آمینو Amino 

در هر صفحه
نمایش 1 - 16 از 44 مورد
44 محصول وجود دارد.

آمینو چیست؟

آمینو نوعی مکمل بدنسازی است که با تأمین آمینو اسیدهای ضروری خصوصاً آمینو اسیدهای شاخه دار به ساخت توده عضلانی کمک می‌کند. این مکمل‌ها برای کنترل تناسب وزن، تسریع ریکاوری، افزایش سطح انرژی و بهبود تمرکز در کنار سایر مکمل‌های ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اسیدهای آمینه اغلب به عنوان عناصر سازنده پروتئین‌ها شناخته می‌شوند. آن‌ها برای فرآیندهای حیاتی مانند ساخت پروتئین‌ها، سنتز هورمون‌ها و انتقال دهنده‌های عصبی مورد نیاز هستند. برخی نیز ممکن است به صورت مکمل برای تقویت عملکرد ورزشی یا بهبود خلق ‌و خو مصرف شوند.

در بدن ما 20 اسید آمینه وجود دارد که هزاران پروتئین مختلف را تولید می‌کنند. 9 مورد از این 20 اسید آمینه ضروری می‌باشند، بدین معنی که بدن نمی‌تواند آن‌ها را تولید کند و باید از طریق رژیم غذایی تأمین شوند. در بین 9 اسید آمینه ضروری، سه اسید آمینه شاخه دار لوسین، ایزولوسین و والین (BCAA) وجود دارند که در غذاهای غنی از پروتئین مانند تخم مرغ، گوشت و محصولات لبنی یافت می‌شوند. مکمل‌های آمینو انرژی حاوی مقادیر بالایی BCAA هستند. یکی از مهم‌ترین دلایل استفاده از BCAA توسط ورزشکاران افزایش رشد عضلات است.

خرید مکمل آمینو

آمینو اسید در بدنسازی

در فرمولاسیون آمینو انرژی معمولاً درصد بالایی از آمینو اسیدهای شاخه دار همراه با ترکیبات انرژی‌ زای طبیعی مانند چای سبز و عصاره قهوه سبز وجود دارد. آمینو اسیدها برای عضله سازی مورد نیاز هستند و ترکیبات انرژی زا نیز استقامت بدنی افراد را برای تمرینات بدنی افزایش می‌دهند. به طور کلی مصرف ۵ گرم آمینو انرژی در هر وعده ۵ تا ۱۰ کالری دارد و حاوی هیچ گونه قندی نیست.

آمینو اسیدهای شاخه دار یا  مکمل BCAA موجود در آمینو انرژی برای کاهش خستگی، بهبود عملکرد ورزشی و تحریک ریکاوری عضلات پس از ورزش مفید است. این آمینو اسیدها از عضلات شما محافظت می‌کنند و مانع عضله سوزی می‌شوند. از دست دادن عضله یک عارضه جانبی رایج در بیماری‌های مزمن و استراحت در بستر به ویژه در بزرگسالان مسن است. اسیدهای آمینه ضروری خصوصاً BCAA برای جلوگیری از تجزیه عضلات و حفظ توده بدون چربی در بدن حائز اهمیت هستند.

برخی از مطالعات انسانی و حیوانی نشان داده است که اسیدهای آمینه ضروری و شاخه دار ممکن است برای تحریک چربی سوزی در بدن موثر باشد. مطالعات متعدد نشان دادند که مصرف 14 گرم آمینو اسید شاخه دار در روز به طور قابل توجهی درصد چربی بدن را در مقایسه با پروتئین وی یا مکمل‌های ورزشی دیگر کاهش می‌دهد.

چای سبز و قهوه سبز سرشار از کافئین هستند. کافئین یک ورزشکار را قادر می‌سازد تا تمرینات خود را طولانی‌تر و با توان بیشتر انجام دهد. کافئین سطح استقامت و مقاومت در برابر خستگی را بهبود می‌بخشد. این ترکیب به ورزشکار کمک می‌کند در طول تمرینات طولانی مدت به جای گلیکوژن عضله (قند) از ذخیره چربی استفاده کند. این مسئله اجازه می‌دهد مدت طولانی‌تری از عضلات خود استفاده کند. علاوه بر این کافئین به طور قابل توجهی درد عضلانی بعد از تمرین و زمان ریکاوری را کاهش می‌دهد؛ زیرا مانع تجمع اسید لاکتیک در عضلات شده و باعث حذف سریع‌تر آن از بدن می‌شود.

