مولتی ویتامین و مینرال 

در هر صفحه
نمایش 1 - 24 از 146 مورد
146 محصول وجود دارد.

مکمل مولتی ویتامین و مینرال

مکمل مولتی ویتامین و مینرال، ترکیبی از ویتامین‌ها و مواد معدنی مختلف است که به طور معمول در غذاها و سایر منابع طبیعی یافت می‌شود. از این مکمل‌ها برای تأمین ریز مغذی‌هایی استفاده می‌شود که از طریق رژیم غذایی به حد کافی دریافت نمی‌شوند. از مکمل مولتی ویتامین مینرال برای درمان کمبود ویتامین یا مواد معدنی ناشی از بیماری، بارداری، تغذیه نامناسب، اختلالات گوارشی و مصرف داروهای خاص استفاده می‌شود.

مصرف روزانه مولتی ویتامین‌ها به ما کمک کند تا شکاف‌های تغذیه‌ای را برای تقویت سلامت خودمان به طور طبیعی جبران کنیم. مولتی ویتامین‌ها یک روش فوری برای تأمین نیازهای روزمره ما به ریز مغذی‌ها و دریافت تمام ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن هستند. این مکمل‌ها به شکل قرص، کپسول، پودر، شربت یا فرم تزریقی در دسترس هستند.

آیا ما به مکمل مولتی ویتامین مینرال نیاز داریم؟

بدن ما برای عملکرد مطلوب به برخی از مواد اولیه نیاز دارد. این مواد شامل حداقل 30 ویتامین، مواد معدنی و برخی ریز مغذی‌ها هستند که بدن ما به آن‌ها احتیاج دارد اما نمی‌تواند به تنهایی به مقدار کافی آن‌ها را تولید کند. این ترکیبات به تقویت استخوان‌ها، بهبود زخم‌ها و تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کنند.

آن‌ها همچنین غذا را به انرژی تبدیل کرده و آسیب‌های سلولی را ترمیم می‌کنند. شما می توانید از مکمل های مولتی ویتامین مینرال نظیر کپسول ساپلاس مدز این مواد را به بدن برسانید.

بنابراین استفاده از مکمل مولتی ویتامین مینرال به همه افراد توصیه می‌شود چرا که این مکمل‌ها در بهبود سلامت عمومی بدن بسیار تاثیر گذار هستند و می‌توانند از بروز انواع بیماری‌ها جلوگیری نمایند. زیرا کمبود ویتامین و مواد معدنی سلامت افراد را مختل می‌کند بنابراین استفاده از مکمل مولتی ویتامین مینرال در تامین ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری بدن نقش مهمی خواهد داشت.

قرص مولتی ویتامین مینرال برای مردان

برای حفظ نشاط و سطح انرژی و سلامت کلی، مردان به برخی ویتامین ها و مواد معدنی در مقادیر بیشتری در مولتی ویتامین آقایان نیاز دارند . از جمله اینکه: آنتی اکسیدان ها، کلسیم و ویتامین D، زینک، سلنیوم و منیزیم.

قرص مولتی ویتامین مینرال برای زنان

بدن زنان با مردان متفاوت است؛ بنابراین نیازهای متفاوتی دارند. برای پوشش این نیازها به برخی مواد مغذی نسبت به سایرین بیشتر نیاز دارند. زنان هنگام خرید مولتی ویتامین باید به ویتامین ها و مینرال های ویتامین های B، امگا 3، آهن، آنتی اکسیدان ها توجه کنند.

قرص مولتی ویتامین مینرال برای کودکان

بچه ها برای داشتن انرژی لازم برای فعالیت های جسمی و ذهنی به کلیه مواد مغذی در رژیم غذایی خود نیاز دارند. اما انواع خاصی از ویتامین ها و مواد معدنی وجود دارند که برای رشد کلی بیشتر نیاز دارند که عبارتند از: آهن، ویتامین D3، کلسیم، ویتامین های B و ویتامین C.

مولتی ویتامین مینرال ایرانی یا خارجی

مولتی ویتامین و مینرال ایرانی یا خارجی؟

امروزه با توجه به تنوع زیادی که در برندهای مولتی ویتامین و مینرال ایرانی یا خارجی وجود دارد، ممکن است انتخاب سخت باشد. گاه این تصور وجود دارد که استفاده از مکمل ها و مولتی ویتامین های خارجی بهترین روش و بهترین گزینه هستند و احتمال نتیجه گرفتن در آنها نیز بسیار بیشتر است. با این وجود کیفیت مولتی ویتامین و مینرال ایرانی بر کسی پوشیده نیست.

