مرطوب کننده پوست خشک 

در هر صفحه
نمایش 1 - 24 از 30 مورد
30 محصول وجود دارد.

کرم آبرسان و مرطوب کننده پوست خشک

مرطوب کننده ها نقش مهمی در حفظ رطوبت، تغذیه و محافظت از پوست دارند. سد رطوبت طبیعی پوست ما می‌تواند توسط عوامل مختلفی مانند شرایط آب و هوایی، آلودگی و فعالیت های روزانه مختل شود. مرطوب ‌کننده ‌ها به بازسازی این سد کمک می‌کنند، مانع از دست دادن رطوبت شده و پوست ما را نرم و لطیف نگه می‌دارند. پوست های خشک به مرطوب کننده های غنی تر و عمیق تر نیاز دارند. برای هیدراتاسیون عمیق در مرطوب کننده پوست خشک به دنبال اسید هیالورونیک، گلیسیرین یا سرامید باشید.

یک کرم مرطوب کننده خوب در فرمولاسیون خود شامل ترکیبی از مرطوب کننده ها، نرم کننده ها و مسدود کننده ها است. مرطوب کننده ها رطوبت را از محیط به طور مستقیم به لایه های بالایی پوست شما می‌کشند. مثلا هیالورونیک اسید می‌تواند تا 1000 برابر وزن خود آب جذب کند و خطوط ریز و کم آبی پوست را برطرف می‌کند.

مسدود کننده ها را به عنوان یک ژاکت ضد آب برای پوست خود فرض کنید که به آب بندی و محافظت از سد طبیعی پوست کمک می‌کند. سد طبیعی پوست بیرونی ترین لایه پوست است. وقتی این لایه سالم است پوست شما نرم و هیدراته می‌شود، اما وقتی شکسته می‌شود، می‌تواند منجر به از دست دادن رطوبت شده و دریچه ‌ای را برای حساسیت باز کند.

استفاده از یک مسدود کننده به حفظ رطوبت پوست کمک می‌کند و از پوست شما در برابر محرک های خارجی محافظت می‌کند. یکی از بهترین مسدود کننده های طبیعی اسکوالان است. اسکوالن ماده ای است که به طور طبیعی در بدن ما یافت می‌شود. در محصولات مراقبت از پوست برای محافظت و مرطوب کردن پوست استفاده می‌شود.

در نهایت، نرم کننده های پوست شامل کره شی، جو دوسر، سرامیدها و روغن نارگیل هستند. نرم ‌کننده‌ ها به ویژه به رفع حساسیت کمک می‌کنند، زیرا باعث تسکین فوری شده و در عین حال به تقویت سد آسیب‌ دیده پوست کمک می‌کنند.

چه کرم مرطوب کننده ای برای پوست خشک خوب است؟

پوست خشک برای مبارزه با خشکی و پوسته پوسته شدن نیاز به آبرسانی شدید دارد. کرم مرطوب کننده پوست خشک باید بافت غنی و کرمی داشته باشند. ترکیباتی مانند هیالورونیک اسید و شی باتر برای آبرسانی عمیق و محفوظ ماندن رطوبت بسیار عالی هستند و به پوست شما نرمی و لطافت می‌بخشند. پوست خشک اغلب یک سد رطوبتی در معرض خطر را تجربه می‌کند. مرطوب کننده ها توانایی پوست برای حفظ رطوبت را افزایش می‌دهند و در نتیجه پوستی سالم تر و انعطاف پذیرتر ایجاد می‌کند.

محصول پیشنهادی

اگر پوست چربی دارید، خرید مرطوب کننده پوست چرب را توصیه می کنیم.

ترکیبات مهم در کرم های مرطوب کننده پوست خشک

یک مرطوب ‌کننده خوب برای پوست ‌های خشک باید قادر باشد رطوبت بیشتری را فراهم کند. این محصولات با فرمولاسیون منحصر به فرد خود به پوست شما طراوت و شادابی می‌بخشند.

- هومکتانت یا جاذب رطوبت ها

هومکتانت یا جاذب رطوبت ها ترکیبات بسیار مفیدی هستند که رطوبت را از محیط جذب کرده و پوست را نرم می‌کنند. آنها معمولا در فرمولاسیون کرم مرطوب کننده قوی برای پوست خیلی خشک یافت می‌شوند.

- امولینت ها یا نرم کننده ها

امولینت ها یا نرم کننده ها روغن هایی هستند که با تشکیل یک لایه محافظ  بر روی پوست از تبخیر رطوبت جلوگیری می‌کنند. آنها را می‌توانید در کرم مرطوب کننده برای پوست خشک و حساس مشاهده کنید.

- مسدود کننده ها مانند لانولین و پترولاتوم

لانولین و پترولاتوم جذب لایه سطحی پوست شده، رطوبت سطحی را حفظ کرده و پوست خشک را نرم و مرطوب می‌کنند. انواع کرم دست و صورت برای پوست خشک معمولا حاوی لانولین هستند.

- گلیسیرین

گلیسیرین با خاصیت آبرسانی و مرطوب کنندگی پوست را جوان و شاداب کرده و خشکی پوست را از بین می‌برد. از این ترکیب در تولید بسیاری از محصولات مراقبت از پوست خشک استفاده می‌شود.

- سرامیدها

سرامیدها آبرسان هایی هستند که بطور گسترده در محصولات پوست و مو استفاده می‌شوند. این ترکیبات رطوبت را در پوست ابقاء کرده و پوست را نرم و لطیف می‌کنند.

- شی باتر

شی باتر یک ترکیب آبرسان قوی و اثر ماندگار است. این ترکیب سرشار از اسیدهای چرب مغذی است که پوست را مرطوب و سد پوست را بازسازی می‌کند. این ترکیب معمولا در انواع  کرم مرطوب کننده پوست خشک صورت یافت می‌شود.

- اوره

اوره یک ترکیب جاذب رطوبت است و با آبرسانی عمیق پوست خشک، از پوسته پوسته شدن و خارش پوست جلوگیری می‌کند.

- پانتنول

پانتنول یا پرو ویتامین B5 یک مرطوب کننده عمیق است و رطوبت را در پوست قفل می‌کند. این ترکیب پوست را شاداب کرده و خشکی پوست را برطرف می‌کند.

- هیالورونیک اسید

هیالورونیک اسید یک ترکیب آبرسان شناخته شده است. این ترکیب رطوبت پوست را افزایش داده و با خشکی و پیری پوست مقابله می‌کند.

قیمت مرطوب کننده پوست خشک

قیمت مرطوب کننده پوست خشک برحسب برند، ترکیبات تشکیل دهنده و حتی شکل بسته بندی متفاوت است. برای آشنایی با بهترین مرطوب کننده های پوست خشک و بروزترین قیمت مرطوب کننده پوست خشک می‌توانید به داروخانه آنلاین داروبوم مراجعه کنید. همچنین بعد از بررسی مرطوب کننده ها و مقایسه قیمت، محصول مدنظر خود را به صورت اینترنتی سفارش دهید.

خرید کرم مرطوب کننده پوست خشک

خرید کرم مرطوب کننده پوست خشک و مصرف آن به دفعات در روز ابتدایی ترین کاری است که می‌تواند به رفع خشکی پوست کمک کند. شما می‌توانید انواع مرطوب کننده های مناسب پوست خشک را از داروخانه ها و فروشگاه های فروش محصولات آرایشی – بهداشتی خریداری کنید. برای صرفه جویی در زمان مرطوب کننده پوست خشک را به صورت اینترنتی از داروخانه آنلاین داروبوم سفارش دهید و در محل تحویل بگیرید.