مکمل آمینو اسید 

در هر صفحه
نمایش 1 - 24 از 50 مورد
50 محصول وجود دارد.

آمینو چیست؟

آمینو نوعی مکمل بدنسازی است که با تأمین آمینو اسیدهای ضروری خصوصاً آمینو اسیدهای شاخه دار به ساخت توده عضلانی کمک می‌کند. این مکمل‌ها برای کنترل تناسب وزن، تسریع ریکاوری، افزایش سطح انرژی و بهبود تمرکز در کنار سایر مکمل‌های ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اسیدهای آمینه اغلب به عنوان عناصر سازنده پروتئین‌ها شناخته می‌شوند. آن‌ها برای فرآیندهای حیاتی مانند ساخت پروتئین‌ها، سنتز هورمون‌ها و انتقال دهنده‌های عصبی مورد نیاز هستند. برخی نیز ممکن است به صورت مکمل برای تقویت عملکرد ورزشی یا بهبود خلق ‌و خو مصرف شوند.

در بدن ما 20 اسید آمینه وجود دارد که هزاران پروتئین مختلف را تولید می‌کنند. 9 مورد از این 20 اسید آمینه ضروری می‌باشند، بدین معنی که بدن نمی‌تواند آن‌ها را تولید کند و باید از طریق رژیم غذایی تأمین شوند. در بین 9 اسید آمینه ضروری، سه اسید آمینه شاخه دار لوسین، ایزولوسین و والین (BCAA) وجود دارند که در غذاهای غنی از پروتئین مانند تخم مرغ، گوشت و محصولات لبنی یافت می‌شوند. مکمل‌های آمینو انرژی حاوی مقادیر بالایی BCAA هستند. یکی از مهم‌ترین دلایل استفاده از BCAA توسط ورزشکاران افزایش رشد عضلات است.

خرید مکمل آمینو

آمینو اسید در بدنسازی

در فرمولاسیون آمینو انرژی معمولاً درصد بالایی از آمینو اسیدهای شاخه دار همراه با ترکیبات انرژی‌ زای طبیعی مانند چای سبز و عصاره قهوه سبز وجود دارد. آمینو اسیدها برای عضله سازی مورد نیاز هستند و ترکیبات انرژی زا نیز استقامت بدنی افراد را برای تمرینات بدنی افزایش می‌دهند. به طور کلی مصرف ۵ گرم آمینو انرژی در هر وعده ۵ تا ۱۰ کالری دارد و حاوی هیچ گونه قندی نیست.

آمینو اسیدهای شاخه دار یا  مکمل BCAA موجود در آمینو انرژی برای کاهش خستگی، بهبود عملکرد ورزشی و تحریک ریکاوری عضلات پس از ورزش مفید است. این آمینو اسیدها از عضلات شما محافظت می‌کنند و مانع عضله سوزی می‌شوند. از دست دادن عضله یک عارضه جانبی رایج در بیماری‌های مزمن و استراحت در بستر به ویژه در بزرگسالان مسن است. اسیدهای آمینه ضروری خصوصاً BCAA برای جلوگیری از تجزیه عضلات و حفظ توده بدون چربی در بدن حائز اهمیت هستند.

برخی از مطالعات انسانی و حیوانی نشان داده است که اسیدهای آمینه ضروری و شاخه دار ممکن است برای تحریک چربی سوزی در بدن موثر باشد. مطالعات متعدد نشان دادند که مصرف 14 گرم آمینو اسید شاخه دار در روز به طور قابل توجهی درصد چربی بدن را در مقایسه با پروتئین وی یا مکمل‌های ورزشی دیگر کاهش می‌دهد.

چای سبز و قهوه سبز سرشار از کافئین هستند. کافئین یک ورزشکار را قادر می‌سازد تا تمرینات خود را طولانی‌تر و با توان بیشتر انجام دهد. کافئین سطح استقامت و مقاومت در برابر خستگی را بهبود می‌بخشد. این ترکیب به ورزشکار کمک می‌کند در طول تمرینات طولانی مدت به جای گلیکوژن عضله (قند) از ذخیره چربی استفاده کند. این مسئله اجازه می‌دهد مدت طولانی‌تری از عضلات خود استفاده کند. علاوه بر این کافئین به طور قابل توجهی درد عضلانی بعد از تمرین و زمان ریکاوری را کاهش می‌دهد؛ زیرا مانع تجمع اسید لاکتیک در عضلات شده و باعث حذف سریع‌تر آن از بدن می‌شود.

