تفاوت مس گینر و گینر چیست؟

آنچه در این مقاله می خوانید:
مکمل های مس گینر و گینر به افزایش وزن کمک می‌کنند، اما به این معنی نیست که هر دو مکانیسم یکسانی در بدن ما دارند.
این دو مکمل پروتئینی برای اهداف مختلف، نتایج متفاوتی ایجاد می کنند و حاوی مقادیر متفاوتی کالری و سایر درشت مغذی ها هستند. بنابراین، برای کمک به شما در انتخاب بهترین گزینه به بررسی فرق بین این دو مکمل پرداخته ایم. این مقاله تمام نکاتی که باید درباره تفاوت مس گینر و گینر بدانید به شما ارائه می دهد.

گینر چیست؟

اگر خیلی لاغر یا کم وزن هستید و هدف اصلی شما افزایش وزن است، مکمل های گینر برای شما مناسب هستند. آنها حاوی کالری و کربوهیدرات های بیشتری هستند، به ویژه کربوهیدرات های ساده، در نتیجه باعث افزایش وزن و افزایش چربی می شوند.

هاردگینرها آن دسته از افراد بدنسازی هستند که افزایش وزن عضلانی آنها بدون توجه به میزان مصرف دشوار است، این افراد بهتر است از مکمل های گینر مصرف کنند.

از سوی دیگر، مکمل‌های مس گینر فیبر توده عضلانی بدون چربی را رشد می‌دهند و وزن بدن را بدون چربی اضافه می‌کنند. بنابراین، ممکن است به کسانی که چندان لاغر نیستند اما می خواهند وزن بیشتری اضافه کنند کمک کند.

مس گینر چیست؟

مکمل پروتئینی سرشار از کربوهیدرات، برای افرادی که می خواهند توده عضلانی به دست آورند مفید نمی باشد. زیرا کربوهیدرات زیاد باعث افزایش چربی می شود. کربوهیدرات بیشتر، سطح قند را افزایش می دهد که به بدن ما سیگنال می دهد که قند اضافی را به عنوان چربی ذخیره کند.

بنابراین، برای عضله سازی باید به سراغ مس گینر بروید، زیرا حاوی کربوهیدرات کمتری است که به شما کمک می کند از تجمع چربی ناخواسته جلوگیری کنید. همچنین کالری بیشتر به همراه پروتئین کافی برای حجیم شدن و در عین حال تقویت عضلات می دهد.

پودرهای مس گینر کالری اضافی، کربوهیدرات کم و پروتئین بیشتری را فراهم می کنند که به تقویت توانایی های ورزشکاران و بدنسازان کمک می کند.

آنها روی انرژی و قدرت بیشتر، افزایش قدرت و توده عضلانی و حفظ وزن بدون چربی تمرکز می کنند. همچنین انرژی لازم برای انجام حرکات سریع و انفجاری را پمپ می کند.

مواد مغذی گینر چیست؟

برای اینکه دقیق تر بدانیم گینر چیست و چه انواعی دارد باید ترکیبات و مواد مغذی گینر را بهتر بشناسیم. مس گینرها و افزایش دهنده های وزن نوعی مکمل بدنسازی و حاوی کالری و درشت مغذی هایی هستند که نیازهای کاملا متفاوتی را تامین می کنند. انتخاب بین گینر به نوع بدن، سطح فعالیت و اهداف ورزشی شما بستگی دارد. در اینجا عمده مواد تشکیل دهنده گینرها را معرفی کرده ایم. همه گینرها شامل این مواد می باشند و فقط درصد ترکیبات آنها متفاوت است.

کالری

مکمل های گینر مقادیر بیشتری کالری نسبت به مس گینرها، تامین می کنند. افزایش وزن زمانی اتفاق می افتد که شما کالری اضافی مصرف کنید، بیشتر از آنچه بدن می سوزاند.

پروتئین

مس گینرها حاوی مقادیر بیشتری پروتئین نسبت به گینرها هستند. این موضوع به این دلیل است که افزایش دهنده های وزن فقط برای سوخت رسانی به ذخیره کربوهیدرات های بدن برای بهبود عملکرد استفاده می شوند.

کربوهیدرات ها

گینرهای افزایش دهنده های وزن حاوی کربوهیدرات بیشتری هستند. کربوهیدرات اضافی به افزایش وزن کمک می کند.

فیبر

فیبر برای حفظ هضم سالم و فعال ضروری است و همچنین به افزایش قدرت عضلانی کمک می کند. مس گینر حاوی فیبر بیشتری نسبت به گینرها است.

