نرم کننده مو 

نمایش 1 - 17 از 17 مورد
17 محصول وجود دارد.
نرم کننده مو

لوسیون مو یک محلول هدفمند جهت درمان ریزش مو است که به‌صورت موضعی بر روی پوست سر استفاده می‌شود. پس از استفاده از لوسیون مو باید اجازه دهید ترکیبات آن برای مدت‌زمان مناسب با پوست سر در تماس باشد. به‌این‌ترتیب، مواد فعال‌کننده رشد مو می‌توانند جذب پوست سر شده و کار خود را آغاز کنند. این لوسیون یک درمان بسیار هدفمند و مؤثر است.

انواع لوسیون مو

انواع مختلفی از لوسیون های مو در بازار موجود هستند که هرکدام اثرات و ویژگی‌های خاص خود را دارند. برای مثال لوسیون هایی وجود دارند که ریزش مو ارثی را هدف قرار می‌دهند و برخی دیگر ریزش موی زنانه (غیر ژنتیکی) را درمان می‌کنند. برای انتخاب یک لوسیون مناسب باید ترکیبی از نوع از ریزش مو ، سبک زندگی و حساسیت نسبت به مواد خاص را در نظر بگیرید.

زمان استفاده از لوسیون مو

آیا اخیراً متوجه شده‌اید که موهایتان ضعیف و بی‌جان شده است؟ پس بهتر است فوراً اقدامی در این مورد انجام دهید. زمانی که موهایتان به‌طور چشمگیری نازک‌تر شدند دیگر بسیاری از موها از بین رفته است و شاید کار چندانی از دستتان برنیاید. در مراحل اولیه ریزش مو ، استفاده از یک شامپو ضد ریزش مو انتخاب مناسبی است؛ اما از زمانی که ریزش موها وارد مرحله متوسط تا شدید شد، دیگر شامپو به‌تنهایی برای کسب نتایج رضایت‌بخش کافی نیست. در این مرحله باید به دنبال یک لوسیون ضد ریزش مو باشید؛ به‌خصوص اگر هدفتان تحریک رویش مجدد موها نیز باشد. متوقف کردن ریزش مو به‌خصوص در مورد ریزش مو ارثی که به‌سرعت پیشرفت می‌کند، اولین و مهم‌ترین اقدام خواهد بود. فقط نباید دلسرد شوید، رشد مو یک روند آهسته است و اثر محصولات تقویت رشد مو نظیر لوسیون شاید پس از یک سال نمایان شود.

مکانیسم عمل لوسیون مو

لوسیون مو تضمین می‌کند که موها در مرحله رشد باقی بمانند. این بدان معنی است که موها برای مدت طولانی‌تری رشد می‌کنند و به دچار ریزش مو نمی‌شوید. به دلیل اینکه موهای بیشتری هم‌زمان در فاز رشد قرار دارند، موهای شما پرپشت‌تر خواهد شد.

علاوه بر این، یک لوسیون مو فولیکول‌های مو را در مقابل اثرات مضر DHT (دی هیدروتستسترون) محافظت می‌کند. این ترکیب شکل تغییریافته هورمون مردانه تستسترون است که نقش اصلی را در ریزش موی ارثی دارد. می‌توان گفت که DHT بزرگ‌ترین دشمن مو است، چراکه فولیکول‌های مو را كاهش می‌دهد. پس‌ازآن موها دیگر نمی‌توانند از فولیکول‌ها رشد کنند و یا بسیار نازک و ضعیف می‌شوند.

زمان مشاهده نتایج لوسیون مو

مواد تشکیل‌دهنده لوسیون مو بلافاصله باعث تحریک رشد مو می‌شوند. ازآنجاکه رشد مو یک روند آهسته است، برای مشاهده اولین اثرات قابل مشاهده، 3 تا 6 ماه زمان لازم است. در مناطق مشکل (مناطقی که بیشترین درگیری را دارند) این تأثیرات حتی کندتر است و ریشه‌های مو ممکن است مدت بیشتری در فاز استراحت باقی بمانند. به‌خصوص در مورد موهای بلند، جوانه زدن موهای کوچک جدید اغلب دشوار است. با این اوصاف در کل، اثرات استفاده از لوسیون به‌طور میانگین پس از 12 ماه قابل مشاهده است.

