تقویت قوای باروری آقایان 

نمایش 1 - 21 از 21 مورد
21 محصول وجود دارد.

تقویت باروری مردان با استفاده از مکمل ها

ناباروری آقایان می‌تواند به دلایل هورمونی، ژنتیکی، آناتومیک یا استرس اکسیداتیو (که باعث برهم خوردن تعادل رادیکال های آزاد می شود، این امر باعث می شود تا بدن در برابر ویروس های واگیر دار نتواند مقابله کند) رخ بدهد؛ اما در 25٪ از آقایان دلیل آن ناشناخته است. این مسئله یکی از دلایلی است که بسیاری از مردان به قرص‌ها و کپسول‌های مکمل تقویت قوای جنسی روی می‌آورند. بسیاری از مردان نمی‌دانند که ناباروری مردان چقدر شایع است. مکمل‌های تقویت باروری آقایان در حال حاضر در داروخانه‌ آنلاین در دسترس هستند.

اگر به مدت 12 ماه سعی در بارداری داشته‌اید و حداقل هفته‌ای دو بار رابطه جنسی برقرار کرده‌اید، هم شما و هم همسرتان باید به پزشک مراجعه کنید تا ببینید آیا مشکلی وجود دارد یا خیر. دلایل مختلفی برای ناباروری مردان وجود دارد اما در اکثر موارد، باروری آن‌ها به کمیت و کیفیت اسپرم بستگی دارد. اگر تعداد اسپرم‌هایی که تولید می‌شود کم باشد یا اسپرم از کیفیت پایینی برخوردار باشد، باردار شدن دشوار و در برخی موارد غیرممکن است.

موارد زیادی وجود دارد که می‌تواند قدرت باروری مردان را تحت تأثیر قرار دهد. این فاکتورها نه تنها بر توانایی شما در تشکیل خانواده تأثیر می‌گذارد بلکه سلامتی کودک شما را نیز در بدو تولد تحت تأثیر قرار می‌دهد. تقویت باروری مردان شامل اضافه وزن، سیگار کشیدن، سن بالا و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی مضر است. تغذیه همچنین می‌تواند در سلامت اسپرم نقش قابل توجهی داشته باشد که در این موارد مکمل‌های تقویت قوای باروری آقایان می‌توانند کمک کننده باشند.

تقویت قوای باروری مردان

بهترین دارو برای باروری مردان

امروزه روش های درمانی بسیاری برای تقویت قوای باروری مردان توسط پزشکان و یا متخصصان اورولوژی توصیه می شود. در بسیاری از موارد نیاز به داروهای شیمیایی وجود دارد تا درمان صورت گیرد. اما برخی مواقع نیز می توان با تغذیه مناسب از بروز چنین مشکلی جلوگیری کرد. بهترین دارو برای باروری مردان درواقع همان ویتامین ها و مواد مغذی و معدنی هستند که می تواند در باروری مردان و تقویت قوای جنسی آنها مؤثر باشد.

مکمل‌های غذایی سودمند برای تقویت قوای باروری آقایان

شواهد علمی قابل توجهی وجود دارد که نشان می‌دهد برخی مکمل‌های غذایی ممکن است به بهبود باروری مردان کمک کند. مطالعات اخیر نشان داد که آنتی اکسیدان ها باعث بهبود تحرک اسپرم در مردان می‌شود. قبل از استفاده از ویتامین‌ها یا مکمل‌های غذایی تقویت قوای باروری آقایان، بهتر است بر دریافت برخی از عناصر از طریق رژیم غذایی تمرکز کنید. یک رژیم غذایی سالم و سرشار از برخی مواد مغذی مانند اسیدهای چرب امگا 3، برخی از آنتی اکسیدان ها (ویتامین E، ویتامین C، بتاکاروتن، سلنیوم، روی و لیکوپن) و ویتامین‌ها (ویتامین D و فولات) به بهبود کیفیت اسپرم کمک خواهد کرد.

مکمل‌های غذایی تقویت باروری به صورت قرص، کپسول یا ساشه (پودر) برای تکمیل رژیم غذایی شما با مواد مغذی خاص در داروخانه موجود هستند. اکثر این مکمل‌ها محتوی روی، سلنیوم، آرژنین، کوآنزیم کیوتن و اسید فولیک هستند که تأثیر مستقیمی بر افزایش هورمون تستوسترون و کیفیت و تعداد اسپرم‌ها دارند.

حتماً شما هم در تبلیغات با مواردی همچون قوی‌ترین داروی تقویت اسپرم، قرص تقویت اسپرم برای پسردار شدن، قوی‌ترین دارو برای حرکت اسپرم، قرص خارجی تقویت اسپرم و داروی جدید افزایش اسپرم مواجه شده‌اید. در این رابطه بهتر است بدانید که این مکمل‌ها چیزی بیش از ریزمغذی‌ها و ویتامین‌ها نیستند و هیچ ماده معجزه گری در آن‌ها وجود ندارد.

