2022/03 با تخفیف !
خرید اینترنتی شربت آیروفیکس دایونیکس فارما 150 میلی لیتر

شربت آیروفیکس دایونیکس فارما 150 میلی لیتر

Dayonix Pharma Irofix 150 ml

12066

 • مانع ایجاد شدن لکه‌های سیاه بر روی دندان
 • پیشگیری از کم خونی ناشی از فقر آهن
 • موثر در ایجاد گلبول‌های قرمز خون
 • تامین آهن مورد نیاز بدن کودکان
 • موثر در جذب آهن بیشتر

برند: دایونیکس فارما Dayonix Pharma

59,000 تومان

105,000 تومان

نوع محصولشربت
نام برنددایونیکس فارما Dayonix Pharma
کشور مبدأ برندایران تحت لیسانس آلمان
حجم150 میلی لیتر
کاراییکمک به بهبود کم خونی ناشی از فقر آهن در کودکان
روش مصرفکودکان 3 تا 5 سال 2.5 میلی لیتر یک بار در روز مصرف نمایند.
ویتامین ها و مواد شاخصویتامین B6، ویتامین B12
نوع محفظه نگهدارندهقوطی پلاستیکی
جنسیت مصرف کنندهبانوان و آقایان
سن مصرف کنندهکودکان بالای یک سال

شربت آیروفیکس دایونیکس فارما در یک نگاه

شربت آیروفیکس دایونیکس فارما (Dayonix Pharma Irofix) ساخت ایران و مکمل کم خونی کودکان حاوی آهن است. ترکیبات خاص موجود در فرمولاسیون این مکمل از کم خونی ناشی از فقر آهن در کودکان جلوگیری می‌کند. شربت آهن دایونیکس فارما برخلاف سایر مکمل های آهن لکه سیاه بر روی دندان‌ها ایجاد نمی‌کند. آیروفیکس دایونیکس فارما برای کودکانی که از شیر خشک فاقد آهن تغذیه می‌کنند بسیار مناسب است و می‌توان بعد از 6 ماهگی با تجویز پزشک آن را در برنامه غذایی کودک قرار داد. شربت آیروفیکس دایونیکس فارما را می‌توانید با خرید اینترنتی از داروخانه آنلاین داروبوم خریداری کرده و از مزایای آن بهره مند شوید.

ترکیبات قطره آهن آیروفیکس دایونیکس

ترکیبات قطره آهن آیروفیکس دایونیکس شامل آهن لیپوزومال، ویتامین B6 و ویتامین 12 است. این ترکیبات در کنار هم از کم خونی فقر آهن جلوگیری کرده و آن را درمان می‌کنند. آهن لیپوزومال موجود در شربت آیروفیکس قدرت جذب آهن توسط بدن را افزایش داده و به سرعت کم خونی را برطرف می‌کند.

1- آهن

آهن یک ماده معدنی است که نوزادان و کودکان برای سلامتی و رشد به آن نیاز دارند. گلبول‌های قرمز حاوی هموگلوبین هستند، پروتئینی که اکسیژن را به تمام سلول‌های بدن می‌رساند. بدن ما برای ساخت هموگلوبین به آهن نیاز دارد. 

آهن موجود در شربت آیروفیکس به گلبول‌های قرمز رنگ می‌دهد و وقتی آهن کافی نداشته باشید، گلبول های قرمز کوچک و رنگ پریده می‌شوند. آن‌ها در این شرایط نمی‌توانند اکسیژن کافی را به اندام‌ها و ماهیچه‌های بدن شما برسانند که به این وضعیت کم خونی می‌گویند.

نوزادان و کودکان برای رشد طبیعی مغزشان به آهن نیاز دارند. نوزادانی که آهن کافی دریافت نمی‌کنند ممکن است فعالیت بدنی کمتری داشته باشند و رشد کندتری داشته باشند. انواع قرص آهن و کم خونی را می‌توانید با خرید آنلاین از داروخانه ها و سایت های مجاز تهیه نمایید.

کمبود آهن می‌تواند بر عملکرد کودکان بزرگ تر در دوران مدرسه نیز تأثیر بگذارد. سطوح پایین آهن می‌تواند تمرکز کودکان را با مشکل مواجه کند و باعث احساس خستگی و ضعف آن‌ها شود.

شربت آهن آیروفیکس

2- ویتامین ب12

کم خونی ناشی از کمبود ویتامین B12 وضعیتی است که در آن بدن شما به دلیل کمبود ویتامین B12، گلبول های قرمز سالم و کافی ندارد. این ویتامین برای ساخت گلبول های قرمز لازم است. این سلول ها اکسیژن را به تمام قسمت های بدن شما حمل می‌کنند. بدون وجود گلبول های قرمز کافی، بافت ها و اندام های شما اکسیژن کافی دریافت نمی‌کنند بنابراین نمی‌تواند به خوبی کار کند.

