غضروف ساز 

در هر صفحه
نمایش 1 - 24 از 124 مورد
124 محصول وجود دارد.

اگر به طور خاص به دنبال قرص غضروف ساز هستید، داروخانه داروبوم برندهای مطرحی را پوشش داده است. کپسول آوودین، قرص آلفلکسیل، کپسول فست ران و کپسول پیاسیدین برندهای محبوبی در بین انواع قرص غضروف ساز هستند.

راهنمای خرید بهترین قرص غضروف ساز

قرص غضروف ساز مکملی است که تمامی آنچه برای سلامت استخوان‌ها و مفاصل لازم است را به بدن می‌‎رساند. مفاصل از نظر آناتومیک نقش بسیار مهمی در بدن دارند و با برقراری ارتباط و اتصال بین استخوان‌ها امکان حرکت را برای ما فراهم می‌کنند. برخی مفاصل حرکات محدود و مشخصی انجام می‌دهند ولی برخی دیگر مانند مفصل زانو بار سنگین وزن ما را متحمل می‌شوند و بیشتر در معرض سائیدگی قرار می‌گیرند.

عوامل مختلفی مانند فعالیت بیش از حد، وزن زیاد، تغذیه نامطلوب و حرکات بدنی نادرست سلامت مفاصل و استخوان را به خطر می‌اندازند. به همین دلیل بیشتر افراد با بالا رفتن سن دچار مشکلات مفصلی شده و در بزرگسالی نیز از درد مفاصل رنج می‌برند. بنابراین بهتر است پیش از چنین وضعیتی از مکمل تقویت استخوان استفاده کنید.

برای تسکین درد و مشکلات مفصلی قرص‌های غضروف ساز بسیاری تولید و به بازار عرضه شده است؛ بنابراین همه افراد می‌توانند برای رفع مشکلات مفصلی و تا حدودی بازسازی مفاصل خود از انواع آن‌ها استفاده کنند. این محصولات انواع مختلفی دارند و توسط برند شرکت‌های مختلفی تاکنون ساخته شده‌اند که پرفروش‌ترین آنان مانند قرص های غضروف ساز آلمانی، قرص غضروف ساز آمریکایی و همچنین ایرانی در داروخانه داروبوم موجود است.

استفاده از مکمل های غضروف ساز بهترین راه برای جلوگیری از ابتلا به آرتروز است.

قیمت کپسول غضروف ساز آمریکایی

بسیاری افراد به دنبال بهترین قرص غضروف ساز آمریکایی، قرص غضروف ساز آلمانی، قرص غضروف ساز کوسه و... در داروخانه‌ها می‌باشند. تمامی این مکمل‌ها تاثیر ویژه‌ای برای سلامت مفاصل به همراه دارند.

 ممکن است به دلایل مختلف از جمله نوسان ارز قیمت کپسول غضروف ساز آمریکایی نسبت به قیمت قرص غضروف ساز ایرانی بالاتر باشد. واردات مکمل‌ها نیز یکی دیگر از دلایل قیمت بالاتر است؛ برای مثال ممکن است قیمت قرص غضروف ساز آلمانی نیز نسبت به قیمت ایرانی بیشتر باشد.

معرفی بهترین مکمل غضروف ساز

با توجه به تنوع مکمل‌ها بهترین قرص غضروف ساز باید دارای ترکیبات ویژه‌ای اعم از کلسیم، ویتامین D، گلوکزآمین، کلاژن و... باشد. چرا که این ترکیبات تاثیر بسیار بسزایی در سلامت مفاصل می‌گذارند. مصرف مداوم این ریزمغذی‌ها از طریق مکمل‌های غضروف ساز یک راه ساده برای تسکین دردهای مفصلی و بهبود وضعیت حرکتی افراد در سنین بالا است. همچنین یکی از موارد مصرف قرص غضروف ساز برای ورزشکاران است که می‌توانند در زمان آسیب دیدگی مفاصل با مصرف این مکمل‌ها به بهبود سریع‌تر آسیب‌ها کمک کنند. استفاده از قرص غضرف ساز زانو و قرص نرمی غضروف زانو برای دیسک کمر خارجی و جلوگیری از تخریب غضروف‌ها شده و از بروز آرتروز و دیگر مشکلات مفصلی پیشگیری می‌نمایند.

