اسکراب و لایه بردار 

نمایش 1 - 14 از 14 مورد
14 محصول وجود دارد.

همه ما خواهان پوست درخشان و شفاف هستیم، لایه برداری یکی از مهمترین مراحل مراقبت از پوست است. بدن ما دائما در حال ریزش پوست برای جایگزینی با سلول‌های جدید پوست است. با این حال، زمانی که این روند کند یا قطع شود، سلول‌های مرده پوست روی سطح پوست باقی مانده و پوست کدر، تیره و پوسته پوسته به نظر می رسد.

بد نیست بدانید که به دلیل آب و هوا، هورمون‌ ها و افزایش سن روند طبیعی پوست ریزی کمتر می شود. لایه برداری نه تنها یک روش پاکسازی، بلکه نوعی جوانسازی و بازسازی پوست است.

لایه برداری به کرم ها و سرم های مراقبت از پوست اجازه می دهد تا به خوبی جذب شوند، آرایش به خوبی روی صورت بنشیند و عارضه های پوستی مانند آسیب های ناشی از نور خورشید، پوست زبر و خشن و آکنه را بهبود می بخشد.

فواید لایه برداری

لایه برداری کنیم یا نکنیم؟ اصلا چرا باید لایه برداری کنیم؟

لایه ‌برداری نه تنها رنگ پوست شما را روشن می‌کند، بلکه از بروز آکنه ناشی از مسدود شدن منافذ نیز جلوگیری می‌کند.

لایه برداری همچنین توانایی پوست برای جذب محصولات مراقبت از پوست شما را افزایش می دهد. در غیر این صورت، کرم ها و سرم های درمانی فقط روی لایه ای از سلول های مرده پوست قرار می گیرند که اثربخشی آن ها را کم می کند.

تفاوت بین اسکراب صورت و لایه بردار چیست؟

اسکراب صورت و لایه بردار هر دو در نهایت پوست را درخشنده و شفاف می کند. فقط هر کدام عملکرد متفاوتی دارد و این کار را به روش های مختلف انجام می دهند.

اسکراب صورت که به عنوان لایه بردار فیزیکی نیز شناخته می شود، با شن های ریز فرموله شده است، که به صورت دستی لایه بالایی اپیدرم را جدا می کند و پوست جدید از زیر آن آشکار می شود. اسکراب روشن کننده همچنین برای پوست صورت و مناطق تیره بدن مثل آرنج، قوزک پا و آرنج استفاده می شود. 

لایه بردار که لایه برداری شیمیایی نیز نامیده می شود، از موادی مانند آلفا و بتا هیدروکسی اسید یا آنزیم های میوه برای حل کردن سلول های مرده پوست استفاده می کند و آنها را از بین می برد.

اسکراب شنی بسته به ترکیبات مورد استفاده علاوه بر لایه برداری، اثرات ضد باکتری، ضد میکروبی و ضد التهابی نیز دارد.

لایه بردارها تنوع بیشتری دارند. لایه برداری بسته به عملکرد، به شیمیایی، لیزری، آنزیمی، میوه ای یا مکانیکی تقسیم می شود. بسته به نوع پوست و مشکلات موجود، متخصص داروخانه می تواند لایه بردار مخصوصی  را توصیه کند.

اغلب لایه بردارها حالت ژل مانند و سبک دارند.اما اسکراب متراکم تر، حاوی ذرات شنی و ساینده قابل مشاهده و قوام بیش تر است.

زمانی که لایه بردار روی پوست قرار می گیرد، مواد لایه برداری بدون هیچ تلاشی تأثیر خود را می گذارد. در مورد اسکراب اینطور نیست. اسکراب زمانی که روی پوست استفاده می شود نیاز به ماساژ دارد.

استفاده از اسکراب خشن، داشتن پوست حساس یا ماساژ مواد روی پوست با فشار محکم سرانگشتان، احتمال آسیب به پوست بسیار افزایش می یابد.

خرید اینترنتی لایه بردار صورت و بدن

انواع اسکراب و لایه بردار صورت و بدن

در این قسمت انواع لایه بردار و اسکراب پر کاربرد را معرفی می کنیم.

لایه بردار صورت برای پوست چرب

لایه برداری منظم کلید کاهش منافذ بزرگ و کنترل جوش و چربی است. این درمان ترکیبی از اسیدهای سالیسیلیک، لاکتیک و گلیکولیک (همه در درمان پوست مستعد آکنه مفید هستند) با اسید فیتیک 10 درصد به روشن شدن تغییر رنگ کمک می کند.

