مرطوب کننده 

در هر صفحه
نمایش 1 - 24 از 61 مورد
61 محصول وجود دارد.

مرطوب کننده چیست؟

مرطوب کننده هر نوع کرم، روغن یا لوسیونی است که روی پوست استفاده می‌شود تا از خشک شدن پوست و عوارض حاصل از آن جلوگیری کند.

در حالت عادی سبوم ترشح شده از بدن به طور طبیعی باعث مرطوب شدن پوست می‌شود. هنگامی که پوست شما سبوم کافی ترشح نکند مرطوب کننده یک کمک خارجی برای حفظ رطوبت پوست است.

کرم‌ها و لوسیون‌ها مواد آرایشی هستند که برای محافظت و مرطوب سازی پوست استفاده می‌شوند. مرطوب کننده خوب به جلوگیری از خشکی پوست کمک می‌کند، از پوست حساس محافظت می‌کند، رنگ و بافت پوست را بهبود می‌بخشد و نقایص پوستی را پوشش می‌دهد فقط کافیست نکات مراقبت از پوست را رعایت کرده و محصولات  مراقبت از پوست را بررسی نمایید.

این محصولات همچنین حاوی موادی برای کمک به تغذیه و محافظت از پوست مانند آنتی اکسیدان ها، ضد آفتاب‌ها و سایر ترکیبات ضد پیری هستند. فواید مرطوب کردن هر روزه پوست صورت این است که پوست را شفاف‌، براق‌، نرم‌، صاف و بدون چین و چروک خواهد کرد و لک‌های پوستی را نیز بر طرف می‌کند.

مرطوب کننده چگونه بر روی پوست اثر می‌گذارد؟

مرطوب کننده‌ها لایه فوقانی پوست را آب ‌رسانی کرده و آب را در پوست ابقاء می‌کنند. استفاده از این محصولات یکی از بهترین روش ها برای درمان خشکی پوست است.

استفاده از مرطوب کننده سطح رطوبت خارجی ترین لایه اپیدرم را افزایش می‌دهد و مانع خشک شدن پوست می‌شود. اگر مرطوب کننده حاوی ضد آفتاب باشد می‌تواند پوست شما را از آسیب آفتاب نیز محافظت کند.

این فراورده‌ها همچنین تعادل طبیعی پوست از نظر پروتئین، آب و چربی را تغییر می‌دهند. این محصولات به پوست در نگه داری و ابقاء آب کمک می‌کنند. استفاده از مرطوب کننده برای انواع پوست از جمله پوست‌های چرب و خشک ضروری است.

کی مرطوب کننده بزنیم؟

چه موقع باید از مرطوب کننده استفاده کرد؟

مرطوب کننده‌ها باید صبح و عصر استفاده شوند. فرآورده‌های مخصوص روز باید حاوی ضد آفتاب باشند. در مقابل محصولات شب باید حاوی ترکیباتی برای تسکین، آرام سازی و ترمیم پوست از آسیب‌های روزانه باشند.

فواید استفاده از مرطوب کننده چیست؟

1-جلوگیری از تیرگی پوست

استفاده از مرطوب کننده مناسب باعث افزایش رطوبت پوست می‌شود، از پوسته پوسته شدن و تیرگی پوست جلوگیری می‌کند و یک لایه محافظ از رطوبت ایجاد می‌کند که در تمام طول روز دوام دارد.

2-کمک جوان ماندن پوست

پوست صورت، گوش ها، گردن و قفسه سینه به تغییرات محیطی بسیار حساس هستند و بیشتر از سایر نواحی بدن دچار آسیب می‌شوند. همچنین در این نواحی از پوست سلول ها با سرعت بیشتری نسبت به سایر قسمت های بدن از بین می‌روند. بنابراین برای ترمیم خود به رطوبت نیاز دارند که اجازه بدهد سلول های پوستی جوان تر به سطح پوست بیایند.

