بینایی و چشم 

در هر صفحه
نمایش 1 - 24 از 40 مورد
40 محصول وجود دارد.

تقویت بینایی و تقویت چشم

بینایی و چشم مقوله بسیار مهمی است زیرا همه ابعاد زندگی فرد را تحت تأثیر قرار می‌دهد. سلامت چشم‌ها در عصر حاضر به یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های بهداشتی تبدیل شده است. راه‌های اصلی مراقبت از بینایی تغذیه و استفاده از قرص ویتامین برای تقویت چشم است. پیری جمعیت، افزایش قرار گرفتن در معرض صفحه نمایش وسایل الکترونیک، عادات غذایی نامناسب و افت کیفیت غذاها همگی بر روی سلامت بینایی و چشم در کل جهان تأثیر می‌گذارند و هیچ چشم انداز روشنی در این مورد وجود ندارد. همه ما می‌دانیم که بهره مندی از ویتامین برای چشم ضعیف  ضروری است چرا که ویتامین‌ها می‌توانند ضعیف بودن چشم را بهبود ببخشند. 

علاوه بر این کمبود برخی از ریزمغذی‌ها می‌تواند خطر ابتلا به برخی از بیماری‌های چشمی مانند آب مروارید، گلوکوم و دژنراسیون ماکولای وابسته به سن (AMD) را افزایش دهد. تحقیقات نشان می‌دهد که برخی مکمل‌های مولتی ویتامین مینرال ممکن است به محافظت یا جلوگیری از پیشرفت این شرایط کمک کنند؛ و به طور کلی به تقویت چشم ضعیف شده کمک می‌کند.

قرص ویتامین برای تقویت چشم

افرادی که مایل به حفظ سلامت چشم خود هستند باید سعی کنند مقدار کافی ویتامین‌های زیر را در رژیم غذایی خود بگنجانند. قرص ویتامین برای تقویت چشم باید شامل ترکیبات زیر باشد:

  • ویتامین A و بتا کاروتن

قرص برای تقویت چشم حتما میبایست شامل ویتامین A باشد. ویتامین a برای سلامت بینایی و چشم ضروری است. این ویتامین جزئی از پروتئین رودوپسین است که به چشم‌ها اجازه می‌دهد در شرایط کم نوری ببینند. کمبود ویتامین A می‌تواند منجر به شب کوری شود. این ویتامیناز عملکرد قرنیه چشم حمایت می‌کند. کمبود ویتامین a باعث کاهش رطوبت چشم‌ها و در نتیجه خشکی چشم می‌شود.

بتاکاروتن منبع اصلی ویتامین آ موجود در رژیم غذایی انسان است. همانطور که می‌دانید بتا کاروتن نوعی رنگدانه گیاهی به نام کاروتنوئید است که در بسیاری از میوه‌ها و سبزی‌های رنگارنگ وجود دارد. وقتی فردی کاروتنوئید مصرف می‌کند، بدن او آن را به ویتامین a تبدیل می‌کند.

  • ویتامین E

آلفا توکوفرول نوعی ویتامین ای با خاصیت آنتی اکسیدانی قوی است. این ویتامین با رادیکال‌های آزاد که به بافت‌های بدن آسیب می‌رساند، مقابله می‌کند. رادیکال‌های آزاد ممکن است به پروتئین‌های داخل چشم آسیب برسانند و منجر به ایجاد نواحی کدر به نام آب مروارید بر روی عدسی چشم شوند از اینرو قرص برای تقویت چشم باید دارای ویتامین e نیز باشد.

مطالعات مختلف ارتباط ویتامین E با پیشگیری از آب مروارید را نشان داده‌اند. همچنین مشخص شده است که شفافیت عدسی چشم در افرادی که از مکمل‌های ویتامینe استفاده می‌کنند، بهتر است. با این حال تحقیقات بیشتری برای تعیین اثربخشی مکمل‌های ویتامین ای در جلوگیری و کند شدن پیشرفت آب مروارید لازم است.

  • ویتامین C

ویتامین C یکی دیگر از آنتی اکسیدان های قدرتمندی است که به محافظت در برابر آسیب اکسیداتیو کمک می‌کند. آسیب اکسیداتیو یک عامل کلیدی در ابتلا به آب مروارید وابسته به سن است. مصرف ویتامین ث بیشتر با کاهش 33 درصدی خطر پیشرفت آب مروارید در ارتباط است. در کل مصرف ویتامین ث به تقویت چشم ضعیف شده و افزایش قدرت بینایی کمک می‌کند پس قرص برای تقویت چشم باید حاوی ویتامین سی باشد.

