گینر Gainer 

در هر صفحه
نمایش 1 - 24 از 32 مورد
32 محصول وجود دارد.

مکمل گینر چیست؟

مکمل گینر نوعی مکمل بدنسازی و ورزشی است که برخلاف سایر مکمل‌ها درصد کربوهیدرات آن بیشتر از پروتئین است. مقدار بالای کربوهیدرات در این مکمل تأمین کالری بالاتر را برای افراد تضمین کرده و باعث تسریع افزایش وزن و حجم می‌شود.

با اینکه بسیاری افراد به دنبال روش‌های کاهش وزن و لاغری هستند برخی دیگر انواع روش‌ها را برای افزای...

مکمل گینر چیست؟

مکمل گینر نوعی مکمل بدنسازی و ورزشی است که برخلاف سایر مکمل‌ها درصد کربوهیدرات آن بیشتر از پروتئین است. مقدار بالای کربوهیدرات در این مکمل تأمین کالری بالاتر را برای افراد تضمین کرده و باعث تسریع افزایش وزن و حجم می‌شود.

با اینکه بسیاری افراد به دنبال روش‌های کاهش وزن و لاغری هستند برخی دیگر انواع روش‌ها را برای افزایش وزن امتحان می‌کنند تا بدن آن‌ها عضلانی‌تر و حجیم‌تر به نظر برسد. صرف نظر از دلیل و هدف شما برای افزایش وزن، مصرف کالری بیشتر نسبت به کالری مورد نیاز روزانه، ساده‌ترین راه برای افزایش وزن است.

برای افرادی که تلاش می‌کنند با مصرف غذای بیشتر وزن خود را افزایش دهند، مصرف مکمل گینر راهی مؤثر برای افزایش کالری دریافتی روزانه است.

برخلاف مکمل‌های ورزشی رایج که افراد ورزشکار برای تأمین پروتئین مصرف می‌کنند گینرها نه تنها سرشار از پروتئین هستند بلکه حاوی کربوهیدرات، چربی‌ها و سایر ترکیبات مغذی هستند که به هضم و جذب آن‌ها کمک می‌کند. اگر در افزایش وزن مشکل دارید، احتمالاً کالری کافی مصرف نمی‌کنید.

برای افزایش وزن باید بتوانید کالری کافی را از رژیم غذایی خودتان دریافت کنید. البته باید به این مسئله هم توجه داشته باشید که مصرف مواد غذایی در حجم بالا می‌تواند با ناراحتی‌های گوارشی همراه باشد که برای افراد خوشایند نیست.

این مسئله خصوصاً برای افراد ورزشکار که باید حین تمرینات بدنی چابکی و چالاکی خود را حفظ کنند بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا مصرف مواد غذایی با حجم بالا در اکثر موارد با هدایت جریان خون به سمت دستگاه گوارش باعث رخوت و کاهش کارایی خواهد شد؛ بنابراین بهترین کار برای افزایش وزن استفاده از مکمل‌های گینر است. این مکمل‌ها بدون اینکه حجم بالایی از مواد غذایی را وارد دستگاه گوارش کنند، در یک حجم کوچک مانند بمب کالری عمل کرده و در یک مدت کوتاه باعث افزایش وزن و حجم شما خواهند شد.

گینرها معمولاً حاوی 50 تا 70 گرم پروتئین و مقادیر متفاوتی کربوهیدرات و کالری هستند. در این مکمل‌ها میزان کربوهیدرات از حدود 85 تا 250 گرم و کالری از 600 تا بیش از 1200 در هر وعده متفاوت است. محصولات با کالری بیشتر معمولاً حاوی کربوهیدرات بیشتری هستند.

خرید اینترنتی پودر گینر

انواع مکمل گینر

اگر جزء افرادی هستید که به سختی وزن می‌گیرید یا اینکه به عنوان یک ورزشکار از هیکل خود راضی نیستید برای رسیدن به وزن و حجم دلخواه می‌توانید از گینرها استفاده کنید. این مکمل‌ها دو دسته هستند گینر افزایش وزن و گینر افزایش حجم که هر یک را می‌توانید بسته به اهداف خود مورد استفاده قرار دهید. تفاوت این دو مکمل در ادامه مقاله شرح داده شده است.