بیشتر بخوانید :

برای مشاهده بهترین "مولتی ویتامین بدنسازی" کلیک کنید.

فواید مکمل آمینو انرژی 

مکمل آمینو به صورت قرص آمینو، پودر آمینو در داروخانه عرضه می‌شود. مصرف این مکمل در افرد بدنساز و ورزشکار از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر شما یک ورزشکار استقامتی هستید یا غالباً تمرینات سرعتی انجام می‌دهید خطر تجزیه فیبرهای عضلانی برای تولید سوخت در بدن حین تمرینات، شما را تهدید می‌کند. مصرف مکمل‌های حاوی اسید آمینه همچون مکمل آمینو انرژی دوبیس 30 تا 60 دقیقه قبل از تمرین، از این آسیب جلوگیری می‌کند و ریکاوری عضلات را از طریق سنتز پروتئین افزایش می‌دهد.

این مکمل بدنسازی از تحلیل عضلات و کاهش حجم آن‌‌ها جلوگیری می‌نماید. آمینو اسیدهای شاخه دار به ویژه لوسین، سنتز پروتئین را افزایش داده و رشد توده عضلانی را بهبود می‌بخشند. تأمین این آمینواسیدها برای ترمیم و بازسازی عضلاتی که در حین ورزش تجزیه می‌شوند، ضروری است.

در مطالعه‌ای که در مجله پزشکی ورزشی و تناسب اندام منتشر شد، محققان دریافتند که مکمل‌های آمینو انرژی خستگی حین تمرینات را بیش از 17 درصد کاهش داده و به عبارتی مکمل انرژی زا است. این امر با فعال سازی آنزیم ترانس آمیناز برای افزایش اکسیداسیون لیپیدها در ورزشکارانی مهم است که ذخایر گلیکوژن آن‌ها حین تمرینات بدنی تخلیه شده است. همچنین پودر آمینو در کاهش خستگی روحی در حین ورزش نیز موثر است.

عضلات شما حین تمرین دچار پارگی‌های ریز شده و دوباره ترمیم می‌شود تا قدرت بیشتری کسب کنند. درد عضلات بعد از تمرین در درجه اول ناشی از این پارگی‌های ریز است. وقتی قبل از تمرین از مکمل‌های اسید آمینه مانند آمینو انرژی استفاده می‌کنید سنتز پروتئین عضلانی افزایش یافته و ماهیچه‌ها سریع‌تر خود را ترمیم می‌کنند. این مکمل‌ها همچنین می‌توانند تجزیه پروتئین عضله را کاهش دهند و باعث کاهش درد و زمان ریکاوری عضلات می‎شوند.

چندین مطالعه در مورد مصرف مکمل‌های آمینو اسید قبل و بعد از تمرین انجام شده است. به طور کلی نتایج نشان داده است که این مکمل ها می‌توانند باعث تسریع ریکاوری عضلات پس از تمرین شوند؛ زیرا این مکمل‌ها فراهمی زیستی اسیدهای آمینه را برای بهبود سنتز پروتئین افزایش می‌دهند.

بیشتر بخوانید :

موثرترین "مکمل چربی سوز" را مشاهده کنید.

  • قرص آمینو برای لاغری

اسیدهای آمینه به ویژه BCAA موجود در آمینو انرژی به ورزشکاران کمک می‌کند تا چربی ذخیره شده در بدن خود به خصوص چربی‌های شکمی را بسوزانند. در مطالعه‌ای که توسط کالج چارلستون انجام شد، محققان دریافتند که مصرف مکمل‌های BCAA منجر به کاهش 2.5 برابری چربی‌های بدن در مقایسه با نوشیدنی‌های ورزشی حاوی کربوهیدرات می‌شوند. این مکمل‌ها 50 درصد بیشتر از نوشیدنی‌های پروتئین وی به چربی سوزی کمک می‌کنند. از این رو قرص آمینو برای لاغری و کاهش وزن تاثیر شگفت انگیزی دارد.

