غضروف ساز 

در هر صفحه
نمایش 1 - 24 از 98 مورد
98 محصول وجود دارد.

قرص غضروف ساز

قرص غضروف ساز مکمل حاوی تمامی آنچه برای سلامت استخوان‌ها و مفاصل لازم است را به بدن می رساند. مفاصل از نظر آناتومیک نقش بسیار مهمی در بدن دارند و با برقراری ارتباط و اتصال بین استخوان‌ها امکان حرکت را برای ما فراهم می‌کنند. برخی مفاصل حرکات محدود و مشخصی انجام می‌دهند ولی برخی دیگر مانند مفصل زانو بار سنگین وزن...

قرص غضروف ساز

قرص غضروف ساز مکمل حاوی تمامی آنچه برای سلامت استخوان‌ها و مفاصل لازم است را به بدن می رساند. مفاصل از نظر آناتومیک نقش بسیار مهمی در بدن دارند و با برقراری ارتباط و اتصال بین استخوان‌ها امکان حرکت را برای ما فراهم می‌کنند. برخی مفاصل حرکات محدود و مشخصی انجام می‌دهند ولی برخی دیگر مانند مفصل زانو بار سنگین وزن ما را متحمل می‌شود و بیشتر در معرض سائیدگی قرار می‌گیرد.

عوامل مختلفی مانند فعالیت بیش از حد، وزن زیاد، تغذیه نامطلوب و حرکات بدنی نادرست سلامت مفاصل و استخوان را به خطر می‌اندازند. به همین دلیل بیشتر افراد با بالا رفتن سن دچار مشکلات مفصلی شده و در بزرگسالی نیز از درد مفاصل رنج می‌برند.

برای تسکین درد و مشکلات مفصلی قرص‌های غضروف ساز بسیاری تولید و به بازار عرضه شده است؛ بنابراین همه افراد می‌توانند برای رفع مشکلات مفصلی و تا حدودی بازسازی مفاصل خود از انواع آن‌ها استفاده کنند. این محصولات انواع مختلفی دارد و توسط برند شرکت های مختلفی تاکنون ساخته شده است که پرفروش‌ترین آنان مانند قرص های غضروف ساز آلمانی، قرص غضروف ساز آمریکایی و همچنین ایرانی در داروخانه داروبوم موجود است.

استفاده از مکمل های غضروف ساز بهترین راه برای جلوگیری از ابتلا به آرتروز است.فواید قرص غضروف ساز

برای پیشگیری از تحلیل غضروف‌ها توصیه می‌شود که از قرص مفصل ساز استفاده قرار شود. این مکمل ها معمولاً از 4 ترکیب اصلی تشکیل شده‌اند که به ‌طور طبیعی در مفاصل وجود دارند و سلامت آن‌ها را تضمین می‌کنند. استفاده از این ترکیبات فواید بسیاری برای بازسازی مفاصل و کاهش درد و ناراحتی حاصل از بیماری‌های مختلف دارد که در ادامه شرح داده می‌شود.

1. گلوکزآمین

گلوکزآمین جزء طبیعی از قرص غضروف ساز زانو و قرص مفصل ساز است. وظیفه این ماده لغزنده سازی فضای مفصلی است تا از سایش استخوان‌ها به یکدیگر و ایجاد درد و التهاب جلوگیری شود. همچنین این ترکیب از تجزیه غضروف که ممکن است در بیماری آرتروز اتفاق بیفتد، جلوگیری کند. بهترین قرص گلوکزامین خارجی با هدف درمان دردهای مفصلی استفاده می شود و اثرات مثبت این ترکیب در کاهش دردهای مفصلی ناشی از آرتروز ثابت شده است؛ اما با وجود این تحقیقات، هنوز سؤالاتی در مورد چگونگی مکانیسم آن وجود دارد.

به ‌طور معمول دو نوع گلوکزآمین در مکمل‌ها وجود دارد: گلوکزامین هیدروکلراید و گلوکزامین سولفات. یکی از آنالیزهای معتبر در این رابطه نشان داد که محصولات حاوی گلوکزامین هیدروکلراید به بهبود درد مفاصل ناشی از آرتروز کمک چندانی نمی‌کنند.

