تقویت سیستم ایمنی 

در هر صفحه
نمایش 1 - 24 از 116 مورد
116 محصول وجود دارد.

قرص تقویت سیستم ایمنی بدن

تقویت سیستم ایمنی یکی از راه‌هایی است که با پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های مختلف به بهبود سلامت عمومی و ارتقاء کیفیت زندگی کمک می‌کند. سیستم ایمنی یک ساختار پیچیده است بنابراین برای تقویت سیستم ایمنی باید جنبه‌های مختلفی را در نظر گرفت. استفاده از مکمل‌های تقویت کننده سیستم ایمنی می‌تواند تاثیر بسزایی در بهبود سلامت افراد داشته باشد. اگر شما به دنبال سلامتی خود هستید می‌توانید از قرص تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده نماید. مکمل‌هایی مثل قرص تقویت سیستم ایمنی بدن، از شما در برابر عوامل بیماری‌زا مثل عوامل ویروسی، باکتریای و... محافظت می‌نماید.

افرادی که به سرما خوردگی و آنفلونزا دچار می‌شوند می‌توانند با استفاده از مکمل ها یا قرص تقویت سیستم ایمنی بدن سریع‌تر سلامتی خود را به دست آورده و دوران نقاهت خود را به راحتی سپری کنند. مصرف این مکمل به تامین ویتامین‌های مورد نیاز بدن در دوران بیماری نیز کمک می‌کند.

بهترین قرص تقویت سیستم ایمنی بدن

بهترین قرص تقویت سیستم ایمنی بدن باید شامل ترکیبات ویژه‌ای باشد تا علاوه بر حفظ سلامت عمومی بدن در تامین ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن هم موثر باشد. استفاده از این مکمل در کنار قرص مولتی ویتامین در کاهش خستگی و افزایش انرژی فرد نیز تاثیر بسزایی دارد. استفاده از این محصول می‌تواند سیستم ایمنی بدن شما را در برابر کرونا هم تقویت نموده و احتمال ابتلا به این بیماری را کاهش دهد.

با تقویت سیستم ایمنی دیگه نگران کرونا نباشید

قرص تقویت سیستم ایمنی بدن کودکان 

بسیاری از کودکان سیستم ایمنی بسیار ضعیفی دارند. سیستم ایمنی ضعیف باعث افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های مختلف می‌شود. از این رو تقویت سیستم ایمنی بدن کودکان بسیار حائز اهمیت است. استفاده از مکمل‌ کودکان می‌تواند تاثیر بسزایی در این موضوع داشته باشد. قرص تقویت سیستم ایمنی بدن کودکان یکی از مکمل‌های موثر در تقویت سیستم ایمنی است. قرص تقویت سیستم ایمنی بدن کودکان دقیقا مطابق با سیستم بدنی آن‌ها طراحی شده است و تمام ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیازشان را تامین می‌نماید.

شربت تقویت سیستم ایمنی بدن 

شربت تقویت سیستم ایمنی بدن یکی دیگر از مکمل‌های تقویت کننده است. ممکن است اغلب افراد تمایل داشته باشند از شربت تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده کنند. زیرا مصرف این نوع مکمل‎‌ها راحت‌تر است. انواع شربت تقویت سیستم ایمنی بدن با طعم‌های متفاوت در داروخانه‌ها عرضه شده‌اند. قیمت شربت تقویت سیستم ایمنی بدن بر اساس ترکیبات، کشور سازنده، حجم و... متفاوت است. شما می‌توانید با مراجعه به داروخانه‌ها یا سایت‌های معتبر مثل داروخانه آنلاین داروبوم انواع شربت تقویت سیستم ایمنی بدن را مشاهده نموده و بر اساس نیاز خود یکی از آن‌ها  را تهیه کنید. قیمت شربت تقویت سیستم ایمنی بدن در داروخانه اینترنتی داروبوم بسیار مناسب است. 