1. کپسول آوودین (Avodin)

کپسول آوودین یک محصول فرانسوی ساخت شرکت هولیستیکا می‌باشد که ترکیبات مؤثره آن شامل عصاره زنجبیل، سویا و آووکادو می‌شود. این قرص غضروف ساز از طریق تحریک ساخت کلاژن و پروتئوگلیکان، غضروف‌ها را بازسازی و ترمیم می‌کند. از طرفی قادر است مانع از پیشرفت بیماری آرتروز و تشدید دردهای مفصلی شود.

ترکیبات به‌ کار رفته در کپسول آوودین از تخریب پیشرونده غضروف‌ها جلوگیری می‌کند. در ترکیب این قرص ویتامین D₃ بکار رفته است که کمبود شایع این ویتامین را در افراد بر طرف کرده و سلامت استخوان‌ها را تضمین می‌کند. مصرف قرص آوودین با ترکیبات خاص بکار رفته در آن باعث سهولت تحرک مفاصل در افراد مبتلا به آرتروز شده و با کاهش درد و التهاب نیاز به داروهای مسکن را در افراد کاهش می‌دهد.

معرفی محصول :

"کپسول آوودین" بهترین مکمل غضروف ساز گیاهی بوده که در کاهش درد مفاصل بسیار تاثیر گذار است.

2.  قرص آلفلکسیل (Alflexil)

قرص آلفلکسیل محصول شرکت آلفا ویتامین امریکا و حاوی گلوکزامین، کندروایتین، کلاژن و MSM (متیل سولفونیل متان) است که همگی در سلامت مفاصل نقش مهمی دارند. گلوکز آمین موجود در این قرص غضروف ساز، علاوه بر تسکین دردهای مفصلی، باعث بازسازی و ترمیم ساختمان مفاصل نیز می‌شود. کندروایتین سولفات نیز به دلیل بار منفی خود و نیروی دافعه‌ای که در غضروف ایجاد می‌کند، باعث افزایش مقاومت غضروف‌ها و کاهش ساییدگی استخوان‌ها به یکدیگر می‌شود.

حضور متیل سولفونیل متان (MSM) نیز برای بهبود انعطاف ‌پذیری و الاستیسیته مفاصل ضروری است. MSM همچنین باعث بهبود درد، التهاب و تورم مفاصل آسیب‌ دیده شده و با بهبود جریان خون، اسپاسم عضلات را برطرف می‌کند.

معرفی محصول :

جهت مشاهده دیگر مزایای "قرص آلفکسیل" کلیک کنید.

3. تریپل فلکس (Triple Flex)

قرص تریپل فلکس ساخت شرکت نیچرمید است که به عنوان بهترین قرص غضروف ساز آمریکایی شناخته می شود که با ویژگی‌های منحصر به ‌فرد خود قادر است مفاصل را ترمیم و بازسازی کند. در نتیجه استفاده از این قرص غضروف ساز زانو، دردهای ناشی از بیماری آرتروز را کاهش خواهد داد. مکمل تریپل فلکس به عنوان قرص غضروف ساز برای ورزشکاران به منظور محافظت از مفاصل ورزشکاران شناخته شده و تا حد زیادی تخریب مفاصل را مهار می‌کند. علاوه بر این، در بهبود سریع‌تر مفاصل آسیب ‌دیده، افزایش انعطاف‌ پذیری و رفع خشکی نیز نقش مؤثری دارد. در این مکمل، سه ماده اصلی مورد نیاز در ساختمان مفاصل و غضروف‌ها وجود دارد؛ یعنی گلوکز آمین، کندروایتین سولفات و متیل سولفونیل متان (MSM).