بیشتر بخوانید :

برای مشاهده بهترین "مولتی ویتامین بدنسازی" کلیک کنید.

مکمل آمینو برای دوره کات

مکمل آمینو یکی از بهترین مکمل ها برای دوره کات و چربی سوزی است. همان طور که می دانید در فاز کات، کربوهیدارت دریافتی به حداقل می رسد، از طرفی بدن برای تامین انرژی مورد نیاز در این دوره به سراغ تجزیه ماهیچه ها می رود. با مصرف آمینو اسیدها میزان سنتز پروتئین ها افزایش یافته و بدن در برابر تجزیه ماهیچه ها مقاومت می کند. مکمل آمینو همچنین به ورزشکار کمک می کند با شدت بیشتری تمرین کند.

فواید مکمل آمینو انرژی 

مکمل آمینو به دو شکل پودر و قرص عرضه می شود. معمولا بدنسازان پودر آمینو را به قرص آمینو ترجیح می دهند زیرا می توانند آن را حین ورزش به صورت نوشیدنی مصرف کنند. اگر شما یک ورزشکار استقامتی هستید یا غالباً تمرینات سرعتی انجام می‌دهید خطر تجزیه فیبرهای عضلانی برای تولید سوخت در بدن حین تمرینات، شما را تهدید می‌کند. مصرف مکمل‌های حاوی اسید آمینه همچون مکمل آمینو انرژی دوبیس 30 تا 60 دقیقه قبل از تمرین، از این آسیب جلوگیری می‌کند و ریکاوری عضلات را از طریق سنتز پروتئین افزایش می‌دهد.

این مکمل بدنسازی از تحلیل عضلات و کاهش حجم آن‌‌ها جلوگیری می‌نماید. آمینو اسیدهای شاخه دار به ویژه لوسین، سنتز پروتئین را افزایش داده و رشد توده عضلانی را بهبود می‌بخشند. تأمین این آمینواسیدها برای ترمیم و بازسازی عضلاتی که در حین ورزش تجزیه می‌شوند، ضروری است.

در مطالعه‌ای که در مجله پزشکی ورزشی و تناسب اندام منتشر شد، محققان دریافتند که مکمل‌های آمینو انرژی خستگی حین تمرینات را بیش از 17 درصد کاهش داده و به عبارتی مکمل انرژی زا است. این امر با فعال سازی آنزیم ترانس آمیناز برای افزایش اکسیداسیون لیپیدها در ورزشکارانی مهم است که ذخایر گلیکوژن آن‌ها حین تمرینات بدنی تخلیه شده است. همچنین پودر آمینو در کاهش خستگی روحی در حین ورزش نیز موثر است.

عضلات شما حین تمرین دچار پارگی‌های ریز شده و دوباره ترمیم می‌شود تا قدرت بیشتری کسب کنند. درد عضلات بعد از تمرین در درجه اول ناشی از این پارگی‌های ریز است. وقتی قبل از تمرین از مکمل‌های اسید آمینه مانند آمینو انرژی استفاده می‌کنید سنتز پروتئین عضلانی افزایش یافته و ماهیچه‌ها سریع‌تر خود را ترمیم می‌کنند. این مکمل‌ها همچنین می‌توانند تجزیه پروتئین عضله را کاهش دهند و باعث کاهش درد و زمان ریکاوری عضلات می‎شوند.

چندین مطالعه در مورد مصرف مکمل‌های آمینو اسید قبل و بعد از تمرین انجام شده است. به طور کلی نتایج نشان داده است که این مکمل ها می‌توانند باعث تسریع ریکاوری عضلات پس از تمرین شوند؛ زیرا این مکمل‌ها فراهمی زیستی اسیدهای آمینه را برای بهبود سنتز پروتئین افزایش می‌دهند.

بیشتر بخوانید :

موثرترین "مکمل چربی سوز" را مشاهده کنید.

