پیش از بارداری 

نمایش 1 - 6 از 6 مورد
6 محصول وجود دارد.

از نظر پزشکان مراقبت های پیش از بارداری به اندازه دوران بارداری مهم است زیرا به طور مستقیم می‌تواند سلامتی مادر و کودک را تحت تأثیر قرار دهد. مصرف برخی از مولتی ویتامین و منیرال در این دوره می‌تواند ذخایر ریزمغذی بدن را افزایش داده و حتی به باروری راحت تر کمک می‌کند. با مراجعه به پزشک می‌توانید از کارهای قبل از دخول برای بارد...

از نظر پزشکان مراقبت های پیش از بارداری به اندازه دوران بارداری مهم است زیرا به طور مستقیم می‌تواند سلامتی مادر و کودک را تحت تأثیر قرار دهد. مصرف برخی از مولتی ویتامین و منیرال در این دوره می‌تواند ذخایر ریزمغذی بدن را افزایش داده و حتی به باروری راحت تر کمک می‌کند. با مراجعه به پزشک می‌توانید از کارهای قبل از دخول برای بارداری، اقدامات قبل از بارداری برای مرد و حتی اقدامات پیش از بارداری برای فرزند زیبا آگاه شوید.

مصرف یک رژیم غذایی سالم و غنی از ریزمغذی خصوصاً در دوران بارداری بسیار حائز اهمیت است. مصرف مکمل های پیش از بارداری که مکمل های پریناتال نیز نامیده می‌شوند تحت نظر پزشک می‌تواند هرگونه شکاف تغذیه‌ای را پوشش دهد. 

مکمل بارداری

تغذیه مناسب در بارداری برای رشد و نمو سالم جنین حیاتی است. زیرا شما باید مواد مغذی کافی برای تأمین نیازهای خودتان و جنین در حال رشد را دریافت کنید. هنگامی که باردار هستید، به برخی از ویتامین ها و مواد معدنی از جمله پروتئین، فولات، ید و آهن بیشتر نیاز دارید. شما می‌توانید با مصرف مکمل‌های غذایی  آن‌ها را دریافت کنید.

فولات به جلوگیری از نقص لوله عصبی مانند اسپینا بیفیدا کمک می‌کند. ید برای رشد مغز و سیستم عصبی مورد نیاز است. آهن به جلوگیری از کم خونی در مادر و همچنین کاهش وزن هنگام تولد کمک می‌کند. ویتامین B12 و ویتامین D نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند زیرا از رشد سیستم عصبی و اسکلت جنین حمایت می‌کنند. انواع مکمل بارداری را می‌توانید با خرید آنلاین از سایت های مجاز و داروخانه‌ها تهیه کنید.

پیش از بارداری

خود مراقبتی پیش از بارداری

سؤال بسیاری از خانم‌ها این است که قبل از بارداری چی نخوریم یا بخوریم اما باید بدانید که خود مراقبتی پیش از بارداری فراتر از این موارد است. برخی از این اقدامات شامل کنترل وزن، ترک عادات خطرناک برای جنین مانند استعمال سیگار، مصرف الکل و مواد مخدر و حتی مصرف بیش از حد کافئین است. رعایت این موارد سلامت جسمی شما را برای یک بارداری سالم تضمین می‌کنند.

اقدامات قبل از بارداری دوم

اقدامات بعد از بارداری و قبل از بارداری دوم به فاکتورهای مختلفی از جمله سن مادر، روش زایمان قبلی و همچنین سطح سلامتی مادر بستگی دارد. پزشکان فاصله تولد دو و نیم تا سه سال را برای بارداری دوم ایده آل در نظر می‌گیرند. در هر صورت برای بارداری دوم نیز مانند بارداری اول معاینات پزشکی و استفاده از مکمل های بارداری با تجویز پزشک بسیار حائز اهمیت است. 

بهترین مولتی ویتامین برای باردار شدن

مولتی ویتامین ترکیبی از ویتامین ها و مواد معدنی مختلف است که معمولاً به صورت قرص مصرف می‌شود. برخی از مولتی ویتامین ها به ویژه برای زنان باردار طراحی شده‌اند و جزء مکمل های بانوان دسته بندی می‌شوند. مهم است که حتی اگر از یک مولتی ویتامین استفاده می‌کنید، غذای سالم بخورید. اگر باردار هستید، از مصرف مولتی ویتامین‌هایی که برای بارداری طراحی نشده‌اند، خودداری کنید.

بیشتر بخوانید :

شما می توانید کپسول فرتیل اید خانم ها فیر هون هلث را از داروخانه آنلاین داروبوم خریداری کنید.

قرص مولتی ویتامین مینرال قبل از بارداری

قرص مولتی ویتامین مینرال قبل از بارداری توسط پزشک برای شما تجویز می‌شود. این مکمل ها سرشار از ویتامین‌ها و مینرال‌هایی است که به سلامت شما و رشد مناسب جنین کمک می‌کنند. در حین بارداری رشد سریع جنین نیاز به ریزمغذی‌ها را افزایش می‌دهد و شما با مصرف قرص پیش از بارداری می‌توانید به راحتی این نیازها را تأمین کنید.

شما می‌توانید انواع مکمل پیش از بارداری، مکمل کودکان و غذای کودک را با خرید اینترنتی همین حالا از داروخانه آنلاین داروبوم سفارش دهید.

بیشتر