تقویت حافظه و یادگیری 

در هر صفحه
نمایش 1 - 24 از 36 مورد
36 محصول وجود دارد.

قرص تقویت حافظه و مغز

امروزه استفاده از انواع مکملهای تخصصی خوراکی همچون قرص تقویت مغز و اعصاب جهت تقویت حافظه و یادگیری بسیار رایج شده است. سرعت در یادگیری، قدرت انتقال مفاهیم به حافظه بلند مدت در زمانی کوتاه و همچنین درک و تحلیل مفاهیم همگی دغدغه بسیاری از اقشار جامعه ازجمله محصلان است. فراموشی موقت و یا از یاد بردن برخی جزئیات با توجه به مشغولیت های ذهنی می تواند باعث بروز استرس و یا اخلال در امور زندگی شود.

امکان افزایش قدرت حافظه و توانایی شناختی بالاتر، گسترش عملکرد مغز و از همه مهمتر پیشگیری از مشکلاتی نظیر آلزایمر و فراموشی در سنین بالاتر ازجمله مهمترین دلایلی است که استفاده از قرص برای تقویت حافظه و مغز را برای همه افراد ضروری می سازد.

قرص تقویت حافظه برای درس خواندن

روش ها و تمرین های زیادی می توانند بر تقویت حافظه برای درس خواندن مؤثر باشند. با این وجود نیاز است تا چند راهکار را از نظر تغذیه و همچنین تمرین های ذهنی را بکار برد تا بهترین نتیجه را در پی داشته باشد. امروزه انواع قرص ها و مکمل های خوراکی بصورت تخصصی به تقویت حافظه و یادگیری می پردازند و تا حد بسیار زیادی توانسته اند که این مشکل را برای جوانان و سالمندان رفع کنند. تأمین مواد ترکیبات مؤثر بر حافظه از سنین کمتر امکان ابتلا به بیماری های فراموشی و اخلال در حافظه را در سنین بالاتر تا درصد قابل توجهی کاهش می دهد.

استرس ناشی از شب امتحان، مرور مداوم مطالب درسی و فشردگی دروس و گاها سختی آنها می تواند باعث کاهش روند یادگیری شود. بنابراین می توان در طول دوران تحصیل با مشورت پزشک  برای افزایش یادگیری از قرص تقویت حافظه برای درس خواندن استفاده کرده و بازده یادگیری را به حداکثر رساند.

بهترین مولتی ویتامین برای تقویت حافظه

بهترین مولتی ویتامین برای تقویت حافظه باید شامل ویتامین‌هایی همچون ویتامین B12، ویتامین E، کلسیم، منیزیم و... باشد. در ادامه به بررسی هر یک از این ترکیبات می‌پردازیم:

1. ویتامین B12 

سطح سیستم عصبی مغز توسط میلین پوشیده شده است. یکی از مهمترین مواد مغذی تشکیل دهنده میلین ویتامین B12 است. تأمین ویتامین B12 باعث تقویت سطح میلین شده و اکسیژن رسانی به مغز را بهبود می بخشد.

2. اسید آمینه

اسیدهای آمینه اجزای تشکیل دهنده پروتئین در بدن هستند و بطور کلی آمینو اسیدها در بازسازی و تقویت کارکرد سلولهای بدن بخصوص تقویت حافظه و یادگیری بسیار مؤثر هستند. مواد موجود در آمینو اسیدها باعث تقویت حافظه طولانی مدت و کوتاه مدت می شود. بنابراین مصرف آن به کودکان، محصلان و دانشجویان توصیه می شود. برخی از اسیدهای آمینه که اثر زیادی بر تقویت حافظه دارند شامل این موارد می شوند.

  •  کولین یا ویتامین B4

این ماده مغذی باعث سوخت و ساز چربی ها می شود همچنین یکی از منابع اصلی در اسنجام عشای سلولی مغز و پیام رسانی بهتر می باشد. استفاده از کولین یا B4 توسط مادر در دوران بارداری باعث رشد بهتر مغز و نخاع جنین می شود.

  •  لیسیتین

لسینتین  بخش عمده از ماده تشکیل دهنده غشای سلولی است که باعث می شود مواد مغذی وارد سلول های مغزی شوند. لسیتین باعث افزایش عملکرد عصبی شده و در زمینه ذخیره و بازیابی اطلاعات حافظه نقش مؤثری دارد. یکی از مهمترین دلایل بروز بیماری آلزایمر کاهش سطح لسیتین در بدن است.

  •  استیل ال کارنتین

جزئی از آمینو اسیدها است که با عملکردی شبیه به ویتامین ها باعث تقویت حافظه، افزایش قدرت یادگیری و همچنین تثبیت غشای مغزی می شود. همچنین باعث افزایش سرعت انتقال شبکه های عصبی می شود.

