ال آرژنین L-Arginine 

در هر صفحه
نمایش 1 - 24 از 32 مورد
32 محصول وجود دارد.

ال آرژنین چیست؟

ال آرژنین از جمله پرطرفدارترین مکمل ورزشی و یکی از اسید آمینه‌هایی است که به بدن در ساخت پروتئین کمک می‌کند. این آمینو اسید را می‌توان به طور طبیعی از رژیم غذایی به دست آورد و به صورت مکمل غذایی نیز موجود است. غذاهای غنی از ال آرژنین شامل پروتئین‌های گیاهی و حیوانی مانند محصولات لبنی، گوشت، مرغ، ماهی و مغزها هستند.

ال-آرژنین یک...

ال آرژنین چیست؟

ال آرژنین از جمله پرطرفدارترین مکمل ورزشی و یکی از اسید آمینه‌هایی است که به بدن در ساخت پروتئین کمک می‌کند. این آمینو اسید را می‌توان به طور طبیعی از رژیم غذایی به دست آورد و به صورت مکمل غذایی نیز موجود است. غذاهای غنی از ال آرژنین شامل پروتئین‌های گیاهی و حیوانی مانند محصولات لبنی، گوشت، مرغ، ماهی و مغزها هستند.

ال-آرژنین یک آمینواسید نیمه ضروری است که افراد عادی به راحتی می‌توانند مقدار مورد نیاز آن را از طریق رژیم غذایی دریافت کنند. این ترکیب به شکل مکمل غذایی بیشتر توسط افراد ورزشکار استفاده می‌شود زیرا این اسید آمینه به طور مستقیم توسط آنزیم اکسید نیتریک سنتز به اکسید نیتریک (NO) تبدیل می‌شود.

اخیراً آرژنین به دلیل مزایای احتمالی برای قلب مورد توجه قرار گرفته است. به همین دلیل این آمینو اسید به عنوان یک مکمل غذایی طبیعی توجه ویژه‌ای را به خود جلب کرده است.

بهترین مکمل ال آرژنین

چرا ما به ال آرژنین احتیاج داریم؟

آرژنین یکی از آمینواسیدهایی است که به عملکردهای مختلف بدن کمک می‌کند. همان طور که گفتیم این آمینو اسید نیمه ضروری تلقی می‌شود زیرا افراد سالم می‌توانند مقدار کافی آن را از طریق رژیم غذایی و سنتز آن در کلیه‌ها به دست بیاورند. تقریباً در تمام غذاهای حاوی پروتئین آرژنین وجود دارد و تنها استثنا آن ژلاتین است.

موارد اینکه چرا ما به ال آرژنین احتیاج داریم عبارتند از:

 • جهت کمک به کلیه‌ در دفع مواد زائد از بدن
 • تقویت سیستم ایمنی و هورمونی در بدن
 • شل کردن و آرامش رگ‌های خونی
 • کمک به التیام زخم‌ها
 • منابع ال آرژنین

منابع ال آرژنین شامل ماهی و گردو است که 15٪ اسیدهای آمینه آن را ال آرژنین تشکیل می‌دهد. آرژنین همچنین می‌تواند از طریق سیترولین در سلول‌های توبول پروگزیمال در کلیه‌ها ساخته شود.

بیشتر ال آرژنین موجود در بدن برای فرآوری آمونیاک به اوره و همچنین برای سنتز کراتین و اورنیتین استفاده می‌شود. سپس بخش کوچکی به عنوان پیش ماده اکسید نیتریک (NO) مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب رگ‌های خونی را گشاد می‌کند، فشار خون را کاهش می‌دهد و به حفظ سلامت قلب و عروق کمک می‌کند. این مکمل عمدتاً برای دستیابی به منافع حاصل از تبدیل این اسید آمینه به اکسید نیتریک استفاده می‌شود.

مزایای ال آرژنین برای مردان و ال آرژنین برای زنان

همانطور که می دانید قرص ال آرژنین جزء محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین مکمل‌های بدنسازی است. علاوه بر اینکه قرص ال آرژنین برای مردان مفید است ال آرژنین برای زنان نیز دارای مزایای ویژه ای است.

علت اصلی آن این است که پودر ال آرژنین علاوه بر بهبود فعالیت‌های ورزشی فواید بسیار دیگری هم دارد که شامل بهبود جریان خون در بدن که منجربه کاهش خطر ابتلا به سکته می‌شود، تقویت سیستم ایمنی و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها عفونی و همچنین بهبود وضعیت باروری در بانوان و آقایان است که در ادامه به طور کامل توضیح داده شده است.