مطالعات دیگر نشان داده‌اند که سولفات گلوکزامین این علائم را بهبود می‌بخشد بنابراین ممکن است جایگزین بهتری برای گلوکزامین هیدروکلراید باشد. در صورت مصرف طولانی مدت، سولفات گلوکزآمین همچنین ممکن است به کاهش پیشرفت علائم آرتروز کمک کند. مطالعات نشان می‌دهد که مصرف این ترکیب به مدت سه سال با جلوگیری از کاهش فضای مفصلی مانع از بدتر شدن وضعیت آرتروز می‌شود.

سولفات گلوکزامین معمولاً یک بار در روز با دوز 1500 میلی گرم مصرف می‌شود. اگر این مقدار به صورت یکجا معده شما را ناراحت می‌کند، سعی کنید آن را در سه دوز 500 میلی گرمی در طول روز مصرف کنید. قیمت قرص غضروف ساز گلوکزامین برحسب برند آن متفاوت است و شما می‌توانید آن را از داروخانه‌ آنلاین تهیه کنید.

2. کندرویتین

مانند گلوکزآمین، کندرویتین نیز یکی از ترکیبات سازنده غضروف است. این ماده ممکن است به جلوگیری از تجزیه غضروف ناشی از آرتروز کمک کند. بسیاری از مطالعات بالینی نشان داده‌اند که کندرویتین می‌تواند درد و سفتی مفاصل را در افراد مبتلا به آرتروز کاهش دهد.

حدود 53 درصد افرادی که از کندرویتین استفاده می‌کنند گزارش داده‌اند که بیش از 20 درصد درد زانوی آن‌ها کاهش یافته است. سولفات کندرویتین همچنین ممکن است در صورت مصرف طولانی مدت از پیشرفت آرتروز جلوگیری کند. در داروی مفصل ساز یا غضروف ساز قرص و کپسول و حتی شربت، اغلب کندرویتین و گلوکزامین را ترکیب می‌کنند؛ کندرویتین معمولاً با دوز 400 تا 800 میلی گرم دو یا سه بار در روز مصرف می‌شود.

3. اس آدنوزیل ال متیونین (SAMe)

اس آدنوزیل ال متیونین ترکیبی است که مزایای بی شماری برای بدن دارد ازجمله آنها می توان کمک به کاهش علائم افسردگی اشاره کرد. کبد شما به طور طبیعی از آمینو اسیدی به نام متیونین، SAMe را تولید می‌کند. این ترکیب عملکرد مختلفی در بدن دارد که یکی از آن‌ها کمک به تولید و ترمیم غضروف‌ها است. به همین دلیل استفاده از متیونین در قرص غضروف ساز برای استخوان و بهبود آرتروز مفید است.

اس آدنوزیل ال متیونین هنگامی که به عنوان مکمل مصرف می‌شود، می‌تواند به کاهش درد مفصل ناشی از آرتروز کمک کند و ممکن است به اندازه داروی ضد التهاب سلکوکسیب (Celebrex) مؤثر باشد. این ترکیب معمولاً در دوزهای 200 تا 400 میلی گرم سه بار در روز مصرف می‌شود.

4. متیل سولفونیل متان (MSM)

متیل سولفونیل متان ماده رایج دیگری است که در مکمل‌هایی که گفته می‌شود به کاهش درد مفاصل کمک می‌کنند، استفاده می‌شود. MSM باعث کاهش درد و بهبود عملکرد مفاصل در افراد مبتلا به آرتروز می‌شود. دوزهای معمول MSM از 1500 تا 6000 گرم در روز است که گاهی اوقات به دو دوز تقسیم می‌شود.

قرص غضروف ساز را کی بخوریم؟

سوالات زیادی درباره مصرف قرص غضروف ساز وجود دارد اینکه برای تقویت مفاصل چه قرصی بخوریم؟ چه زمان مصرف شود از چه زمانی شروع به مصرف کنیم؟ قرص غضروف ساز زانو را بهتر است بعد از سن 30 سالگی شروع به مصرف نمایید زیرا از این سن به بعد خطر شکستگی استخوان‌ها و فرسودگی غضروف‌ها‌  به مرور در مردان و زنان افزایش خواهد یافت لذا مصرف کلسیم و سایر مواد معدنی غضروف ساز در زمان مناسب خود بسیار کمک کننده خواهد بود و بسیاری از مشکلات و بیماری‌ها را رفع خواهد کرد زیرا  استخوان‌های شما این مواد معدنی غضروف ساز را تا قبل از 30 سالگی جذب می کند.