  • قرص آمینو برای لاغری

اسیدهای آمینه به ویژه BCAA موجود در آمینو انرژی به ورزشکاران کمک می‌کند تا چربی ذخیره شده در بدن خود به خصوص چربی‌های شکمی را بسوزانند. در مطالعه‌ای که توسط کالج چارلستون انجام شد، محققان دریافتند که مصرف مکمل‌های BCAA منجر به کاهش 2.5 برابری چربی‌های بدن در مقایسه با نوشیدنی‌های ورزشی حاوی کربوهیدرات می‌شوند. این مکمل‌ها 50 درصد بیشتر از نوشیدنی‌های پروتئین وی به چربی سوزی کمک می‌کنند. از این رو قرص آمینو برای لاغری و کاهش وزن تاثیر شگفت انگیزی دارد.

  • قرص آمینو برای چاقی

قرص آمینو تاثیر بی‌نظیری در کاهش وزن و لاغری دارد. مکمل‌های آمینو سبب سوزاندن توده‌های چربی و تبدیل ‌آن‌ها به انرژی می‌شوند. قرص آمینو سبب از بین بردن چربی های اشباح شده در بدن شده و از این رو در اضافه وزن و چاقی تاثیری نخواهند داشت. اگر شما از قرص آمینو برای چاقی استفاده می‌کنید بهتر است مصرف آن را قطع نموده و به جای آن از مکمل‌های افزایش وزن همچون گینر که تاثیر فوق‌العاده‌ای برای اضافه وزن دارند استفاده نمایید. 

انواع مکمل های آمینو اسید

تغذیه یک ورزشکار شامل نکات مهمی است که رعایت آنها در نتیجه گیری موثر است. شمارش، اندازه‌گیری و زمان‌بندی از جمله این موارد است. قرص یا پودر آمینو اسید؛ کدام یک بهتر عمل می کند؟ آیا خوردن قرص آمینو یا کپسول آن خیلی راحت‌تر نیست؟ تصور کنید قبل از تمرین، فقط یک قرص بخورید و بعد از تمرین هم فقط یک قرص دیگر بخورید. خیلی خوب به نظر می رسد!

در ادامه درباره تفاوت بین شکل پودری و قرص آمینو صحبت می کنیم و اینکه کدام یک برای عملکرد ورزشی، کاهش وزن و عضله سازی بهتر عمل می کند.

مزایا و معایب قرص های آمینو اسید

مزایای قرص یا کپسول آمینو را به راحتی می‌توان بیان کرد؛ حمل و نقل آن‌ ساده است، می‌توان آن را با حداقل نیاز (در صورت وجود) آب مصرف کرد و نیازی به مخلوط کردن با چیزی ندارد. با مصرف آن می توان در زمان صرفه جویی کرد، همچنین قرص ها از قبل اندازه گیری شده اند.

یکی از بزرگترین معایب قرص های آمینو اسید تعیین دوز مناسب است. مقدار کپسول ها، ژل های نرم یا قرص هایی که باید قبل از تمرین مصرف کنید تا میزان اسیدهای آمینه مورد نیاز را برآورده کنید ممکن است آنطور که فکر می کنید راحت نباشد، به خصوص اگر به عنوان یک ورزشکار حرفه ای یا بدنساز مکمل مصرف می کنید. شما نمی توانید 25 گرم پروتئین را در یک قرص نیم گرمی جای دهید.

اشکال دیگر زمان هضم است. کپسول یا قرص باید هضم شود و برای هضم به زمان و انرژی نیاز دارد.

در طول تمرینات شدید، مصرف مکمل آمینو به اندازه معین قبل، حین و بعد از تمرین مهم است. اگر به جای پودر، قرص آمینو مصرف ‌کنید، تعیین زمان مناسب دشوار است. این زمان نه تنها از مجموع زمانی که برای اندازه گیری پودر صرف می شود بیشتر است، بلکه اگر مجبور به انجام محاسبات دوز قرص ها باشید سردرگمی بیشتر هم دارد.