1. بهبود جریان خون

اکسید نیتریک حاصل از این آمینواسید فشار خون را کاهش داده و جریان خون را بهبود می‌بخشد. این ترکیب به آرامش رگ‌های خونی کمک کرده و از گرفتگی آن‌ها جلوگیری می‌کند. ال آرژنین تولید اکسید نیتریک را افزایش داده و تجزیه آن را متوقف می‌کند.

استفاده از قرص ال آرژنین برای مردان می‌تواند برای کاهش فشار خون مفید باشد. این امر خطر فشار خون و سکته را کاهش می‌دهد.

افزایش جریان خون با مصرف این آمینو اسید همچنین به رفع اختلالات نعوظ کمک می‌کند از اینرو برای پرسش قرص ال آرژنین و نعوظ چه ارتباطی باهم دارند، می توان این مورد را بیان نمود که ال آرژنین بر روی نعوظ نیز تاثیر گذار است و از این جهت در مکمل های تقویت قوای جنسی آقایان نیز استفاده می شود.

2. تقویت سیستم ایمنی

جالب است بدایند که اکسید نیتریک می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تحریک کند تا بر روی عوامل بیماری زا اثر بگذارد و آن‌ها را از بین ببرد. بدین ترتیب مکمل آرژنین ممکن است ایمنی را به ویژه در افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، تقویت کند بنابراین از مزایای مصرف ال آرژنین برای زنان می‌توان به تقویت سیستم ایمنی اشاره کرد.

مطالعات متعدد اثرات تقویت کننده سیستم ایمنی توسط این مکمل را با افزایش تعداد سلول‌های ایمنی، تغییر میزان سایتوکین ها و افزایش بقای بیماران نشان داده‌اند. این آمینواسید باعث بهبود پاسخ ایمنی و کاهش عفونت در بیماران به شدت زخمی یا با سوختگی شدید می‌شود. این آمینواسید در صورت مصرف به شکل مکمل در افراد مبتلا به عفونت‌های مکرر، سطح لنفوسیت‌ها و آنتی بادی‌های طبیعی را افزایش می‌دهد.

3. التیام زخم‌ها

تحقیقات نشان داده است که مصرف قرص ال آرژنین باعث بهبود و ترمیم سریع تر زخم‌ها در همه افراد خصوصاً سالمندان می‌شود. در یک آزمایش کوچک که روی 15 نفر انجام شد استفاده از ژل موضعی ال-آرژنین باعث تسریع بهبود شقاق مقعدی شد.

همچنین 4 آزمایش بالینی بر روی بیش از 250 نفر که مبتلا به زخم بستر بودند، نشان داد مصرف آرژنین (به تنهایی و همراه با روی و ویتامین C) باعث بهبود سریع‌تر زخم بستر در این بیماران می‌شود. آرژنین با افزایش اکسید نیتریک که باعث رشد رگ‌های خونی و تولید کلاژن می‌شود، بهبود زخم‌ها را تسریع می‌کند.

4. کاهش اضطراب

در 2 آزمایش بالینی بر روی 137 فرد سالم مشخص شد که مصرف ال آرژنین برای مردان و همچنین مصرف ال آرژنین برای زنان باعث کاهش اضطراب و اصلاح سطح هورمون استرس در پاسخ به موقعیت‌های استرس زا می‌شود. اگرچه نتایج امیدوار کننده است اما 2 آزمایش بالینی برای حمایت از استفاده از ال-آرژنین برای مهار اضطراب کافی نیست و تحقیقات بالینی بیشتری مورد نیاز است.

5. بهبود باروری

در زنان کاهش باروری اغلب به دلیل پاسخ ضعیف تخمدان به هورمون‌ها ایجاد می‌شود. در یک کارآزمایی بالینی بر روی 34 زن که تحت درمان کمک باروری قرار گرفتند، مکمل ال آرژنین با افزایش پاسخ تخمدان به هورمون‌ها میزان بارداری را افزایش داد از اینرو مصرف ال آرژنین برای زنان جهت بهبود وضعیت باروری آنها نیر توصیه می شود.