نحوه استفاده از لوسیون ضد ریزش مو

برای دستیابی به نتایج مطلوب و سریع بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

مبارزه با ریزش مو باید دائمی باشد. به همین دلیل است که استفاده مکرر از لوسیون مو مهم است. ما توصیه می‌کنیم لوسیون مو حداقل دو بار در روز و یا به میزان توصیه‌شده توسط شرکت تولیدکننده، استفاده گردد.

برای کسب نتایج بهتر باید یک الگوی ثابت و منظم برای استفاده از لوسیون مو داشته باشید. به‌عنوان‌مثال هرروز در صبح و عصر، قبل از مسواک زدن دندان‌هایتان از آن استفاده کنید. این باعث می‌شود که استفاده از لوسیون بخشی ثابت از برنامه روزانه شما باشد. این بدان معنا نیست که اگر به‌عنوان‌مثال بار دوم را شب استفاده کنید، لوسیون مو بی‌تأثیر خواهد بود. چراکه دفعات استفاده از لوسیون مو بسیار مهم‌تر از زمان استفاده است؛ اما با این روال، استفاده از لوسیون بخشی از برنامه مراقبت از مو شما خواهد بود و هرگز شما را خسته نخواهد کرد.

توجه کنید: بر روی برخی از انواع لوسیون های مو نوشته شده است که اگر استفاده از آن محصول را قطع کنید، ریزش مو مجدداً به وضعیت سابق خود باز خواهد گشت و موهای تازه تولیدشده، دوباره از بین می‌روند. بااین‌وجود، این اتفاق بلافاصله و یا زمانی که از لوسیون برای یک یا دو روز استفاده نکنید، رخ نخواهد داد؛ بنابراین نگران نشوید و به سعی کنید در کمترین زمان ممکن، به روند قبلی استفاده از لوسیون مو بازگردید.

نحوه استفاده از لوسیون مو

مو را با یک شانه تقسیم کنید

با تقسیم مو به دو قسمت، استفاده از لوسیون مو در پوست سر آسان‌تر است. همچنین به دلیل دسترسی بهتر به پوست سر، از چسبندگی زیاد موها به دلیل تماس با لوسیون مو جلوگیری می‌شود. درصورتی‌که با کمک قطره‌چکان‌های تعبیه‌شده در خود محصولات، آن را استفاده کنید، کمتر دچار مشکل می‌شوید.

دوز مناسب را تعیین کنید

دوز به‌طور کامل بستگی به وسعت منطقه تحت همچنین نوع لوسیون درمان دارد. مقدار مورد نیاز از لوسیون مو زمانی که تنها در فرق سر از آن استفاده کنید با زمانی که قصد دارید بر روی کل پوست سر خود از آن استفاده کنید، تفاوت خواهد داشت. در کل که تنها کافی است که پوست سرتان توسط لوسیون مرطوب شده باشد، نه اینکه از روی سرتان چکه کند!

لوسیون را استفاده کنید

بر روی محل‌هایی از پوست سرتان را که دچار ریزش مو شده است، چند قطره از لوسیون بچکانید. سپس با کمک انگشتانتان آن را مالش دهید تا به‌خوبی جذب پوست گردد. لوسیون مو ظرف چند دقیقه توسط پوست سر جذب خواهد شد. پس از جذب لوسیون، شما می‌توانید طبق روال همیشه، موهایتان را شانه کنید و یا از محصولات آرایش مو (البته انواع باکیفیت و بدون خطر) استفاده کنید.

برای شستن مو صبر کنید

برای اطمینان از اینکه لوسیون به‌خوبی کار خود را انجام دهد، موها را نمی‌توان حداقل تا 3 ساعت بعد از استفاده، شستشو داد.