اما اگر سوال این باشد که قرص غضروف ساز را کی بخوریم؟ بهترین زمان برای مصرف قرص و مکمل های حاوی کلسیم شب هنگام و پیش از خوابیدن می باشد. در این زمان بدن بیشترین میزان جذب کلسیم را دارد و قرص نرمی غضروف زانو می تواند هنگامی که انسان خواب است کلسیم مورد نیاز بدن را تأمین کند.

انواع مکمل‌های غضروف ساز مثل قرص غضروف ساز آمریکایی، قرص غضروف ساز آلمانی، قرص های غضروف ساز کوسه و... در داروخانه‌ها موجود می‌باشند. تمامی این مکمل‌ها تاثیر ویژه‌ای برای سلامت مفاصل به همراه دارند. اما ممکن است به دلایل مختلف از جمله نوسان ارز قیمت کپسول غضروف ساز آمریکایی نسبت به قیمت قرص غضروف ساز ایرانی بالاتر باشد. واردات مکمل‌ها نیز یکی دیگر از دلایل قیمت بالاتر است؛ برای مثال ممکن است قیمت قرص غضروف ساز آلمانی نیز نسبت به قیمت ایرانی بیشتر باشد.

عوارض قرص غضروف ساز

عوارض قرص غضروف ساز برای دیسک کمر خارجی یا ایرانی بسیار نادر است و اصولا اکثر افراد با مصرف آن دچار عارضه جانبی نخواهند شد. با این حال گلوکزآمین موجود در این مکمل‌ها ممکن است کنترل قند خون را در افراد دیابتی تحت تأثیر قرار دهد، اگرچه این خطر نسبتاً کم است. توصیه می‌شود اگر دیابت دارید یا از داروهای کنترل قند خون استفاده می‌کنید، برای سلامت مفاصل و استخوان‌های خود از قرص غضروف ساز بدون قند استفاده کنید.

با این حال  در موارد خیلی نادر ممکن است چنین عوارضی وجود داشته باشد:

 • تهوع و استفراغ
 • سوزش سردل
 • درد شکم
 • اسهال

جایگزین قرص غضروف ساز 

برای تقویت استخوان ها و بخصوص مفاصل استفاده از مواد غضروف ساز بهترین گزینه است. گاه خرید مکمل به دلیل قیمت کپسول غضروف ساز آمریکایی بالاتر از برآورد در نظر گرفته شده می باشد. در این موارد یافتن بهترین قرص غضروف ساز گیاهی یا جایگزینی برای تأمین مواد مورد نیاز بدن، بهترین راه حل است. بنابر گفته پزشکان پای مرغ می‌تواند به عنوان جایگزین خوبی باشد زیرا عصاره پای مرغ حاوی املاحی همچون کلسیم، فسفر و منیزیم است و همچنین دارای ویتامین‌های A و D است بنابراین افرادی که به هر دلیلی نمی‌توانند از مکمل غضروف ساز استفاده کننده می‌توانند پای مرغ را به شکل‌های مختلف در برنامه غذایی خود داشته باشند تا با بهره مندی از املاح و مواد معدنی موجود در آن مشکلات ناشی از فرسودگی غضروف و مفاصل را جبران کند. فراموش نکنید علاوه بر اینکه جایگزین قرص غضروف ساز برای دیسک کمر خارجی داشته باشید می توانید روزانه از پای مرغ نیز استفاده کنید. مصرف همزمان پای مرغ در کنار این مکمل تاثیر بی‌نظیری در سلامت استخوان‌ها و مفاصل خواهد گذاشت.

فاکتورهای ابتلا به بیماری‌های مفصلی کدامند؟

سن، شغل، سطح فعالیت، عوامل محیطی و ژنتیک در افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های مفصلی نقش دارند. افرادی که دائماً روی پاهایشان می‌ایستند یا مشاغل آن‌ها با کارهای سنگین همراه است ریسک بیشتری برای ابتلا به بیماری‌های غضروفی دارند. عدم قرار گرفتن در معرض آفتاب و کاهش دریافت ویتامین D نیز در این امر مؤثر است. فعالیت بدنی بسیار کم نیز افراد را در معرض پوکی استخوان و مشکلات مفصلی قرار می‌دهد.