گینر افزایش حجم (Mass Gainer)

گینر افزایش حجم مکملی است که پروتئین، کربوهیدرات‌ها و احتمالاً چربی‌ها را با هدف کمک به اضافه کردن توده عضلانی فراهم می‌کند. مس گینر یک پودر پروتئین پرکالری است که هدف آن افزایش کالری دریافتی روزانه برای افزایش وزن شما از طریق افزایش توده عضلات است. هدف اصلی یک گینر افزایش حجم و توده عضلانی است بنابراین نسبت پروتئین به کربوهیدرات در آن بالاتر است. شما می‌توانید صبح‌ها این مکمل را مصرف کنید تا کالری روزانه خودتان را به راحتی تأمین کنید بنابراین دیگر لازم نیست برای افزایش وزن نگران دریافت کالری روزانه خودتان باشید.

همچنین می‌توانید این مکمل را بعد از تمرین برای دریافت کالری اضافی مصرف کنید. این مکمل پروتئین بالایی دارد که به ریکاوری و رشد عضله کمک کرده و همراه با کربوهیدرات‌هایی که به‌عنوان منبع انرژی در نظر گرفته می‌شوند، کالری دریافتی روزانه شما را افزایش می‌دهد. لازم به یادآوری است که برای افزایش رشد عضلات هنگام مصرف مس گینرها باید سخت و منظم تمرین کنید، در غیر این صورت مقدار زیادی کالری مصرف خواهید کرد که منجر به افزایش چربی ذخیره شده در بدن می‌شود.

گینر افزایش وزن (Weight Gainer)

گینر افزایش وزن برخلاف مس گینر حاوی کربوهیدرات بیشتری است که باعث افزایش کالری دریافتی فرد می‌شود. این مکمل‌ها حاوی چربی‌ها، ریزمغذی‌های مفید و سرشار از کربوهیدرات ساده و پیچیده همراه با آنزیم‌های بهبود دهنده هضم و جذب هستند. با مصرف این مکمل‌ها در کنار تمرینات بدن‌سازی افراد به سرعت به وزن دلخواه خود خواهند رسید. بهترین گینر برای افراد لاغر ویت گینرها هستند.

در رابطه با مصرف این نوع از گینرها باید توجه داشته باشید که مصرف آن‌ها حتماً باید همراه با تمرینات بدنی مناسب باشد وگرنه باعث افزایش تجمع چربی در نواحی شکم و پهلو شده و هیکل فرد را به هم می‌ریزد؛ به عبارت دیگر شما با مصرف این مکمل خیلی سریع 5 یا 7 کیلو وزن اضافه می‌کنید اما اکثر آن وزن، چربی است!

بیشتر بخوانید :

برای آشنایی با سایر مکمل‌های ورزشی جهت افزایش وزن صفحه "قیمت پروتئین وی" در داروخانه اینترنتی داروبوم را بررسی نمایید.

آیا گینرها واقعاً برای افزایش وزن و حجم مؤثر هستند؟

تأثیر گینرها بر وزن و حجم بستگی به زمان مصرف آن‌ها دارد. به عنوان مثال اگر آن‌ها را قبل از تمرین مصرف کنید با تأمین انرژی، خستگی در حین ورزش را به تأخیر می‌اندازند. اگر بلافاصله پس از تمرینات از آن‌ها استفاده کنید، ذخایر گلیکوژن را در عضلات بازسازی می‌کنند و به رشد بافت ماهیچه‌ها کمک می‌کنند. علاوه بر این، به دلیل محتوای کربوهیدرات بالا ذخایر چربی بدن را افزایش می‌دهند.

بر اساس مطالعات صورت گرفته گینرها بهترین مکمل برای افراد لاغر هستند زیرا علاوه بر رشد عضلات، باعث افزایش وزن از طریق افزایش توده چربی بدن می‌شوند. این افراد با استفاده از این مکمل‌ها می‌توانند به راحتی میزان کالری روزانه خود را افزایش دهند. گینرها برای بدن ‌سازان حرفه‌ای و کسانی که مایل به افزایش توده عضلانی هستند مزایای کمتری دارند. این افراد بهتر است از پروتئین وی استفاده کنند که با محتوای بالای اسیدهای آمینه ضروری (بسته به نوع محصول، بین 75 تا 95 درصد از ترکیبات) به سرعت باعث افزایش توده عضلانی می‌شود.

مزایای استفاده از مکمل گینر چیست؟

اگر شما یک فرد لاغر با متابولیسم بالا هستید و افزایش وزن برای شما دشوار است مکمل گینر می‌تواند به شما کمک کند سریع‌ تر به اهداف خود برسید. از آنجایی که این محصولات حاوی کالری بالا و سرشار از کربوهیدرات و پروتئین هستند، می‌توانید آن را به رژیم فعلی خودتان اضافه کنید و با دریافت کالری بالاتر به راحتی وزن اضافه کنید.