آمپول تقویت سیستم ایمنی بدن

ترکیبات آمپول تقویت سیستم ایمنی بدن شامل ویتامین‌های گروه B، ویتامین C و... است. این ویتامین‌ها تاثیرات بسیار زیادی در تقویت سیستم ایمنی گذاشته و سطح سلامت عمومی بدن را افزایش می‌دهد. اگر شما دچار سرما خوردگی یا آنفلونزا باشید می‌توانید با استفاده از آمپول تقویت سیستم ایمنی سریع‌تر بهبود یافته و سلامت خود را به دست آورید.

بهترین مولتی ویتامین برای تقویت سیستم ایمنی بدن

بهترین مولتی ویتامین برای تقویت سیستم ایمنی بدن باید شامل ترکیباتی مثل ویتامین c، ویتامین A، ویتامین E، ویتامین D و... است. این ویتامین‌ها تاثیر بسزایی در تقویت سیستم ایمنی دارند و  در تامین ویتامین‌های مورد نیاز بدن نیز بسیار موثر بوده و از کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی جلوگیری می‌کند. در ادامه به بررسی ویتامین ها و مواد مغذی تاثیر گذار بر روی افزایش مقاومت بدن در برابر عوامل بیماری زا خواهیم پرداخت:

 • سلنیوم

 سلنیوم برای تقویت سیستم ایمنی بدن حیاتی است زیرا یک آنتی اکسیدان قوی است. مصرف آجیل برزیلی یک راه ساده برای دریافت این ماده مغذی است؛ اما بهتر است خوراکی‌ها را با هم مخلوط کنیم زیرا محتوای سلنیوم بر اساس محل رشد گیاه و شرایط رشد آن متفاوت است. بیشتر افراد می‌توانند مقدار توصیه شده سلنیوم را از طریق غذا دریافت کنند و البته مکمل‌ها نیز برای دریافت این ریز مغذی در دسترس هستند.

 • ویتامین C

 وقتی به ویتامین C فکر می‌کنید ذهن همه ما به سمت پرتقال و آب پرتقال می‌رود که از هر دو می‌توان ویتامین C کافی دریافت کرد؛ اما تعداد زیادی مواد غذایی دیگر از جمله فلفل قرمز، گل کلم، کلم قرمز و کلم بروکلی وجود دارند که می‌توانید این ویتامین حیاتی را از آن‌ها دریافت کنید. بدون شک این ویتامین بهترین ویتامین برای تقویت سیستم ایمنی بدن به شمار می‌آید. استفاده از قرص ویتامین C هم در تامین این ویتامین ضروری بسیار مهم است زیرا ممکن است افراد نتواند مقدار مورد نیاز این ویتامین را از طریق مواد غذایی دریافت نمایند.

 • ویتامین A

 ویتامین A یکی از ویتامین‌هایی است که ایمنی مخاطی را افزایش داده و از ورود میکرو ارگانیسم‌ها(ریز اندامگان) به بدن جلوگیری می‌کند. این ویتامین در مواد غذایی رنگی مانند فلفل قرمز، سیب زمینی شیرین و کدوتنبل وجود دارد. از بین سبزیجات کلم پیچ و اسفناج و از بین میوه‌ها زردآلو و شلیل منابع ویتامین A هستند.

 • ویتامین E

بهترین دارو برای تقویت سیستم ایمنی بدن بزرگسالان و کودکان حاوی ویتامین e می‌باشد. ویتامین E یک آنتی اکسیدان مهم و تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است. این ویتامین در ماهی سالمون، برنج قهوه‌ای، مارچوبه، بادام و بادام زمینی حاوی مقادیر قابل توجهی ویتامین E هستند. استفاده از مکمل‌های حاوی ویتامین e در تامین این ویتامین نیز تاثیر بسیار مهمی دارد.

