درمان گلو درد و سرماخوردگی 

نمایش 1 - 23 از 23 مورد
23 محصول وجود دارد.

درمان گلو درد و سرماخوردگی

گلودرد و سرماخوردگی دو بیماری بسیار شایع هستند که همه ما در طول زندگی بارها به آن دچار می‌شویم. افراد معمولاً برای درمان این بیماری‌ها از قرص‌های سرماخوردگی و گلودرد و همچنین داروهای مسکن بدون نسخه استفاده می‌کنند اما برای درمان گلودرد و سرماخوردگی تنها کافی نیست.

در بیشتر موارد با درمان‌های خانگی گلودرد و سرماخوردگی بهبود می‌یابند. با این حال اگر گلودرد شدید و تب بالای 36 درجه با تب سنج مشخص شد و بیش از یک تا دو روز طول کشید، به پزشک مراجعه کنید.

علائم فوق می‌تواند به این معنی باشد که شما دچار عفونت باکتریایی شده‌اید. در این شرایط پزشک برای درمان گلودرد و سرماخوردگی شما آنتی بیوتیک تجویز می‌کند.

درمان گلو درد و سرماخوردگی

درمان سرماخوردگی

سرماخوردگی در اثر عفونت ویروسی در مجاری هوایی فوقانی، سینوس‌ها، گلو و بینی ایجاد می‌شود. اگرچه ناخوشایند است، اما به طور کلی جای نگرانی نیست.

در اکثر قریب به اتفاق موارد علیرغم احساس بیماری همراه با عطسه، گلودرد، سرفه و آبریزش بینی، سرماخوردگی پس از چند روز برطرف می‌شود.

متخصصان برای درمان گلو درد و سرماخوردگی، سوپ مرغ را توصیه می‌کنند؛ زیرا اعتقاد بر این است که از حرکت نوتروفیل ها - سلول‌های سیستم ایمنی بدن که باعث التهاب می‌شوند و همچنین تولید مخاط جلوگیری می‌کند. از طرفی سوپ مرغ آبکی نیز مفید است و کمک می‌کند بدن هیدراته بماند. کپسول ویتامین ث و زینک نیز با تقویت سیستم ایمنی برای درمان سرماخوردگی مفید است.

استراحت کافی نیز به کاهش برخی علائم کمک می‌کند و باعث می‌شود افراد احساس ناخوشی کمتری داشته باشند، همچنین ممکن است مدت زمان سرماخوردگی را کاهش دهد. استراحت به سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند تا به طور مؤثرتری با عفونت ویروسی مقابله کند.

درمان گلودرد ویروسی

اگر گلودرد شما ناشی از آلرژی یا عفونت باکتریایی نباشد، معمولاً یک ویروس مقصر است. ویروس‌ها شایع‌ترین علت گلودرد هستند و می‌توانند با سایر علائم سرماخوردگی مانند گرفتگی بینی، عطسه و تحریک چشم‌ها ظاهر شوند. آنتی بیوتیک ها برای ویروس‌ها مؤثر نیستند بنابراین بهترین روش درمان گلودرد ویروسی غرغره آب نمک گرم برای کاهش تحریک است. همچنین به یاد داشته باشید در دوران بیماری مایعات زیاد به ویژه آب بنوشید.

درمان سریع التهاب گلو

جهت درمان سریع التهاب گلو، برای کسانی که از التهاب گلو رنج می‌برند و نیازی به مراقبت پزشکی ندارند، داروهای خانگی و داروهای بدون نسخه برای تسکین درد در دسترس است. هیدراته ماندن، استفاده از پاستیل‌های حاوی ویتامین C یا غرغره آب نمک گرم از جمله این موارد است.

اگر داروهای گلودرد موجود در منزل التهاب گلو را برطرف نکرد و درمان گلو درد در منزل جواب نداد، داروهای بدون نسخه‌ای وجود دارد که می‌تواند به تسکین گلودرد کمک کند. به عنوان مثال استامینوفن، ایبوپروفن یا اسپری‌های گلو می‌توانند به درمان گلودرد و سرماخوردگی کمک کنند.

