هموروئید 

نمایش 1 - 12 از 12 مورد
12 محصول وجود دارد.

هموروئید چیست و انواع آن

هموروئید در واقع وریدهای متورم موجود در مقعد و پایین رکتوم هستند. برای درک بهتر این وضعیت می‌توان به رگ های واریسی اشاره کرد.دستگاه گوارش یکی از  پزشکان این بیماری را به انواع هموروئید داخلی و خارجی تقسیم می‌کنند. استفاده از مکمل های گوارش برای بهبود عملکرد آن یکی از بهترین راه های درمان هموروئید است. 

اگر می‌پرسید هموروئید داخلی چیست باید بگوییم که در داخل راست روده ایجاد می‌شود ولی برعکس هموروئید خارجی در زیر پوست اطراف مقعد ایجاد می‌شود. هر یک از انواع هموروئید درمان های مخصوص به خود را دارند که توسط پزشک تعیین می‌شود.

بواسیر می‌تواند ناراحت کننده و دردناک باشد اما به خودی خود یک مشکلات جدی محسوب نمی‌شود. ولی در موارد بسیار نادر ممکن است باعث کم خونی، لخته شدن خون، عفونت و بیرون زدگی فلپ بافتی شود. به همین دلیل هرگز نباید هموروئید را بدون درمان رها کنید. بررسی دیجیتال رکتال، آندوسکوپی و سیگموئیدوسکوپی روش های تشخیص این بیماری هستند.

درمان هموروئید

بهترین روش درمان هموروئید

هموروئید یا بواسیر یکی از مشکلات شایعی است که بسیاری از افراد را درگیر می‌کند. گزینه‌های درمانی فراوانی از جمله درمان خانگی هموروئید، تغییرات در سبک زندگی استفاده از مکمل های برطرف کننده یبوست و حتی جراحی برای رفع این مشکل وجود دارد که بسته به نوع آن پزشک در رابطه با نحوه درمان شما تصمیم گیری خواهد کرد.

علت هموروئید فشار بر شکم یا اندام تحتانی است که می‌تواند باعث تورم و التهاب وریدهای مقعدی شود. فشار لگن در اثر افزایش وزن، زور زدن برای دفع مدفوع در مواقع یبوست و بلند کردن اجسام سنگین یا وزنه برداری از علل رایج ابتلا به این بیماری است. با استفاده از مکمل های تخصصی مانند مکمل گوارش و ضد نفخ و اسپاسم می‌توان با رفع مشکلات گوارشی از این بیماری پیشگیری کرد.

علت هموروئید زنان علاوه بر افزایش سن می‌تواند بارداری باشد زیرا در این دوران ممکن است رگ های اطراف مقعد بزرگ شده و بواسیر ایجاد کنند. با مصرف مکمل‌های بانوان که حاوی مواد ضد یبوست هستند می‌توان از این بیماری پیشگیری کرد.

بیشتر بخوانید :

برای خرید انواع مکمل های تخصصی بهبود دستگاه گوارش از طریق داروخانه آنلاین داروبوم اقدام کنید.

خرید انواع داروی هموروئید

برای خرید داروی هموروئید پس از تجویز پزشک می‌توانید با خرید آنلاین یا حضوری آن‌ها را به راحتی از داروخانه ها و سایت های مجاز تهیه کنید. شما می‌توانید انواع داروهای هموروئید و همچنین برطرف کننده یبوست را از داروخانه آنلاین داروبوم با خرید اینترنتی تهیه نمایید.

  • پماد هموروئید

پماد هموروئید نوعی روش درمانی است که برای بواسیر خفیف تجویز می‌شود. پماد آنتی هموروئید حاوی ترکیبات قابض، ضد درد، ضد التهاب و بی حس کننده موضعی است که به رفع مشکلات حاصل از بواسیر کمک می‌کند. مدت زمان بهبود هموروئید با این پمادها معمولاً یک هفته است. در صورت بهتر نشدن علائم باید از روش های درمانی دیگر مانند عمل هموروئید استفاده کنید.

بیشتر بخوانید :

شما می توانید پماد مقعدی رکتول خرمان را از داروخانه آنلاین داروبوم خریداری کنید.

  • قرص خون برای بواسیر

قرص خون یا داروی مرکب شش در طب سنتی برای بیماری های مختلف از جمله تالاسمی و هموفیلی و بواسیر مورد استفاده قرار می‌گیرد. ترکیبات مختلفی از جمله هلیله، بلیله، آمله در این دارو وجود دارد و در طب سنتی برای درمان بیماری های مختلف از جمله بواسیر تجویز می‌شود.

عوارض قرص آنتی هموروئید

قرص آنتی هموروئید نیز مانند هر داروی دیگری ممکن است عوارض جانبی ناخواسته ای داشته باشد. عوارض دارویی در همه افراد رخ نمی‌دهد ولی در صورت تجربه عوارض شدید باید با پزشک تماس بگیرید. عوارض شایع داروهای آنتی هموروئید سوزش پوست، خارش، خشکی، ورم و قرمزی و گاهی پوسته پوسته شدن می‌باشد.