قرص جینسینگ 

نمایش 1 - 14 از 14 مورد
14 محصول وجود دارد.

قرص جینسینگ چیست؟

قرص جینسینگ اصل یک مکمل غذایی فوق العاده مفید برای تقویت سیستم ایمنی بدن از جنبه‌های مختلف است. قرن ها است که از جینسینگ در آسیا و بسیاری از کشورهای آمریکای شمالی استفاده می‌شود. بسیاری از افراد برای بهبود تمرکز، حافظه و استقامت جسمی از انواع مکمل‌های آن استفاده می‌کنند. جینسینگ همچنین برای کمک به درما...

قرص جینسینگ چیست؟

قرص جینسینگ اصل یک مکمل غذایی فوق العاده مفید برای تقویت سیستم ایمنی بدن از جنبه‌های مختلف است. قرن ها است که از جینسینگ در آسیا و بسیاری از کشورهای آمریکای شمالی استفاده می‌شود. بسیاری از افراد برای بهبود تمرکز، حافظه و استقامت جسمی از انواع مکمل‌های آن استفاده می‌کنند. جینسینگ همچنین برای کمک به درمان افسردگی و اضطراب و به عنوان درمان طبیعی برای خستگی مزمن مورد استفاده قرار می‌گیرد. جینسینگ یک ترکیب شناخته شده و مؤثر برای تقویت سیستم ایمنی بدن، مبارزه با عفونت ها و کمک به مردان مبتلا به اختلالات جنسی است.

بومیان آمریکایی زمانی از این گیاه به عنوان داروی رفع سردرد و همچنین درمانی برای ناباروری، تب و سوء هاضمه استفاده می‌کردند. امروزه حدود 6 میلیون آمریکایی به طور منظم از مزایای اثبات شده جینسینگ استفاده می‌کنند. جینسینگ حاوی اجزای دارویی مختلفی از جمله یک سری ساپونین‌های تری ترپنویید چهار حلقه‌ای (جینسنوزیدها)، پلی استیلن ها، ترکیبات پلی فنولیک و پلی ساکاریدهای اسیدی است.

معرفی گیاه جینسینگ

جینسینگ یک گیاه دارویی قدیمی است که 11 گونه از آن در جهان وجود دارد که همه از تیره Panax از خانواده Araliaceae می باشند. جینسینگ آسیایی یا کره‌ای و جینسینگ آمریکایی معروف‌ترین و مفیدترین انواع جینسینگ هستند. به ترکیبات منحصر به فرد و مفید گونه Panax جینسنوزید گفته می‌شود که پتانسیل درمانی آن‌ها همواره تحت تحقیقات بالینی قرار دارند. جینسینگ آسیایی و آمریکایی هر دو حاوی جینسنوزید هستند اما انواع مختلفی را در مقادیر مختلف شامل می‌شوند. برخی از متخصصان هنوز متقاعد نشده‌اند که اطلاعات کافی برای کاربردهای درمانی جینسینگ وجود دارد، اما قرن‌ها است که مردم به ترکیبات و نتایج مفید آن اعتقاد دارند.

مکمل‌های جینسینگ از ریشه جینسینگ و شاخه‌های بلند و باریک آن ساخته می‌شوند. جینسینگ حاوی جینسنوزیدها - ساپونین‌هایی است که از مواد فعال موجود در این گیاه هستند. جینسینگ آسیایی همچنین حاوی گلیکان (panaxans)، بخش پلی ساکارید DPG-3-2، برخی پپتیدها، مالتول، ویتامین های گروه B، فلاونوئیدها و مقداری مواد فرار است. اگر تمایل دارید هرکدام از انواع محصولات جینسینگ را خریداری کنید بهتر است ابتدا عکس قرص جینسینگ اصل را مشاهده کرده و محصول را با آن مطابقت دهید.

فواید قرص جینسینگ

فواید اثبات شده جینسینگ

گیاه جنسینگ جزء گیاهان بسیار مغذی است که مصرف آن از دیرباز در آسیای شرقی رایج بوده است. این مکمل طبق طب سنتی و طب چینی دارای مزایای بسیاری است. امروزه استفاده از جینسینگ در انواع مکمل‌ها و تولید انواع قرص جیسینگ باعث سهولت استفاده از آنها شده است. جوانان و سالمندان در تمامی سنین و همچنین آقایان و بانوان می‌توانند از این قرص‌ها استفاده کرده و از فواید آن بهره ببرند. قیمت قرص جینسینگ خارجی نسبت به ایرانی تفاوت زیادی ندارد. بسته به ترکیبات، کیفیت و همچنین کارایی آن می‌تواند متفاوت باشد که با مقایسه محصولات در سایت داروخانه آنلاین داروبوم می‌توانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