بیشتر بخوانید :

آقایان می‌توانند برای بررسی سایر محصولات وارد صفحه "بهترین قرص تقویتی برای آقایان" شوند.

نقش ویتامین C و ویتامین E در تقویت قوای باروری آقایان چیست؟

ویتامین‌های C و E آنتی اکسیدان های ضروری هستند که سلول‌های بدن را در برابر آسیب‌های ناشی از استرس اکسیداتیو و رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کنند. ویتامین C یکی از فراوان‌ترین آنتی اکسیدان ها در مایع منی مردان بارور است و با محافظت از DNA اسپرم از آسیب رادیکال‌های آزاد به حفظ اسپرم سالم کمک می‌کند. استرس اکسیداتیو یکی از شرایط آسیب رسان برای بدن است و زمانی رخ می‌دهد که سطح اکسیژن فعال(ROS) مضر در بدن به سطوح بالا برسد. این اتفاق زمانی می‌افتد که دفاع آنتی اکسیدانی بدن به دلیل بیماری، پیری، سبک زندگی ناسالم یا آلاینده‌های زیست محیطی تضعیف شود.

 ROS به طور مداوم در بدن تولید می‌شود، اما سطح آن‌ در افراد سالم کنترل می‌شود. مقادیر بالای ROS ممکن است باعث آسیب بافتی و التهاب شود و خطر بیماری مزمن را افزایش می‌دهد. همچنین برخی شواهد نشان می‌دهد که استرس اکسیداتیو و میزان بیش از حد ROS ممکن است منجر به ناباروری در مردان شود. مصرف آنتی اکسیدان کافی از جمله ویتامین C ممکن است به خنثی کردن برخی از این اثرات مضر کمک کند.

ویتامین E یک ویتامین محلول در چربی است که به محافظت از غشای سلول اسپرم در برابر آسیب کمک می‌کند. مطالعات نشان داده است که ویتامین باعث بهبود تحرک اسپرم‌ها می‌شود. جالب است بدانید که یکی از عملکردهای ویتامین C، بازسازی ویتامین E است؛ بنابراین، این ویتامین‌ها ممکن است برای بهبود عملکرد اسپرم مفید باشند.

ثابت شده است که ویتامین سی باعث افزایش تعداد اسپرم، تحرک و بهبود مورفولوژی آن‌ها می‌شود. تحقیقات نشان داده است در مردانی با نرخ لقاح پایین که به مدت سه ماه از مکمل‌های حاوی ویتامین ای استفاده کرده‌اند، بهبود قابل توجه در میزان لقاح مشاهده شده است. مصرف مکمل ویتامین ای در مردان نابارور منجر به افزایش میزان حاملگی همسران می‌شود.

سایر ویتامین‌ها و ریزمغذی‌ها مفید برای تقویت قوای باروری آقایان

هرکدام از ویتامین ها می توانند در تقویت قوای جسمانی و در نتیجه قوای جنسی آقایان مؤثر باشند. در این میان برخی از ویتامین ها اثر مستقیم و برخی دیگر نقش مکمل و محرک سایر ویتامین ها را دارند. در ادامه به بررسی ویتامین های ثانویه که در تقویت قوای باروری آقایان تأثیر دارد پرداخته می شود.

1- ویتامین D

ویتامین دی چندین نقش مهم در بدن دارد که شامل تنظیم سیستم ایمنی بدن، بهبود عملکرد عضلات و به طور بالقوه محافظت از ساختار اسکلتی بدن است. مصرف ویتامین D برای تولید مثل مردان و وضعیت آندروژن ها (تستوسترون) مهم است. در مطالعات اخیر مشخص شده که مردان با سطح طبیعی ویتامین D از نظر تحرک اسپرم‌ها نسبت به مردان دچار کمبود ویتامین D وضعیت بهتری داشتند.

2- سلنیوم

سلنیوم یک ماده معدنی کمیاب است که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می‌کند. تحقیقات نشان داده است که مصرف مکمل‌های سلنیوم باعث افزایش تحرک اسپرم‌ها می‌شود. همچنین نشان داده شده است که مصرف ترکیبی از سلنیوم و ویتامین E باعث کاهش آسیب ناشی از رادیکال‌های آزاد و بهبود تحرک اسپرم در مردان نابارور می‌شود.

3- لیکوپن

لیکوپن یک آنتی اکسیدان و کاروتنوئید قوی (رنگدانه گیاهی) است که به وفور در گوجه فرنگی وجود دارد. این ماده غذایی گیاهی در بیضه‌ها در سطح بالایی یافت می‌شود و تحقیقات نشان داده است که استفاده از مکمل لیکوپن باعث بهبود پارامترهای اسپرم در مردان نابارور می‌شود.

4- ال کارنیتین

ال-کارنیتین یک مشتق اسید آمینه است که در بدن تولید می‌شود و عملکرد آن انتقال چربی به میتوکندری برای تولید انرژی است. ال کارنیتین همچنین دارای خواص آنتی اکسیدانی است. مزیت اصلی ال کارنیتین تأمین انرژی برای اسپرم است و باعث افزایش تحرک اسپرم می‌شود.

