زگیل تناسلی 

نمایش 1 - 2 از 2 مورد
2 محصول وجود دارد.

زگیل تناسلی چیست؟

 ویروس اچ پی وی از طریق تماس مستقیم با پوست آلوده منتقل می‌شود. این عفونت در حین رابطه جنسی واژینال و مقعدی می‌تواند از فردی به فرد دیگر منتقل شود و به ندرت از طریق رابطه جنسی دهانی منتقل می‌شود. ممکن است با بروز مشکلاتی در مجاری ادراری همراه باشد. تخریب و جراحی های سرپایی برای از بین بردن اثرات زگیل تناسلی...

زگیل تناسلی چیست؟

 ویروس اچ پی وی از طریق تماس مستقیم با پوست آلوده منتقل می‌شود. این عفونت در حین رابطه جنسی واژینال و مقعدی می‌تواند از فردی به فرد دیگر منتقل شود و به ندرت از طریق رابطه جنسی دهانی منتقل می‌شود. ممکن است با بروز مشکلاتی در مجاری ادراری همراه باشد. تخریب و جراحی های سرپایی برای از بین بردن اثرات زگیل تناسلی جزء روش های درمانی است که می توانید با استفاده از کرم و قرص های پوست، مو و ناخن که خاصیت ترمیم کنندگی نیز دارند اثر جراحی را از بین ببرید.

مهمترین راه انتقال این بیماری تماس قسمت های تناسلی بدن با فرد مبتلا به ویروس HPV است. ذکر این نکته مهم است که ویروس ممکن است روی پوست وجود داشته باشد اما هیچ زگیل واقعی دیده نشود. علاوه بر این زگیل تناسلی در دختر مجرد و یا پسران مجرد نیز ممکن در صورت استفاده از ژیلت و یا وسایل اپیلاسیون آلوده به HPV ایجاد شود. فرق زگیل تناسلی با جوش این است که جوش معمولاً پس از مدتی برطرف می‌شود ولی زگیل حتی ممکن است با گذشت زمان بزرگ تر شود.

زگیل تناسلی بعد از چند وقت نمایان می شود؟

این ضایعات ممکن است پس از سه تا چند هفته یا حتی چند سال پس از تماس با ویروس بروز کنند. زگیل ها ممکن است به صورت مجزا یا به شکل خوشه ای تشکیل شوند و معمولاً به رنگ پوست یا کمی تیره تر هستند. این ضایعات پوستی روی پوست و غشاهای مخاطی در ناحیه تناسلی یا مقعدی خانم ها و آقایان ایجاد می‌شوند و ممکن است باعث خارش، قرمزی یا ناراحتی شوند. 

مکمل درمان زگیل تناسلی

اثر مکمل ها در ریشه کن شدن زگیل تناسلی 

زگیل تناسلی یک عفونت شایع جنسی است که توسط ویروسی به نام Human Papilloma Virus (HPV) ایجاد می‌شود. علت زگیل تناسلی در مردان و زنان روابط جنسی متعدد با شرکاء آلوده و یا همسر آلوده به HPV است.در حال حاضر بهترین گزینه برای محافظت در برابر این ویروس تقویت سیستم ایمنی بدن است. لازم به ذکر است که هیچ درمانی زگیل های تناسلی یا عفونت HPV را ریشه کن نمی‌کند. تنها روش درمان، حذف ضایعات ناشی از ویروس است.

در حال حاضر روش های مختلفی برای درمان زگیل تناسلی پیشنهاد می شود اما هیچ یک از گزینه‌های درمانی موجود باعث ریشه کن شدن قطعی زگیل تناسلی نشده و حتی واکسن نیز حفاظت 100 درصدی ایجاد نخواهد کرد. بنابراین بهترین روش مراقبت، پیشگیری و توجه لازم به نکات بهداشتی است.

درمان قطعی زگیل تناسلی

متأسفانه، حتی برداشتن زگیل لزوماً به معنای درمان قطعی نیست. بنابراین مانع شیوع ویروس نمی‌شود و زگیل ها به طور مکرر عود می‌کنند. با این حال برای پیشگیری و همچنین درمان این مشکل می توان از مکمل‌ها و مولتی ویتامین های مخصوص بانوان و آقایان جهت تقویت بدن استفاده کرد. آمارها نشان از این دارد که 80 درصد افرادی که مبتلا به زگیل تناسلی بوده‌اند با استفاده از مکمل‌های تقویتی روند درمان بهتری را طی کرده و سرعت نتیجه گیری در آنها بیشتر بوده است.

کپسول ایمیون ترکی تیل ماشروم مد یک مکمل تخصصی برای تقویت سیستم ایمنی بدن است و برای مقابله با عوارض جانبی سرطان ها، جلوگیری از ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا و همچنین درمان زگیل تناسلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با خرید آنلاین مکمل از داروخانه آنلاین داروبوم می‌توانید از خدمات ارسال رایگان دارو بهره مند شوید.

داروی زگیل تناسلی مردان

محلول یا ژل پودوفیلوکس 0.5٪ (کاندیلوکس) و پماد کوئیمود 5٪ (آلدرا) با افزایش تولید سایتوکین ها در بدن پاسخ ایمنی را هدایت و تقویت می‌کنند. فقط یک پزشک باتجربه می‌تواند زگیل تناسلی را درمان کند. قرار دادن مقدار کمی محلول 10٪ تا 25٪ رزین پودوفیلین روی ضایعات و سپس شستشوی آن بعد از گذشت چند ساعت به صورت هفتگی می‌تواند این ضایعات را برطرف کند.

از دیگر درمان های موضعی می‌توان به اسید سالیسیلیک و فرمالدهید اشاره کرد. برای زگیل تناسلی خفیف که به شکل ضایعات بسیار کوچک دیده می شوند نیازی به این درمان ها نیست و معمولا خود به خود برطرف می‌شوند. با این حال تأمین ویتامین های ضروری نظیر ویتامین D، ویتامین A و E نیز می تواند مؤثر باشد.

قرص زگیل تناسلی مردان

قرص لوامیزول یکی از داروهایی است که برای تقویت سیستم ایمنی بدن جهت مقابله با انواع میکروارگانیسم ها از جمله ویروس های پاپیلوما استفاده می‌شود. قرص لوامیزول در واقع یک داروی ضد انگل است ولی در برخی موارد توسط پزشک برای زگیل تناسلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بیشتر