افرادی که دارای اضافه وزن یا چاقی هستند بیشتر در معرض مشکلات مفصلی قرار دارند. برای هر کیلویی که اضافه وزن دارید، هنگام راه رفتن، دویدن یا بالا رفتن از پله‌ها، زانوی شما باید 4 کیلو وزن اضافی تحمل کند. عوامل دیگری که خطر ابتلا به دردهای مفصلی را افزایش می‌دهند شامل سن، آسیب‌های قبلی یا ضربه، فعالیت ورزشی یا تحرک بدنی فراوان است.

درصورت ابتلا به آرتروز، دردهای مفصلی، ساییدگی زانو که بر اثر رفت و آمد و استفاده مداوم از پله ها به آن دچار می شوید یا ناشی از اضافه وزن است، در این موارد نیاز است تا از قرص تقویت زانو استفاده کنید چراکه زانوها یکی از مهمترین و پراستفاده ترین مفاصل بدن است که به نوعی تحمل کل وزن بدن برروی آنها می باشد. هرگونه مشکل و یا درد در ناحیه زانو می تواند کل عملکردهای بدن بخصوص راه رفتن را مختل سازد.

قرص غضروف ساز را از کجا بخریم؟

این مکمل‌ها را می‌توانید با قیمت‌های مختلف از داروخانه آنلاین داروبوم با خرید اینترنتی تهیه نمایید. به عنوان مثال قیمت کپسول غضروف ساز آمریکایی با قیمت قرص غضروف ساز ایرانی متفاوت است. ولی از نظر کیفیت محصولات ایرانی زیادی وجود دارد که با انواع خارجی قابل رقابت هستند. در داروخانه آنلاین انواع قرص غضروف ساز فرانسوی و ایرانی موجود است که با سرچ آنان در سایت داروبوم اطلاعات بسیار مفیدی کسب خواهید کرد و از تمامی فواید و حتی عوارض آنان آگاه خواهید شد.

داروهای غضروف ساز

بسیاری از مواقع استفاده از مکمل غضروف ساز کافی است و می تواند مانع بسیاری از بیماری ها و مشکلات مفصلی شود. در عین حال در موارد بسیار شدیدتر پزشک نیاز می بیند اکه از داروهای غضروف ساز قوی تری استفاده کند. این داروها به شکل قرص، کپسول، شربت و یا به شکل تزریقی مورد استفاده قرار می گیرد. اما بهرحال و با مصرف هر نوع از داروهای غضروف ساز همچنان نیاز به مصرف مکمل و ویتامین غضروف ساز وجود دارد که می توان پیش از پیشرفت مشکل و یا پس از آن و در دوران بهبود نهایی مورد مصرف قرار داد. این مکمل ها هیچ عوارضی در پی نداشته و می توانند بصورت کنترل شده مورد مصرف مداوم قرار گیرند.

معرفی بهترین قرص غضروف ساز

با توجه به تنوع مکمل ها بهترین قرص غضروف ساز باید دارای ترکیبات ویژه‌ای اعم از کلسیم، ویتامین D، گلوکزآمین، کلاژن و... باشد. چرا که این ترکیبات تاثیر بسیار بسزایی در سلامت مفاصل می‌گذارند. مصرف مداوم این ریزمغذی‌ها از طریق مکمل‌های غضروف ساز یک راه ساده برای تسکین دردهای مفصلی و بهبود وضعیت حرکتی افراد در سنین بالا است. همچنین ورزشکاران می‌توانند در زمان آسیب دیدگی مفاصل با مصرف این مکمل‌ها به بهبود سریع‌تر آسیب‌ها کمک کنند. استفاده از قرص غضرف ساز زانو و قرص نرمی غضروف زانو برای دیسک کمر خارجی و جلوگیری از تخریب غضروف‌ها شده و از بروز آرتروز و دیگر مشکلات مفصلی پیشگیری می‌نمایند.

