نوار بهداشتی 

نمایش 1 - 22 از 22 مورد
22 محصول وجود دارد.

 قاعدگی یا پریود یک فرایند ماهانه در زندگی خانم هاست که موجب استرس و ناراحتی بسیاری از خانم ها  می شود. در اختیار داشتن وسایل بهداشتی مناسب برای هر خانمی ضروری است. نمی توان این دوران کلیدی را نادیده گرفت و با انتخاب محصولات مراقبت شخصی مناسب می توان از درد و ناراحتی این ایام تا حدی کم کرد.

نوار بهداشتی پدهای مستطیل شکلی هستند که برای حفظ بهداشت قاعدگی استفاده می شوند. این نوارها از الیاف جاذب طبیعی و مصنوعی ساخته شده اند که آن ها را به داخل لباس زیر می چسبانند. این پدها سوراخ های بسیاری ریزی دارند که خون و ترشحات قاعدگی را به خود جذب می کنند و از نشتی و پس دادن به لباس جلوگیری می کند. امروزه انواع نوار بهداشتی در دسترس است که راحتی و اطمینان خاطر از نشتی را فراهم می کند.

مزایای استفاده از نوار بهداشتی

برخی از فواید استفاده از نوار بهداشتی در طول دوره قاعدگی به شرح زیر است:

1-  نوار بهداشتی از بهداشتی فردی خانم ها در دوره پریود مراقبت می کند.

2-  مایعات را به سرعت جذب می کند و جریان هوا را فراهم می آورد.

3-  خاصیت ضد باکتریایی نوار بهداشتی از عفونت ناحیه تناسلی جلوگیری می کند.

4-  خاصیت ضد التهابی نوار بهداشتی از جوش، خارش و بثورات پوستی جلوگیری به عمل می آورد.

5-  حمل و دفع نوار بهداشتی آسان است.

6- احتمال نشتی تا حد بسیار زیادی کاهش می یابد.

ویژگی های نوار بهداشتی با کیفیت

  • قابلیت جذب عالی
  • محافظت کامل
  • کمترین نشت
  • کنترل بوی بد
  • نرم و لطیف
  • بدون خارش و حساسیت پوستی
  • استفاده بدون دردسر

خرید اینترنتی نوار بهداشتی

انواع نوار بهداشتی

انواع نوار بهداشتی در اندازه و اشکال مختلف به کنترل نشتی کمک کرده و سهولت و راحتی را در طول پریود ارائه می دهد.

نوار بهداشتی ساده

نوار بهداشتی ساده فاقد هر گونه نوار چسبانی است که برای افراد با پوست حساس مناسب می باشد. در استفاده از این نوع نوار بهداشتی باید دقت زیادی بکار گرفته شود زیرا احتمال دارد جابجا شود و لباس را کثیف کند.

نوار بهداشتی بالدار

نوار بهداشتی بالدار متداول ترین و در دسترس ترین نوع نوار بهداشتی است که به خاطر راحتی استفاده و نشت پایین بسیار محبوب است. علاوه بر نوار چسبنده در پشت پد، دو نوار بالدار چسبناک نیز دارد که به لباس زیر محکم چسبیده می شود و از جابجایی نوار و نشت خون جلوگیری به عمل می آورد.

نوار بهداشتی روزانه

این نوع از نوار بهداشتی، یک پد نازک است که برای مصرف روزمره طراحی شده است. نوار بهداشتی روزانه به تمیز نگه داشتن لباس زیر کمک کرده و تعویض آن در روز بسیار آسان تر از لباس زیر است. حتی برای مواقعی که از شروع پریود خود مطمئن نیستید محافظت خوبی ارائه می دهد. برای استفاده مکرر گزینه های فاقد رایحه و عطر مناسب تر است. زیرا دیگر نگران تحریکات پوستی نخواهید بود.

نوار بهداشتی ویژه شب

نوار بهداشتی شبانه برای استفاده طولانی مدت در شب ارائه شده است تا خواب آرام و بدون نگرانی از نشت خون را تجربه کنید. نوار بهداشتی های روزانه برای چند ساعت محافظت ساخته شده اند. اما نوار بهداشتی شبانه برای محافظت از نشت در تمام طول شب طراحی شده اند. معمولا در نوار بهداشتی ویژه شب، بال ها و قسمت لگن پهن تر هستند تا قسمت باسن را بیشتر بپوشاند و محافظت بیشتری داشته باشد.