معرفی محصول :

برای اطلاع از دیگر ترکیبات موثر "تریپل فلکس" کلیک نمایید.

بهترین مکمل غضروف ساز

4. قرص گلوکزامین پلاس (Glucosamine Plus)

قرص گلوگز آمین پلاس یک محصول انگلیسی ساخت شرکت بایوگلن می‌باشد. در این مکمل غضروف ساز نیز، سه ماده ضروری در حفظ سلامت مفاصل و غضروف‌ها وجود دارد. این سه ماده شامل گلوگز آمین هیدروکلراید، کندروایتین و ام اس ام است که عناصر اصلی تشکیل ‌دهنده بافت پیوندی و غضروف‌های بدن می‌باشند.

از نظر قیمت در مقایسه با بهترین قرص برای ساییدگی زانو در برندهای خارجی و قیمت کپسول غضروف ساز آمریکایی ممکن است تفاوتهای جزئی وجود داشته باشد اما بهرحال، مصرف قرص گلوکزامین پلاس باعث افزایش انعطاف ‌پذیری و کاهش سختی مفاصل شده، درد و التهاب مفاصل را کاهش داده و از طرف دیگر به ترمیم مفاصل آسیب ‌دیده حاصل از استئو آرتریت و آرتریت کمک می‌کند؛ بنابراین می‌توان گفت گلوکزامین پلاس یک ترکیب بسیار مؤثر و قوی برای بهبود عملکرد مفاصل در میان سالی است.

معرفی محصول :

جهت اطلاع از "قیمت قرص غضروف ساز گلوکزامین" کلیک کنید.

5. کپسول فست ران او پی دی فارما 

فست ران بهترین کپسول غضروف ساز زانو ساخت ایران بوده و جزء محبوب ترین و بهترین قرص غضروف ساز ایرانی است که اصلی‌ترین مواد تشکیل دهنده این مکمل آووکادو و سویا است. از دیگر مزایا و فواید مصرف قرص فست ران می‌توان به افزایش انعطاف پذیری غضروف‌ها، کاهش درد ناشی از ابتلا به آرتروز، بهبود حرکت و عملکرد مفاصل و جلوگیری از تخریب غضروف اشاره کرد لذا افرادی که مشکل غضروف سازی و تخریب غضروف دارند با خیال راحت می‌توانند از این قرص غضروف ساز استفاده کنند. بهترین میزان مصرف این محصول روزانه یک عدد به همراه غذا است و توصیه می‌شود جهت تأثیر گذاری بیشتر این مکمل غضروف ساز حداقل طی دوره سه ماهه مصرف نمایند.

معرفی محصول :

اگر به دنبال مکمل غضروف ساز باکیفیت ایرانی هستید "کپسول فست ران" را خرید نمایید.

6. قرص فلکس اویت آپوویتال

این مکمل ساخت شرکت آپوویتال آلمان است و از فواید اصلی آن می‌توان به کمک به عملکرد طبیعی غضروف، استخوان و عضلات بدن، حفظ سلامت غضروف و کاهش درد مفاصل اشاره کرد. افرادی که مشکل درد مفاصل دارند و از تخریب و پوسیدگی غضروف خود می‌ترسند پیشنهاد می‌گردد که حتماً از این مکمل استفاده نمایند چرا که بهترین قرص برای ساییدگی زانو می باد و طی مدت سه ماه با مصرف روزانه دو عدد از این مکمل مقداری از درد مفاصل آنان کاهش می‌یابد. این محصول نیز می‌تواند در خصوص پیشگیری از پوکی استخوان نیز مفید باشد.

معرفی محصول :

برای بهبود عملکرد طبیعی غضروف و سلامت استخوان اقدام به مصرف "قرص فلکس اویت آپوویتال" نمایید.

