قرص انرژی زا 

در هر صفحه
نمایش 1 - 16 از 20 مورد
20 محصول وجود دارد.

عملکرد قرص انرژی زا

مصرف قرص انرژی زا در دو دهه گذشته به ویژه در میان نوجوانان و جوانان به طرز چشمگیری افزایش یافته است. این محصولات با این ادعا که باعث تقویت انرژی برای بهبود عملکرد جسمی و ذهنی می‌شوند به بازار عرضه می‌شوند. با این حال مطالعات پشتیبانی کننده از این ادعاها محدود است.

قرص‌های انرژی زا به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با ترکیبی از محرک‌ها و تقویت کننده‌ها، انرژی بیشتری در بدن فرد تولید می‌کنند. ماده اصلی تشکیل دهنده بیشتر محصولات انرژی زا کافئین است. کافئین در برخی از مکمل ‌های بدنسازی نیز به عنوان محرک استفاده می‌شود.

بسیاری از قرص‌های انرژی زای موجود در بازار حاوی مقادیر زیادی گلوکز هستند در حالی که برخی دیگر حاوی شیرین کننده مصنوعی می‌باشند. سایر ترکیبات متداول موجود در فرمولاسیون این محصولات عبارت‌اند از تائورین، متیل گزانتین، ویتامین B، جینسینگ، گوارانا، مالتودکسترین، اینوزیتول، کارنیتین، کراتین، گلوکورونولاکتون و جینکو بیلوبا.

در حال حاضر، نگرانی‌های قابل توجهی در مورد ایمنی این محصولات مطرح شده است با این حال تولید کنندگان قرص‌های انرژی زا ادعا می‌کنند که این محصولات برای مصرف کنندگان مناسب و بی‌خطر هستند. در حقیقت اثرات سو بهداشتی مرتبط با این محصولات همچنان در میان دانشمندان بحث برانگیز است. به طور کلی استفاده از قرص انرژی زا با تأیید پزشک و بررسی تمامی جوانب توصیه می شود.

قرص ویتامین انرژی زا

قرص ویتامین انرژی زا نوعی مکمل انرژی زا است که از خواص ویتامین‌ها برای ایجاد انرژی در سلول‌ها استفاده می‌کند. در این بین خصوصاً ویتامین‌های گروه B برای جلوگیری از خستگی و کسالت‌های بی‌دلیل مفید هستند.

مصرف قرص ویتامین انرژی زا به طور قابل توجهی استقامت هوازی (حفظ حداکثر ضربان قلب 65-75) و عملکرد هوازی (حفظ حداکثر سرعت) را به طور قابل توجهی بهبود می‌بخشد که نشان دهنده افزایش هوشیاری ذهنی است. بر این اساس می‌توان از آن‌ها برای تناسب اندام و کاهش وزن نیز استفاده کرد.

مطالعات مختلف نشان دادند که نوشیدنی‌های انرژی زا باعث افزایش قابل توجه عملکرد فرد در طول ورزش می‌شوند، اما هیچ تأثیری بر عملکرد بی‌هوازی ندارند.

تعدادی از مطالعات اثرات قرص ویتامین انرژی زا حاوی کافئین، گلوکز، تائورین و ویتامین‌ها را بررسی کرده‌اند. این مطالعات بهبود عملکرد فرد در ورزش‌های هوازی و بی‌هوازی، عملکرد فرد در رانندگی بعد از ظهر و بهبود شاخص‌های هوشیاری را نشان داده‌اند.

ترکیبی از کافئین و گلوکز در قرص‌های ویتامین انرژی زا ممکن است خواص ریکاوری از خود نشان دهد. مطالعات در این رابطه نشان داده است که این ترکیبات خستگی جسمی و ذهنی را کاهش داده و عملکرد فرد را در زمینه‌های مختلف بهبود می‌بخشد.

درمان خستگی

بهترین قرص انرژی زا و رفع خستگی

کمبود ویتامین‌ها و برخی ریزمغذی‌ها خصوصاً ویتامین‌های گروه B یکی از مهم‌ترین عواملی است که باعث بروز خستگی‌های روزمره در افراد می‌شود. ویتامین‌های گروه ب نقش بسیار مهمی در متابولیسم و تولید انرژی در بدن دارند و به عنوان بهترین ماده انرژی زا و رفع خستگی شناخته شده است. استفاده از مکمل های حاوی این ویتامین همچون قرص انرژکس می‌تواند در افزایش انرژی و کاهش خستگی تاثیر گذار باشد.

 بنابراین مصرف مکمل‌های مولتی ویتامین یا قرص‌های انرژی زای ویتامینه یک راه بسیار ساده برای رفع خستگی و کسالت‌های بی‌دلیل روزانه است. این محصولات به تقویت سیستم ایمنی نیز کمک خواهند کرد.