3-کاهش چین و چروک‌ها

مرطوب کننده می‌تواند از ترک و تحریک پوست جلوگیری کند. این ترکیبات با کاهش عمق چین و چروک‌ها، ظاهر پوست را بهبود می‌بخشند.

4-کاهش مشکلات پوستی

مرطوب کردن هر روزه پوست می‌تواند احتمال بروز خشکی یا ترشح بیش از حد چربی را کاهش دهد. خشکی و ترشح بیش از حد چربی برای پوست مضر است و باعث بیماری های پوستی شایع مانند آکنه می‌شوند.

بیشتر بخوانید :

برای آشنایی بیشتر با سایر محصولات مراقبت پوست و مو وارد صفحه "شاخه مراقبت پوست و مو" شوید.

انواع مرطوب کننده‌ها

این محصولات به اشکال مختلفی مانند کرم و لوسیون تولید و عرضه می‌شوند. مرطوب کننده‌های فاقد روغن و سبک برای پوست های چرب بهترین عملکرد را دارند. مرطوب کننده‌های گیاهی بسیار سبک هستند و به محافظت از پوست کمک می‌کنند، اما باعث تبخیر بیش از حد رطوبت از سطح پوست می‌شوند.

ترکیبات اصلی موجود در فرمولاسیون مرطوب کننده‌ها

 • آب

بیشتر مرطوب کننده‌ها امولسیون‌های روغن در آب هستند. هنگام استفاده از آن‌ها مقداری از آب تبخیر می‌شود، اما مقداری از آن نیز در لایه‌های پوست گیر می‌افتد.

در حالی که لایه شاخی پوست به خوبی آب را جذب می‌کند اما نمی‌تواند به خوبی آن را ابقاء کند بنابراین به مقداری ماده روغنی برای حفظ آب نیاز است.

روش بهینه برای نرم کردن پوست این است که ابتدا پوست را کاملاً با آب خیس کنید و سپس آن را با چیزی مثل وازلین بپوشانید. اما این کار زمان‌ بر و دشوار است بنابراین تا زمانی که پوست شما خیلی خشک نباشد‌، استفاده از مرطوب کننده بسیار آسان‌تر و کاربردی‌تر است.

 • ابقاء کننده

ابقاء کننده‌ها مواد روغنی موجود در مرطوب کننده‌ها هستند که برای حفظ آب موجود در پوست استفاده می‌شوند و از تبخیر آب جلوگیری می‌کنند. علی رغم همه تغییراتی که فرمولاسیون مرطوب کننده‌ها صورت گرفته است، مواد روغنی هنوز یک پایه اصلی هستند.

 این ترکیبات معمولا شامل استیل الکل (یک الکل چرب)، لانولین، لسیتین، روغن معدنی، پارافین و اسید استئاریک می‌باشند. دی متیکون و سیکلومتیکون نیز ترکیبات سیلیکونی هستند که به عنوان ابقاء کننده عمل می‌کنند.

در واقع وقتی محصولاتی که ادعا می‌کنند فاقد روغن هستند، حاوی روغن معدنی یا گیاهی نیستند و به جای آن از دی متیکون استفاده می‌کنند. وازلین در نگهداری آب بهترین است و پس از آن لانولین، روغن معدنی و سیلیکون‌ها قرار دارند.

درمان پوست خشک

 • ترکیبات حافظ رطوبت

مواد مرطوب کننده آب را از هوا و از لایه های عمیق پوست به درون لایه شاخی می‌کشند. با این حال، هنگامی که رطوبت هوا کم است، تقریباً تمام آب محتوای پوست از داخل به سطح پوست می آید. برخی از ترکیبات حافظ رطوبتی که معمولاً مورد استفاده قرار می‌گیرند شامل گلیسیرین، موم، ویتامین B5، سوربیتول و اوره هستند.  