امروزه بسیاری از شرکت های تولید کننده دارو و مکمل های غذایی تحت لیسانس و با نگاه به نکات مثبت فرمولاسیون مکمل ها و مولتی ویتامین و مینرال خارجی اقدام به تولید محصولات با کیفیت می کنند. به این ترتیب علاوه بر حفظ کیفیت استاندارد، امکان خرید محصولات با قیمت مناسب تر را برای مشتریان فراهم می سازند.

قرص مولتی ویتامین مینرال ایرانی

در حال حاضر با توجه به شرایط موجود برخی از شرکت های دارویی داخل با داشتن دانش جدید و افزایش خواهان برای قرص مولتی ویتامین ایرانی اقدام به تولید این نوع مکمل های تغذیه ای نموده اند. در این بین شرکت های دارویی ایرانی شرکت دانا، شرکت ایران دارو، الحاوی و چند شرکت دیگر مولتی ویتامین ایرانی تولید کرده اند.

در این بین شرکت دانا دو مولتی ویتامین یا نام فارماژلیتان و مولتی دیلی تولید و روانه داروخانه ها کرده است. فارماژلیتان تولید شده دارای ترکیبات مشابهی حتی از نظر دوز ویتامین ها و مواد معدنی با معروفترین و بهترین قرص مولتی ویتامین مینرال خارجی یعنی فارماتون را دارد.

با توجه به عدم موجود بودن این مکمل خارجی شما می توانید از فارماژلیتان به عنوان قرص مولتی ویتامین ایرانی جایگزین فارماتون استفاده نمایید. دز زیر مختصری در خصوص این محصول توضیح داده شده است.

1- کپسول فارماژلیتان دانا 30 عددی

این مکمل حاوی تمامی ویتامی‌ها و مواد مغذی مورد نیاز بدن است و از کمبود هر یک از این عناصر حیاتی در بدن جلوگیری می‌کند. قرص فارماژلیتان در تقویت حافظه و بهبود عملکرد مغز موثر است.

این مکمل به طور کلی سبب حفظ سلامت عمومی بدن می‌شود. فارماژلیتان با کنترل چربی خون در بهبود کبد چرب و حفظ سلامت کامروزه با توجه به گسترش تولید ملی و داخلی با همکاری برخی از کشورها مکمل های غذایی در داخل به صورت تحت لیسانس تولید می شوند. در این بین به دو مورد از این محصولات اشاره نموده ایم.

2- کپسول مولتی ویتامین مینرال صورتی

قرص مولتی ویتامین صورتی دیگر مولتی ویتامین ایرانی است که در مراجعات به داروخانه مورد تقاضای افراد است. این قرص به دلیل رنگ صورتی قرص و جعبه آن شهرت یافته است. سه شرکت داروسازی ایران دارو، الحاوی و اسوه اقدام به تولید مولتی ویتامین صورتی کرده اند که ایران دارو پیشتاز می باشد.
قرص مولتی ویتامین ایرانی صورتی ترکیبات عجیب و غریبی ندارد فقط به دلیل قدمتی که دارد در بین مردم به این اسم متداول است.

قرص مولتی ویتامین مینرال خارجی

قرص مولتی ویتامین مینرال خارجی اکثرا در کشورهایی مانند انگلیس، آمریکا، آلمان و... تولیده شده‌اند. این نوع مکمل‌ها تمام ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن از جمله ویتامین A، ویتامین‌های گروه B، ویتامین C، زینک، کلسیم و... را تامین می‌نمایند. قیمت قرص مولتی ویتامین مینرال خارجی ممکن است به دلایلی از جمله نوسانات ارز و واردات نسبت به مولتی ویتامین مینرال ایرانی بیشتر باشد.

امروزه با توجه به گسترش تولید ملی و داخلی با همکاری برخی از کشورها مکمل های غذایی در داخل به صورت تحت لیسانس تولید می شوند. در این بین به دو مورد از این محصولات اشاره کرده ایم.

