دوران بارداری 

گذراندن دوران بارداری

دوران بارداری یکی از دوره های مهم در زندگی زنان است. تجربه این دوره برای هر خانمی متفاوت است توجه به نوع تغذیه و بهبود شرایط استفاده از مولتی ویتامین مخصوص بانوان و تقویت قوای جسمانی بسیار مهم است. به دلیل تغییرات هورمونی شدید تغییرات زیادی در بدن ایجاد می‌شود. درد، بی خوابی و تهوع صبحگاهی شایع ترین مشکلاتی هستند که ا...

گذراندن دوران بارداری

دوران بارداری یکی از دوره های مهم در زندگی زنان است. تجربه این دوره برای هر خانمی متفاوت است توجه به نوع تغذیه و بهبود شرایط استفاده از مولتی ویتامین مخصوص بانوان و تقویت قوای جسمانی بسیار مهم است. به دلیل تغییرات هورمونی شدید تغییرات زیادی در بدن ایجاد می‌شود. درد، بی خوابی و تهوع صبحگاهی شایع ترین مشکلاتی هستند که اکثر خانم ها در این دوره تجربه می‌کنند.

تغذیه در دوران بارداری خصوصاً در 3 ماه اول بسیار حائز اهمیت است و مراقبت های دوران بارداری هفته به هفته در بعضی شرایط برای شما تجویز می‌شود. همچنین کارهای ممنوعه در دوران بارداری توسط پزشک بر اساس شرایط شما تعیین خواهد شد.

تغذیه دوران بارداری

تغذیه در دوران بارداری بسیار مهم است زیرا رشد مناسب جنین وابسته به مواد مغذی است که شما مصرف می‌کنید. تأمین مواد مغذی به معنی مصرف بیشتر مواد غذایی نیست بلکه منظور ریزمغذی هایی است که در رژیم غذایی شما وجود دارد. در این دوران برای تأمین ویتامین و مینرال های مورد نیاز جنین جهت رشد مناسب، سعی کنید از میوه ها و سبزی های تازه و غذاهای خانگی بیشتر استفاده کنید.

 در این دوره می‌توانید از راهنمایی های دکتر تغذیه دوران بارداری استفاده کنید. پزشک می‌تواند تغذیه دوران بارداری هفته به هفته یا تغذیه دوران بارداری ماه به ماه را برای شما تعیین کند. تغذیه دوران بارداری برای هوش جنین نیز مهم است و می‌توان با مصرف برخی ریزمغذی ها فرزندی بسیار باهوش به دنیا آورد.

مراقبت های دوران بارداری

حاملگی مجدد در دوران بارداری

حاملگی مضاعف (superfoetation) پدیده ای نادر اما امکان پذیر است. این وضعیت در صورتی رخ می‌دهد که به دلیل اختلالات هورمونی بعد از بارداری بدن زن مجدداً تخمک گذاری کند. این تخمک در صورت باروری به جنین دیگری تبدیل می‌شود که به لحاظ سنی با جنین اول متفاوت است.

بهترین مولتی ویتامین در بارداری

در صورت کمبودهای تغذیه ای در دوره بارداری می‌توانید از مولتی ویتامین های بارداری استفاده کنید. این مکمل ها سرشار از ریزمغذی های مورد نیاز مادر و جنین هستند. بهترین مولتی ویتامین در بارداری را متخصص زنان برای شما تجویز می‌کند.

  • بهترین قرص آهن در بارداری

قرص آهن یکی از مکمل هایی است که حتماً در دوران بارداری برای خانم ها تجویز می‌شود. آهن یکی از ریزمغذی های مفیدی است که به تولید گلبول های قرمز خون کمک می‌کند. گلبول های قرمز با تأمین اکسیژن مورد نیاز اندام های مختلف مادر و جنین به حفظ سلامت آن‌ها کمک می‌کنند. انواع قرص آهن و کم خونی و بهترین مولتی ویتامین در بارداری بر اساس شرایط شما برایتان تجویز خواهد شد.

  • بهترین مولتی ویتامین برای باردار شدن

ویتامین ها و مینرال ها عناصر غذایی مهمی هستند که کمبود آن‌ها می‌تواند باروری فرد را تحت تأثیر قرار دهد. از اینرو متخصصان تغذیه برای زوج هایی که قصد بارداری دارند مولتی ویتامین هایی را تجویز می‌کنند که روند باروری را تسهیل می‌کند. ویتامین هایی که برای باردار شدن تجویز می‌شوند شامل ویتامین های گروه B، ویتامین C ، ویتامین D ، فولیک اسید و ویتامین E هستند. این ریزمغذی ها اکثراً به شکل مولتی ویتامین برای زن و مرد تجویز می‌شوند. بهترین مولتی ویتامین برای باردار شدن را پزشک برای شما تجویز خواهد کرد.

بهترین مارک مولتی ویتامین در بارداری

بهترین مارک مولتی ویتامین در بارداری را پزشک برای شما تجویز خواهد کرد. شما می‌توانید انواع مکمل های زنان و بارداری را با خرید اینترنتی از داروخانه آنلاین داروبوم تهیه کنید. قرص پریناتال 21 سنتری یکی از مکمل های باکیفیتی است که در دوران بارداری می‌توانید از آن استفاده کنید.

بیشتر