  • قرص آمینو برای چاقی

قرص آمینو تاثیر بی‌نظیری در کاهش وزن و لاغری دارد. مکمل‌های آمینو سبب سوزاندن توده‌های چربی و تبدیل ‌آن‌ها به انرژی می‌شوند. قرص آمینو سبب از بین بردن چربی های اشباح شده در بدن شده و از این رو در اضافه وزن و چاقی تاثیری نخواهند داشت. اگر شما از قرص آمینو برای چاقی استفاده می‌کنید بهتر است مصرف آن را قطع نموده و به جای آن از مکمل‌های افزایش وزن همچون گینر که تاثیر فوق‌العاده‌ای برای اضافه وزن دارند استفاده نمایید. 

پودر آمینو

پودر آمینو یکی از انواع مکمل‌های آمینو است. ورزشکاران پودر آمینو را به همراه آب یا آبمیوه می‌توانند بعد از تمرین خود استفاده نمایند. پودر آمینو در عضله سازی بسیار تاثیر گذار است. افرادی که به دنبال حجم عضلات خود هستند می‌توانند استفاده از پودر آمینو را در رژیم غذایی خود قرار دهند. پودر آمینو در طعم‌های مختلفی از جمله آلبالو، تمشک و... ارائه می‌شوند. این نوع از مکمل‌های آمینو حاوی بهترین آمینو اسید برای حجم هستند. مصرف پودر آمینو سرعت ریکاوری و عضله سازی را نیز افزایش می‌دهد.

طریقه مصرف آمینو انرژی

مکمل‌های آمینو انرژی به صورت قرص آمینو و پودر آمینو در دسترس هستند. قرص آمینو انرژی قیمت مناسبی دارد و با توجه به پروتئین مورد نیاز بدن در نوبت‌های مختلف در بین وعده‌های غذایی مصرف می‌شود. شما می‌توانید 1تا 5 قرص را در هر وعده مصرف کنید.

مصرف پودر آمینو به دلیل ترکیبات متنوعی که در فرمولاسیون آن‌ها وجود دارد، متفاوت است. بهترین زمان مصرف پودر آمینو یک اسکوپ 30 دقیقه قبل از تمرین و یا یک اسکوپ صبح ناشتا قبل از تمرینات هوازی است. از آنجایی که اکثر پودرهای آمینو انرژی حاوی کافئین هستند اگر مشکل خواب دارید بعد از ساعت ۵ بعد از ظهر نباید آن‌ها را مصرف کنید.

عوارض قرص آمینو

از آنجایی که در فرمولاسیون قرص آمینو بتاآلانین وجود دارد ممکن است پس از مصرف باعث احساس سوزن سوزن شدن موقت روی پوست شود. ولی با ادامه مصرف شدت این احساس کاهش یافته و یا ناپدید می‌شود.

بنابراین عوارض بهترین آمینو اسید بسیار خفیف است. علاوه بر این وجود عصاره چای سبز و قهوه ممکن است باعث بروز برخی عوارض در افرادی شود که معده حساسی دارند. در این شرایط آمینو انرژی را با وعده‌های غذایی‌ مصرف کنید. همچنین توجه داشته باشید که مصرف طولانی ‌مدت و زیاد مکمل‌های ورزشی باعث مشکلات کلیوی و کبدی خواهد شد.

بیشتر بخوانید :

اگر به دنبال سایر محصولات جهت بهبود سلامت قوای جسمی  هستید وارد صفحه "خرید اینترنتی دارو" شوید.

