کلیه و مجاری ادرار 

نمایش 1 - 19 از 19 مورد
19 محصول وجود دارد.

حفظ سلامت کلیه و مجاری ادرار

مصرف انواع قرص تقویت کلیه ضعیف و مکمل برای تقویت و پیشگیری از ابتلا به بیماری های مرتبط با کلیه و مجاری ادراری توصیه بسیاری از پزشکان و متخصصان است. بخصوص در افرادی که سابقه بیماری را داشته و یا مستعد ابتلا هستند. مقدار کافی و متعادل مکمل های تخصصی که مستقیما بر روی کلیه‌ها اثر می‌گذارند و شامل ویتامین ها و املاح معدنی هستند، می تواند در پیشگیری و کمک به درمان مشکلات کلیوی مؤثر باشد. 

کلیه ها، ارگان اصلی سیستم و مجاری ادرار هستند. عملکردهای آن‌ها شامل تنظیم الکترولیت ها، حفظ تعادل اسید و باز و تنظیم فشار خون (با حفظ تعادل نمک و آب) است. آن‌ها به عنوان فیلتر طبیعی خون به بدن خدمت می‌کنند و مواد زائد را از طریق ادرار دفع می‌کنند.

بهترین ویتامین برای کلیه

بهترین ویتامین برای تقویت کلیه ها

همه ویتامین ها برای حفظ سلامتی بدن مورد نیاز هستند و در صورت کمبود، عملکرد ارگان‌های مختلف بدن را تحت تأثیر قرار می‌دهند. بهترین ویتامین برای تقویت کلیه‌ها ویتامین‌هایی با اثرات آنتی اکسیدانی مانند ویتامین ث و ای هستند. به همین خاطر در اغلب قرص تقویت کلیه از این ویتامین ها استفاده می شود.

این ویتامین‌ها از کلیه در مقابل رادیکال های آزاد آسیب رسان محافظت کرده و دفع پروتئین از ادرار که به سلامت کلیه ها آسیب می‌زند را کاهش می‌دهند. همچنین دریافت کافی مواد معدنی نظیر پتاسیم در پیشگیری از تشکیل سنگ در کلیه بسیار مؤثر است. منیزیم نیز در درمان و پیشگیری از بوجود آمدن سنگ‌های اگزالاتی در کلیه مفید است.

علاوه بر ویتامین C که به عنوان بهترین ویتامین برای تقویت کلیه‌ها از آن یاد می‌شود می‌توان به ویتامین E و D نیز اشاره کرد. ویتامین E یک آنتی اکسیدان قوی است که از التهاب کلیه ها جلوگیری کرده و به بهبود بافت های آسیب دیده از عفونت کلیه و مجاری ادرار کمک می‌کند. 

ویتامین D نیز به بهبود عملکرد کلیه ها کمک کرده و همچننی در دفع مواد زائد از کلیه ها نیز مؤثر است. قرص مولتی ویتامین کلیه ریسک ابتلا به بیماری های کلیوی را نیز کاهش می‌دهد.

بیشتر بخوانید :

برای خرید قرص کتالوگ دکتر گیل 100 عددی از داروخانه آنلاین داروبوم با ارسال رایگان کلیک کنید.

انواع قرص تقویت کلیه

کلیه ها اندام بسیار مهم با عملکردهای حیاتی هستند. برای حفظ سلامتی این ارگان‌ها به ویتامین ها و مینرال های مختلفی نیاز است. بهترین ویتامین برای تقویت کلیه ها در مکمل های مخصوص کلیه و مجاری اداری جمع آوری شده اند. همچنین  قرص ویتامین کلیه حتماً باید حاوی ویتامین C ، D ، E و B12 باشد تا سلامت این اندام ها را تضمین کنند.

قرص محافظت از کلیه علاوه بر اینکه به بهبود سریعتر مشکلات کلیوی کمک می کند می تواند در پیشگیری و از بروز مجدد بیماری نیز مؤثر باشد. شما می توانید انواع قرص ویتامین کلیه را از داروخانه ها تهیه کنید. امروزه با ترکیب انواع ویتامین ها، می توان بصورت تخصصی به بهبود و سلامت هر ارگان و یا قسمتی از بدن پرداخت.

 • قرص جوشان و کلیه

در حال حاضر مصرف قرص‌های جوشان برای سلامت کلیه ها و مجاری ادرار بسیار رواج یافته است. افراد در شرایط مختلف و حتی در صورت سلامت کامل باز هم از قرص جوشان خصوصاً ویتامین ث برای تقویت سیستم ایمنی استفاده می‌کنند. تحقیقات نشان داده است که مصرف قرص جوشان ویتامین C می‌تواند باعث بزرگ‌تر شدن سنگ های کلیه و مجاری ادراری در افراد مستعد شود.

ویتامین سی و تکرر ادرار

 • ویتامین C و سنگ کلیه

ویتامین C در صورت دریافت از طریق رژیم غذایی به دلیل خواص اکسیدانی برای بدن و کلیه ها بسیار مفید است. اما در صورت مصرف مکمل های ویتامین C خصوصاً در افراد مستعد ممکن است خطر تجمع سنگ‌های کلیوی افزایش یابد. به همین دلیل  پزشکان مصرف مکمل های ویتامین C را به صورت خودسرانه توصیه نمی‌کنند.