1- پیشگیری سرماخوردگی و آنفلوانزا

قرص جینسینگ داروخانه سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند بنابراین می‌تواند به بدن در مبارزه با عفونت و بیماری‌ها کمک کند. شواهد نشان می‌دهد مصرف قرص جینسینگ از ابتلا به گلودرد و سرماخوردگی یا آنفولانزا پیشگیری کند. مطالعات نشان داده است مصرف این گیاه دارویی تعداد سلول‌های ایمنی خون را افزایش می‌دهد و پاسخ سیستم ایمنی بدن به واکسن آنفلوانزا را بهبود می‌بخشد. در یک مطالعه، 227 نفر به مدت 12 هفته جینسینگ یا دارونما دریافت کردند و پس از 4 هفته واکسن آنفلوانزا زدند. ابتلا به سرماخوردگی و آنفلوانزا در گروهی که جینسینگ مصرف می‌کردند دو سوم کمتر بود.

دو مطالعه دیگر نشان داد که جینسینگ احتمال سرماخوردگی را کاهش می‌دهد. مطالعه بر روی 323 نفر نشان داد افرادی که 400 میلی گرم جینسینگ را به صورت روزانه به مدت 4 ماه مصرف کردند، کمتر به سرماخوردگی مبتلا شدند. همچنین آن‌ها وقتی که سرما می‌خوردند، شدت و دوره سرماخوردگی آن‌ها کوتاه ‌تر از افرادی بود که دارونما مصرف می‌کردند.

2- بهبود سلامت قلب

جینسینگ یک گیاه دارویی با خواص آنتی اکسیدان قوی است. آنتی اکسیدان‌ها از بدن در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کنند. این ترکیبات فعال می‌توانند به DNA آسیب برسانند و به بیماری‌های قلب و عروق، دیابت و سایر بیماری‌های مزمن منجر شوند. مطالعات اولیه نشان می‌دهد جینسینگ ممکن است علائم بیماری قلبی را در افراد بهبود ببخشد. همچنین می‌تواند سطح کلسترول بد را کاهش داده و کلسترول خوب را افزایش دهد.

3- بهبود دیابت نوع 2

مطالعات نشان داده است که جینسینگ سطح قند خون را در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کاهش می‌دهد. با این حال، در چند مطالعه مشاهده شده که جینسینگ آسیایی یا کره ای باعث افزایش سطح قند خون می‌شود. به طور کلی اعتقاد بر این است که جینسنوزیدهای موجود در جینسینگ آمریکایی قند خون را کاهش می‌دهند در حالی که جینسنوزیدهای مختلف در نوع آسیایی سطح قند خون را افزایش می‌دهند. تا زمانی که محققان اطلاعات بیشتری در این رابطه کسب نکنند، اگر دیابت دارید، بدون نظارت و مشورت پزشک نباید جینسینگ مصرف کنید.

4- بهبود عملکرد ذهنی

افرادی که جینسینگ مصرف می‌کنند اغلب می‌گویند احساس هوشیاری بیشتری دارند. چندین مطالعه گزارش کرده‌اند که جینسینگ آسیایی ممکن است تا حدودی تفکر یا یادگیری را بهبود ببخشد. تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که جینسینگ آسیایی می‌تواند عملکرد مغز را در مواردی مانند محاسبه ذهنی، تمرکز، را بهبود بخشد و باعث تقویت حافظه و یادگیری شود. برخی مطالعات همچنین با ترکیب جینسینگ آسیایی و جینکوبیلوبا به تأثیرات مثبتی دست یافته‌اند. بیشتر مطالعات نشان داده است که انواع جینسینگ عملکرد ذهنی را بهبود می‌بخشد. به عنوان مثال، یک مطالعه نشان داد افرادی که جینسینگ مصرف می‌کنند توانایی تفکر انتزاعی آن‌ها افزایش می‌یابد. اما هیچ تغییری در زمان واکنش یا تمرکز آن‌ها ایجاد نمی‌کند.

5- افزایش استقامت بدنی

مطالعات مختلف اثرات جینسینگ بر عملکرد ورزشی را در انسان و حیوانات آزمایشگاهی بررسی کرده‌اند. مصرف قرص جینسینگ در برخی باعث افزایش قدرت و استقامت، در برخی باعث بهبود چابکی و در برخی دیگر هیچ اثری نشان نداده است. ورزشکاران اغلب از جینسینگ آسیایی استفاده می‌کنند تا استقامت و قدرت بدنی خود را تقویت کنند. همچنین در مطالعه ای بر روی 332 نفر مشخص شد که جینسینگ آسیایی باعث کاهش خستگی در حین ورزش می‌شود.