  • ویتامین‌های گروه B

یک مطالعه معتبردر سال 2009 نشان داد که استفاده از مکمل‌های روزانه با ترکیبی از ویتامین‌های B6، B9 و B12 ممکن است خطر AMD را کاهش دهد. یافته‌ها نشان می‌دهد که مصرف بیشتر پروتئین، ویتامین A و ویتامین‌های گروه B از جمله ریبوفلاوین، تیامین و نیاسین با کاهش ابتلا به آب مروارید در ارتباط است.

مطالعه‌ای که در کره جنوبی در سال 2018 انجام شد، نشان داد که بین کاهش مصرف ویتامین B3 یا نیاسین و گلوکوم ارتباط وجود دارد. در افراد مبتلا به گلوکوم، تجمع مایعات درون چشم به عصب بینایی فشار وارد می‌کند. با گذشت زمان این امر می‌تواند به عصب بینایی آسیب برساند با بررسی این تحقیقات نشان داد قرص برای تقویت چشم با داشتن ویتامین های گروه بی بهتر عمل میکند.

درمان خشکی چشم

تقویت چشم ضعیف

علاوه بر ویتامین های بیان شده در بخش قبلی یکسری مواد مغذی دیگر نیاز است. وجود این مواد مغذی و ویتامین‌های گفته شده د ر یک مکمل نشان می‌دهد که آن بهترین داروی تقویت چشم ضعیف است. اگر شما به دنبال موثرترین قرص برای تقویت چشم خود هستید باید به این نکته توجه کنید که ترکیبات موجود در این قرص شامل این مواد مغذی و ویتامین‌ها باشد.

  • لوتئین و زاگزانتین

لوتئین و زاگزانتین دو کاروتنوئیدی هستند که در سبزی‌های برگ سبز وجود دارند و به عنوان آنتی اکسیدان به کاهش آسیب اکسیداتیو در شبکیه چشم کمک کنند. برخی تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف تقریباً 6 میلی گرم در روز لوتئین و زاگزانتین ممکن است خطر ابتلا به AMD را کاهش دهد.

  • زینک (روی)

زینک یا روی یکی از مینرال هایی است که به حفظ سلامت شبکیه چشم، غشای سلولی و ساختار پروتئینی چشم کمک می‌کند و در نهایت منجر به تقویت چشم ضعیف شده می‌گردد. روی به ویتامین A اجازه می‌دهد تا از کبد به شبکیه چشم منتقل شده و ملانین تولید کند. ملانین رنگدانه ای است که از چشم در برابر اشعه ماورا بنفش(UV) محافظت می‌کند.

مصرف روزانه 40 تا 80 میلی گرم روی، در کنار آنتی اکسیدان های خاص، می‌تواند تا 25 درصد مانع پیشرفت AMD شود. همچنین می‌تواند تا 19٪ خطر ضعف بینایی را کاهش دهد.

  • اسیدهای چرب امگا 3

شبکیه چشم به ویژه دارای غلظت بالایی از اسیدهای چرب امگا 3 است. این اسیدهای چرب به محافظت از شبکیه در برابر آسیب و تحلیل کمک می‌کنند. به طور خاص omega 3 باعث کاهش تجمع چربی در رگ‌های خونی از جمله عروق خونی شبکیه می‌شود.

علاوه بر این افزایش مصرف امگا 3 ممکن است خطر سندرم خشکی چشم را کاهش دهد. چشم افراد مبتلا به سندرم خشکی چشم به اندازه کافی اشک تولید نمی‌کند تا چشم‌ها را چربو مرطوب نگه دارد یعنی به طور کلی برای تقویت چشم ضعیف شده بسیار مناسب و ضروری است. با این وجود، تحقیقات در این زمینه محدود است و برای تأیید این ادعا مطالعات بیشتری لازم است.