1- کپسول مولتی دیلی اونسن نوتریشن 60 عددی

کپسول مولتی دیلی اونسن نوتریشن با تامین تمام ریزمغذی‌ها و ویتامین‌های مورد نیاز، بدن شما را در برابر انواع بیماری‌های ویروسی و عفونی همچون سرماخوردگی و آنفلونزا محافظت می‌کند و در تقویت سیستم ایمنی نقش بسیار مهمی دارد. مولتی دیلی اونسن سبب افزایش انرژی و از بین بردن احساس کسالت، خستگی و کرختی می‌شود.

2- قرص دی ویت اکتیو هلث اید 30 عددی

قرص دی ویت اکتیو هلث اید علاوه بر ویتامین حاوی کوآنزیم و جنسینگ بوده و به همین دلیل در افزایش انرژی و رفع خستگی بسیار موثر است. دی ویت اکتیو برای افرادی که رژیم گیاهی دارند مناسب است زیرا در ترکیبات آن از سویا و فرآورده‌های لبنی استفاده نشده است.

افراد گیاهخوار می‌توانند با استفاده از این مکمل نیاز بدن خود را به انواع ویتامین‌ها و مواد مغذی تامین کنند. این محصول در تقویت سیستم ایمنی و حفظ سلامت عمومی بدن بسیار موثر است.

قرص مولتی ویتامین مینرال را از کجا بخریم؟

شما می‌توانید انواع مکمل مولتی ویتامین مینرال ایرانی یا خارجی را از سایت‌های معتبر و داروخانه‌ها به صورت اینترنتی و یا آنلاین تهیه نمایید. معمولاً قیمت مولتی ویتامین و مینرال خارجی قیمت بالاتری نسبت به انواع ایرانی دارد و شما می‌توانید بر اساس بودجه خود هر کدام را خریداری نموده و از مزایای آن‌ها بهره مند شوید.

هنگام خرید قرص مولتی ویتامین و مینرال به ترکیبات و شرکت سازنده توجه کنید.

شما همچنین می‌توانید انواع قرص مولتی ویتامین خارجی، بهترین مولتی ویتامین مینرال ایرانی برای مردان و زنان را از داروخانه آنلاین داروبوم با کمترین قیمت و ارسال رایگان در سراسر ایران تهیه نمایید.

بهترین مولتی ویتامین کدام است

طریقه مصرف مولتی ویتامین مینرال

روش مصرف انواع مکمل مولتی ویتامین مینرال معمولاً بر روی برچسب آن‌ها ذکر است بنابراین برای حفظ سلامتی بیش از دوز توصیه شده از آن‌ها استفاده نکنید. بهترین زمان مصرف این مکمل‌ها صبح است زیرا با تولید انرژی در بدن می‌توانند در تمام روز شما را شاداب و سرحال نگه دارند. مصرف این مکمل‌ها به هیچ عنوان هنگام شب توصیه نمی‌شود زیرا ممکن است باعث بی‌خوابی شوند.

نحوه و مقدار مصرف قطره مولتی ویتامین برای بزرگسالان

مهم نیست در چه سنی هستید شما برای حفظ سلامتی نیازمند انواع ویتامین ها هستید و مکمل های مولتی ویتامین روزانه همچون قرص ویتامین a دقیقاً برای همین تولید و به داروخانه ها عرضه شده‌اند.

مصرف مکمل مولتی ویتامین راه خوبی برای تأمین ویتامین های ضروری است که بر توانایی شما برای داشتن سلامتی مطلوب تأثیر بگذارد. همین امر در مورد مولتی ویتامین های کودکان همچون قطره مولتی ویتامین پدیابست نیز صدق می‌کند.

قطره مولتی ویتامین برای بزرگسالان نیز قابل استفاده است زیرا تمام افراد در طول زندگی خود به ویتامین ها و مینرال های ضروری نیاز دارند. نحوه و مقدار مصرف قطره مولتی ویتامین برای بزرگسالان بر اساس نوع مکمل متفاوت است و شما می‌توانید بر اساس دستورالعمل روی برچسب از آنها استفاده کنید.

انواع قرص مولتی ویتامین و مینرال مخصوص بزرگسالان را می‌توانید با خرید آنلاین یا حضوری از داروخانه ها و سایت های معتبر تهیه نمایید.