شربت آیروفیکس دایونیکس فارما با تأمین ویتامین B12 از کم خونی جلوگیری کرده و با ساخت تعداد مناسب گلبول قرمز از عوارض حاصل از کم خونی جلوگیری می‌کند. از فواید شربت آیروفیکس این است که مصرف قرص ویتامین B12 همراه با آهن از کم خونی کودکان جلوگیری کرده و آن را درمان می‌کند.

3- ویتامین ب6

ویتامین B6 یکی از هشت ویتامین گروه B است که در شربت آیروفیکس دایونیکس فارما گنجانده شده است. این گروه از ویتامین ها برای عملکرد صحیح سلول ها مهم هستند. آن‌ها به متابولیسم، تولید سلول های خونی و سالم نگه داشتن سلول های بدن کمک می‌کنند.

ویتامین B6 یک ویتامین محلول در آب است، به این معنی که در آب حل می‌شود. بدن ویتامین B6 را ذخیره نمی‌کند و مقادیر اضافی آن را از طریق ادرار دفع می‌کند بنابراین افراد باید هر روز ویتامین B6 کافی دریافت کنند.

بدن شما برای تولید هموگلوبین به ویتامین B6 نیاز دارد، پروتئین موجود در گلبول های قرمز خون که برای رساندن اکسیژن به سراسر بدن لازم است. این شکل از کم خونی ناشی از کمبود ویتامین اغلب زمانی رخ می‌دهد که شما به اندازه کافی غذاهای غنی از ویتامین B6 مانند غلات غنی شده، لوبیا، موز، آجیل، گوشت، مرغ، ماهی، و برخی میوه ها و سبزیجات را مصرف نمی‌کنید.

شربت آیروفیکس دایونیکس فارما

فواید شربت آیروفیکس دایونیکس فارما

هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان، آهن یک ماده معدنی مهم برای رشد و تکامل است. آهن به طور طبیعی در برخی غذاها یافت می‌شود و در مکمل های بدون نسخه نیز موجود است.قرص آهن و کم خونی داروهای بسیار رایجی هستند که می‌توان به راحتی آن‌ها را از داروخانه ها تهیه کرد.

 شربت آیروفیکس برای کودکان بسیار مفید است و به خصوص آهن را برای کودکانی که به سرعت در حال رشد هستند تامین می‌کند. این مینرال به بدن اجازه می‌دهد هموگلوبین تولید کند و اکسیژن را از ریه ها به سراسر بدن منتقل کند. آهن همچنین برای ساخت برخی هورمون ها مورد نیاز است. 

لازم به ذکر است در 6 ماه اول زندگی نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می‌شوند، آنچه را که نیاز دارند از شیر مادر دریافت می‌کنند. همچنین بانوان می توانند با استفاده از مکمل دوران بارداری و شیردهی ویتامین های لازم را تأمین کنند. با این حال استفاده از غذاهای دیگر پس از 6 ماهگی خطر کمبود آهن را در کودک شما افزایش می‌دهد. هنگامی که نوزادان شروع به خوردن غذاهای جامد می‌کنند، میزان آهن مورد نیاز آن‌ها به سن بستگی خواهد داشت. 

اگر نگران هستید که فرزندتان به اندازه کافی این ویتامین و آهن را دریافت نکند ابتدا با پزشک اطفال صحبت کنید. بدون مشورت با پزشک به کودک خود مکمل ندهید زیرا آهن بیش از حد می‌تواند سمی باشد. 

علت کم خونی در کودکان چیست؟

کمبود آهن باعث اختلال در ساخت هموگلوبین می‌شود و باعث کاهش هموگلوبین خون می‌شود، در نتیجه کاهش هموگلوبین اکسیژن کافی به سلول‌ها برای ساخت گلبول‌های قرمز نمی‌رسد و تعداد این گلبول‌ها کم می‌شود. کاهش سطح گلبول‌های قرمز در خون کم خونی ناشی از فقر آهن را ایجاد می‌کند.