مزایا و معایب پودر آمینو اسید

پودرهای آمینو اسید سریع‌تر عمل می‌کنند، ماندگاری بیشتر و بلعیدن آسانی دارند. پودرهای آمینو اسید می توانند بین 10 تا 30 گرم مواد فعال را در یک وعده به شما بدهند و به محض مصرف، آن را در اسرع وقت به کار می اندازند.

ظروف پودر مکمل ممکن است گاهی بسیار بزرگ باشند و نمی توانید هر روز ظرف به این بزرگی را به باشگاه ببرید و برگردانید.

قرص آمینو اسید چربی سوز

مطالعات متعدد نشان داده‌اند که مصرف آمینو اسیدها باعث افزایش چربی سوزی می شود. این امر اگر واقعاً حقیقت داشته باشد، افزایش چربی متابولیزه قطعاً منجر به کاهش وزن بیشتر خواهد شد. یک مطالعه نشان می دهد که مکمل اسید آمینه روزانه درصد چربی بدن را در مردانی که تمرینات قدرتی را انجام می دادند کاهش داده است. این کاهش در مقایسه با مردانی که از پروتئین آب پنیر یا فقط نوشیدنی های ورزشی بعد از تمرین استفاده می کردند، قابل توجه بود.

مطالعات دیگری انجام شده است که به دنبال یافتن این موضوع است که آیا مکمل اسید آمینه می تواند چربی بیشتری بسوزاند، اما نتایج متفاوتی داشته است. باید مطالعات بیشتری صورت بگیرد تا مشخص شود آیا مکمل آمینو اسید واقعاً باعث کاهش چربی می شود یا اینکه عوامل دیگری نیز دخیل هستند.

توانایی بالقوه مکمل های اسید آمینه برای افزایش چربی سوزی با رشد عضلانی مرتبط می باشد. هرچه توده عضلانی بیشتری داشته باشید، پتانسیل بیشتری برای از دست دادن چربی و سوزاندن کالری دارید. بافت ماهیچه ای انرژی بیشتری نسبت به بافت چربی مصرف می کند، بنابراین با عضله سازی، سوخت و ساز بدن شما افزایش می یابد و کالری بیشتری می سوزانید.

پودر آمینو

پودر آمینو یکی از انواع مکمل‌های آمینو است. ورزشکاران پودر آمینو را به همراه آب یا آبمیوه می‌توانند بعد از تمرین خود استفاده نمایند. پودر آمینو در عضله سازی بسیار تاثیر گذار است. افرادی که به دنبال حجم عضلات خود هستند می‌توانند استفاده از پودر آمینو را در رژیم غذایی خود قرار دهند. پودر آمینو در طعم‌های مختلفی از جمله آلبالو، تمشک و... ارائه می‌شوند. این نوع از مکمل‌های آمینو حاوی بهترین آمینو اسید برای حجم هستند. مصرف پودر آمینو سرعت ریکاوری و عضله سازی را نیز افزایش می‌دهد.

طریقه مصرف آمینو انرژی

مکمل‌های آمینو انرژی به صورت قرص آمینو و پودر آمینو در دسترس هستند. قرص آمینو انرژی قیمت مناسبی دارد و با توجه به پروتئین مورد نیاز بدن در نوبت‌های مختلف در بین وعده‌های غذایی مصرف می‌شود. شما می‌توانید 1تا 5 قرص را در هر وعده مصرف کنید.

مصرف پودر آمینو به دلیل ترکیبات متنوعی که در فرمولاسیون آن‌ها وجود دارد، متفاوت است. بهترین زمان مصرف پودر آمینو یک اسکوپ 30 دقیقه قبل از تمرین و یا یک اسکوپ صبح ناشتا قبل از تمرینات هوازی است. از آنجایی که اکثر پودرهای آمینو انرژی حاوی کافئین هستند اگر مشکل خواب دارید بعد از ساعت ۵ بعد از ظهر نباید آن‌ها را مصرف کنید.

عوارض قرص آمینو

از آنجایی که در فرمولاسیون قرص آمینو بتاآلانین وجود دارد ممکن است پس از مصرف باعث احساس سوزن سوزن شدن موقت روی پوست شود. ولی با ادامه مصرف شدت این احساس کاهش یافته و یا ناپدید می‌شود.