اگر هدف شما عضله سازی است باید کالری و پروتئین دریافتی خودتان را مورد نظر قرار دهید. برای این منظور مس گینر با ارائه درصد مناسبی پروتئین و کربوهیدرات می‌تواند به شما کمک کند زودتر و راحت‌تر به هدف خودتان برسید.

اگر هدف شما افزایش حجم است حداقل به 800-1000 کالری اضافی در روز نیاز دارید. دستیابی به این هدف از طریق مصرف وعده‌های غذایی کامل آسان نیست به ویژه هنگامی که اشتهای مناسبی ندارید. مصرف فوری مقدار زیادی کالری، بدون داشتن متابولیسم مناسب ممکن است منجر به مشکلات هضم یا سایر عوارض شود.

از طرفی ممکن است مواد غذایی که مصرف می‌کنید سالم نباشد و همین مسئله دریافت کالری بالاتر را دشوار می‌کند. ولی مصرف گینر می‌تواند خیلی راحت کالری زیادی همراه با مواد مغذی باکیفیت برای شما فراهم کند و از آنجا که به راحتی با آب یا شیر مخلوط می‌شود گوارش آن نیز برای بدن آسان است.

چه مقدار مکمل گینر مصرف کنیم؟

مقدار مصرف توصیه شده روزانه این مکمل‌ها 50-150 گرم است. با این حال، این دستورالعمل‌ها فقط به عنوان شاخص هستند و نیازهای تغذیه‌ای فرد را در نظر نمی‌گیرد. به همین دلیل، بهترین راه برای تخمین میزان دریافت روزانه پروتئین و کربوهیدرات این است که بفهمید چه مقدار از این مواد مغذی را از رژیم خود دریافت می‌کنید و در صورت کمبود دوز مناسب گینر را تعیین کنید.

خرید اینترنتی پودر گینر اصل

چگونه مکمل گینر را برای افزایش وزن و عضله سازی استفاده کنیم؟

همراه با آب: ساده‌ترین و مؤثرترین راه برای مصرف گینر مخلوط کردن آن با آب است. وعده مورد نیاز روزانه خود را به آب افزوده و میل کنید. این شیک ساده فوراً حجم بالایی از مواد مغذی و کالری را در اختیار شما قرار می‌دهد. ابتدا با حدود 250 میلی لیتر آب امتحان کنید و مقدار آب را در صورت لزوم افزایش دهید. بیشتر گینرها به راحتی در یک شیکر با آب مخلوط می‌شوند، با این حال ممکن است بعضی از مارک‌ها نیاز به استفاده از مخلوط کن داشته باشند.

همراه با شیر: یک روش عالی برای دریافت کالری و پروتئین بیشتر اضافه کردن گینر به شیر است. این مخلوط تضمین می‌کند که شما یک شیک غلیظ، خامه‌ای، خوشمزه، مملو از کالری و مواد مغذی دریافت می‌کنید. این شیک یک جایگزین عالی برای وعده‌های غذایی و یک گزینه فوق العاده برای صبحانه است. با این حال ممکن است در مقایسه با نوشیدن گینر با آب، هضم آن کمی کندتر شود. از این رو، سعی کنید این شیک را درست بعد از تمرین وقتی که به یک منبع فوری پروتئین و کربوهیدرات نیاز دارید، ننوشید.

همراه با ماست: استفاده از گینر با ماست ساده هضم آن را برای بدن راحت تر می‌کند و می‌توان از مزایای پروبیوتیک ماست نیز بهره مند شد. مصرف این مکمل با ماست نتایجی مشابه مخلوط آن با شیر دارد اما پروتئین بیشتری به همراه خواهد داشت.

افزودن به سایر مواد غذایی: گینرها مواد مغذی و کالری با کیفیتی فراهم می‌کنند و شما می‌توانید آن‌ها را به مواد غذایی مختلف اضافه کنید تا خوشمزه‌تر و پرکالری‌تر شوند. شما می‌توانید آن‌ها را به جو دوسر، کره بادام زمینی، بستنی وانیلی یا اسموتی ها اضافه کنید. به عنوان مثال افزودن چند قاشق غذا خوری جو دوسر و مقداری کره بادام زمینی علاوه بر غلیظ کردن شیک، 200 کالری انرژی اضافی برای شما فراهم می‌کند؛ یعنی این ترکیب فوراً بیش از 1000 کالری انرژی به شما می‌دهد و کمک می‌کند تا سریع‌تر وزن و حجم اضافه کنید.