علت بروز مشکلات بینایی و چشم چیست؟

مشکلات چشمی به دلایل مختلفی رخ می‌دهد و تردیدی نیست که کمبود ویتامین‌ ها یکی از علل اصلی است؛ بنابراین ممکن است از خود بپرسید که آیا به ویتامین یا مکمل تقویت بینایی نیاز دارم؟

اگر رژیم غذایی شما ویتامین‌های اصلی یا مواد مغذی مورد نیاز روزمره را تأمین نمی‌کند یا مبتلا به بیماری‌هایی هستید که بر جذب مولتی ویتامین‌ و مینرال تأثیر می‌گذارد، ممکن است پزشک برخی از مکمل‌های تقویت بینایی را برای شما تجویز کند.

براساس آمار سازمان جهانی بهداشت (WHO)، تقریباً 1.3 میلیارد نفر از مردم جهان با نوعی اختلال بینایی زندگی می‌کنند. علل اصلی مشکلات بینایی در سطح جهان عیوب انکساری اصلاح نشده، آب مروارید، دژنراسیون ماکولای وابسته به سن (AMD)، گلوکوم، رتینوپاتی دیابتی، تیرگی قرنیه و تراکوما هستند. WHO معتقد است که 80٪ از تمام اختلالات بینایی در سراسر جهان غیر قابل اجتناب است، زیرا راه حل مؤثری برای جلوگیری و گاهی اوقات درمان آن‌ها وجود ندارد. اگرچه ژنتیک ممکن است نقش مهمی در افزایش اختلالات بینایی داشته باشد، اما سبک زندگی تأثیر زیادی بر سلامت چشم ما دارد.

قرار گرفتن در محیط باز به ویژه در برابر اشعه ماورا بنفش و نور آبی پرانرژی نوری که از صفحه نمایش دستگاه‌های دیجیتال ما ساطع می‌شود و همچنین نور مصنوعی در محیط داخلی و سیگار کشیدن به طور چشمگیری بر سلامت چشم ما تأثیر می‌گذارد.

تأثیر نور آبی وسایل الکترونیک بر مشکلات بینایی و چشم چیست؟

نور آبی با کمترین طول موج تابش می‌کند بنابراین بالاترین انرژی را دارد. قرار گرفتن در معرض صفحه نمایش در طول روز باعث خستگی و خشکی چشم افراد می‌شود. قرار گرفتن در معرض نور آبی برای مدت طولانی یکی از دلایل اصلی افزایش نزدیک بینی در کودکان است.  از آنجایی که قرنیه قبل از سن 14 سالگی به طور کامل رشد نکرده است، این مسئله به خصوص از آنجا که اکثر کودکان دستگاه‌های دیجیتال دارند، نگران کننده است.

استفاده از دستگاه‌های دیجیتال در شب نیز ریتم شبانه روزی افراد را مختل می‌کند، زیرا نور آبی بر تولید طبیعی ملاتونین در بدن تأثیر می‌گذارد. چندین مطالعه نشان داده است که با گذشت زمان، اثرات تجمعی نور آبی باعث آسیب به چشم‌ها می‌شود و در نتیجه منجر به افزایش خطر ابتلا به ماکولای وابسته به سن (AMD) خواهد شد.

برای تقویت چشم چه بخوریم؟

برای تقویت چشم چه بخوریم این سوالی است اکثراً به دنبال پاسخی مناسب برای آن هستند. مواد مغذی مفید جهت سلامت چشم دارای اثربخشی و ایمنی متفاوتی هستند. به عنوان مثال ویتامین A برای بینایی بسیار مهم است. مکمل ویتامین A هنوز یکی از اصلی‌ترین مداخلات تغذیه‌ای برای بهبود سلامت بینایی است.

مصرف امگا 3 نیز می‌تواند علائم خشکی چشم را بهبود ببخشد، اما هنوز مشخص نشده که تأثیر مثبتی بر تخریب ماکولای وابسته به سن (AMD) دارد یا خیر. از عصاره زغال اخته هم می‌توان برای رفع خستگی چشم‌ها استفاده کرد.

 در میان مواد مغذی مورد بررسی لوتئین و زاگزانتین به عنوان مؤثرترین ترکیبات در بهبود علائم AMD تأیید شده‌اند. این ترکیبات همچنین می‌توانند مزایایی برای پیشگیری از آب مروارید و تسکین مشکلات خاص حاصل از قرار گرفتن در معرض صفحه نمایش ارائه ‌دهند.