قیمت قرص آمینو

قیمت قرص آمینو و یا پودر آمینو با توجه به کشور سازنده و ترکیبات موجود در آن متفاوت است. با توجه به ارزیابی‌های صورت گرفته قیمت قرص آمینو ایرانی نسبت به قیمت قرص آمینو خارجی مقرون به صرفه‌ تر است. همچنین خرید آمینو با توجه به نوسانات ارز و قیمت دلار قیمت قرص آمینو خارجی بسیار متزلزل است. برای مثال قیمت قرص آمینو 1000 ایرانی ارزان‌تر از نمونه خارجی آن است.  شما می‌توانید این مکمل را از داروخانه اینترنتی داروبوم با شرایط ارسال رایگان و پرداخت در محل تهیه نمایید.

خرید بهترین مکمل آمینو ایرانیمعرفی انواع آمینو وی

قرص آمینو وابسته به نوع ترکیبات آن انواع مختلفی دارد. بهترین قرص آمینو سرشار از پروتئین و آمینو اسید است. این ترکیبات در کاهش وزن و لاغری تاثیر بسیار زیادی دارند و همچنین در عضله سازی نیز بسیار موثر هستند. مکمل‌های آمینو پروتئین‌های مورد نیاز ورزشکاران یا افرادی که به دنبال کاهش وزن و لاغری هستند را تامین می‌نمایند. 

  • قرص آمینو وی 2222 و ال کارنیتین دوبیس

این مکمل علاوه بر آمینو دارای آل کارنیتین است که بسیار موث ردر لاغری و چربیسوزی نیز می‌باشد به طور کلی فواین پودر آمینو 2222 و آل کارنتین دوبیس افزایش حجم بافت‌های عضلانی، پیشگیری از تحلیل عضلات، مؤثر در کاهش وزن، افزایش توان بدن، تسریع ریکاوری و چربی سوزی است. مصرف این مکمل با تأثیر بر کیفیت خواب، اعصاب و خلق و خو باعث بهبود سلامت عمومی افراد ورزشکار نیز می‌شوند. این محصول ساخت شرکت دوبیس ساخت ایران است و کیفیت بسیار بالایی دارد و همچنین بهترین میزان مصرف آن هم روزانه 3 بار و هربار دو عدد قرص است.

بیشتر بخوانید :

برای خرید مکمل بدنسازی آمینو ایرانی وارد صفحه "قرص آمینو وی 2222 و ال کارنیتین دوبیس" شوید.

  • قرص آمینو وی 1000 ژن استار 

این مکمل ساخت ایران بوده و طرفداران خاص خودش را دارد فواید اصلی این مکمل شامل کمک به حفظ قدرت عضلانی در حین ورزش‌های سنگین، تأخیر در بروز خستگی و همچنین افزایش حجم عضلات است. بهترین دوز مصرف این مکمل عضله ساز 8 عدد قرص قبل از تمرین و 8 عدد قرص نیم ساعت پس از تمرین است لذا افرادی که می‌خواهند در کنار عضله سازی به مقداری کاهش وزن برسند از این مکمل استفاده می‌کنند.

بیشتر بخوانید :

جهت مشاهده "قیمت قرص آمینو 1000" کلیلک نمایید.

  • قرص آمینو پلاس 6800 پی ان سی

این محصول از پر فروش‌ترین مکمل‌های آمینو ایرانی به حساب می‌آید و فواید اصلی آن هم افزایش حجم عضلات بدون افزایش توده چربی، پیشگیری از تحلیل عضلانی بعد از تمرین و همچنین کمک به کاهش اشتها است یعنی با مصرف این مکمل هم میل به غذا خوردن  در فرد بدنساز کاهش یافته و هم اینکه به عضله سازی می‌رسد. افرادی که دچار مشکلات کلیوی و کبد هستند حتماً قبل از مصرف این مکمل با پزشک معالج خود مشورت نمایند زیرا می‌تواند عوارض بسیار بدی بر سلامت بدن آنان داشته باشد و مصرف این مکمل برای وی نتیجه عکس بدهد.

بیشتر بخوانید :

اگر می‌خواهید در کنار عضله سازی به کاهش اشتها برسید و اضافه وزن خود را نیز جبران کنید "قرص آمینو پلاس پی ان سی" را بررسی کنید.