درمان سریع گلو درد و سرماخوردگی

برای درمان سریع گلو درد و سرماخوردگی غرغره با آب نمک می‌تواند به کاهش درد و علائم کمک کند. استفاده از آب نمک در کاهش سطح برخی از میکروب‌های دهان مؤثر است.

داروهای مسکن و ضد تب نیز ممکن است برای درمان سریع گلودرد و سرماخوردگی مفید باشند؛ اما تب خفیف چیز چندان بدی نیست و به بدن کمک می‌کند با سرعت بیشتری عفونت‌ها را برطرف کند؛ زیرا با افزایش دمای بدن، تکثیر ویروس‌ها و باکتری‌ها دشوارتر می‌شود.

کپسول آنتی بیوتیک برای گلو درد، استامینوفن یا ایبوپروفن هم برای درمان تب و درد مؤثر هستند ولی از نظر دوز و مقدار مصرف این داروها با پزشک مشورت کنید؛ زیرا مصرف بیش از حد دارو ممکن است باعث آسیب یا نارسایی کبدی یا کلیوی شود.

بهترین راه درمان گلو درد و سرماخوردگی

درخصوص بهترین راه درمان گلو درد و سرماخوردگی باید گفت که روش‌های مختلفی برای درمان خانگی گلو درد بدون علائم سرماخوردگی و یا حتی ابتلا به سرماخوردگی وجود دارد که می‌توانید در خانه امتحان کنید:

1. مایعات گرم

بهترین راه درمان گلو درد بدون علائم سرماخوردگی نوشیدن مایعات گرم مانند چای داغ، سوپ و هیدراته ماندن می‌تواند به تسکین گلو درد کمک کند.

2. شیرین بیان و زنجبیل

افزودن عسل، نعناع فلفلی، ریشه شیرین بیان و زنجبیل نیز برای کاهش تحریک گلو مفید است.

3. قرقره آب نمک

غرغره با آب نمک گرم می‌تواند به کاهش تورم و تحریک گلو کمک کند. استفاده از دستگاه بخور هنگام خواب نیز می‌تواند گلودرد ناشی از خشکی هوا را بهبود ببخشد.

4.بستنی

خوردن بستنی یا مکیدن آب نبات سفت با تحریک تولید بزاق می‌تواند گلودرد ناشی از خشکی گلو را بهبود بخشد.

در مواقع بیماری کمی استراحت کنید اگر گلودرد ناشی از آنفولانزا یا سرماخوردگی باشد، مراقبت‌های شخصی برای بدن بسیار حیاتی است. اجتناب از غذاهای پرادویه یا سرخ شده نیز به بهبود سریع‌تر شما کمک خواهد کرد.

معجون برای گلو درد

بهترین معجون برای گلودرد را می‌توانید در بین درمان خانگی گلو درد بدون علائم سرماخوردگی بیابید. برای درمان انواع گلو درد می‌توانید آب گرم، عسل و آب ‌لیمو را ترکیب کرده و مورد استفاده قرار دهید. عسل با خاصیت ضدعفونی کننده به عنوان درمان گلو درد در منزل می‌تواند به سرعت ویروس یا باکتری‌های موجود در گلو را از بین ببرد. آب لیمو نیز سرشار از ویتامین C است که برای درمان گلودرد و سرماخوردگی و همچنین تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مؤثر است.

التهاب گلو و کرونا

کرونا یک بیماری ویروسی هزار چهره است که کل جهان را درگیر کرده است. این بیماری ممکن است در ابتدا مانند سرماخوردگی خفیف با التهاب گلو همراه باشد. به محض تجربه این علائم برای مقابله با کرونا خود را قرنطینه کرده و به طور مداوم آب نمک گرم غرغره کنید. استفاده از محلول رقیق سرکه سیب و مکمل مولتی ویتامین و مینرال نیز برای درمان گلو درد کرونا توصیه می‌شود. در صورت مداومت گلودرد حتماً به مراکز درمانی مراجعه نمایید.