4. ویتامین E

کمبود ویتامین E باعث ازبین رفتن نورون ها که بخش مهمی از غشای سلول های مغزی است می شود. همچنین مصرف قرص ویتامین E عامل مهمی در بازسازی و ترمیم سلولهای عصبی است و اگر به اندازه کافی به بدن تزریق نشود می تواند به مرور تضعیف سلولهای مغزی شود.

5. مواد معدنی

مواد معدنی شامل عناصری نظیر آهن، بور، کلسیم، منیزیم، پتاسیم می شود که هرکدام بطور مستقیم بر مغز اثر گذاشته و باعث تقویت حافظه یادگیری و افزایش سطح تمرکز در افراد می گردد.

ویژگی های مکمل های تقویت حافظه و یادگیری

این نوع مکمل های خوراکی از دو جنبه قابل توجه هستند؛ اولین مورد تقویت حافظه در افراد سالم است. در واقع این مکمل ها تنها به افراد کهنسال و یا اشخاصی که دچار ضعف حافظه شده اند توصیه نمی شود. بلکه استفاده از آنها روشی در جهت پیشگیری و همچنین تقویت حافظه نیز شناخته می شود. دومین جنبه مکمل های تقویت حافظه و یادگیری مربوط به افرادی است که به مرور به دلیل افزایش سن، مشغله های کاری، تغذیه نامناسب و سایر دلایل مرتبط دچار ضعف حافظه و یا فراموشی های موقت می شوند. استفاده از این داروهای تقویتی می تواند باعث تقویت حافظه و یا کاهش و توقف روند فراموشی گردد.

ترکیبات انواع قرص تقویت حافظه

این مکمل ها بصورت کاملا طبیعی و از مواد و املاح مفید برای مغز تشکیل شده اند. این مواد می تواند در خوراکی هایی نظیر ماهی، تخم مرغ، گوشت و... نیز وجود داشته باشد. یکی از عوامل مؤثر در سلامت مغز و اعصاب استفاده از مکمل های تقویت حافظه می باشد که شامل اسید های چرب ضروری نظیر امگا3، DHA و EPA باشد. وجود مواد معدنی نظیر منیزیم، فسفر، پتاسیم، بور، آهن و روی در این مکمل ها و همچنین ویتامین B12، کولین، لسیتین و ویتامین E، ویتامین C، A، و ویتامین D همگی باعث تقویت مغز و بازسازی سلول های خاکستری می شود.

استفاده از انواع مکمل تقویت حافظه و یادگیری با وجود مواد مغذی علاوه بر افزایش تمرکز باعث سلامت مغز و اعصاب و دور ماندن از استرس و نگرانی های روزمره می شود.

امروزه استفاده از انواع داروهای تقویت حافظه توسط پزشکان توصیه می شود. با توجه به آمارها می توان ملاحظه نمود که امروزه خطر ابتلا به آلزایمر در سنین پایینتر و میان افراد بیشتری از جامعه مشاهده می شود. تصحیح روش تغذیه و استفاده از مکمل های دارویی و تقویتی که املاح و ویتامین های لازم را به مغز می رساند می تواند یکی از مؤثرترین روش های مقابله با آلزایمر و تقویت حافظه و یادگیری باشد.

همچنین ممکن است در زندگی پر مشغله امروزه جایی برای یادآوری نکات ریز و به خاطر سپردن جزئیات نیست. تقویت حافظه و تأمین مواد مورد نیاز مغز می تواند عملکرد کاری و زندگی را تا حد بسیار زیادی بهبود ببخشد. خرید داروی تقویت حافظه و یادگیری می تواند باعث کاهش استرس و بهبود خواب،  بهبود وضعیت جسمانی و تقویت جسمانی شده و شاید بهترین راه درمان مشکلات حافظه و پیشگیری از بیماری فراموشی باشد.

قرص تقویت حافظه گیاهی

قرص تقویت حافظه گیاهی سرشار از عصاره های گیاهی همچون جینکوبیلوبا است که در تقویت عملکرد مغز نقش مهمی را به همراه دارد. این گیاه سرشار از خاصیت آنتی اکسیدانی بوده و به همین دلیل از سلول های مغز در برابر عوامل آسیب زا همچون رادیکال های آزاد محافظت می‌کند و مانع از آسیب دهی آنها می‌شود. بسیارسی از افراد می‌توانند از کپسول جینکوبیلوبا برای جلوگیری از بروز آلزایمر استفاده نمایند. همچنین ترکیباتموجود در این مکمل برای بهبود افسردگی نیز موثر می‌باشد.

قرص تقویت حافظه جینسینگ

جینسینگ یکی دیگر از گیاهان دارویی بسیار مفید برای حفظ سلامت عمومی بدن می‌باشد. این گیاه در بهبود عملکرد مغز نیز موثر می‌باشد به همین دلیل افراد زیادی از قرص تقویت حافظه جینسینگ برای جلوگیری از بروز آلزایمر استفاده می‌کنند. جینسینگ در جلوگیری از زوال مغز اثر گذار بوده و با داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی از سلول های مغز محافظت می‌نماید. این گیاه دارویی قدرت درک و توانایی شناختی را افزایش می‌دهد همچنین این ماده باعث کاهش استرس و اضطراب نیز خواهد شد.