مواد مرطوب کننده می‌توانند با کشیدن آب به لایه شاخی آسیب دیده و خشک، حتی پوست را خشک تر کنند. بنابراین آن‌ها تقریباً همیشه با ترکیبات ابقاء کننده استفاده می‌شوند که رطوبت را در لایه شاخی به دام بیاندازند.

 • نرم کننده‌ها

نرم کننده‌ها موجود در این فرآورده ها برای صاف کردن پوست مورد استفاده قرار می‌گیرند. بسیاری از موادی که به عنوان ابقاء کننده عمل می‌کنند مانند دی متیکون وظیفه نرم کنندگی نیز دارند. برخی از الکل ها (به عنوان مثال اوکتیل دودکانول) نیز جزء نرم کننده های عالی هستند.

 • ویتامین‌ها

 اسید رتینوئیک موضعی نوعی ویتامین A با تحریک کلاژن سازی، خطوط ریز و چین و چروک پوست را کاهش می‌دهد و ماده اصلی در کرم های ضد چروک تجویز شده است. اما ویتامین A مورد استفاده در برخی از مرطوب کننده ها، رتینیل پالمیتات است که از نظر بیولوژیکی به اندازه اسید رتینوئیک فعال نیست. بعید است که رتینیل پالمیتات در مقادیر مورد استفاده در این محصولات تأثیر زیادی بر رفع چین و چروک داشته باشد.

ویتامین C  معمولاً تحت نام اسید اسکوربیک  و ویتامین E ، معمولاً به عنوان توکوفریل استات  به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی به این محصولات اضافه می‌شوند. مطالعات بر روی ویتامین C موضعی تأثیراتی را نشان داده است، اما در غلظت‌های بالا.

تردیدهایی در مورد مفید بودن کاربرد ویتامین سی در مرطوب کننده ها وجود دارد زیرا نور و اکسیژن ویتامین  C را غیرفعال می‌کند. ویتامین E نیز به شکل استات توکوفریل از نظر بیولوژیکی غیرفعال است و احتمالاً به عنوان ماده نگهدارنده عمل می‌کند.

 • منتول

محصولاتی که خود را به عنوان داروهای ضد خارش معرفی می‌کنند اغلب حاوی منتول هستند. اگرچه منتول مشکل اصلی را حل نمی‌کند اما به نظر می‌رسد با خواص خنک کننده احساس خارش را از بین می‌برد.

 • اسید لاکتیک

پوست می‌تواند در نواحی مانند پاشنه ضخیم، چرمی و خشک شود. اسید لاکتیک برای از بین بردن لایه‌های خارجی پوست بسیار مناسب است. مرطوب کننده‌های حاوی اسید لاکتیک 12٪ همچنین می‌توانند چسبندگی سلول‌های پوست را سست کنند تا راحت تر لایه برداری شوند. این ترکیب پوست را انعطاف پذیر و نرم می‌کند.

چگونه از مرطوب کننده استفاده کنیم؟

این محصولات را با توجه به نوع پوست خودتان انتخاب کنید تا شاهد نتایج بهتری باشید. آن‌ها را پس از پاک‌ سازی پوست و شستشو با آب و صابون به آرامی روی پوست استفاده کنید.

اگر صبح و شب صورت خود را می‌شویید، بهتر است پس از آن مرطوب کننده استفاده کنید. برای صبح  یک مرطوب کننده سبک را انتخاب کنید. عصرها به دنبال محصول سنگین تری باشید که با دارا بودن پروتئین های کلاژن و الاستین به تغذیه و بازسازی پوست کمک کند.

شما می‌توانید که هر روز دو بار مرطوب کننده بزنید، اما آیا استفاده از مرطوب کننده قبل از خواب خوب است؟ پاسخ مثبت است  ولی اطمینان حاصل کنید که حداقل 30 دقیقه به آن زمان می‌دهید تا جذب پوست شود.