 • ویتامین D

 تنها راه رسیدن به سطح خوبی از ویتامین D مصرف مکمل‌ها یا از طریق قرار گرفتن در معرض نور خورشید است. ویتامین D نقش مهمی در تعدیل پاسخ ایمنی بازی می‌کند. برای اکثر ما، سطح ویتامین D در ماه‌های زمستان کاهش می‌یابد، زمانی که مصرف آن به دلیل وجود بیماری‌های فصلی بسیار مهم است. ویتامین D نیز به عنوان بهترین ویتامین برای تقویت سیستم ایمنی بدن محسوب می‌شود استفاده از انواع قرص ویتامین D در تامین این ماده مغذی مورد نیاز بدن تاثیر بسزایی به همراه دارد.

راه‌های تقویت سیستم ایمنی

با استفاده از چند راهکار ساده شما می‌توانید سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید و در برابر بسیاری از بیماری‌ها  ایمن بمانید. از جمله این راهکارهای ساده می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • به اندازه کافی بخوابید

خواب ناکافی یا بی کیفیت با حساسیت بالاتر نسبت به بیماری‌ها در ارتباط است. در مطالعه‌ای که بر روی 164 بزرگسال سالم انجام شد، مشخص شد کسانی که هر شب کمتر از 6 ساعت می‌خوابند، بیشتر از کسانی که هر شب 6 ساعت یا بیشتر می‌خوابند، سرما می‌خورند.

حفظ چرخه خواب منظم با تنظیم سلول‌های T، سلول‌های ارائه دهنده آنتی ژن، سلول‌های کشنده طبیعی و پیام‌رسان‌های شیمیایی دخیل در پاسخ ایمنی همراه است. عادات خواب سالم همچنین ممکن است از رشد حافظه ایمونولوژیک پشتیبانی کند.

استراحت کافی مصونیت طبیعی شما را تقویت می‌کند. به همین دلیل استراحت بیشتر در دوره بیماری به سیستم ایمنی بدن اجازه مبارزه بهتر با بیماری را می‌دهد. بزرگسالان باید هر شب 7 ساعت یا بیشتر بخوابند، در حالی که نوجوانان به 8-10 ساعت و کودکان و نوزادان به 14 ساعت خواب نیاز دارند. استفاده از مکمل‌های بهبود خواب می‌تواند سبب افزایش کیفیت خواب شود.

 • غذاهای کامل گیاهی بخورید

غذاهای گیاهی سرشار از مواد مغذی و آنتی اکسیدان هستند که ممکن است در مقابل عوامل بیماری زای مضر از شما محافظت کنند. آنتی اکسیدان های موجود در این خوراکی‌ها با رادیکال‌های آزاد که منجر به افزایش التهاب می‌شوند، مقابله می‌کنند.

التهاب مزمن با بسیاری از بیماری‌ها از جمله بیماری‌های قلبی، آلزایمر و برخی سرطان‌ها در ارتباط است. علاوه بر این فیبر موجود در غذاهای گیاهی میکروبیوم روده را تغذیه و تقویت می‌کند. میکروبیوم روده‌ای قوی با جلوگیری از ورود عوامل بیماری زای مضر از طریق دستگاه گوارش به سیستم ایمنی کمک می‌کند.

 • هیدراته بمانید

کمبود آب یکی از دلایلی است که باعث سردرد، کاهش تمرکز، تغییر خلق و خو، هضم نامطلوب غذا و کاهش عملکرد قلب و کلیه‌ها می‌شود. این عوارض می‌تواند حساسیت شما به بیماری را افزایش دهد. برای جلوگیری از کم آبی بدن، باید روزانه مایعات کافی بنوشید تا ادرار زرد کم رنگ شود. آب بهترین گزینه است زیرا فاقد کالری، مواد افزودنی و شکر است. در حالی که چای و آب میوه نیز هیدراته کننده هستند ولی بهتر است مصرف آب میوه و چای شیرین را به دلیل محتوای قند بالای آن‌ها محدود کنید.