عوارض مکمل گینر

استفاده از این نوع مکمل‌ها دارای برخی اشکالات است مثلاً آن‌ها قادر به تأمین اسیدهای آمینه مورد نیاز روزانه نیستند و اغلب حاوی کربوهیدرات‌هایی با شاخص گلیسمی بالا هستند. اگر چه مصرف این مکمل‌ها به طور کلی بی‌خطر است و عوارض جانبی ایجاد نمی‌کند ولی اختلالات گوارشی خفیف در برخی افراد مشاهده می‌شود که معمولاً شامل نفخ معده است. جدی‌ترین عارضه سوء مصرف گینرها، افزایش وزن کنترل نشده است که می‌توان با تنظیم دوز دریافتی از آن پیشگیری کرد.

بیشتر بخوانید :

جهت "خرید آنلاین دارو" وارد صفحه اصلی سایت داروخانه آنلاین داروبوم شوید.

مکمل گینر را از کجا بخریم؟

مکمل‌های گینر را می‌توانید از داروخانه و سایت‌های معتبر به صورت حضوری یا خرید آنلاین تهیه نمایید. قیمت گینر به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد مثلاً قیمت گینر ایرانی کمتر از انواع خارجی است و قیمت گینر 5 کیلویی کمتر از قیمت گینر 7 کیلویی است. برای خرید گینر به این نکات توجه داشته باشید و با خرید گینر اصل به حفظ سلامتی خودتان کمک کنید. در حال حاضر انواع و اقسام گینرهای خارجی و ایرانی و بهترین مارک گینر را می‌توانید از داروخانه آنلاین داروبوم با خرید اینترنتی سفارش داده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن درب منزل خودتان تحویل بگیرید.

قیمت گینر به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت گینر به عوامل متعددی وابسته است از وزن و برند گرفته تا خارجی و ایرانی بودن آن مثلا قیمت گینر 2 کیلویی با قیمت گینر 5 کیلویی متفاوت است، قیمت گینر ایرانی با قیمت گینر خارجی فرق دارد.

قیمت گینر خارجی با توجه به وابسته بودن آن به ارز و داشتن نوسانات زیاد در ارز اکثر مواقع در حال تغییر و نوسان رو به افزایش است در مقابل آن قیمت گینر ایرانی با توجه اینکه در داخل تولید می شود دارای نوسانات کمتری است ولی باز با توجه به این نکته که مواد اولیه آنها حتی بهترین گینر ایرانی نیز از خارج کشور تهیه و وارد می شود تاثیر قیمت گینر ایرانی هم نیز دستخوش نوسانات ارز و افزایش آن است.

برای نمونه قیمت گینر 2 کیلویی خارجی نسبت به قیمت گینر 2 کیلویی ایرانی بعضاً تا 4 برابر بیشتر است از اینرو در این شرایط مصرف گینر ایرانی از قبیل گینر دوبیس و گینر نوتریمد نیز پیشنهاد می شود. هر دوی این محصولات دارای کیفیت مناسبی هستند و می توانند جایگزین خوبی برای گینر خارجی باشند. 

بهترین قیمت گینر داروخانه را شما می توانید از داروخانه آنلاین داروبوم دریافت کنید. همچنین لیست قیمت گینر داروخانه آنلاین داروبوم را می توانید در بالای همین صفحه بررسی نمایید و در صورت نیاز و مشاوره به صورت تلفنی  

معرفی بهترین گینر ایرانی و خارجی

کلمه بهترین همیشه مورد استفاده همه ما بوده در تهیه هر محصولی، همه ما بهترین هر محصولی را خواستار هستیم. از اینرو ما در ادامه به معرفی بهترین گینر ایرانی می پردازیم:

پودر پروکمپلکس دوبیس، این محصول همانطور از نامش مشخص است محصول شرکت معروف ایرانی دوبیس است که مواد اولیه آن آلمانی است. دارای کیفیت عالی در مقایسه با محصول مشابه خارجی است.

پودر گینر نوتریمد، این محصول تولید شرکت نوتریمد است. مواد اولیه این شرکت آمریکایی بوده و دارای کیفیت عالی است.

بیشتر