لازم به یادآوری است که پوست خشک به مرطوب‌ کننده‌های چرب نیاز دارد که حاوی غلظت نسبتاً بالایی از ترکیبات ابقاء کننده رطوبت هستند. برای پوست طبیعی یا مختلط توصیه می‌شود از مرطوب کننده‌ای استفاده کنید که حاوی ترکیبی از یک ماده ابقاء کننده و جاذب آب باشد.

برای استفاده راحت‌تر از این محصولات آن‌ها را جلوی دست خود نگه دارید تا بتوانید پس از دوش گرفتن یا شستن دست ها فورا آن‌ها روی پوست مرطوب استعمال کنید. برای استفاده از این فرآورده‌ها توجه ویژه‌ای به مناطق خشک مانند زانوها و آرنج ها داشته باشید. همچنین، با استفاده از مرطوب کننده لب هر زمان که در طول روز لازم بود، لب خود را مرطوب کنید.

تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده چیست؟

تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده در ترکیبات آن‌ها است. در محصولات آب ‌رسان موادی وجود دارد که آب را از هوا جذب می‌کند و از طرف دیگر مانع تبخیر محتوای آب پوست می‌شود. اما مرطوب کننده‌ها حاوی ترکیباتی هستند که آب را در پوست ابقاء می‌کنند و با ترکیبات چرب مانع از خشک شدن پوست می‌شوند.

کرم مرطوب کننده چه مارکی خوبه؟

این فرآورده‌ها در انواع برندهای خارجی و ایرانی در بازار موجود هستند و شما می توانید بر اساس بودجه خودتان هر یک از آن‌ها را خریداری نمایید. کرم های مرطوب کننده خوب ایرانی از جمله مارک‌های سینره، لافارر و سی گل را می‌توانید از داروخانه آنلاین داروبوم با خرید اینترنتی تهیه نمایید.

بهترین کرم مرطوب کننده

کرم مرطوب کننده چی بخرم؟

شما می توانید انواع کرم‌های مرطوب کننده را از داروخانه و سایت‌های اینترنتی به صورت حضوری یا خرید آنلاین تهیه کنید. در ادامه چند نمونه از محصولات مرطوب کننده فوق العاده مفید را به شما معرفی می‌کنیم.

 • کرم مرطوب کننده صورت سینره

کرم مرطوب کننده صورت سینره برای انواع پوست تولید می‌شوند و شما می توانید هر یک را برای مراقبت از پوست خود تهیه نمایید. این محصولات با دارا بودن ویتامین ها و ترکیبات آب رسان به خوبی از پوست محافظت کرده و سلامت و شادابی را به پوست شما هدیه می‌دهند. این برند اقدام به تولید انواع مرطوب کننده مناسب پوست خشک، معمولی و حساس نموده است تا افراد با تمام نوع پوست بتوانند از آن استفاده کنند.

بیشتر بخوانید :

افراد دارای پوست چرب برای آبرسانی پوست صورت خود "کرم مرطوب کننده پوست چرب سینره" را خریداری کنند.

 • کرم مرطوب کننده صورت نیوا

محصولات نیوا از نظر کیفیت کاملا شناخته شده هستند و با بافتی سبک به سرعت جذب پوست می‌شوند. این کرم‌ها را می‌توانید برای انواع پوست تهیه کنید و با آب ‌رسانی پوست شادابی و جوانی را مجددا تجربه کنید. مرطوب کننده صورت نیوا ساخت کشور آلمان بوده و طرفداران بسیاری در ایران و جهان دارد. این محصول از کم شدن آب پوست و خشکی صورت پیشگیری می‌کند.

 • کرم مرطوب کننده بدون عطر

پوست برخی افراد نسبت به اسانس‌ها و عطرهای موجود در محصولات واکنش نشان می‌دهد. برخی از  کرم‌ها که برای پوست‌های حساس تهیه می‌شوند جهت پیشگیری از هر گونه آلرژی زایی فاقد این ترکیبات هستند. لذا افرادی که دارای پوست آلرژیک و حساس هستند بهتر است از کرم مرطوب کننده بدون عطر که در برندهای در داروخانه و مراکز معتبر وجود دارند استفاده کنند.