چه گروهی از کودکان بیشتر در معرض کم خونی ناشی از فقر آهن هستند؟

کودکان تا 6 ماه اول نوزادی خود ذخایر آهن مورد نیاز خود را دارند اما از 6 ماهگی به بعد اگر آهن مورد نیاز بدن خود را دریافت نکنند دچار کمبود آهن می‌شوند. و اگر فقر این ماده ضروری جبران نشود با کم ‌خونی مواجه خواهند شد. شربت آیروفیکس یک مکمل کودکان عالی برای تامین آهن کودکان بالای یک سال است. این مکمل حاوی ویتامین B6، ویتامین B12 و... است که هر کدام از این ترکیبات نقش بسزایی در کم خونی دارند.

 • کودکانی که بعد از 6 ماهگی از غذاهایی حاوی آهن تغذیه نکردند
 • کودکانی که قبل از یک سالگی شیر گاو تغذیه می‌کردند
 • کودکانی که از شیر خشک فاقد آهن تغذیه کردند
 • نوزادانی که زود متولد شده‌اند
 • نوزادان کم وزن هنگام تولد

علائم کم خونی در کودکان

فقر آهن علاوه بر ایجاد کم خونی در کودکان سبب اختلال در خلق و خوی آن‌ها می‌شود. و بر روی حافظه آن‌ها نیز اثر سو می‌گذارد. از این رو جبران کمبود آهن مخصوصا در سنین کودکی از اهمیت بسیار بالایی بر خوردار است. کم خونی در کودکان باعث بروز علائمی همچون رنگ پریدگی پوست، سرگیجه و ضعف، خشکی دهان، تنفس سریع، ضربان قلب بالا و اختلال در خلق و خوی می‌شود.

تماس با فروشگاه اینترنتی داروبوم

 • نقش ویتامین B6 در کم خونی

ویتامین B6 برای ساخت هموگلوبین یک ویتامین ضروری به‌شمار می‌رود و در صورت کمبود این ویتامین ساخت هموگلوبین کاهش می‌یابد. همانطور که گفتیم کاهش هموگلوبین باعث کمتر تولید شدن گلبول‌های قرمز خون می‌شود و در نتیجه کم خونی ناشی از فقر آهن رخ می‌دهد. ویتامین B6 برای درمان کم خونی نیز بسیار موثر است و در روند درمانی این بیماری نقش مهمی دارد.

 • ویتامین B12 و جذب آهن

ویتامین B12 در جذب آهن و ساخت گلبول‌های قرمز خون نقش مهمی دارد. اگر سطح این ویتامین در خون کاهش یابد جذب آهن دچار اختلال می‌شود. کمبود این ویتامین نیز باعث کاهش ساخته شدن گلبول‌های قرمز خون می‌شود. بنابراین کاهش ویتامین B12 می‌تواند سبب کم خونی شود. شربت آیروفیکس حاوی ویتامین B12 مورد نیاز بدن است و از کمبود آن جلوگیری نموده

مقدار و زمان مصرف آیروفیکس

طریقه مصرف شربت irofix به این شکل است که کودکان 3 تا 5 سال باید 2.5 میلی لیتر از آن را یک بار در روز مصرف کنند. میزان آهن مورد نیاز هر فرد بر اساس سن، جنس و اینکه آیا رژیم گیاهخواری دارید یا نه متفاوت است. بنابراین در هر سن و با هرنوع رژیم غذایی مقدار متفاوتی از شربت آیروفیکس نیاز است. بطور مثال، گیاهخواران دو برابر آهن بیشتری نیاز دارند، زیرا آن‌ها از آهن موجود در غذاهای حیوانی که جذب آن آسان تر است بطور منظم تغذیه نمی کنند.

مقادیر توصیه شده روزانه آهن برای کودکان عبارتند از:

 • تولد تا 6 ماهگی: 0.27 میلی گرم
 • 7 تا 12 ماهگی: 11 میلی گرم
 • 1 تا 3 سال: 7 میلی گرم
 • 4 تا 8 سال: 10 میلی گرم
 • 9 تا 13 سال: 8 میلی گرم

عوارض مصرف آیروفیکس دایونیکس

در رابطه با عوارض شربت آیروفیکس بهتر است بدانید در صورت مصرف صحیح هیچ عوارضی برای کودکان ندارد و باعث سیاه شدن دندان های آن‌ها نیز نخواهد شد. 

شربت آیروفیکس دایونیکس فارما را از کجا بخریم؟

شربت آیروفیکس دایونیکس فارما و شربت مولتی سانستول آهن دار را می‌توانید با خرید اینترنتی از داروخانه آنلاین داروبوم خریداری کنید. انواع مکمل کودکان را می‌توانید با خرید داروی آنلاین به راحتی سفارش داده و از خدمات ارسال دارو درب منزل بهره مند شوید.

نظر خود را بنویسید
*
*
0
دیدگاه کاربران
هیچ نظری ارسال نشده

محصولات مشابه