسیم و فسفر خون دارند نیز مصرف قرص ویتامین د توصیه می‌شود. مصرف برخی داروها مانند داروهای ضد تشنج نیز باعث اختلال در تولید و جذب ویتامین D خواهد شد و به همین خاطر توصیه می‌شود این افراد نیز از قرص ویتامین د 3 – 1000 استفاده کنند.

برخی دیگر از گروه‌های عمده نیازمند قرص ویتامین د3 به شرح زیر هستند:

 • افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند.
 • افرادی که به مشکلات مربوط به عضلات دچار هستند.
 • افرادی که می‌خواهند استخوان ‌بندی قوی‌ای داشته باشند.
 •  افرادی که به اندازه کافی در معرض نور آفتاب قرار نمی‌گیرند.
 • افرادی که رنگ پوست تیره‌تری دارند.

تفاوت ویتامین D2 و D3

تفاوت اصلی این دو نوع ویتامین D به منبع تامین آن‌ها برمی‌گردد. ویتامین D3 فقط در غذاهایی که منشاء حیوانی دارند یافت می‌شود ولی ویتامین D2 فقط از منابع گیاهی تامین می‌شود. برای مثال برخی از منابع تامین ویتامین D3 زرده تخم مرغ، کره، جگر و ماهی‌های چرب هستند اما ویتامین D2 فقط در قارچ و مکمل‌های تقویتی یافت می‌شود.

یکی دیگر از منابع تامین این ویتامین پوست بدن است. بدن شما زمانی که در معرض نور آفتاب قرار می‌گیرد به تولید این ویتامین می‌پردازد. اشعه فرابنفش نور خورشید باعث فعال‌سازی سازنده‌های ویتامین D3 در پوست بدن شما خواهد شد. همین پروسه در گیاهان و قارچ‌ها نیز رخ می‌دهد و اشعه فرابنفش (UVB) باعث تولید ویتامین D2 خواهد شد. در صورتی که بخش عمده‌ای از وقت خود را در فضای باز می‌گذرانید و پوست شما نیز در معرض نور خورشید قرار می‌گیرد (بدون کرم ضد آفتاب) به احتمال زیاد تمام ویتامین د موردنیاز بدن شما تامین خواهد شد.

فواید قرص ویتامین D3 هلث اید

منابع طبیعی تامین کننده ویتامین D

تنها روش تامین سریع ویتامین D بدن مصرف قرص‌های ویتامین د3  1000 هلث اید است. با این وجود با مصرف برخی منابع غذایی می‌توان کمبود این ویتامین را در بدن تامین کرد. دلیل اصلی کمبود ویتامین D رژیم غذایی نامناسب و قرار نگرفتن در معرض نور خورشید است. در مواردی دیگر ممکن است کلیه و دستگاه گوارش توانایی جذب ویتامین D موردنیاز بدن را نداشته باشند. در این شرایط باید از طریق مصرف دارو ویتامین نسبت به تامین ویتامین د3  مورد نیاز بدن اقدام شود.

بیشتر بخوانید :

قرص جویدنی ویتامین د3 1000 نچرال ورد  به عنوان محصول مشابه

به شکل کلی سه روش عمده برای جبران کمبود ویتامین D مورد نیاز بدن وجود دارد:

1- منابع غذایی غنی از ویتامین D: یکی از بهترین روش‌ها برای تامین ویتامین D موردنیاز بدن استفاده از مواد غذایی است که به صورت طبیعی دارای این ویتامین هستند. غنی‌ترین منابع ویتامین D عبارتند از روغن ماهی، قارچ، شیر و لبنیات، تخم مرغ و ماهی‌های چرب.

2- استفاده از نور آفتاب: یکی از روش‌های موثر دیگر برای تامین ویتامین D بدن قرار گرفتن در معرض نور خورشید به صورت مستقیم است. دو بار در هفته قرار گرفتن در معرض نور خورشید به مدت 5 دقیقه تا نیم ساعت (از ساعت 10 صبح تا 3 بعد از ظهر) باعث تامین ویتامین D مورد نیاز بدن خواهد شد. البته توجه داشته باشید که باید به صورت مستقیم در معرض نور خورشید قرار بگیرید و تابش نور آفتاب از پشت پنجره و یا استفاده از کرم ضد آفتاب باعث کاهش جذب ویتامین D خواهد شد.

3- استفاده از قرص ویتامین د3 – 1000 هلث اید: استفاده از قرص‌های مکمل غذایی مثل ویتامین د3 – 1000 باعث افزایش جذب ویتامین D موردنیاز بدن خواهد شد. این قرص برای افرادی که مدت زمان زیادی را در منزل می‌مانند و یا بدن آن‌ها امکان جذب ویتامین D موردنیاز را ندارد توصیه می‌شود.

مزایا و خواص قرص ویتامین D3 هلث اید 1000 میکروگرم

 • کمک به رشد و استحکام استخوان ها
 • عملکرد صحیح سیستم ایمنی بدن
 • پیشگیری از بیماری های قلبی
 • جلوگیری از پوکی استخوان
 • جبران کمبود ویتامین D3
 • پیشگیری از سرطان ها
 • افزایش جذب کلسیم
 • تقویت استخوان

تماس با فروشگاه اینترنتی داروبوم

مقدار و نحوه مصرف قرص ویتامین دی 3 هلث اید 1000 میکرو گرم

بزرگسالان و افراد بالای 12 سال روزانه یک عدد قرص میل نمایند. مقدار مصرف مناسب قرص ویتامین د3 برای بزرگسالان و کودکان بالای 12 سال روزانه یک عدد می‌باشد. مصرف بیشتر از این مقدار فقط با توصیه پزشک یا فرد متخصص مجاز است.

عوارض قرص ویتامین  د3 هلث اید 1000 میکرو گرم

تاکنون عارضه جانبی خاصی برای این محصول گزارش نشده است.

هشدار و پیشنهاد برای مصرف قرص ویتامین دی 3 هلث اید 1000 میکرو گرم

 • افراد مبتلا به سنگ کلیه از نوع کربنات کلسیم بایستی مکمل‌های حاوی ویتامین D را با احتیاط و تحت نظر پزشک مصرف نمایند.
 • مقدار توصیه شده را بدون مشورت با پزشک و یا داروساز خود افزایش ندهید.
 • در صورت مصرف هرگونه دارو، قبل از مصرف با پزشک مشورت نمایید.
 • زنان باردار و شیرده حتماً قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنند.
نظر خود را بنویسید
*
*
2
دیدگاه کاربران
 • سلام : تاریخ مصرف تا 2023/04 بعلاوه ارسال سریع به شهرستان و بسته بندی مرتب. خیلی متشکر

  داروخانه آنلاین داروبوم:

  باسلام کاربر گرامی، 
  با تشکر از حسن نظر و انتخاب شما


 • چرا اینقدر نسبت به سایر فروشگاه ها گرونتره؟چرا؟

  داروخانه آنلاین داروبوم:

  باسلام کاربر گرامی،
  داروخانه آنلاین داروبوم همواره سعی دارد محصولات را با بهترین قیمت نسبت به سایر داروخانه های آنلاین عرضه کند. همچنین ارائه خدماتی چون ارسال رایگان و امکان بازگشت محصول به شما این اطمینان را می دهد که خریدی مطمئن و به صرفه را داشته باشید.