پیری چگونه بر سیستم ایمنی تأثیر می‌گذارد؟

پیری بخشی طبیعی از زندگی است و به طور کلی، با کاهش توانایی بدن در مقابله با فرآیند التهاب و تعادل پاسخ ایمنی همراه است. با این حال، یک سبک زندگی سالم می‌تواند مدت زمانی که مکانیسم‌های خاص فیزیولوژیکی در بدن قادر به عملکرد صحیح هستند را به حداکثر برساند. استفاده از مکمل سالمندان می‌تواند تاثیر بی‌نظیری در تقویت سیستم ایمنی افراد مسن بگذارد.

استرس چگونه می‌تواند بر سلامتی ایمنی تأثیر بگذارد؟

استرس مزمن ممکن است از طریق افزایش بیش از حد سطح سایتوکین های پیش التهابی، سلول‌های کشنده طبیعی و سلول‌های T بر سیستم ایمنی بدن تأثیر منفی بگذارد. مدیریت استرس همراه با سایر فاکتورهای سبک زندگی مانند مراقبه و ورزش سطح استرس‌های غیر ضروری را کاهش می‌دهند.

چگونه ورزش می‌تواند از سیستم ایمنی حمایت کند؟

ورزش منظم، همراه با تغذیه، مدیریت استرس و حفظ عادات خواب سالم از مؤلفه‌های اساسی برای حفظ سلامت عمومی است. مطالعات اخیر نشان می‌دهد که فعالیت بدنی منظم و متوسط ممکن است به طور موقت از طریق کمک به سلول‌های ایمنی در شناسایی و هدف قرار دادن عوامل بیماری زا از سیستم ایمنی حمایت کند.

 تقویت سیستم ایمنی بدن با طب سنتی

در طب سنتی با استفاده از گیاهان دارویی سیستم ایمنی تقویت می‌شود. زنجبیل، دارچین، نعناع فلفلی، آویشن و میخک ترکیباتی هستند که مصرف آن‌ها برای تقویت ایمنی توصیه می‌شود. شما می‌توانید با افزودن این ترکیبات هم طعم غذاها را بهبود ببخشید و هم از اثرات تقویت ایمنی آن‌ها بهره مند شوید. مصرف این ترکیبات برای تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر ویروس‌ها نیز حائز اهمیت است. برای تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر زگیل hpv (زگیل تناسلی) و همچنین تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابل کرونا نیز می‌توانید از گیاهان دارویی استفاده کنید.

قرص تقویت سیستم ایمنی در برابر ویروس

امروزه با توجه به بیماری های واگیر و شایعی نظیر پاندمی، سرخک و ... لزوم استفاده از قرص تقویت سیستم ایمنی در برابر ویروس و میکروب های مختلف ضروری تر از همیشه است. برخی از بیماری ها مستقیما کودکان و یا سالمندان را درگیر کرده و حتی می تواند زندگی آنها را به خطر اندازد به همین خاطر است که توصیه می شود از انواع مکمل ها، مولتی ویتامین و تقویت کننده استفاده شود. توجه به تغذیه، سبک زندگی، خواب و استراحت کافی و همچنین ورزش نیز می تواند تا حد زیادی از ابتلا به انواع بیماری ها پیشگیری کند.

قرص تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر کرونا

کرونا یکی از بیماری های ویروسی بسیار خطرناک است منشا این بیماری ویروسی به نام کووید 19 بوده که از قدرت شیوع بسیار بالایی برخوردار است. بهترین کار جهت دوری از کرونا رعایت پروتکل های بهداشتی می باشد. با این حال تحقیقات صورت گرفته نشان می‌دهد افرادی که سیستم ایمنی قوی تری دارند کمتر در معرض ابتلا به این بیماری قرار می‌گیرند. استفاده از قرص برای تقویت سیستم ایمنی در برابر کرونا بسیار اثر گذار می‌باشد. این مکمل معمولا حاوی ترکیباتی همچون ویتامین C، زینک، ویتامین E و دیگر آنتی اکسیدان ها هستند.