لایه بردار صورت برای پوست خشک و حساس

اگر پوست فوق العاده حساسی دارید، طبیعی است که از لایه برداری فیزیکی اجتناب کنید، زیرا بسیاری از اسکراب ها برای پوست خشک تحریک کننده هستند.

اگر حساسیت دارید، یک لایه بردار با اسید لاکتیک که یک آلفا هیدروکسی اسید مشتق شده از شیراست، انتخاب کنید. اسید لاکتیک به آرامی سلول های مرده پوست را از بین می برد و در عین حال پوست روشن و لکه های تیره کمرنگ می شود.

لایه برداری پوست برای اولین بار

اگر شما تا به حال پوست خود را لایه برداری نکرده اید و تصمیم دارید برای اولین از کرم های لایه بردار و سفید کننده استفاده کنید به شما توصیه می کنیم از لایه برداری استفاده کنید که در ترکیب آن اسید لاکتیک بکار رفته است.

اسید لاکتیک از لایه برداری های سبک و ملایم است که برای دفعات اول سازگاری بیشتری با پوست دارد.

اسید لاکتیک پوست را صاف می کند، درخشندگی ایجاد می کند، به چین و چروک های جزئی کمک می کند و در درمان هایپرپیگمانتاسیون و تغییر رنگ عمومی پوست بهتر از اسید گلیکولیک است. علاوه بر این، آبرسانی بیشتری نیز دارد.

بهترین لایه بردار سفید کننده پوست

آیا لایه برداری گلیکولیک پوست را روشن می کند؟ استفاده از لایه بردارهای اسید گلیکولیک رنگدانه ها را کاهش می دهد و با سایر مواد مغذی موجود در ترکیبات برای روشن کردن پوست مفید است.

اسکراب بدن

اسکراب بدن به خصوص قسمت هایی که موها شیو می شود کاملا مفید است زیرا از زیر پوستی شدن موها جلوگیری می کند.

چگونه بهترین لایه بردار را برای صورتم انتخاب کنم؟

انتخاب بهترین لایه بردار برای پوست به دو عامل بستگی دارد؛ نوع پوست و مشکلی که می خواهید رفع کنید.

اسیدهای مورد استفاده در لایه بردارها از نظر قدرت متفاوت هستند، بنابراین مراقب باشید که کدام اسید را انتخاب می کنید تا از تحریک بیش از حد جلوگیری کنید.

به عنوان مثال، اسید گلیکولیک برای انواع پوست نرمال تا چرب ایده آل است در حالی که اسید لاکتیک برای افرادی که پوست حساس دارند عالی است.

اسکراب‌های صورت همگی با ذرات معلق ساخته شده‌اند که به طور فیزیکی سلول‌های پوست را از بین می‌برند، بنابراین اگر به آرامی و کم استفاده شوند، امکان ندارد که باعث تحریک پوست شوند. برای رفع مشکلات خاص پوست مانند تیرگی یا زبری پوست، اسکراب هایی را انتخاب کنید که با مواد ضروری مانند ویتامین C یا روغن های مغذی فرموله شده اند.

خرید اینترنتی اسکراب ایرانی و خارجی

طرز استفاده از اسکراب

اول با استفاده از یک ژل شوینده صورت یا آرایش پاک کن صورت را تمیز می کنیم. بعد اگر امکان آن وجود دارد صورت را بخور دهید تا مواد اسکراب به خوبی جذب پوست شود.

سپس اسکراب را به صورت به غیر از دور چشم ها و اطراف لب زده و با نوک انگشتان یک دقیقه روی صورت ماساژ دهید. نواحی حساس مثل پیشانی و گونه ها را کمتر و روی بینی و چانه را بیشتر ماشاژ دهید.

به مدت 5 الی 15 دقیق روی پوست بماند.

در این فاصله از حرف زدن و حرکت دادن صورت پرهیز کنید زیرا احتمال ایجاد خط و چین روی صورت است.

بعد از گذشت زمان لازم صورت را بشویید.

بعد یک ماسک خنک کننده مثل خیار یا آلوئه ورا به پوست بزنید تا منافذ باز پوست بسته شود و التهاب و قرمزی صورت از بین برود.