5- زینک

زینک یا روی یک ماده معدنی کمیاب ضروری است که در تشکیل اسپرم، متابولیسم تستوسترون و تحرک اسپرم‌ها نقش دارد. ثابت شده است که مکمل روی باعث افزایش سطح تستوسترون، تعداد و تحرک اسپرم می‌شود در نتیجه باعث تقویت قوای باروری آقایان خواهد شد.

این ماده معدنی ضروری به مقدار زیاد در غذاهای حیوانی مانند گوشت، ماهی، تخم مرغ و صدف یافت می‌شود. دریافت مقدار کافی زینک یکی از ارکان باروری در مردان است. مطالعات مشاهده‌ای نشان می‌دهد که وضعیت کمبود روی با کاهش سطح تستوسترون، کیفیت پایین اسپرم و افزایش خطر ناباروری مردان ارتباط دارد. همچنین مصرف مکمل‌های روی میزان تستوسترون و تعداد اسپرم را در کسانی که کمبود روی دارند، افزایش می‌دهد.

6- اسید فولیک

اسید فولیک یکی از ویتامین‌های گروه B است که برای سنتز DNA لازم است. مقادیر کم اسید فولیک با کاهش تعداد و تحرک اسپرم در ارتباط است که تأثیر منفی بر باروری خواهند داشت. در مطالعات اخیر مشخص شده است ترکیب روی و اسید فولیک منجر به افزایش 75 درصدی تعداد اسپرم طبیعی در مردان نابارور می‌شود.

7- کوآنزیم کیوتن

ال کارنیتین و کوآنزیم کیوتن دو ریز مغذی هستند که نقشی حیاتی در تولید انرژی سلولی دارند. مطالعات متعدد نشان داده است که مکمل‌های حاوی این مواد مغذی می‌توانند به بهبود تحرک اسپرم‌ها کمک کنند. تحرک اسپرم‌ها یکی از موارد بسیار مهم و تأثیرگذار بر باروری زوجین است.

بیشتر بخوانید :

برای آشنایی با سایر محصولات و مکمل‌ها در داروخانه داروبوم صفحه "خرید آنلاین دارو" را بررسی کنید.

مکمل تقویت قوای باروری آقایان را از کجا بخریم؟

شما می‌توانید انواع مکمل‌های تقویت باروری خارجی و ایرانی مخصوص آقایان را با خرید اینترنتی از داروخانه آنلاین داروبوم تهیه کرده و از مزایای آن‌ها بهره مند شوید.

در ادامه به معرفی پرفروش‌ترین مکمل‌های تقویت قوای باروری آقایان می‌پردازیم:

بهترین محصولات تقویت باروری آقایان کدام‌اند؟

  • کپسول لیبیدو من سان لایف 30 عددی

یک مکمل عالی برای افزایش دهنده میل جنسی آقایان است. این محصول دارای انواع مواد مغذی و ویتامین‌های ضروری مورد نیاز بدن بوده و تاثیر بسیار مهمی در کاهش خستگی و افزایش انرژی دارد. لیبیدو من با افزایش تولید و حرکت اسپرم‌ها می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در تقویت قوای باروری آقایان بگذارد. این مکمل فاقد لاکتوز و گلوتن است از این رو اکثر افراد می‌توانند از این محصول استفاده نمایند.

بیشتر بخوانید :

"بهترین قرص تقویتی برای مردان" کدام است؟

  • قرص اسپریژن نانو حیات دارو 60 عددی

اسپریژن یک مکمل موثر در تقویت قوای باروری مردان است. این محصول با تنظیم هورمون‌ها بستر مناسبی را برای افزایش قدرت جنسی و بهبود باروری آقایان ایجاد میکند.. اسپریژن خاصیت آنتی اکسیدانی نیز دارد به همین دلیل از تخریب سلول‌ها جلوگیری نموده و با رادیکال‌های آزاد مبارزه می‌کند. این مکمل در کاهش استرس و اضطراب تاثیر بسزایی دارد.

بیشتر بخوانید :

برای مشاهده "قیمت قرص اسپریژن خارجی" کلیک کنید.

  • کپسول فرتیل اید آقایان فیر هون هلث 90 عددی

یک مکمل بی‌نظیر آمریکایی که حاوی انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز برای بهبود وضعیت باروری آقایان است. فرتیل اید سبب افزایش تعداد اسپرم‌ها شده و در افزایش میل جنسی و تقویت باروری آقایان بسیار موثر است. یکی از ترکیبات این محصول جینسینگ است که از گذشته تاکنون از این گیاه برای درمان ناباروری، افزایش میل جنسی، بهبود عملکرد جنسی و تقویت قوای جنسی استفاده شده است. این مکمل خاصیت آنتی اکسیدانی نیز دارد.

بیشتر بخوانید :

یکی از موثرترین مکمل‌ها برای درمان ناباروری آقایان "قرص فرتیل اید مردانه" است.