می توان از مکملهایی همچون شربت آلرگارد نیاک پس از ابتلا به بیماری کرونا و برای بهبود بهتر و سریعتر نیز استفاده کرد. این شربت کاملا گیاهی است و می تواند به شما کمک کند تا قوای از دست رفته را بازیابید. اسپری بینی سالیراویرا نیز گزینه مناسبی برای افرادی است که می خواهند از بدن خود در برابر ویروسهای مسری همچون کرونا محافظت کنند. این اسپری از عصاره گیاهان طبیعی و با خاصیت ضد ویروسی تشکیل شده است.

قرص تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر زگیل 

زگیل عارضه پوستی است که به دلیل عواملی از جمله ویروس ها به وجود می‌آید. زگیل تناسلی یکی از بیماری ها مقاربتی بسیار شایع بوده که منشا آن ویروس hpv می‌باشد. مطالعات صورت گرفته نشان می‌دهد تقویت سیستم ایمنی در از بین بردن ویروس اچ پی وی تاثیر گذار می‌باشد. افراد می‌توانند با استفاده از قرص تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر زگیل مقاومت کرده و حتی سبب بهبود این بیماری شوند.بهترین محصولات تقویت سیستم ایمنی بدن

بهترین مولتی ویتامین برای تقویت سیستم ایمنی بدنی

استفاده از انواع ویتامین ها و مولتی ویتامین ها برای تقویت سیستم ایمنی بزرگسالان و کودکان روشی مطمئن برای محافظت از بدن در برابر ویروس و بیماری های مختلف است. همچنین می تواند از بروز مشکلات در کودکی و سنین پایین نیز جلوگیری کند. به این ترتیب روند رشد جسمی و رشد شناختی کودکان به خوبی طی شده و فرد در سالهای بعد از هر لحاظ سلامت خود را حفظ خواهد کرد. 

انسان در سنین بالاتر و نردیک به سالمدی نیز از لحاظ جسمانی حساسیت بیشتری دارد به همین خاطر توصیه می شود که از نظر جسمی تقویت شده و ویتامین های لازم برای سلامت سیستم ایمنی بدن را دریافت کند. اغلب مکمل های تقویت سیستم ایمنی بدن درواقع مولتی ویتامین هایی هستند که با هدف تأمین ویتامین و املاح مقوی ترکیب و فرموله شده اند.

معرفی بهترین قرص تقویت سیستم ایمنی بدن خارجی و ایرانی:

بهترین قرص تقویت سیستم ایمنی بدن باید بتواند از فرد در شرایط ابتلا به بیماری محافظت نموده و سبب جلوگیری از بروز انواع بیماری‌ها مثل سرماخوردگی و.. شود. در ادامه به معرفی بهترین بهترین قرص تقویت سیستم ایمنی بدن خواهیم پرداخت:

 • قرص ایمیونس ویتابیوتیکس 30 عددی

این مکمل با اثر گذاری بر ویتامین A تعداد گلبول‌های سفید بدن را افزایش می‌دهد که همین امر در افزایش مقاومت بدن موثر بوده است. قرص تقویت سیستم ایمین بدن ایمیونس بهترین قرص تقویت سیستم ایمنی خارجی، با خاصیت آنتی اکسیدانی که دارد از تخریب سلول‌ها توسط رادیکال‌های آزاد جلوگیری نموده و باعث کاهش التهابات بدن نیز می‌شود. این مکمل در رفع خستگی نیز موثر است. مصرف ایمیونس ویتابیوتیکس بدن شما را در برابر انواع عفونت‌ها، ویروس‌ها و مواد بیماری زا مقاوم می‌سازد.

بیشتر بخوانید :

برای خرید اینترنتی "قرص ایمیونس" کلیک کنید.