سوالات رایج درباره لایه بردار و اسکراب

در این قسمت رایج ترین سوالاتی که درباره لایه بردار و اسکراب پیش می آید را گردآوری کرده ایم.

بهتر است که چند بار در هفته پوست خود را لایه برداری کنیم؟

معمولاً هفته ای یک بار لایه برداری صورت ضروری است تا لایه جدیدتر پوست نمایان شود.

از اسکراب روزانه استفاده کنیم؟

بهتره است اسکراب هرروز استفاده نشود چون رطوبت و چربی مفید پوست را به مرور کاهش می دهد.

مگر آنکه اسکراب روزانه باشد و لایه برداری آن کم باشد.

اگر برای شستشوی روزانه صورت به محصولی احتیاج دارید، ژل شستشو یا پن شستشو مفید است.

آیا لایه برداری فوری پوست داریم؟

فواید لایه برداری فوری شگفت انگیز است، اما اگر بیش از حد انجام شود، عوارضی دارد. اگر می خواهید از تحریک جلوگیری کنید، یک یا دو بار در هفته لایه برداری برای هر نوع پوستی کافی است.

آیا می توانم بعد از لایه برداری شیمیایی از ویتامین C استفاده کنم؟

از ویتامین C یا رتینول استفاده نکنید. در حال حاضر، محصولات ویتامین C و رتینول از جمله پرکاربردترین مواد برای مراقبت از پوست هستند، اما پس از لایه برداری شیمیایی از آنها اجتناب کنید. این محصولات باعث تحریک پوست می شوند که اثر بدی روی پوست تازه لایه برداری شده می گذارند.

آیا آلوئه ورا بعد از لایه برداری شیمیایی مفید است؟

استفاده از آلوئه ورا روی پوست بعد از لایه برداری شیمیایی باید خوب باشد. مشاهده برخی جوش‌ها بلافاصله پس از لایه‌برداری شیمیایی یک اتفاق طبیعی است و اگر لایه برداری در کلینیک را طی چند جلسه انجام می‌دهید، باید پس از یکی دو جلسه بعدی برطرف شود.

بعد از استفاده از اسکراب و یا لایه بردار از چه چیزی باید استفاده کنیم؟

بعد از اسکراب و لایه بردار حتما از آبرسان و مرطوب کننده استفاده کنید.

عوارض لایه برداری و اسکراب پوست

حتما هنگام خرید اسکراب صورت و بدن به نوع پوست خود دقت کنید با این حال اگر جوش زیر پوستی یا جوش فعال دارید به هیچ وجه اسکراب نکنید، اسکراب برای زمانی است که جوش ندارید.

1. قرمز شدن پوست بعد از اسکراب

روی قسمتی از دست امتحان کنید اگر پوست دست قرمز شد یعنی به اسکراب حساسیت دارید.

2. جوش زدن بعد از اسکراب

برخی افراد شکایت دارند که بعد از اسکراب جوش می زنند. بهتر است زیر نظر دکتر یا طبق مشاوره داروخانه و مطابق  پوست، اسکراب مناسب بخرید.

اگر نوع پوست اشتباه تشخیص داده شود پوست نابود می شود. پوست خشک بعد استفاده اسکراب دهیدراته و خشک تر می شود.

پوست چرب هم ممکن است تحریک شده و بیشتر جوش بزند.

بهترین مارک لایه بردار و اسکراب

یکی از راه های داشتن پوستی صاف و روشن تر، لایه برداری منظم است. اما با وجود گزینه های متعدد در داروخانه، احتمالا انتخاب بهترین مارک لایه بردار برایتان دشوار باشد. انواع لایه بردارهای ایرانی و خارجی موجود است که به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

شرکت سینره دو مدل از بهترین لایه بردارهای ایرانی را تولید کرده است که می توانید مطابق با نیاز خود یکی را انتخاب کنید؛ کرم آلفا هیدروکسی اسید سینره و ماسک اسکراب سینره مخصوص پوست چرب.

نوکس، کدلی و لیراک به عنوان بهترین مارک لایه بردار خارجی در بین مردم شناخته می شوند.

خرید اینترنتی لایه بردار و اسکراب

شما می توانید برای خرید اینترنتی انواع محصولات لایه بردار و اسکراب ایرانی و خارجی از طریق وبسایت داروخانه آنلاین داروبوم اقدام کنید. تمامی محصولات ما دارای مجوزهای معتبر و اصل است.