بنابراین عوارض بهترین آمینو اسید بسیار خفیف است. علاوه بر این وجود عصاره چای سبز و قهوه ممکن است باعث بروز برخی عوارض در افرادی شود که معده حساسی دارند. در این شرایط آمینو انرژی را با وعده‌های غذایی‌ مصرف کنید. همچنین توجه داشته باشید که مصرف طولانی ‌مدت و زیاد مکمل‌های ورزشی باعث مشکلات کلیوی و کبدی خواهد شد.

بیشتر بخوانید :

اگر به دنبال سایر محصولات جهت بهبود سلامت قوای جسمی  هستید وارد صفحه "خرید اینترنتی دارو" شوید.

قیمت آمینو

قیمت قرص آمینو و یا پودر آمینو با توجه به کشور سازنده و ترکیبات موجود در آن متفاوت است. با توجه به ارزیابی‌های صورت گرفته قیمت قرص آمینو ایرانی نسبت به قیمت قرص آمینو خارجی مقرون به صرفه‌ تر است. همچنین خرید آمینو با توجه به نوسانات ارز و قیمت دلار قیمت قرص آمینو خارجی بسیار متزلزل است. برای مثال قیمت قرص آمینو 1000 ایرانی ارزان‌تر از نمونه خارجی آن است.  شما می‌توانید این مکمل را از داروخانه اینترنتی داروبوم با شرایط ارسال رایگان و پرداخت در محل تهیه نمایید.

خرید بهترین مکمل آمینو ایرانی

قیمت آمینو اسید ایرانی

مانند بسیاری از محصولات، برندهای ایرانی معتبر زیادی در زمینه تولید مکمل مشغول به کار هستند. آمینو اسید مارک کارن، دوبیس و ژن استار از معروف ترین مارک های آمینو اسید ایرانی در بین ورزشکاران و بدن سازان است.

با توجه به اینکه واردات مکمل های خارجی دیگر به روش های قانونی صورت نمی گیرد و از آنجایی که مکمل ها با سلامت انسان مستقیم سروکار دارد، خرید محصولات بدون گارانتی به هیچ وجه توصیه نمی شود.

در عوض مارک های ایرانی که در بالا ذکر کرده ایم مواد اولیه را از کشور مبدا وارد کرده و تحت لیسانس به بازار عرضه می کنند. مارک های ایرانی به طور قابل توجهی توانسته اند رضایت مصرف کنندگان را جلب کنند. شما می توانید با اطمینان خاطر از اصالت کالا مکمل آمینو اسید ایرانی و سایر مکمل های بدن سازی را با قیمت معقول خریداری کنید.

به طور کلی قیمت آمینو اسید ایرانی از 300 هزار تومان تا 900 هزار تومان متغیر است، اگرچه بسته به جایی که خرید می‌کنید احتمالا متفاوت باشد.

قیمت آمینو اسید داروخانه ای

مکمل های ایرانی و خارجی زیادی با قیمت های متنوع در داروخانه ها یافت می شود و شما را به فکر فرو می برد که کدام یک بهتر است. اکثر این مکمل ها یا تولید ایران هستند و یا در ایران بسته بندی می شوند. تنها نکته ای که هنگام خرید باید به آن توجه کنید کیفیت محصول است که این مهم با خرید از داروخانه های معتبر میسر می باشد.

اگر در نزدیکی شما قیمت مکمل آمینو اسید داروخانه ای بالاتر از جاهای دیگر است، هیچ جای نگرانی نیست. شما می توانید مکمل های اصل را در داروخانه اینترنتی داروبوم سفارش داده و در محل تحویل بگیرید.

معرفی انواع آمینو وی

قرص آمینو وابسته به نوع ترکیبات آن انواع مختلفی دارد. بهترین قرص آمینو سرشار از پروتئین و آمینو اسید است. این ترکیبات در کاهش وزن و لاغری تاثیر بسیار زیادی دارند و همچنین در عضله سازی نیز بسیار موثر هستند. مکمل‌های آمینو پروتئین‌های مورد نیاز ورزشکاران یا افرادی که به دنبال کاهش وزن و لاغری هستند را تامین می‌نمایند. 