 • کپسول فارماژلیتان دانا 30 عددی

این مکمل شامل تمامی ویتامین‌های مورد نیاز بدن است. و در تقویت سیستم ایمنی بسیار موثر است. مولتی ویتامین فارماژلیتان در تقویت حافظه، حفظ تعادل چربی خون، کاهش علائم ناشی از افزایش سن، بهبود شرایط روحی و... تاثیر دارد. ویتامین D موجود در این محصول سبب حفظ استحکام استخوان‌ها می‌شود. اگر شما به دنبال یک مولتی ویتامین عالی هستید بی شک مکمل فارماژلیتان گزینه بسیار مناسبی است.

بیشتر بخوانید :

اگر می‌خواهید تمام ویتامین‌های مورد نیاز بدن خود را تامین کنید "کپسول فارماژلیتان" محصول بسیار مناسبی است.

 • کپسول ویتامین C + زینک 10 میلی گرم یوروویتال 60 عددی

این محصول به دلیل داشتن ترکیب زینک (روی) و ویتامین ث در تقویت سیستم ایمنی بسیار موثر بوده است. ویتامین C موجود در این محصول با افزایش تعداد گلبول‌های سفید و زینک با تولید آنزیم‌ها و هورمون‌ها بر تقویت سیستم ایمنی تاثیر گذاشته و از شما در برابر عفونت‌ها و عوامل بیماری زا محافظت می‌کند. ویتامین ث و زینک یوروویتال در افزایش باروری، رشد مغزی کودکان، رفع خستگی، سلامت پوست، مو و ناخن، افزایش انرژی و حفظ سلامت عمومی بسیار کاربرد دارد.

بیشتر بخوانید :

بهترین مکمل برای درمان سرماخوردگی و کاهش علائم آن "کپسول ویتامین C و زینک" است.

 • کپسول ویتامین ث و زینک آهسته رهش سانکت برنهارد

زینک و ویتامین C دو عنصر بسیار مهم و ضروری برای بدن ما هستند که در صورت کمبود هر یک از آن‌ها سلامت عمومی بدن دچار اختلال می‌شود. زینک موجود در این محصول بر افزایش جذب بیشتر ویتامین ث تاثیر گذاشته و در نتیجه این امر سیستم ایمنی قدرت یافته و در برابر اونواع بیماری‌ها مقاومت می‌کند. این مکمل باعث بهبود عملکرد مغز، حفظ سلامت عمومی، افزایش استحکام ناخن‌ها، جلوگیری از ریزش مو، تقویت پوست و کاهش التهابات بدن می‌شود.

بیشتر بخوانید :

برای دریافت اطالاعات کامل تر در مورد خواص زینک ئو ویتامین ث به  صفحه "کپسول ویتامین c و zinc" مراجعه کنید.

 • قرص ایمیون پروگلد مولتی نرمال

قرص ایمیون پروگلد یک مکمل بسیار عالی برای تقویت سیستم ایمنی بدن به شمار می‌آید. این محصول با داشتن ترکیبات بسیار ویژه و منحصر به فرد خود می‌تواند باعث افزایش مقاومت بدن در برابر عوامل بیماری زا همچون ویروس ها و میکروب ها شود. این محصول حاوی تمام ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن بوده و در افزایش سطح سلامت عمومی تاثیر بسزایی را به همراه دارد. 

بهترین آمپول تقویت سیستم ایمنی بدن

علاوه بر قرص و شربت می توان مکمل های تقویت سیستم ایمنی بدن را در قابل آمپول و بصورت تزریقی نیز استفاده کرد امروزه انواع ویتامین ها و مولتی ویتامین ها را می توان تزریق کرد. هب این صورت افرادی که تمایلی به خوردن قرص بصورت مستمر ندارند نیز می توانند ویتامین و املاح مورد نیاز خود را تأمین کنند. استفاده از آمپول تقویت سیستم ایمنی بدن همچنین به دلیل اثربخشی سریعتر محبوبیت بیشتری دارد. 

افرادی که در معرض ابتلا به بیماری های مسری هستند نیز می توانند به این شکل ویتامین های مورد نظر همچون ویتامین های ب و ویتامین ث را به بدن وارد کرده و از ابتلا به بیماری های مختلف پیشگیری کنند.