بهترین مکمل غضروف ساز

 • کپسول آوودین  (Avodin)

کپسول آوودین یک محصول فرانسوی ساخت شرکت هولیستیکا می‌باشد که ترکیبات مؤثره آن شامل عصاره زنجبیل، سویا و آووکادو می‌شود. این قرص غضروف ساز از طریق تحریک ساخت کلاژن و پروتئوگلیکان، غضروف‌ها را بازسازی و ترمیم می‌کند. از طرفی قادر است مانع از پیشرفت بیماری آرتروز و تشدید دردهای مفصلی شود.

ترکیبات به‌ کار رفته در کپسول آوودین از تخریب پیشرونده غضروف‌ها جلوگیری می‌کند. در ترکیب این قرص ویتامین D₃ بکار رفته است که کمبود شایع این ویتامین را در افراد بر طرف کرده و سلامت استخوان‌ها را تضمین می‌کند. مصرف قرص آوودین با ترکیبات خاص بکار رفته در آن باعث سهولت تحرک مفاصل در افراد مبتلا به آرتروز شده و با کاهش درد و التهاب نیاز به داروهای مسکن را در افراد کاهش می‌دهد.

معرفی محصول :

"کپسول آوودین" بهترین مکمل غضروف ساز گیاهی بوده که در کاهش درد مفاصل بسیار تاثیر گذار است.

 • قرص آلفلکسیل (Alflexil)

قرص آلفلکسیل محصول شرکت آلفا ویتامین امریکا و حاوی گلوکزامین، کندروایتین، کلاژن و MSM (متیل سولفونیل متان) است که همگی در سلامت مفاصل نقش مهمی دارند. گلوکز آمین موجود در این قرص غضروف ساز، علاوه بر تسکین دردهای مفصلی، باعث بازسازی و ترمیم ساختمان مفاصل نیز می‌شود. کندروایتین سولفات نیز به دلیل بار منفی خود و نیروی دافعه‌ای که در غضروف ایجاد می‌کند، باعث افزایش مقاومت غضروف‌ها و کاهش ساییدگی استخوان‌ها به یکدیگر می‌شود.

حضور متیل سولفونیل متان (MSM) نیز برای بهبود انعطاف ‌پذیری و الاستیسیته مفاصل ضروری است. MSM همچنین باعث بهبود درد، التهاب و تورم مفاصل آسیب‌ دیده شده و با بهبود جریان خون، اسپاسم عضلات را برطرف می‌کند.

معرفی محصول :

جهت مشاهده دیگر مزایای "قرص آلفکسیل" کلیک کنید.

 • تریپل فلکس (Triple Flex)

قرص تریپل فلکس محصول آمریکایی ساخت شرکت نیچرمید است که با ویژگی‌های منحصر به ‌فرد خود قادر است مفاصل را ترمیم و بازسازی کند. در نتیجه استفاده از این قرص غضروف ساز زانو، دردهای ناشی از بیماری آرتروز را کاهش خواهد داد. مکمل تریپل فلکس داروی غضروف ساز باعث محافظت از مفاصل ورزشکاران شده و تخریب مفاصل را مهار می‌کند. علاوه بر این، در بهبود سریع‌تر مفاصل آسیب ‌دیده، افزایش انعطاف‌ پذیری و رفع خشکی نیز نقش مؤثری دارد. در این مکمل، سه ماده اصلی مورد نیاز در ساختمان مفاصل و غضروف‌ها وجود دارد؛ یعنی گلوکز آمین، کندروایتین سولفات و متیل سولفونیل متان (MSM).

معرفی محصول :

برای اطلاع از دیگر ترکیبات موثر "تریپل فلکس" کلیک نمایید.

 • قرص گلوکزامین پلاس (Glucosamine Plus)

قرص گلوگز آمین پلاس یک محصول انگلیسی ساخت شرکت بایوگلن می‌باشد. در این مکمل غضروف ساز نیز، سه ماده ضروری در حفظ سلامت مفاصل و غضروف‌ها وجود دارد. این سه ماده شامل گلوگز آمین هیدروکلراید، کندروایتین و ام اس ام است که عناصر اصلی تشکیل ‌دهنده بافت پیوندی و غضروف‌های بدن می‌باشند.