آیا مس گینر برای عضله سازی خوب است؟

مس گینرها مکمل هایی حاوی پروتئین، کربوهیدرات، چربی و اسیدهای آمینه هستند و مقادیر زیادی کالری ارائه می دهند. آنها کالری بالایی دارند (حداقل ۳۰۰-۱۲۰۰ کالری در هر وعده) اما فیبر، پروتئین و کربوهیدرات کمتری دارند.

هدف اصلی مکمل های مس گینر کمک به افزایش توده بدون چربی است. بنابراین، اگر با رژیم تمرینی مناسب ترکیب شوند، می توانند به عنوان افزایش دهنده عضله عمل کنند.

مردم اغلب انبوه ساز را با مکمل های افزایش وزن اشتباه می گیرند. هر دو مکمل افزایش حجم هستند اما دارای سطوح مختلف مواد مغذی هستند.

آیا گینر برای افزایش وزن مفید است؟

پودر گینر یک مکمل پر کالری به شکل پروتئین، کربوهیدرات و چربی است. نسبت به مس گینر کربوهیدرات‌ بیشتر، پروتئین کمتر و فیبر کمتری دارد و به افرادی که بدن لاغری دارند و تمایل به افزایش وزن دارند، کمک می‌کند. گینر ها و پودرهای گین آپ مکمل هایی هستند که برای افزایش وزن بزرگسالان و کودکان مصرف می شوند. با این حال اگر دنبال دلایل منطقی این امر هستید، مواردی که در ادامه می آید به شما کمک می کند.

افزایش مصرف کالری

افرادی که به سختی وزن می گیرند و افراد لاغر به دلیل عواملی مانند متابولیسم سریع و ژنتیک کالری کمتری دریافت می کنند. بنابراین، مکمل های افزایش وزن با تامین کالری اضافی برای افزایش وزن بدن باعث افزایش وزن می شوند.

تسریع بهبودی

گینر همچنین به بازیابی عضلات کمک می کند. ترمیم عضله برای افزایش و قدرت عضلات مهم است. علاوه بر این، کالری اضافی حاصل از افزایش وزن به رشد مجدد بافت عضلانی آسیب دیده کمک می کند.

تناسب اندام

گینر می تواند با چربی فرموله شده مخصوص به شما کمک کند تا اندامی متناسب داشته باشید. آنها دارای محتوای چربی مفیدی هستند که بخشی ضروری از یک رژیم غذایی متعادل است، بنابراین می توانند به شما در حذف چربی های اشباع کمک کنند.

چه کسانی باید از گینر استفاده کنند؟

پودرهای گینر عمدتا به افراد کم وزن یا کسانی که در تلاش برای افزایش وزن هستند کمک می کند. مصرف مواد افزایش دهنده وزن همراه با وعده های غذایی منظم به تامین کالری مورد نیاز آنها کمک می کند.

گینر افزایش دهنده  وزن همچنین حاوی مقادیر بالایی کربوهیدرات است زیرا چربی ها و کربوهیدرات ها به افزایش وزن بدن کمک می کنند.

گینر یا مس گینر؛ کدام را انتخاب کنیم؟

مس گینر و گینر، هر دو کالری بیشتری برای افزایش وزن شما فراهم می‌کنند. با این حال، آنها تفاوت زیادی در سطح محتوای مواد مغذی و هدف خود دارند.

کسانی که از کمبود وزن و لاغری شدید رنج می برند از گینر بیشتر بهره خواهند برد، زیرا کالری و کربوهیدرات بیشتری دارند.

با این حال، اگر می خواهید بدنی عضلانی بسازید، مس گینرها این کار را برایتان انجام می دهند.

سخن پایانی
مکمل های مس گینر و افزایش وزن برای استفاده سالم و بی خطر هستند. آنها حاوی درشت مغذی های مورد نیاز بدن یعنی پروتئین، کربوهیدرات، اسیدهای آمینه و ویتامین ها هستند که برای یک رژیم غذایی متعادل لازم می باشند.
پودر مس گینر یکی از بی خطرترین مکمل های بدنسازی در نظر گرفته می شود. با این حال، شما باید این مکمل ها را در دوز مناسب و زمان مناسب مصرف کنید. اگر نسبت به برخی غذاها حساسیت دارید، ممکن است گینرها معده شما را ناراحت کند. بنابراین، بهتر است قبل از استفاده از مکمل ها، ترکیبات آنها را بررسی کنید.

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.