6- کاهش استرس و بهبود خلق و خو

جینسینگ آسیایی به بدن در مقابله با استرس جسمی یا روحی کمک می‌کند. اگرچه بررسی این خواص دشوار است، اما برخی شواهد نشان می‌دهد که جینسینگ (آسیایی و آمریکایی) می‌تواند کیفیت زندگی را بهبود ببخشد، اگرچه اندازه گیری کیفیت زندگی نیز دشوار است. مطالعه بر روی 501 زن و مرد که در مکزیکوسیتی زندگی می‌کنند، نشان داد که مصرف جینسینک باعث بهبود کیفیت زندگی (انرژی، خواب، روابط جنسی و رضایت شخصی) در افراد می‌شود. همچنین یک مطالعه دیگر نشان داد افرادی که مکمل غذایی حاوی جینسینگ مصرف می‌کردند کیفیت زندگی بهتری نسبت به کسانی دارند که همان مکمل را بدون جینسینگ مصرف می‌کنند.

7- درمان مشکلات باروری و اختلال نعوظ

اعتقاد بر این است که جینسینگ باعث افزایش عملکرد جنسی می‌شود. اما مطالعات زیادی برای تأیید این موضوع وجود ندارد. در مطالعات حیوانی، جینسینگ آسیایی تولید اسپرم، فعالیت جنسی و عملکرد جنسی را افزایش داده است. یک مطالعه بر روی 46 مرد همچنین افزایش تعداد اسپرم و همچنین بهبود تحرک اسپرم ها را نشان داده است. مطالعه دیگری روی 60 مرد نشان داد که جینسینگ میل جنسی را افزایش می‌دهد و مشکلات نعوظ را کاهش می‌دهد. همچنین در یک مطالعه بر روی 45 مرد مشخص شد کسانی که 900 میلی گرم جینسینگ کره ای را 3 بار در روز و به مدت 8 هفته مصرف کردند، نسبت به افرادی که دارونما مصرف کرده‌اند، کمتر اختلالات نعوظ داشتند.

8- کاهش خطر ابتلا به سرطان

جینسینگ آسیایی ممکن است خطر ابتلا به برخی از انواع سرطان ها را کاهش دهد. در یک مطالعه مشاهده ای، محققان به مدت 5 سال 4634 نفر را پیگیری کردند. آن‌ها دریافتند که کسانی که جینسینگ مصرف می‌کنند کمتر در معرض خطر سرطان ریه، کبد، لوزالمعده، تخمدان و معده هستند. اما این مطالعه نمی‌تواند مطمئن باشد که سایر موارد از جمله عادات غذایی سالم در کاهش خطر ابتلا به سرطان نقش دارند یا خیر. این مطالعه همچنین نشان داد که مصرف جینسینگ فقط 3 بار در سال منجر به کاهش خطر ابتلا به سرطان می‌شود. مطالعات متعدد نشان می‌دهد که جینسینگ رشد تومورها را کند یا متوقف می‌کند، اگرچه محققان هنوز در رابطه با این مکانیسم جینسینگ مطمئن نیستند و به تحقیقات بیشتری نیاز است.

9- کاهش علائم یائسگی در زنان

فقط چند مطالعه در مورد اثرات جینسینگ بر علائم یائسگی انجام شده است. دو مطالعه ای که اثرات جینسینگ کره ای را ارزیابی کرده‌اند، نشان دادند که مصرف قرص جینسینگ ممکن است برخی از علائم یائسگی را از بین ببرد و باعث بهبود احساس و خلق و خو به ویژه در افرادی که احساس افسردگی دارند، شود. به همین دلیل جینسینگ به عنوان یکی از عناصر مهم در مکمل بانوان نیز وجود دارد. همچنین می‌توان جینسینگ را به همراه مکمل ویتامین و مواد معدنی مصرف کرد.

قرص جینسینگ برای چاقی صورت خوبه؟

اگر این سؤال برای شما پیش آمده است که قرص جینسینگ برای چاقی صورت خوبه است یا نه باید بگوییم که برخی افراد برای چاقی از جینسینگ استفاده می‌کنند که در این صورت به چاقی صورت نیز کمک خواهد کرد. اما هیچ منبع موثقی پیرو این موضوع که مصرف جینسینگ باعث چاقی می شود وجود ندارد. با توجه به مولتی ویتامین های موجود در این ماده و از آنجا که مصرف ویتامین باعث افزایش اشتها و چاقی میشود میتواند بر روی افزایش وزن و چاقی تا حدودی تاثیرگذار باشد.