بهترین قرص غضروف ساز گیاهی

برخی افراد برای کنترل و درمان بیماری های خود ترکیبات گیاهی و طبیعی را ترجیح می دهند. به همین ترتیب برای تقویت استخوان ها و بخصوص مفاصل استفاده از مواد غضروف ساز گیاهی به شرط انتخاب محصول مناسب گزینه مناسبی است. به هیچ عنوان قرص های دست ساز موجود در عطاری ها توصیه نمی شود چرا که عوارض این کپسول ها بیشتر از فایده آن است و حتی گاهی اوقات عوارض جبران ناپذیری در پی دارد.

همچنین گاه خرید مکمل به دلیل قیمت کپسول غضروف ساز آمریکایی بالاتر از برآورد در نظر گرفته شده می باشد. در این موارد یافتن بهترین قرص غضروف ساز گیاهی یا جایگزینی برای تأمین مواد مورد نیاز بدن مثل استفاده از شربت استئوکر، بهترین راه حل است.

در این بخش دو نمونه قرص غضروف ساز طبیعی را معرفی می کنیم:

1. کپسول پیاسیدین 300 رازک

کپسول غضروف ساز پیاسیدین شرکت رازک کاملا گیاهی و بدون عوارض جانبی و تولید شرکت داروسازی رازک در ایران می باشد. پیاسیدین با خواص ضد التهابی که دارد به بهبود درد و التهاب در بیماران آرتروزی کمک می کند. آووکادو و سویا ترکیب اصلی این قرص غضروف است که طبق جدید ترین مطالعات پزشکی تاثیر بی نظیری در درمان آرتروز دارند. کاهش درد، جلوگیری از تخریب غضروف و کمک به ترمیم غضروف و مفاصل تخریب شده از فواید کپسول پیاسیدین می باشد.

2. کپسول گیاهی الارتریت ریحانه

کپسول گیاهی الارتریت مکمل غضروف ساز طبیعی تولید ایران است. عصاره سنجد ترکیب اصلی و اختصاصی این قرص غضروف ساز طبیعی به شمار می رود. سنجد دارای فلاونوئیدی و ترپنوئیدی است که نتایج آن در تسکین درد و کاهش التهابات مفصلی به اثبات رسیده است. همچنین فیتوکمیکال‌ های موجود در سنجد در پیشگیری از پوکی استخوان موثر می باشد

قرص غضروف ساز را از کجا بخریم؟

این مکمل‌ها را می‌توانید با قیمت‌های مختلف از داروخانه آنلاین داروبوم با خرید اینترنتی تهیه نمایید. به عنوان مثال قیمت کپسول غضروف ساز آمریکایی با قیمت قرص غضروف ساز ایرانی متفاوت است. ولی از نظر کیفیت محصولات ایرانی زیادی وجود دارد که با انواع خارجی قابل رقابت هستند. در داروخانه آنلاین انواع قرص غضروف ساز فرانسوی و ایرانی موجود است که با سرچ آنان در سایت داروبوم اطلاعات بسیار مفیدی کسب خواهید کرد و از تمامی فواید و حتی عوارض آنان آگاه خواهید شد.

سوالات متداول برای خرید قرص غضروف ساز

بهترین قرص غضروف ساز خارجی که در ترکیباتش مسکن نداشته باشد، چیست؟

قرص آلفلکسیل آلفا ویتامینز مکملی آمریکایی است که برای تقویت غضروف زانو و درمان زانو درد تجویز می شود. این قرص غضروف ساز حاوی ترکیباتی از جمله گلوکزامین، کندروئیتین و کلاژن است و هیچ گونه مسکن و آنتی بیوتیک در فرمول آن بکار نرفته است.

آیا تقویت غضروف زانو برای جلوگیری از آرتروز با مصرف قرص غضروف ساز امکان پذیر است؟

تمامی مکمل های تخصصی برای درمان آرتروز نقش پیشگیرانه نیز دارند. بنابراین با مصرف یک قرص غضروف ساز خوب مانند فست ران یا قرص استئوکینون هولیستیکا و یا دیگر مکمل های موجود در لیست بالا می توانید از تحلیل غضروف های خود در سنین بالا جلوگیری کنید.