بهترین زمان مصرف قرص تقویت حافظه

بهترین زمان مصرف قرص تقویت حافظه را پزشک تشخیص می‌دهد با این حال شما می‌توانید انواع این مکمل ها را به صورت روزانه استفاده کرده و از مزایای بی نظیرشان بههره مند شودی. برای خرید بهترین قرص تقویت حافظه لازم است به داروخانه اینترنتی و یا حضوری مراجعه نمایید.

عوارض قرص تقویت حافظه

به طور کلی مکمل های دارویی عوارض جانبی خاصی نخواهند داشت. با این حال بهتر است تا در شرایط خاص از پزشک متخصص مشاوره بگیرید. استفاد هاز این داروها در دوران بارداری و شیردهی حتما باید زیرنظر پزشک و به تجویز او باشد. همچنین استفاده از این داروها به کودکان زیر 12 سال توصیه نمی شود. و درنهایت جهت عدم تداخل این مکمل ها با سایر داروهای مصرفی حتما با پزشک مشورت کنید.

قیمت قرص تقویت حافظه

قیمت قرص تقویت حافظه با توجه به نوع برند، کشور سازنده، ترکیبات و مقدار آنها متفاوت است. برای مثال قیمت قرص تقویت حافظه خارجی به دلیل هزینه واردات نسبت به نمونه ایرانی آن گران تر است. شما می‌توانید با مراجعه به داروبوم انواع مکمل های تقویت مغز را با کمترین قیمت و شرایط ارسال رایگان در سراسر کشور تهیه کنید. دراوبوم، بزرگترین داروخانه اینترنتی در ایران است که امکان پرداخت درب منزل را برای تمامی شهرستان ها نیز فراهم نموده است.

معرفی بهترین قرص برای تقویت حافظه

امروزه انواع مکمل ها بصورت قرص، کپسول، شربت و حتی بصورت آمپول در بازار وجود دارد که دارای خاصیت تقویت مغز، حافظه، افزایش قدرت یادگیری و همچنین آرامش و افزایش تمرکز می شود. بهترین قرص تقویت حافظه و تمرکز خارجی و داخلی هرکدام می تواند اثر خود را بر عملکرد ذهن و یادگیری بگذارد. در ادامه می توان به به معرفی انواعی بهترین قرص برای تقویت حافظه خارجی و یا ایرانی موجود در داروخانه‌ها اشاره کرد:

  • کپسول جینکو بیلوبا ویتارمونیل 30 عددی

این نوع کپسول یکی از بهترین و مؤثرترین مکمل های تخصصی برای تقویت حافظه و یادگیری می باشد. عصاربه برگ گیاه جینکوبیلوبا با خواص دارویی و درمانی برای خونرسانی بهتر به مغز و رفع مشکلاتی مانند کم شدن حافظه، اختلال در ادراک، احساس سرگیجه، سردرد، استرس و افسردگی می باشد. همچنین این گیاه با اکسیژن رسانی به خون مواد مغذی لازم را به مغز رسانده و مانع ابتلا به بیماری آلزایمر می شود.

بیشتر بخوانید :

برای خرید قرص جینکو بیلوبا ویتارمونیل کلیک کنید.

  • قرص مموری پاور جالینوس 30 عددی

این داروی تقویت حافظه با خنثی کردن رادیکال های آزاد و رساندن خون به مغز باعث یادگیری بهتر و قدرت یادآوری بیشتر بخصوص برای بزرگسالان و افراد مسن تر می شود. قرص های مموری پاور جالینوس با محافظت از مغز در برابر بیماری هایی که مستقیما مغز را درگیر می کند به عنوان یکی از بهترین قرص برای تقویت حافظه شناخته می شوند که مانع زوال سلولهای مغز می شود. همچنین با تقویت سلولهای مغزی باعث افزایش حافظه، توجه و تمرکز افراد می گردد.

بیشتر بخوانید :

جهتم مشاهده دیگر مزایای قرص مموری پاور کلیک نمایید.

  • قرص تقویت حافظه نروزان

قرص نروزان ویتابیوتیکس داروی مکمل تشکیل شده از ویتامین ها و مواد مغذی بهبود دهنده مغز است که با محافظت از سلولهای عصبی عملکرد حافظه را بخصوص در میانسالان بهبود می بخشد. تقویت و تغذیه سلولهای مغذی در جوانی و میانسالی می تواند مانع خوبی در برابر بیماری های حافظه در کهنسالی شود. همچنین این قرص ها دارای خاصیت ضد افسردگی، افزایش هوشیاری و تقویت سیستم عصبی و مغز می شود.

بیشتر بخوانید :

برای اطلاع از قیمت و خرید قرص نروزان کلیک کنید.