همچنین قرص چاقی جینسینگ داروخانه نیز وجود دارد. برخی به دنبال قیمت قرص لاغری جینسینگ هستند. با توجه به خاصیت تقویتی ریشه جنسینگ می تواند برای بهبود عملکرد جسمانی و تقویت بدن نیز مفید باشد. افرادی که به دنبال چاقی و یا لاغر شدن هستند از مکمل های مخصوص که حاوی جینسینگ هم هست استفاده کنند.

استفاده از مولتی ویتامین جینسینگ برای چاقی نیز رواج دارد. افرادی که استعداد چاقی ندارد و یا تمایل دارند با انجام ورزش و مصرف مکمل های تناسب اندام عضله سازی کنند نیز مفید است.

قرص جینسینگ را چگونه مصرف کنیم؟

جینسینگ در حال حاضر به اشکال مختلف از جمله کپسول، قرص و ویال خوراکی موجود است و اغلب در ترکیب با گیاهان یا مواد مغذی دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. جنسینگ به عنوان مکمل تقویت قوای جنسی آقایان شناخته می شود، همچنین افراد سالمی که می‌خواهند عملکرد جسمی یا ذهنی خود را تقویت کنند و یا در برابر فشارهای روانی بهتر مقاومت کنند، می توانند قرص جینسینگ را به صورت دوره ای مصرف کنند. به عنوان مثال به مدت 2 تا 3 ماه این مکمل را مصرف کنند، سپس 2 تا 3 هفته مصرف آن را متوقف کرده و مجدداً شروع به مصرف کنند.

به طور کلی دوزهای روزانه 1الی 2 گرم ریشه جینسینگ خام یا قرص های 200الی 400 میلی گرمی توصیه می‌شوند. برای پیشگیری از عوارض بهتر است با دوزهای کمتری شروع و با گذشت زمان آن را افزایش دهید. بهتر است جینسینگ را قبل از غذا بخورید تا جذب آن افزایش یابد و از مزایای کامل آن بهره مند شوید.

بیشتر بخوانید :

برای مشاهده سایر محصولات جهت بهبود سلامت جسمانی وارد صفحه "داروخانه آنلاین" شوید.

عوارض قرص جینسینگ

اگرچه مصرف جینسینگ به طور کلی بی خطر تلقی می‌شود، اما استفاده نامناسب و بدون قاعده هر نوع محصولی می‌تواند همراه با عوارض باشد. دررابطه با قرص جینسینگ نیز مطالعات و تحقیقات بسیاری به عمل آمده است و عوارض جانبی در افراد مختلف گزارش شده است که شامل موارد زیر است:

 • مشکلات گوارشی مانند اسهال
 • تغییرات فشار خون و قند خون
 • مشکلات پوستی شدید
 • کاهش ضربان قلب
 • سردرد و سرگیجه
 • تحریک پذیری
 • مشکلات خواب
 • خشکی دهان
 • تاری دید

توجه داشته باشید که مصرف بیش از حد جینسینگ می‌تواند باعث اختلالات روحی و روانی، کاهش قند خون، افت فشار خون، خونریزی اندام تناسلی، آلرژی، سمیت قلبی عروقی و کلیوی، ژنیکوماستی، سمیت کبدی، فشار خون بالا و مشکلات تولید مثلی شود.

تداخلات دارویی جینسینگ

جینسینگ جزء مکمل‌های گیاهی و دارای مزایای طبیعی است. با این وجود مصرف بدون اصول و خودسرانه نیز ممکن است باعث بروز مشکلات جسمانی شود. همچنین جینسینگ ممکن است با داروهای زیر تداخل کند:

 • داروهای رقیق کننده خون
 • داروهای ضد روان پریشی
 • داروهای ضد افسردگی
 • محرک ها
 • مورفین

قرص جینسینگ را از کجا بخریم؟

انواع مختلف فرآورده های جینسینگ را می‌توانید از داروخانه ها و سایت های اینترنتی مجاز به صورت حضوری یا خرید اینترنتی تهیه نمایید. قرص جنسینگ اصل،  قرص جینسینگ 1000 میلی گرمی و قرص جینسینگ ایرانی را می‌توانید همین حالا با مشاهده قیمت قرص جینسینگ در همین صفحه و خرید اینترنتی از داروخانه آنلاین داروبوم تهیه کرده و سطح سلامت عمومی خودتان را بهبود ببخشید.