همچنین در مردان نیز کاهش باروری اغلب به دلیل تعداد ناکافی اسپرم‌ها و تحرک کم آن‌ها رخ می‌دهد. در یک کارآزمایی بالینی تجویز قرص ال آرژنین برای مردان نابارور باعث افزایش حجم مایع منی، غلظت، زنده ماندن و تحرک بیشتر اسپرم‌ها شد که احتمالاً با افزایش تولید NO در ارتباط است از اینرو مصرف قرص ال آرژنین برای مردان جهت بهبود باروری توصیه می شود.

6- قرص ال آرژنین برای لاغری

قرص ال آرژنین در چربی سوزی و از بین بردن سلولهای چربی از بین بافت های عضله بسیار مفید است. با افزایش سوخت و ساز بدن و بالا رفتن متابولیسم بدن چربی های اضافه از بین رفته و بافت عضلانی بدن بیشتر می شود. این مورد در میان افرادی که به تازگی ورزش بدنسازی را شروع کرده سعی دارند چربی های بدن را سوزانده و به سرعت به مرحله عضله سازی برسند بسیار مفید خواهد بود. 

ال آرژنین برای قد، باوری درست یا غلط؟

ال آرژنین با توجه به مواد تشکیل دهنده آن و از آنجا که یک آمینو اسید ویژه ای است، باعث تحریک هورمون های رشد در بدن شده و در نتیجه به ترشح هورمون رشد در بدن کمک میکند. از اینرو برای پاسخ به این موضوع که ال آرژنین برای قد مفید است و مصرف قرص ال آرژنین برای افزایش قد مناسب است، می توان این مطلب را نیز بیان نمود که برای نوجوانانی که در سنین رشد قرار دارند مصرف قرص ال آرژنین باعث تحریک هورمون رشد شده و باعث رشد و افزایش قد نیز می شود از این جهت ال آرژنین برای قد مفید است. 

مزایای ال آرژنین برای قلب چیست؟

همان ‌طور که گفتیم در بدن آرژنین به اکسید نیتریک (NO) تبدیل می‌شود. اکسید نیتریک یک انتقال دهنده عصبی قدرتمند است که به شل شدن رگ‌های خونی کمک می‌کند و همچنین گردش خون را بهبود می‌بخشد.

برخی شواهد نشان می‌دهد که آرژنین ممکن است به بهبود جریان خون در عروق قلب و در نتیجه به بهبود عملکرد قلب کمک کند. این مسئله ممکن است علائم گرفتگی عروق، درد قفسه سینه یا آنژین و بیماری عروق کرونر را بهبود ببخشد. با این حال، در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در مورد چگونگی تأثیر طولانی مدت آرژنین بر کلسترول یا سلامت قلب وجود ندارد.

مزایای بالقوه دیگر مصرف قرص ال آرژنین برای سلامتی کاهش احتمالی فشار خون در برخی افراد و بهبود مسافت راه رفتن در بیماران مبتلا به گرفتگی متناوب پا است که به عنوان لخته شدن متناوب خون شناخته می‌شود. با این وجود، مطالعات علمی به اندازه کافی معتبر نیستند تا کارشناسان توصیه‌های قاطعی در این رابطه ارائه دهند.

علاوه بر این، همه مطالعات روی آرژنین مثبت نبوده‌اند مثلاً یک مطالعه در سال 2006 نشان داد که آرژنین برای درمان حملات قلبی همراه با درمان استاندارد مفید نیست و ممکن است مضر هم باشد.

فواید ال آرژنین برای ورزشکاران چیست؟

اگر بخواهیم به طور تخصصی‌تر فواید ال آرژنین برای ورزشکاران را بیان کنیم می‌توانیم به تسریع ریکاوری جهت جذب انرژی بیشتر برای انجام فعالیت‌های ورزشی در ادامه روزها، افزایش چربی سوزی و کاهش وزن جهت داشتن تناسب اندام و در آخر استقامت بدن و افزایش انرژی اشاره کرد. در ادامه به طور کامل به توضیحی در مورد فواید قرص ال آرژنین پرداخته‌ایم.

 • تسریع ریکاوری

اگر احساس می‌کنید که در سالن بدنسازی به شدت کار می‌کنید و روز بعد آنقدر خسته هستید که برای ریکاوری به چند روز زمان نیاز دارید، قرص ال آرژنین می‌تواند به شما کمک کند؛ زیرا تولید اکسید نیتریک به ارتقا جریان خون در بافت‌ها کمک می‌کند و در نتیجه باعث آرامش عضلات می‌شود.