مصرف دوزهای بیش از ۲۰۰۰ میلی ‌گرم در روز  ویتامین C به شکل مکمل باعث عوارض جانبی مختلف و تشکیل سنگ کلیه خواهد شد.

تحقیقات نشان داده است که ویتامین سی می‌تواند دفع ادرار را در بدن افزایش دهد. همچنین با مصرف بیش از 1000 میلی گرم ویتامین C در روز ممکن است شما دچار تکرر ادرار برگشت پذیر شوید. تکرر ادرار موقت در صورت مصرف مقدار بالای ویتامین سی می‌تواند به پاکسازی باکتری ها و میکروارگانیسم ها از کلیه و مجاری ادرار کمک کند. 

 • قرص ویتامین d و سنگ کلیه

ویتامین D یکی از ویتامین های محلول در چربی ضروری برای بدن است که برای رشد و استحکام استخوان ها مورد نیاز است. این ویتامین به جذب فسفر و کلسیم از روده ها کمک کرده و دفع این مینرال ها را از کلیه ها کاهش می‌دهد. برخلاف ویتامین C هیچ ارتباطی بین مصرف قرص ویتامین D و سنگ کلیه مشاهده نشده است.

 • شربت سنگ شکن کلیه

برخی ترجیح می دهند بجز قرص سنگ شکن کلیه از شربت سنگ شکن استفاده کنند. شربت سنگ شکن کلیه با ترکیباتی مشابه قرص ها اما استفاده راحتتر می تواند گزینه مناسبی باشد. انواع قطره سنگ شکن و شربت امروزه به واسطه افزایش آمار افرادی که دچار سنگ کلیه هستند و یا ناراحتی کلیه دارند افزایش یافته است. ترکیب قطره کلیه در محلولهای آبمیوه و نوشیدنی های مورد علاقه تان می تواند طعم بهتری داشته باشد. 

 • قرص عفونت کلیه

مشکلات کلیوی تنها به تشکیل سنگ کلیه محدود نمی شود، عفونت کلیه نیز یکی دیگر از بیماری هایی است که می تواند مشکل ساز باشد. عفونت کلیه به دلیل عفونت مجاری اداری و مثانه بوجود می آید. 

لیست داروهای کلیه

کلیه‌ها مسئول جذب مجدد آب، گلوکز و اسیدهای آمینه هستند و تعادل این مولکول‌ها را در بدن حفظ می‌کنند. علاوه بر این، کلیه ها هورمون‌هایی از جمله کلسیتریول، اریتروپویتین و آنزیم رنین تولید می‌کنند که در فرایندهای فیزیولوژیکی کلیه و هماتولوژیک نقش دارند. حفظ سلامت کلیه‌ها می‌تواند باعث سلامتی سایر سیستم‌ها نیز باشد.

استفاده از انواع مکمل های مفید برای کلیه و مجاری ادرار می تواند شما را از مصرف بسیاری از داروها رها سازد.این قبیل مکمل ها حاوی ویتامین های C، B12، E، D می باشد که تمامی مکمل‌ها حاوی این ویتامین ها و سایر عناصر مفید برای کلیه ها هستند. انواع داروهای کلیه و مجاری ادراری - تناسلی بصورت گیاهی و شیمیایی وجود دارد.

بیشتر بخوانید :

برای خرید قرص کانفرون بیونوریکا از داروخانه آنلاین داروبوم از قسمت وارد شوید.

1- داروی کلیه به شکل قرص

بسیاری از داروها پس از بروز مشکلات کلیوی توسط پزشک تجویز می شوند. بهترین راه تقویت کلیه ضعیف و پیشگیری از ابتلا به بیماری کلیه است با این وجود می‌توان مهمترین و رایج ترین داروهای درمانی را به این ترتیب معرفی کرد:

 • تادالافیل 
 • سیترات پتاسیم 
 • سیلدنافیل سیترات 
 • تولترودین 
 • یوهمبین 
 • اکسی بوتینین 
 • سولیفناسین 
 • سولامر
 • ایزوکسوپرین
 • ریتودرین 
 • متیل ارگونوین

2- داروی گیاهی برای عفونت کلیه و مجاری ادرار

آب زغال اخته، دمنوش گل ختمی، سرکه سیب و چای قاصدک برخی از  داروهای گیاهی تجویز شده برای رفع عفونت کلیه و مجاری ادراری هستند. شما می‌توانید با استفاده از این ترکیبات بدون استفاده از داروهای شیمیایی عفونت کلیه و مجاری ادرار را درمان کنید. همچنین انواع قرص تقویت کلیه که از ترکیبات این گیاهان و عناصر مفید برای کلیه تشکیل شده اند نیز می توانند به شما در بهبود و حفظ سلامت کلیه ها و مجاری ادراری کمک کنند.

قرص و مکمل کلیه و مجاری ادرار را از کجا بخریم؟

شما می‌توانید پس از تجویز پزشک انواع  قرص ها و مکمل های تخصصی مورد نیاز برای درمان مشکلات کلیه و مجاری ادرار را به صورت حضوری یا خرید آنلاین از داروخانه ها و سایت‌های معتبر و دارای مجوز تهیه نمایید. انواع مکمل های کلیه و مجاری ادرار را می‌توانید از داروخانه آنلاین داروبوم تهیه کرده و از خدمات ارسال دارو درب منزل با خرید اینترنتی بهره مند شوید. داروبوم با ارائه خدماتی نظیر پرداخت در محل تضمین کننده اصالت و کیفیت محصولات عرضه شده است.