عوارض قرص مولتی ویتامین مینرال

برخی از ویتامین‌های محلول در آب می‌توانند برای مدت طولانی در بدن باقی بمانند. مثلاً ویتامین B12 چند سال در کبد باقی می‌ماند و حتی ذخیره اسید فولیک و ویتامین C می‌تواند بیش از دو روز دوام داشته باشد. با این حال، به طور کلی، ذخایر ویتامین‌های محلول در آب بدن باید هر چند روز یک بار دوباره پر شوند.

بنابراین بعید به نظر می‌رسد که مصرف مقادیر زیادی از این ریز مغذی‌ها از طریق مکمل‌ها برای سلامتی خطرناک باشد. با این حال دوزهای بسیار زیاد B6 - چندین برابر مقدار توصیه شده 1.3 میلی گرم در روز برای بزرگسالان - می‌تواند به اعصاب آسیب برساند و باعث بی‌حسی و ضعف عضلانی شود.

تفاوت بین ویتامین‌ها و مینرال چیست؟

اگرچه همه آن‌ها ریز مغذی به حساب می‌آیند اما ویتامین‌ها و مواد معدنی از جهات اساسی متفاوت هستند. ویتامینها ترکیباتی آلی هستند و در اثر گرما، قرار گرفتن در معرض هوا یا اسید تجزیه می‌شوند. مواد معدنی یا مینرال ها غیرآلی هستند و تحت این شرایط ساختار شیمیایی خود را حفظ می‌کنند.

مینرال های موجود در خاک و آب از طریق مصرف گیاهان، ماهی‌ها، حیوانات و مایعاتی که مصرف می‌کنیم به راحتی وارد بدن ما می‌شوند؛ اما انتقال ویتامین‌ها از مواد غذایی و سایر منابع به بدن سخت‌تر است زیرا پخت و پز، ذخیره سازی و قرار گرفتن در معرض هوا می‌تواند این ترکیبات شکننده را غیرفعال کند.

علاوه بر این بسیاری از ریز مغذی‌ها با هم تعامل دارند مثلاً ویتامین D بدن شما را قادر می‌سازد کلسیم را که از منابع غذایی مختلف وارد دستگاه گوارش می‌شود، بهتر جذب کند. ویتامین C نیز به شما در جذب آهن کمک می‌کند.

سوالات متداول برای خرید قرص مولتی ویتامین و مینرال

مصرف مولتی ویتامین برای ریزش مو تاثیر دارد؟

مولتی ویتامین ها دارای ترکیباتی هستند که در تقویت و پیشگیری از ریزش موثر می باشند. برخی از مواد مغذی کلیدی در کاهش ریزش مو زینک و ویتامینهای ب هستند. به عبارتی اگر قرص مولتی ویتامین حاوی از ترکیبات مفذی باشد می توان انتظار داشت از ریزش موها جلوگیری کند.

با کیفیت ترین برندهای مولتی ویتامین مینرال کدام هستند؟

برای معرفی بهترین مارک قرص مولتی ویتامین می توان به فارماژلیتان، ول وومن ویتابیوتیکس، مولتی ویتامین یوروویتال، دی ویت اکتیو هلث اید، مولتی دیلی آلفا ویتامینز، اپتی وومن گلدن لایف و اکتی وومن اشاره کرد. این محصولات پرفروش ترین محصولات در داروخانه ها هستند.

چرا قیمت مولتی ویتامین و مولتی ویتامین مینرال با هم متفاوت است؟

همانطور که از نام مکمل ها مشخص است قرص مولتی ویتامین مینرال علاوه برای مولتی ویتامین های ضروری شامل انواع مواد معدنی از قبیل زینک، منیزیم، منگنر، سدیم و ... است که به همین علت قیمت قرص مولتی ویتامین مینرال با قیمت قرص مولتی ویتامین متفاوت است.

نحوه خرید قرص مولتی ویتامین مینرال از داروخانه آنلاین داروبوم به چه صورت است؟

شما می توانید هم از طریق همین صفحه قرص مولتی ویتامین مینرال مورد نظر خود را با توجه به مقدار دوز مورد نیاز روزانه انتخاب کرده و به سبد خرید خود اضافه کنید و سفارشتان را ثبت کنید و یا از طریق تماس با شماره سایت اقدام به ثبت سفارش تلفنی کنید.