این امر به نوبه خود باعث می‌شود دوزهای بیشتری از اکسیژن به عضلات برسد. برای تسریع ریکاوری عضلات پس از یک تمرین سخت باید مواد مغذی کافی دریافت ‌کنند و جریان خون بیشتر در این زمان واقعاً تأثیر گذار است.

 • بهبود استقامت و کاهش خستگی

اگر یک ورزشکار استقامتی هستید از تأثیر آرژنین بر عملکرد خود لذت خواهید برد. عملکرد استقامتی به میزان اکسیژن وارد شده به بافت‌های عضلانی بستگی دارد. اکسیژن از طریق خون منتقل می‌شود و به شما کمک می‌کند بدون احساس خستگی مدت طولانی‌تری تمرین کنید. در آزمایش‌های انسانی افرادی که آرژنین مصرف کرده بودند افزایش متوسط ​​فعالیت بدنی و کاهش خستگی را گزارش کرده‌اند.

 • افزایش چربی سوزی

محققان همچنین تائید کردند که این آمینو اسید برای کاهش چربی‌های بدن مفید است؛ بنابراین آن دسته از ورزشکارانی که می‌خواهند چربی سوزی کنند، می‌توانند علاوه بر مصرف قرص لاغری مکمل آرژنین مصرف کنند. علاوه بر این در یک تحقیق اثر اکسید نیتریک بر متابولیسم گلوکز در حین ورزش بررسی شد.

نتایج نشان می‌دهد در ورزشکارانی که آرژنین استفاده کرده‌اند گلوکز با سرعت بیشتری به سلول‌های عضلانی منتقل می‌شود. علاوه بر این، مکمل آرژنین باعث افزایش سطح اسید چرب غیراشباع و همچنین گلیسرول در بدن می‌شود که به استفاده از چربی‌ها به عنوان منبع انرژی اشاره دارد.

عوارض قرص ال آرژنین: آیا مکمل آرژنین بی‌خطر است؟

در آزمایشات بالینی تا سه ماه از قرص ال آرژنین با خیال راحت و با عوارض جانبی جزئی استفاده شده است. عوارض قرص ال آرژنین شامل درد و نفخ شکم، اسهال و نقرس است. این آمینو اسید همچنین ممکن است باعث بدتر شدن وضعیت تنفس در افراد مبتلا به آسم شود.

از دیگر عوارض قرص ال آرژنین می توان اختلال آن با داروهای خاصی که فشار خون را کاهش می‌دهند را بیان نمود. این مکمل ممکن است با برخی از داروهای قلبی و داروهایی مانند ویاگرا که اختلال نعوظ را درمان می‌کنند تداخل داشته باشد. زنان در دوران بارداری و شیردهی نباید بدون صحبت قبلی با پزشک خود از این مکمل استفاده کنند.

طریقه مصرف ال آرژنین

هیچ مقدار توصیه شده روزانه‌ای برای آرژنین تعیین نشده است، زیرا بدن انسان معمولاً آن را به مقدار کافی تولید می‌کند. اگر این آمینو اسید به عنوان مکمل مصرف شود، اغلب دوزهای بالاتر آرژنین مورد نیاز است و تا 1200 میلی گرم در روز نیز مفید است. کپسول ال آرژنین 1000 یکی از این مکمل‌ها برای تأمین مقدار بیشتر این آمینو اسید است.

یک رژیم غذایی معمولی حدوداً حاوی 5.4 گرم آرژنین در روز است. دوز معمول مصرف این مکمل بین 3 تا 6 گرم است، اگرچه تا 20 گرم در روز هیچ عارضه جانبی مشاهده نشده است. با این حال، همیشه قبل از مصرف مکمل به دوز توصیه شده روی بسته بندی نگاه کنید. ما همچنین توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از اثرات ملین احتمالی، آرژنین را به همراه غذا مصرف کنید.

قیمت قرص ال آرژنین!!!

در حال حاضر می‌توانید انواع قرص ال آرژنین را به شکل کپسول، قرص و پودر با جستجوی عبارت ال آرژنین قیمت و یا قیمت قرص ال آرژنین نیز از داروخانه‌های آنلاین به صورت اینترنتی خریداری کنید. قیمت قرص ال آرژنین به نوع برند ایرانی و خارجی بودن آن بستگی دارد.