لوتئین، زاگزانتین و مزو زاگزانتین کاروتنوئیدهایی هستند که به طور خاص در ماکولا رسوب می‌کنند و رنگدانه ماکولا را تشکیل می‌دهند. آن‌ها نور آبی را فیلتر کرده و از رسیدن آن به ساختارهای زیرین شبکیه جلوگیری می‌کنند؛ بنابراین خطر آسیب‌های اکسیداتیو ناشی از نور و خستگی چشم را کاهش می‌دهند.

این ریزمغذی‌ ها توسط بدن انسان تولید نمی‌شوند بنابراین باید از طریق رژیم غذایی تأمین شوند. متوسط مصرف روزانه آن‌ها در سطح جهان از 1 تا 3 میلی گرم تخمین زده می‌شود در حالی که مصرف 6 تا 20 میلی گرم در روز باعث کاهش خطر AMD خواهد شد!

بیشتر بخوانید :

داروبوم بهترین "داروخانه انلاین" در کشور است که انواع قرص تقویت چشم را با شرایط ارسال رایگان و بهترین قیمت ارائه می‌دهد.

قرص تقویت چشم را از کجا بخریم؟

شما می‌توانید انواع مکمل‌های تقویت بینایی را داروخانه و داورخانه های آنلاین با خرید اینترنتی تهیه نمایید. همچنین انواع مکمل‌های خارجی سلامت چشم از جمله داروی تقویت چشم ضعیف شده را می‌توانید با خرید اینترنتی همین حالا از داروخانه آنلاین داروبوم تهیه کرده و سلامت بینایی خودتان را بهبود ببخشید.

محصولات مراقبت چشم

در ادامه به معرفی بهترین قرص برای تقویت چشم ضعیف شده می‌پردازیم:

بهترین قرص برای تقویت چشم ضعیف شده باید شامل تمام ویتامین‌ها و مواد مغذی گفته شده باشد تا بتواند در جلوگیری از انواع مشکلات و بیماری‌های چشمی تاثیر گذار باشد. قیمت قرص تقویت چشم بر اساس ترکیبات، کشور سازنده و برند آن متفاوت می‌باشد. استفاده از قطره تقویت چشم نیز می‌تواند در افزایش قدرت بینایی تاثیر گذار باشد. اما مقدار این قطره‌ها کم بوده و به سرعت تمام می‌شود. اگر شما دنبال محصولی هستید که در طولانی مدت نیز بتوانید از آن استفاده کنید ما به شما خرید قرص تقویت چشم را پیشنهاد می‌دهیم.

  • کپسول مگاویژن هلث اید

برای تقویت چشم ضعیف شده می‌توان از کپسول مگاویژن هلث اید که ساخت کشور انگلستان است، استفاده کرد و از آنجایی که تولید شده توسط شرکت هلث اید بوده، از اعتبار و درنتیجه کیفیت بالایی هم برخوردار است.

از فواید اصلی قرص تقویت چشم مگا ویژن می‌توان به تبدیل سیگنال‌های نوری به سیگنال‌های الکتریکی در شبکیه چشم و کمک به انتقال آن سیگنال‌ها به قشر بینایی مغز، محافظت چشم‌ها از نزدیک ‌بینی و محافظت از نوزادان نارس، محافظت از چشم‌ها در برابر نور مضر آبی وسیله‌های الکترونیک، کاهش از دست رفتن سلول‌های بینایی به دلیل بیماری‌های چشمی، محافظت از بافت چشم در برابر آسیب نور خورشید و مقابله با رادیکال‌های آزاد و استرس اکسیداتیو اشاره کرد.

بیشتر بخوانید :

فراد میانسال برای کاهش خستگی چشم خود بهتر است "کپسول مگا ویژن هلث اید " را خریداری نمایند.

  • قرص امگا ویژن دانا فارما

محافظت از چشم در برابر آسیب‌های محیطی، پیشگیری از ابتلا به آب مروارید، جلوگیری از انحطاط ماکولا، جلوگیری از خشکی چشم و دارا بودن خاصیت آنتی اکسیدانی از فواید امگا ویژن دانا فارما ساخت کشور ایران می‌باشد.

از این مکمل برای تقویت چشم ضعیف شده استفاده می‌گردد و ممکن است در برخی افراد به دلیل وجود امگا عوارضی همچون ابتلا به اختلالات گوارشی خفیف مانند تهوع، اسهال اشاره نمود.

بیشتر بخوانید :

برای حفاظت از شبکیه چشم فواید و عوارض "قرص امگا ویژن" را بررسی نمایید.