بهترین زمان مصرف قرص امگا ۳

آنچه در این مقاله می خوانید:
فواید مصرف منظم قرص امگا ۳ در هفت تا هشت هفته قابل توجه است. امگا ۳ که به صورت مکمل روغن کبد ماهی، روغن ماهی و روغن بذر کتان نیز به فروش می رسد توصیه می شود همراه با وعده غذایی ترجیحاً در وقت شام مصرف شود.

چرا باید امگا ۳ مصرف کنیم؟

امگا ۳ نه تنها فواید سلامتی بی شماری دارد، بلکه مصرف روزانه آن خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها را نیز کاهش می دهد. بنابراین باید در رژیم غذایی روزانه ما گنجانده شود. خاصیت ضدالتهابی امگا ۳ خطر ابتلا به برخی بیماری های مهم مانند سرطان، مشکلات قلبی و آرتریت را کاهش می دهد.

بعد از روشن شدن فواید و اهمیت مصرف روزانه امگا ۳، تنها سردرگمی که باقی می ماند زمان مناسب برای مصرف آن است.

هیچ کس اهمیت غذاهای طبیعی غنی از امگا ۳ مانند سالمون، ماهی، ماهی تن، گردو، روغن زیتون و بذر کتان را انکار نمی کند، اما می دانیم که رژیم غذایی معمولی ما همه این غذاها را ندارد و در نتیجه بسیاری از ما کمبود امگا ۳ داریم که به نوبه خود باعث می شود آن را به صورت مکمل های امگا ۳ دریافت کنیم.

کمبود امگا ۳ منجر به خستگی، ضعف حافظه، خشکی پوست، نوسانات خلقی، افسردگی، مشکلات قلبی و گردش خون ضعیف می شود. همچنین، جنینی که امگا ۳ کافی در رحم مادر دریافت نمی‌کند، شانس بیشتری برای ابتلا به اختلالات عصبی و بینایی دارد.

بررسی های جدید مصرف بیشتر غذاهای دریایی و مکمل امگا ۳ را در دوران بارداری و کودکی به خاطر مزایای سلامت مغز تشویق می کند.

فواید مصرف منظم امگا ۳ در هفت تا هشت هفته قابل توجه است. امگا ۳ که به صورت روغن کبد ماهی، روغن ماهی و مکمل روغن بذر کتان فروخته می شود، توصیه می شود که همراه با وعده غذایی ترجیحا در زمان شام مصرف شود.

همچنین بسیاری از افراد نمی توانند مکمل روغن ماهی را به راحتی تحمل کنند، مخصوصا در روزهای اول. بنابراین، عوارض جانبی در صورت مصرف با یک وعده غذایی کامل کاهش می یابد.

روغن ماهی یکی از رایج ترین مکمل های امگا ۳ است. و شما می توانید آن را در هر زمانی که برایتان مفید است، همراه با غذا مصرف کنید. امگا ۳ EPA و DHA موجود در روغن ماهی، چربی هستند و اگر چربی های دیگری در غذا وجود داشته باشد، بسیار بهتر جذب می شوند. اگر امگا ۳ را با معده خالی مصرف کنید، احتمالاً جذب نمی شود.

مکمل‌های امگا ۳ جذب سایر داروها و مکمل‌ها را کاهش می‌دهند و بنابراین توصیه می‌شود که آنها را همزمان مصرف نکنید.

مزایای بالقوه مصرف امگا ۳ در شب

با اینکه مصرف قرص امگا ۳ نتایج بسیار مثبتی را رقم می زند اما زمان مصرف قرص امگا ۳ نیز اهمیت دارد. در اینجا دو دلیل برای مصرف اسید چرب امگا ۳ در شب وجود دارد: التهاب و کیفیت خواب.

اگر آرتریت و درد مفاصل دارید، احتمالاً علائم شدیدتری را در صبح تجربه خواهید کرد. یک مطالعه فرانسوی به این نتیجه رسیده است که NSAID ها (داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی) زمانی موثرتر هستند که چهار تا هشت ساعت قبل از شروع اوج درد مصرف شوند.

از آنجایی که اسیدهای چرب امگا ۳ در مسیرهای بیوشیمیایی مشابهی مانند NSAID ها عمل می کنند، مصرف مکمل امگا ۳ در شب می تواند باعث شود که صبح با راحتی بیشتری از رختخواب خارج شوید.

در یک مطالعه آزمایشی در بریتانیا، محققان دریافتند کودکانی که مکمل امگا ۳ مصرف می کنند، زمان خواب خود را به طور متوسط ​​۵۸ دقیقه افزایش می دهند و در عین حال تعداد بیدار شدن از خواب را در طول شب کاهش می دهند. مطالعات دیگر به طور مشابه نشان می دهد که مصرف کافی امگا ۳ برای استراحت با کیفیت خوب، بهبود آرامش و کاهش خطر آپنه خواب مهم است.

با توجه به اینکه حتی افزایش ۲۰ تا ۳۰ دقیقه ای در طول مدت خواب می تواند از نظر کنترل هیجانی و نتایج تحصیلی برای کودکان مفید باشد، بزرگی ارتباط های گزارش شده از نظر بالینی معنادار است و نقش بالقوه امگا ۳ DHA در رژیم غذایی را در ارتقای سلامت نشان می دهد.

سخن پایانی
مصرف مکمل امگا ۳ می تواند فواید زیادی برای قلب، مغز، مفاصل و چشم به بدن شما برساند. تقریبا هیچ زمان مناسبی از روز برای مصرف کپسول امگا ۳ وجود ندارد. اما ترکیب آن با یک وعده غذایی غنی از چربی‌های سالم می‌تواند جذب را به حداکثر برساند و به بیشترین بازده منجر شود. در هر زمانی از روز که تصمیم به مصرف مکمل دارید، برایتان مناسب است؛ مهم‌ترین چیز تداوم مصرف است، بنابراین طبق هر عادتی که راحت هستید عمل کنید و در طولانی مدت به آن پایبند باشید.

مطالب مرتبط
1 نظر
  1. منصوره

    سلام. اگه چربی خون بالایی داریدمکمل. امگا۳رویادتون نره که کلسترول روحسابی پایین میاره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.