درمان گلودرد کرونا

طبق گزارش مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC)، علائم کرونا از فردی به فرد دیگر متفاوت است و گلودرد می‌تواند یکی از علائم COVID-19 باشد.

بیشتر اوقات گلودرد به خودی خود برطرف می‌شود. بهترین راه برای درمان گلو درد کرونا فقط ماندن در خانه، غرغره آب نمک و نوشیدن چای گرم است. مصرف ایبوپروفن یا تایلنول نیز برای کمک به کاهش درد گلو بسیار مفید است. اگر گلودرد خیلی طول کشید و به درمان‌های ذکر شده جواب نداد باید به پزشک مراجعه کنید تا برای شما آنتی‌بیوتیک یا داروهای مناسب دیگر را تجویز کند.

درمان سرماخوردگی کودکان

درمان گلو درد کودکان

اگر که گلوی کودکتان درد می‌کند و در بلعیدن غذا راحت نیست و صدای او هنگام گریه گرفته و به اصطلاح سینه او خش‌دار است، احتمالش هست که به دلیل عفونت باشد. اگر فرزند شما واقعاً دچار درد و ناراحتی است و باید حتماً به پزشک مراجعه کند؛ معمولاً داروی مسکن مانند استامینوفن اطفال در سنین پایین و ایبوپروفن به کودکان بالای 6 ماه و یک سال تجویز می‌کند. اما دقت داشته باشید که به هبچ وجه به فرزندتان آسپیرین ندهید، زیرا ممکن است به یک بیماری نادر اما جدی به نام سندرم ری مبتلا شود.

درمان گلو درد و سرماخوردگی در بارداری

بارداری می‌تواند درمان بیماری های شایع مانند سرماخوردگی و آنفولانزا را بسیار پیچیده تر کند. از آنجا که سلامت کودک شما از اهمیت بالایی برخوردار است، داروهای زیادی وجود دارد که نمی‌توانید هنگام بارداری مصرف کنید.

اما سلامتی و آسایش شخصی شما نیز مهم است، بنابراین لازم است بیماری های بالقوه جدی که در دوران بارداری به وجود می‌آیند به درستی تشخیص داده و آن‌ها را درمان کنید.

گلودرد و سرماخوردگی جزء بیماری‌های جدی نیستند اما می‌توانند باعث ناراحتی فرد شوند. برای درمان گلودرد و سرماخوردگی در بارداری درمان‌های خانگی بسیار مفید هستند و شما می‌توانید موارد زیر را امتحان کنید:

آب نمک گرم غرغره کنید تا گلو درد شما بهتر شود. از مایعات سرد که باعث تشدید گلودرد می‌شود خودداری کنید. در عوض، چای‌های گیاهی بدون کافئین مانند چای بابونه یا دارچین را امتحان کنید.

در طول دوره درمان گلو درد و سرماخوردگی حتماً هیدراته بمانید و استراحت کافی داشته باشید تا بدن سریع‌تر بهبود یابد.

درمان سوزش گلو در طب سنتی

درمان سوزش گلو در طب سنتی معمولاً با ترکیباتی صورت می‌گیرد که در همه آشپزخانه‌ها موجود است. برای سوزش گلو می‌توانید از عسل و آب گرم استفاده کنید. عسل یک آنتی باکتریال قوی یرای درمان گلودردو سرماخوردگی است که به سرعت سوزش و التهاب را برطرف می‌کند. علاوه بر طب سنتی مصرف داروهای گیاهی نیز مؤثر است لذا یکی از راه‌های درمان گلو درد چرکی با داروهای گیاهی است.