مولتی ویتامین‌ها بهترین قرص انرژی زا و رفع خستگی بی‌خطری هستند که با تأثیر بر متابولیسم به افزایش تولید انرژی در بدن کمک می‌کنند. با رفع کمبودهای احتمالی ریز مغذی های ضروری و استفاده از گیاهان و عصاره‌های انرژی زا مانند جینسینگ کسالت‌های بی‌دلیل روزانه شما نیز به راحتی برطرف خواهد شد.

بهترین قرص انرژی زا و رفع خستگی را با تجویز پزشک می‌توانید از داروخانه‌ها و سایت‌های معتبر با خرید آنلاین سفارش دهید.پودر پروتئین وی پرو یوروویتال و همچنین قرص انرژی زای ایرانی یکی از مکمل‌های مفیدی است که با فرمولاسیون غنی برای تولید انرژی و رفع کمبودهای تغذیه‌ای تولید و به بازار عرضه شده است.

قرص انرژی زا فارماتون

قرص انرژی زا فارماتون یک مکمل مولتی ویتامین مینرال است که برای بسیاری از شرایط تجویز می‌شود. این مکمل برای رفع خستگی، افزایش سطح انرژی برای تمرینات بدنی و حتی تقویت حافظه تجویز می‌شود.

فارماتون حاوی ویتامین‌های محلول در آب و چربی و همچنین آهن و جینسینگ است که همگی با اثرات سینرژیک به تولید انرژی بیشتر در بدن کمک می‌کنند. شما می‌توانید همین حالا قرص انرژی زا فارماتون را با خرید اینترنتی از داروخانه آنلاین داروبوم سفارش داده و از خواص آن بهره مند شوید. خرید مکمل داروخانه راهی مطمئن برای دریافت مکمل‌های اصل و غیر تقلبی است.

خرید قرص انرژی زا و شادی آور

خرید قرص انرژی زا و شادی آور در حال حاضر از داروخانه‌ها و سایت‌های معتبر به راحتی امکان پذیر است. این قرص‌ها با استفاده از خواص ویتامین‌ها و عصاره‌های مختلف گیاهی از جمله جینسینگ به افزایش انرژی فرد کمک می‌کنند. بسیاری از افراد پرمشغله از این محصولات برای افزایش توانایی فیزیکی خود استفاده می‌کنند لذا خرید قرص هایی مانند قرص انرژی زای ایرانی پیشنهاد می‌شود.

قرص انرژی زا برای مطالعه

از قرص‌های انرژی زا می‌توان برای افزایش هوشیاری در طول مطالعه نیز استفاده کرد. استفاده از این محصولات خصوصاً در زمان امتحان در بین دانشجویان و دانش آموزان رایج است. انواع قرص‌های انرژی زا مانند قرص انرژی زای ایرانی و خارجی حالت خواب آلودگی و خستگی ناشی از مطالعه طولانی مدت را کاهش داده و کمک می‌کنند فرد زمان بیشتری را به مطالعه بپردازد.

عوارض قرص انرژی زا برای مطالعه

قرص‌های انرژی زا معمولاً حاوی ترکیبات محرکی مانند کافئین هستند که به هوشیاری و بیداری فرد کمک می‌کنند. این قرص‌ها در کوتاه مدت اثرات مثبتی بر تمرکز فرد داشته و توان ذهنی وی را برای مطالعه افزایش می‌دهند.

عوارض قرص انرژی زا ناشی از اثر محرک‌هایی است که ممکن است در طولانی مدت باعث به هم خوردن تمرکز و چرخه خواب فرد، تپش قلب، افزایش وزن و حتی حمله قلبی شود.

عوارض قرص انرژی زا

قرص‌های انرژی زا ممکن است تأثیرات مثبتی بر عملکرد ورزشی و فعالیت‌های روزانه فرد داشته باشند؛ اما عوارض مخرب احتمالی نیز در رابطه با آن‌ها به ویژه در میان کودکان و نوجوانان ثبت شده است. قسمت‌های مختلف بدن تحت تأثیر مصرف محصولات انرژی زا قرار می‌گیرند. با توجه به این واقعیت و افزایش محبوبیت این محصولات باید هنگام مصرف قرص‌های انرژی زا احتیاط کرد.

از مهم‌ترین عوارض قرص انرژی زا می‌توان به وابستگی اشاره کرد زیرا بدن به تأثیر محرک‌هایی مانند کافئین برای تولید انرژی در بدن وابسته می‌شود. این قرص‌ها در طولانی مدت باعث تپش قلب، افزایش اضطراب، بدخوابی و بسیاری از مشکلات دیگر برای فرد خواهند شد.

قرص انرژی زا برای دویدن

اگر در مسابقات دو شرکت می‌کنید یا برای تناسب اندام و حفظ سلامتی ورزش دو را انتخاب کرده‌اید، می‌توانید از فواید این قرص ها برای افزایش توان بدنی خود بهره مند شوید. این مکمل‌ها با تولید انرژی بیشتر در بدن توانایی فیزیکی شما را افزایش داده و مانع خستگی زودرس می‌شوند.