از نظر قیمت در مقایسه با بهترین قرص برای ساییدگی زانو در برندهای خارجی و قیمت کپسول غضروف ساز آمریکایی ممکن است تفاوتهای جزئی وجود داشته باشد اما بهرحال، مصرف قرص گلوکزامین پلاس باعث افزایش انعطاف ‌پذیری و کاهش سختی مفاصل شده، درد و التهاب مفاصل را کاهش داده و از طرف دیگر به ترمیم مفاصل آسیب ‌دیده حاصل از استئو آرتریت و آرتریت کمک می‌کند؛ بنابراین می‌توان گفت گلوکزامین پلاس یک ترکیب بسیار مؤثر و قوی برای بهبود عملکرد مفاصل در میان سالی است.

معرفی محصول :

جهت اطلاع از "قیمت قرص غضروف ساز گلوکزامین" کلیک کنید.

 • قرص مووفری (Move Free)

مکمل غضروف ساز مووفری محصول شرکت شف امریکا و حاوی مواد تشکیل ‌دهنده مرغوب برای افزایش سلامت مفاصل است. مصرف مووفری باعث بهبود عملکرد مفاصل شده و از تخریب آن‌ها جلوگیری می‌کند. علاوه بر این موو فری با قابلیت بازسازی مفصل باعث کاهش درد در بیماران مبتلا به آرتریت می‌گردد.

قرص غضروف ساز موو فری حاوی گلوکزامین است، قند آمینه‌ای که سنتز و تولید غضروف مفاصل را بر عهده دارد. همچنین حاوی کندروئیتین است که در مایع بین مفصلی (سینوویال) وجود دارد و وظیفه آن نرم کردن، ضربه‌ گیری و حفظ لغزندگی مفاصل می‌باشد. هیالورونیک اسید نیز در ترکیب این قرص بکار رفته است که یکی از مهم‌ترین ترکیبات تشکیل ‌دهنده مایع بین مفصلی می‌باشد. مصرف موو فری در دوران میان سالی و کهولت باعث جوان ‌سازی مفاصل و عدم خشکی در حین حرکت، تقویت، محافظت و بازسازی مفاصل می‌شود.

معرفی محصول :

برای مشاهده "قیمت کپسول غضروف ساز آمریکایی" کلیک کنید.

 • کپسول فست ران او پی دی فارما 

فست ران بهترین کپسول غضروف ساز زانو ساخت ایران بوده و جزء برترین و محبوب‌ترین مکمل‌های غضروف سازی ایرانی است که اصلی‌ترین مواد تشکیل دهنده این مکمل آووکادو و سویا است. از دیگر مزایا و فواید مصرف قرص فست ران می‌توان به افزایش انعطاف پذیری غضروف‌ها، کاهش درد ناشی از ابتلا به آرتروز، بهبود حرکت و عملکرد مفاصل و جلوگیری از تخریب غضروف اشاره کرد لذا افرادی که مشکل غضروف سازی و تخریب غضروف دارند با خیال راحت می‌توانند از این قرص غضروف ساز استفاده کنند. بهترین میزان مصرف این محصول روزانه یک عدد به همراه غذا است و توصیه می‌شود جهت تأثیر گذاری بیشتر این مکمل غضروف ساز حداقل طی دوره سه ماهه مصرف نمایند.

معرفی محصول :

اگر به دنبال مکمل غضروف ساز باکیفیت ایرانی هستید "کپسول فست ران" را خرید نمایید.

 • قرص فلکس اویت آپوویتال

این مکمل ساخت شرکت آپوویتال آلمان است و از فواید اصلی آن می‌توان به کمک به عملکرد طبیعی غضروف، استخوان و عضلات بدن، حفظ سلامت غضروف و کاهش درد مفاصل اشاره کرد. افرادی که مشکل درد مفاصل دارند و از تخریب و پوسیدگی غضروف خود می‌ترسند پیشنهاد می‌گردد که حتماً از این مکمل استفاده نمایند چرا که بهترین قرص برای ساییدگی زانو می باد و طی مدت سه ماه با مصرف روزانه دو عدد از این مکمل مقداری از درد مفاصل آنان کاهش می‌یابد. این محصول نیز می‌تواند در خصوص پیشگیری از پوکی استخوان نیز مفید باشد.

معرفی محصول :

برای بهبود عملکرد طبیعی غضروف و سلامت استخوان اقدام به مصرف "قرص فلکس اویت آپوویتال" نمایید.

بیشتر