نوار بهداشتی مسافرتی

نوار بهداشتی های مسافرتی با حجم کم و سبک عرضه می شوند تا در مسافرت، مدرسه، دانشگاه، محل کار و حتی منزل راحتی و مراقبت را فراهم آورند. روکش های پلاستیکی و یکبار مصرف آنها به حفظ بهداشت و دور انداختن راحت آنها کمک می کند.

خرید اینترنتی نوار بهداشتی ویژه شب

راهنمای خرید نوار بهداشتی مناسب

برای خرید نوار بهداشتی مناسب عواملی مانند نوع پوست، شکل بدن و مقدار خونریزی خود را باید در نظر بگیرید. در ادامه نحوه انتخاب مناسب ترین و بهترین نوار بهداشتی برای شما آورده شده است:

1-   حجم و مدت زمان قاعدگی

اولین قدم در انتخاب پد بهداشتی مناسب شناخت بدن و حجم خونریزی است. یک سایز برای همه افراد مناسب نیست. مقدار خونریزی و ترشحات در روزهای اول قاعدگی بیشتر از روزهای پایانی است؛ بنابراین در روزهای اول از نوار بهداشتی ضخیم و بزرگ استفاده کنید و روزهایی که خونریزی زیادی ندارید از نوار بهداشتی ساده استفاده کنید.

2-   قابلیت جذب

یکی از نگرانی های رایج خانم ها در ایام قاعدگی نشتی و پس دادن خون و ترشحات است به طوریکه لباس یا ملحفه رختخواب را کثیف نکند. به همین خاطر در روزهایی که خونریزی سنگین را تجربه می کنید یا هنگام خواب نوار بهداشتی را انتخاب کنید که جذب موثری داشته باشد. برای شب نوار بهداشتی ویژه شب گزینه مناسب تری است.

3-   سازگار با پوست

امروزه انواع نوار بهداشتی در بازار موجود است که نه تنها نرم و لطیف هستند بلکه مانع از بروز هر گونه حساسیت پوستی می باشند. نوار بهداشتی مشبک یا ساخته شده از پلاستیک احتمال عفونت واژن و بیماری های التهابی لگن را افزایش می دهد. بنابراین انتخاب نوار بهداشتی سازگار با پوست بسیار مهم است.

4-   کنترل بو

خون و ترشحات در اطراف واژن بوی آزاردهنده ای ایجاد می کند که خرید یک نوار بهداشتی با جذب بالا به کنترل بو کمک می کند. همچنین استفاده از نوار بهداشتی معطر انتخاب مناسبی برای این ایام است. حتی اگر خونریزی سبکی دارید احتمال تجمع باکتری ها وجود دارد بنابراین برای جلوگیری از بوی بد پد بهداشتی را هر 3 یا 4 ساعت تعویض کنید.

5-   قیمت

هنگام خرید نوار بهداشتی، قیمت فاکتور مهمی است. برخی خانم ها خونریزی سبکی دارند و عده ای دیگر خونریزی سنگین را تجربه می کنند اگر نوار بهداشتی شما سریع پر می شود شاید بهتر باشد نوار بهداشتی بزرگتری را امتحان کنید. باید ببینید نیاز شما چیست. سپس متناسب با بودجه خود تصمیم بگیرید.

انواع برندهای تولید کننده نوار بهداشتی

شرکت های متعدد ایرانی و خارجی اقدام به تولید نوار و پد بهداشتی کرده اند. عده ای از خانم ها کیفیت نوار بهداشتی خارجی را بالاتر از نوار بهداشتی ایرانی می دانند، مسلما قیمت نوار بهداشتی خارجی از نمونه های ایرانی بالاتر است و تهیه آن نیز ممکن است با دشواری همراه باشد و همه جا یافت نشود.

قیمت نوار بهداشتی ایرانی به صرفه بوده و کیفیت مناسبی دارد. از جمله مارک های نوار بهداشتی موجود در داروخانه می توان نوار بهداشتی تافته، نوار بهداشتی مای لیدی، نوار بهداشتی پنبه ریز و نوار بهداشتی مولپد را نام برد.