 • بهترین کرم مرطوب کننده برای پوست حساس

محصولات مرطوب کننده برای پوست حساس فاقد مواد نگهدارنده و اسانس‌ها هستند تا از ایجاد هرگونه حساسیتی جلوگیری کنند. بنابراین افراد با پوست حساس می‌توانند با خیال راحت از این فراورده‌ها استفاده کنند زیرا پوست حساس مستعد قرمزی، التهاب و خارش و راش پوستی می‌باشد. اگر پوست حساسی دارید باید از مرطوب کننده‌های استفاده نمایید که حاوی ترکیبات مناسب از قبیل کامومیل یا آلوئه ورا هستند زیرا این ترکیبات می‌تواند تا حدودی پوست شما را از بروز التهاب و بسیاری موارد دیگر حفظ کند فقط دقت داشته باشید که از محصولات مناسب که دارای برچسب ضد آلرژی، بدون عطر و مناسب پوست حساس می‌باشد استفاده کنید.

 • کرم مرطوب کننده کیو وی

کرم مرطوب کننده کیو وی ایگو مناسب انواع پوست حتی پوست‌های حساس با خاصیت آبرسانی و افزایش رطوبت پوست است. کیو وی تا به کنون اقدام به تولید انواع کرم مرطوب کننده قابل استفاده در شب و صبح نموده است که هر کدام خاصیت و فواید جداگانه برای پوست دارد. از فواید اصلی کرم مرطوب کننده کیو وی می توان به مرطوب کننده و ضد آفتاب پوست، جلوگیری از پیری زودرس پوست، فاقد چربی و ایجاد جوش و حفظ سلامت پوست اشاره کرد. این کرم مرطوب کننده فاقد عطر و رنگ بوده بنابراین برای افراد آلرژیک و با پوست حساس مناسب است.

بیشتر بخوانید :

اگر به دنبال کرم مرطوب کننده خارجی با قیمت مناسب هستید خرید "کرم مرطوب کننده کیو وی" پیشنهاد می‌گردد.

 • کرم مرطوب کننده دست و صورت لافارر

کرم مرطوب کننده لافارر ساخت کشور ایران است که این برند اقدام به تولید انواع کرم مرطوب کننده مناسب پوست خشک، چرب و حساس نموده است. کرم آبرسان لافارر برای پوست خشک دارای عصاره بابونه، روغن بادام، سدیم هیالورونات، سدیم لاکتات و اوره است و فواید بسیاری از جمله قابل استفاده بودن برای دست، صورت و گردن، مراقبت از پوست در برابر رادیکال‌های آزاد، نرم کنندگی عمیق پوست و ضد پیری زودرس پوست اشاره کرد.

بیشتر بخوانید :

افرادی که به دنبال کرم مرطوب کننده مناسب انواع پوست هستند بررسی "کرم مرطوب کننده لافارر" پیشنهاد می‌گردد.

 • کرم مرطوب کننده سی گل

کرم مرطوب کننده سی گل، ضد آفتاب با قابلیت مرطوب کنندگی مناسب پوست‌های نرمال و خشک است و خواص این کرم شامل جوانسازی کننده با قابلیت تامین رطوبت پوست، دارای ترکیبی از فیلترهای فیزیکی و شیمیایی، تحریک قابلیت ترمیم و نوسازی پوست، پیشگیری کننده از التهابات پوستی و خواص آنتی اکسیدان اشاره کرد. کرم مرطوب کننده سی گل ایرانی بوده و در میان برندهای ایرانی از کیفیت مطلوبی برخوردار است و برای خرید این محصول از طریق داروخانه داروبوم اقدام کرده و محصول را در درب منزل دریافت کنید.

بیشتر بخوانید :

برای خرید کرم مرطوب کننده ایرانی وارد صفحه خرید "مرطوب کننده سی گل" شوید.