ویژگی بارز خرید از داروخانه های اینترنتی علاوه بر راحتی خرید و دریافت آنها درب منزل مقایسه قیمت قرص ال آرژنین در برندها و تعداد و اشکال مختلف آن در سر فرصت و بدون استرس و مزاحمت نیز می باشد.

ال آرژنین کارن یکی از مکمل‌های باکیفیت ایرانی است که به راحتی قابل تهیه می‌باشد. شما همچنین می‌توانید بهترین مارک ال آرژنین را از داروخانه آنلاین داروبوم با ارسال رایگان و پرداخت درب منزل برای سراسر کشور نیز تهیه نمایید. قرص ال آرژنین قیمت متفاوتی دارد که علت این تفاوت قیمت بر اساس نوع برند و اینکه قرص ال آرژنین آمریکایی و خارجی و یا ال آرژنین ایرانی است نیز می باشد.

خرید مکمل ال آرژنین

معرفی بهترین مارک قرص ال آرژنین در داروخانه

قبل از معرفی بهترین مارک قرص ال آرژنین، اجازه دهید بهترین برندهای قرص ال آرژنین آمریکایی از قبیل ال آرژنین 21 سنتری، ال آرژنین اپکس، ال آرژنین ناترول اشاره نمود. در ادامه به معرفی ال آرژنین های تولید برندهای ایرانی نیز پرداخته شده است

 • قرص آرژنین کمپلکس پی ان سی 

این مکمل ساخت شرکت پیان سی ایران است و فواید بسیاری برای بدن دارد که مهم‌ترین آن شامل افزایش ترشح هورمون‌های رشد، افزایش ترشح هورمون انسولین، افزایش خون رسانی به عضلات، پیشگیری از خستگی عضلات، بهبود ظرفیت تنفسی، بهبود جریان خون و تولید انرژی اشاره کرد.

بهترین دوز مصرفی این مکمل روزانه 2 الی 3 عدد قرص نیم ساعت قبل از ورزش و 2 الی 3 عدد قرص نیم ساعت قبل از خواب است. مکمل آل آرژنین همواره گزینه بسیار خوبی برای افرادی است که می‌خواهند لاغر شوند و یا به افزایش قد برسند.

بیشتر بخوانید :

برای خرید قرص ال آرژنین جهت افزایش قد "قرص آرژنین کمپلکس پی ان سی" را خریداری نمایید.

 • قرص ال آرژنین 1000 میلی گرم ژن استار

این قرص می‌تواند به بهبود عملکرد ورزشی، بهبود کارکرد کلیه‌ها در افراد دچار نارسایی، بهبود سریع‌تر سوختگی‌ها و زخم‌ها، کاهش اضطراب و رفع مشکلات نعوظ در آقایان کمک کند. هر قرص آرژنین ژن استار حاوی 1000 میلی‌گرم از این آمینواسید است که نیاز شما به آن را کاملاً رفع می‌کند. یکی دیگر از اثرات خوب آرژنین کمک به افزایش حساسیت و عملکرد انسولین در بدن است که می‌تواند منجر به کاهش قند خون شود.

از دیگر فواید این مکمل می‌توان به کمک به بهبود عملکرد سلول‌های عضلانی، پاکسازی رادیکال‌های آزاد از خون، ارتقاء سطح سیستم ایمنی بدن و افزایش تولید هورمون رشد اشاره کرد. فقط دقت داشته باشید که مصرف بیش از حد این مکمل می‌تواند منجربه اسهال، ضعف و خستگی اشاره کرد.

بیشتر بخوانید :

افرادی که به دنبال قرص ال آرژنین برای لاغری هستند خرید "قرص ال آرژنین ژن استار" توصیه می‌شود.

 • قرص ال آرژنین 500 میلی گرم کارن

کارن برندی محبوب و نام آشنای ایرانی است که اقدام به تولید مکمل‌های ورزشی بسیاری کرده است که یکی از بهترین آن قرص آل آرژنین کارن است و از فواید بسیاری دارد که مهم‌ترین آن شامل تسهیل جریان خون در عروق محیطی در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی و دیابتی، محرک ترشح هورمون رشد و مؤثر در رشد قدی، تسریع بهبودی زخم‌ها و التیام بافت‌ها، افزایش توان جنسی در مردان و زنان، مؤثر در تولید کراتین فسفات در بدن، تقویت سیستم ایمنی بدن، تسریع در بهبود زخم بستر و عضله سازی اشاره کرد.

بیشتر