  • قرص آمینو وی 2222 و ال کارنیتین دوبیس

این مکمل علاوه بر آمینو دارای آل کارنیتین است که در لاغری و چربی سوزی بسیار موثر می‌باشد به طور کلی قرص آمینو 2222 دوبیس باعث افزایش حجم بافت‌های عضلانی، پیشگیری از تحلیل عضلات، مؤثر در کاهش وزن، افزایش توان بدن، تسریع ریکاوری و چربی سوزی می شود.. مصرف این مکمل با تأثیر بر کیفیت خواب، اعصاب و خلق و خو باعث بهبود سلامت عمومی افراد ورزشکار نیز می‌شوند. این محصول ساخت شرکت دوبیس ساخت ایران است و کیفیت بسیار بالایی دارد و همچنین بهترین میزان مصرف آن هم روزانه 3 بار و هربار دو عدد قرص است.

بیشتر بخوانید :

برای خرید مکمل بدنسازی آمینو ایرانی وارد صفحه آمینو 2222 دوبیس شوید.

  • قرص آمینو وی 1000 ژن استار 

این مکمل ساخت ایران بوده و طرفداران خاص خودش را دارد فواید اصلی این مکمل شامل کمک به حفظ قدرت عضلانی در حین ورزش‌های سنگین، تأخیر در بروز خستگی و همچنین افزایش حجم عضلات است. بهترین دوز مصرف این مکمل عضله ساز 8 عدد قرص قبل از تمرین و 8 عدد قرص نیم ساعت پس از تمرین است لذا افرادی که می‌خواهند در کنار عضله سازی به مقداری کاهش وزن برسند از این مکمل استفاده می‌کنند.

بیشتر بخوانید :

جهت مشاهده "قیمت قرص آمینو 1000" کلیلک نمایید.

  • قرص آمینو پلاس 6800 پی ان سی

این محصول از پر فروش‌ترین مکمل‌های آمینو ایرانی به حساب می‌آید و فواید اصلی آن هم افزایش حجم عضلات بدون افزایش توده چربی، پیشگیری از تحلیل عضلانی بعد از تمرین و همچنین کمک به کاهش اشتها است یعنی با مصرف این مکمل هم میل به غذا خوردن  در فرد بدنساز کاهش یافته و هم اینکه به عضله سازی می‌رسد. افرادی که دچار مشکلات کلیوی و کبد هستند حتماً قبل از مصرف این مکمل با پزشک معالج خود مشورت نمایند زیرا می‌تواند عوارض بسیار بدی بر سلامت بدن آنان داشته باشد و مصرف این مکمل برای وی نتیجه عکس بدهد.

بیشتر بخوانید :

اگر می‌خواهید در کنار عضله سازی به کاهش اشتها برسید و اضافه وزن خود را نیز جبران کنید "قرص آمینو پلاس پی ان سی" را بررسی کنید.

سوالات متداول برای خرید آمینو اسید

بهترین آمینو اسید کدام است؟

در بازار مکمل ها هیچ گزینه مطلقی وجود ندارد و هر شخص بنا به اهداف و شرایطی که دارد اقدام به خریداری بهترین آمینو اسید می کند. داروخانه داروبوم بیش از 7 سال است که در زمینه فروش مکمل های ورزشی، دارویی و غذایی فعالیت می کند. با توجه به این سابقه می توان قرص آمینو وی ۴۶۰۰ کارن و آمینو کات نوتریمد را محبوب ترین مکمل های آمینو اسید در بین ورزشکاران نام برد.

نحوه زمان مصرف آمینو اسید در بدنسازی چگونه است؟

برای تشخیص بهترین زمان مصرف آمینو اسید و نحوه مصرف آن بهتر است با مربی یا پزشک خود مشورت کنید. اما به طور معمول بهترین زمان صبح و بلافاصله پس از بیدار شدن است. یعنی مکمل آمینو اسید را در طول یک شبانه روز این گونه باید مصرف کنید؛ 2 عدد صبح، 2 عدد قبل تمرین، 3 عدد بعد از تمرین و 3 عدد قبل از خواب. یکی از توصیه های دیگر اینست که صبح قبل از صرف صبحانه ابتدا آمینو اسید را مصرف کنید.