قوی‌ترین کپسول آنتی بیوتیک برای گلو درد

در حال حاضر آنتی بیوتیک ها خط اول درمان عفونت‌ها هستند و در طب نوین کاربرد گسترده‌ای دارند. قویترین آنتی بیوتیک برای عفونت گلو برحسب شدت درگیری توسط پزشک برای شما تجویز می‌شود و شما می‌توانید داروهای تجویزی را از فروشگاه اینترنتی دارو به راحتی تهیه نمایید.

درمان سریع التهاب گلو

برای درمان التهاب گلو علاوه بر نوشیدن مقدار زیاد مایعات گرم و رقیق می‌توانید از بخور استفاده کنید. داروهای ضد التهاب مانند آسپرین نیز می‌توانند برای درمان گلو درد و سرماخوردگی و التهاب گلو مفید باشند. در صورت طولانی شدن بیماری حتماً به پزشک مراجعه کنید تا بهترین دارو را برای شما تجویز کند.

درمان گلو درد بدون علائم سرماخوردگی

گلودرد اغلب اولین نشانه سرماخوردگی است. با این حال، گلودرد ناشی از سرماخوردگی اغلب به راحتی بهبود می‌یابد یا پس از یکی دو روز اول برطرف می‌شود. علائم دیگر سرماخوردگی مانند آبریزش بینی و احتقان نیز ممکن است گلو درد را به دنبال داشته باشند.

گلودرد بدون علائم سرماخوردگی معمولاً ناشی از عفونت باکتری استرپتوکوک است که اغلب شدید و طولانی است. از دیگر دلایل گلو درد می‌توان به استنشاق دود سیگار، آلودگی هوا، آلرژی‌ها و خشکی هوا اشاره کرد. هریک از این موارد درمان‌های متفاوتی دارند که با تشخیص پزشک برای شما تجویز می‌شود.

درمان سرماخوردگی

معرفی بهترین قرص درمان سریع التهاب گلو و درمان سرماخوردگی

امروزه گلودرد دلایل بسیاری دارد و به دنبال آن، داروهای بسیاری برای درمان گلو درد و سرماخوردگی تجویز می شوند. برای انتخاب مناسبترین گزینه و دریافت بهترین نتیجه می توان با برخی از مهمترین و معروفترین داروهای گلودرد و سرماخوردگی آشنا شویم. 

  • شربت برون کلد هلث اید

شربت برون کلد هلث اید ساخت کشور انگلیس بوده و فواید بسیاری از جمله کمک به درمان گلو درد و سرماخوردگی و آنفولانزا، تقویت کنننده سیستم ایمنی و بهبود سرفه و درد گلو را دارد. این مکمل به علت داشتن نعنا فلفلی، رازیانه، فلفل دلمه، زنجبیل و میخک خاصیت بهبود التهاب گلو و درمان گلو درد ویروسی را دارد.

بیشتر بخوانید :

افرادی که دچار سرفه شدید و مشکلات تنفسی هستند مصرف "شربت برون کلد" پیشنهاد می‌گردد.

  • شربت برونشی پرت بیونوریکا

افرادی که دچار مشکلات ریوی و التهاب گلو دارند از این مکمل استفاده می‌کنند. از فواید شربت برونشی پرت می‌توان به درمان کننده التهاب برونشیال، نرمال کردن مخاظ غلیظ، کاهش حملات سرفه، درمان سرما خوردگی و تنفس راحت اشاره کرد.

بیشتر بخوانید :

برای درمان سریع گلو درد و سرماخوردگی و همچنین التهاب ریه اقدام به خرید "شربت برونشی پرت" کنید.

  • قرص کلد بایوفایت گرین نیچر

این مکمل ساخت شرکت گرین نیچر استرالیا بوده و به عنوان مکمل درمان گلو درد بدون علائم سرماخوردگی و یا حتی درمان گلو درد ویروسی مؤثر است. از خواص قرص کلد بایوفایت می‌توان به کاهش علائم ناشی از عفونت دستگاه تنفسی و ریه، کاهش علائم سرماخوردگی و تقویت سیستم ایمنی اشاره کرد.