قرص انرژی زا برای عروسی

از قرص‌های انرژی زا می‌توان برای روزهای پرمشغله زندگی نیز استفاده کرد. این قرص‌ها انرژی لازم برای انجام وظایف سخت و طولانی مدت را به راحتی تأمین می‌کنند. جشن ازدواج نیز یکی از روزهایی است که به شدت باعث خستگی عروس و داماد می‌شود لذا مصرف قرص انرژی زا برای عروسی پیشنهاد می‌شود؛

بنابراین با مصرف قرص انرژی زا در صبح روز عروسی می‌توانید تا پایان شب همراه با مهمان‌ها بدون خستگی برقصید و شادی کنید.

قرص جوشان انرژی زا

قرص جوشان انرژی زا مانند قرص جوشان انرژی درینک هانسال بای سانوتکت نوعی مکمل است که به راحتی در هر شرایطی به شکل یک نوشیدنی خوشمزه قابل استفاده است. این قرص‌ها در بین افراد بسیار محبوب هستند و با ترکیبات محرک می‌توانند مانع از کسالت‌های روزانه و خواب آلودگی شوند.

در فرمولاسیون این مکمل‌ها ویتامین‌های گروه B، کافئین و برخی از آمینواسیدها مانند تائورین وجود دارد که با افزایش متابولیسم به بهبود عملکرد ورزشی و افزایش توانایی فیزیکی فرد کمک خواهد کرد.

بهترین قرص انرژی زا

در ادامه به معرفی بهترین قرص انرژی زا و رفع خستگی می‌پردازیم:

همانطور که اشاره کردیم مصرف قرص انرژی زا و یا حتی نوشیدنی‌های انرژی زا در میان جوانان امروزه بسیار باب شده و همچنین افرادی که پرمشغله هستند نیز ترجیح می‌دهند برای تأمین انرژی مورد نیاز روزانه خودشان اقدام به مصرف این مکمل‌ها و نوشیدنی‌ها کنند. در ادامه بهترین آنان معرفی شده است که در صورت بررسی دقیق آنان می‌توانید اقدام به خرید نمایید.

قرص سیبرجین

این مکمل بر پایه جینسینگ و همراه با ویتامین های مورد نیاز بدن ساخته شده است. نیاسین، کربوهیدرات و پروتیئن از دیگر ترکیبات این سافت ژل می باشند. اغلب برای تقویت قوای باروری زنان و مردان، افزایش انرژی، کاهش احساس خستگی در طول روز توصیه می شود و شما می توانید قرص سیبرجین تولید شده در شرکت هلث اید را تهیه کرده و روزانه یک عدد از آن را میل کنید تا علاوه بر تقویت جسمانی، از احتمال ابتلا به بیماری نیز جلوگیری نمایید.

  • قرص دابل بول نیچرز اونلی

از فواید اصلی این قرص می‌توان به رفع خستگی ناشی از بیماری‌های مزمن مانند شیمی درمانی و یا بیماری ام اس، خستگی مفرط و اضطراب روزمره، بهبود سلامت جسمی و جنسی، خستگی دوران یائسگی و سندرم خستگی مزمن اشاره کرد. این مکمل ساخت ایران بوده و جزء محبوب‌ترین مکمل‌های انرژی زا شناخته شده است.

بیشتر بخوانید :

پیشنهاد ما به عنوان بهترین قرص انرژی زا و رفع خستگی "قرص دابل بول نیچرز اونلی" است.

  • قرص جوشان انرژی درینک سان لایف

قرص جوشان انرژی زا سان لایف ساخت کشور آلمان بوده و مکمل پرفروشی در تمام دنیا است، مصرف این محصول برای ورزشکاران بسیار مفید است و توان جسمی و تمرکز آن‌ها را در طول تمرینات ورزشی افزایش می‌دهد. قرص جوشان سان لایف با دارا بودن ترکیبات مقوی باعث افزایش هوشیاری و هماهنگی بدن نیز می‌شود و مصرف روزانه یک عدد آن پیشنهاد می‌گردد.

  • قرص انرژی زا اکسی فورت

قرص اکسی فورت تکاژه یکی از بهترین مکمل ها برای افزایش سطح انرژی است. این مکمل صرفا برای ورزشکاران و بدنسازان توصیه نمی شود بلکه تمای افراد و اشخاصی که نیاز به انرژی بیشتری در طول روز دارند می توانند ازا ین مکمل استفاده کنند. اکسی فورت باعث افزایش سطح متابولیسم، در نتیجه تولید انرژی بیشتری می باشد. این مکمل حاوی کافئین، تورین و ویتامین های گروه ب است که همه آنها در افزایش سطح انرژی از طریق افزایش سوخت و ساز بدن مؤثر هستند. 

شما می توانید برای گذراندن روزی سخت و طولانی، از مکمل اکسی فورت استفاده کنید تا با بیشترین سطح انرژی به امور خود بپردازید.