تشخیص قرص جینسینگ اصل از تقلبی

حتماً محصولی که تهیه می‌نمایید دارای لیبل اصالت کالا و تاییده سازمان غذا و دارو باشد و نوع بسته بندی را به دقت بررسی کرده و همیشه فراورده‌های مورد نیاز خودتان را از داروخانه و داروخانه اینترنتی دارای مجوز تهیه نمایید. کپسول جینسینگ ایرانی و خارجی در انواع برندها و مدل های مختلف وجود دارد که می توانید بسته به نیاز هرکدام را که مورد نیاز است انتخاب و بصورت آنلاین خریداری کنید. قیمت قرص جینسینگ اصل نیز یکی از معیارهایی است که می توانید قرص اصل را از تقلبی تشخیص دهید. قطعا نوع تقلبی آن قیمت پایینتری دارد تا بتواند مشتری را جذب کند. بسته بندی تقلبی و نداشتن شناسه محصول نیز از دیگر معیارهای تشخیص محصول اصل از تقلبی است.

قرص جینسینگ ایرانی

در ادامه به معرفی بهترین قرص جنسینگ ایرانی و انواع مکمل حاوی جینسینگ از جمله قرص جينسينگ کپسول مگا جینسینگ نوتریمد 1000 می‌پردازیم:

این مکمل به عنوان بهترین قرص جینسینگ ایرانی است و فواید بسیاری دارد. به طور کلی جینسینگ حاوی دو ترکیب مهم جینسنوزیدها و جینتونین است. این ترکیبات مکمل یکدیگر برای حفظ سلامتی هستند. جینسینگ خواص آنتی ‌اکسیدانی و ضدالتهابی مفیدی برای بدن دارد. این مکمل فواید بسیاری دارد که شامل افزایش ظرفیت جسمی و ذهنی، رفع ضعف عمومی و بی‌حالی، درمان استرس و افسردگی، رفع ضعف عمومی بدن، رفع سوءهاضمه، کاهش قند خون و افزایش انرژی می‌باشد. بهتر است از این مکمل روزانه یک عدد به مدت سه ماه با معده خالی مصرف شود.

بیشتر بخوانید :

جهت خرید جینسینگ اصل قرص ایرانی اقدام به "خرید قرص جینسینگ نوتریمد" نمایید.

 • قرص رد جینسینگ پاور مولتی‌ ویتامین و مینرال ویتامین هاوس

قرص رد جینسینگ پاور مولتی‌ ویتامین و مینرال یکی از مکمل‌های فوق ‌العاده مفید برای رفع کمبود ویتامین‌ها و میترال‌های ضروری بدن است. در ترکیب این قرص گیاه مقوی و معروف جینسینگ بکار رفته است که با ترکیبات مفید باعث افزایش قوای جسمانی می‌شود. خواص قرص جینسینگ قرمز بسیار است و بهترین نوع کپسول جنسینگ موجود در دنیا جینسینگ پاناکس یا قرمز است که بومی چین و کره جنوبی است. از فواید این مکمل می‌توان به حفظ سلامتی بدن و هماهنگی فعالیت‌های حیاتی، تقویت ‌کنندگی قوای جسمی و فکری، بهبود قوای جسمی و جنسی، نیروزا و مقوی، درمان سرطان، رفع خستگی و درمان دیابت اشاره کرد. اگر می‌خواهید از خواص قرص رد جینسینگ داروخانه بهره مند شوید بهتر است تا حداقل سه ماه مصرف کنید.

بیشتر بخوانید :

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص طریقه مصرف قرص جی سینگ در بدنسازی و عوارض قرص رد جینسینگ وارد صفحه "قرص رد جینسینگ" شوید.

 • کپسول جینسینگ کاماسوترا گلدن لایف

این مکمل ساخت کشور استرالیا و یک مکمل عالی حاوی جینسینگ برای تقویت سیستم ایمنی است. همچنین این مکمل می‌تواند به رفع مشکل بی‌میلی و ناتوانی جنسی کمک کند. با مصرف کپسول جینسینگ کاماسوترا گلدن لایف قدرت سیستم قلبی و عروقی شما برای انجام فعالیت‌های بیشتر افزایش خواهد یافت و به بهبود متابولیسم بدن نیز کمک می‌کند. قرص جینسینگ گلدن لایف همچنین می‌تواند در درمان و بهبود انواع سرطان ها به خصوص سرطان سینه و یا حتی پیشگیری از سرطان موثر باشد. یکی دیگر از دلایل محبوبیت این مکمل رفع تیرگی و پف زیر چشم است.

بیشتر بخوانید :

برای مشاهده قیمت قرص کاماسوترا صفحه "کپسول کاماسوترا" را مطالعه کنید.

بیشتر