مکمل پروتئین وی Whey Protein 

در هر صفحه
نمایش 1 - 16 از 59 مورد
59 محصول وجود دارد.

پروتئین وی چیست؟

برای خرید پروتئین بدنسازی باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟ پروتئین وی یکی از محبوب‌ترین مکمل بدنسازی و مخلوطی از پروتئین‌های به دست آمده از آب پنیر است که به عنوان محصول جانبی تولید پنیر شناخته می‌شود. ادعاهای زیادی در رابطه با فواید سلامتی پروتئین وی وجود دارد و می‌توان به طرق مختلف از مزایای این پروتئین بهره مند شد. وقتی شیر طی فرآیند تولید پنیر منعقد می‌شود آب پنیر باقی می‌ماند که حاوی هر چیزی است که در شیر حل می‌شود. آب پنیر در واقع محلول 5٪ لاکتوز در آب است که دارای لاکتوآلبومین و مقداری لیپید است.

 این ماده را می‌توان با خشک کردن ساده، حذف لاکتوز، لیپیدها و سایر مواد غیر پروتئینی فراوری کرد و محتوای نسبی پروتئین آن را افزایش داد. پروتئین وی به عنوان یک مکمل غذایی معمولاً به صورت پودر شده به داروخانه ها عرضه می‌شود. مصرف اولیه این مکمل‌ها برای رشد توده عضلات است. در حین ورزش، پروتئین‌های عضلانی به اسیدهای آمینه آزاد تجزیه می‌شوند و سپس تحت فرآیند اکسیداسیون در میتوکندری ها برای تولید انرژی مصرف می‌شوند. شما می‌توانید با مصرف پودر وی از عضله سوزی جلوگیری کنید.

مصرف مکمل پروتئین وی ایرانی و یا خارجی قبل از ورزش به عملکرد ورزشی کمک نمی‌کند اما باعث تسریع ریکاوری و افزایش سنتز پروتئین‌های عضلانی پس از ورزش می‌شود زیرا اسیدهای آمینه آزاد موجود در بدن را افزایش می‌دهد. کاهش وزن، کاهش چربی‌های اضافی بدن، افزایش توده عضلانی، افزایش قدرت بدنی و استقامت برخی از خواص پروتئین وی هستند.

پروتئین موجود در آب پنیر (پروتئین way) و فواید آن

شیر در واقع حاوی دو نوع پروتئین اصلی کازئین (80٪) و آب پنیر (20٪) است. وقتی پنیر تولید می‌شود، قسمت‌های چرب شیر منعقد می‌شود و آب پنیر به عنوان محصول فرعی از آن جدا می‌شود. تولید کنندگان پنیر قبل از اینکه ارزش تجاری آن را کشف کنند آن را دور می‌ریختند. آب پنیر پس از جداسازی مراحل مختلف پردازش را طی می‌کند تا به پروتئین وی تبدیل شود.

پروتئین آب پنیر به خودی خود طعم خیلی خوبی ندارد به همین دلیل معمولاً به صورت طعم دار عرضه می‌شود. پودرهای وی با طعم شکلات، وانیل و توت فرنگی بسیار محبوب هستند. مصرف پروتئین وی یک روش مناسب برای افزودن پروتئین باکیفیت به رژیم غذایی روزانه است.

انواع پروتئین وی

پروتئین وی به اشکال مختلفی تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرد. انتخاب نوع محصول بسته به سلیقه و نظر متخصص و همچنین نتیجه نهایی می‌تواند متغیر باشد. برای تولید تجاری پروتئین وی از شیر گاو استفاده می‌شود و این فراورده در چهار شکل عمده تولید می‌شود که عبارت‌اند از:

1. پروتئین وی کنسانتره (WPC)

به طور معمول سطح کمی (اما هنوز هم قابل توجه) چربی و کلسترول دارد اما در مقایسه با سایر اشکال پروتئین آب پنیر، کربوهیدرات بیشتری به شکل لاکتوز دارد. این مکمل حاوی 29٪ الی 89٪ پروتئین است.

2. پروتئین وی ایزوله (WPI)

برای از بین بردن چربی و لاکتوز پردازش می‌شود. پروتئین وی ایزوله حاوی 90٪ پروتئین است و مانند کنسانتره طعم ملایم تا کمی شیری دارند. در واقع بهترین نوع آن، وی ایزوله است. بر همین اساس قیمت پروتئین وی ایزوله بالاتر از انواع دیگر است. پروتئین ایزو وی دوبیس از نوع ایزوله می‌باشد که با داشتن ترکیبات منحصر به فرد خود تاثیر بسزایی در عضل سازی و افزایش حجم به همراه دارد.

3. پروتئین وی هیدرولیز (WPH)

پروتئینی است که به منظور متابولیسم راحت تر، هضم شده و تا حدی هیدرولیز می‌شود. به همین دلیل قیمت پروتئین وی هیدرولیز به طور کلی بیشتر است و آلرژی زایی کمتری نسبت به سایر اشکال آب پنیر دارد. پروتئین آب پنیر بومی از شیر بدون چربی و محصول جانبی تولید پنیر استخراج می‌شود و به عنوان کنسانتره و ایزوله تولید می‌شود. شواهدی وجود دارد که بدن پروتیین وی را بهتر از پروتئین کازئین یا سویا جذب می‌کند.

بیشتر بخوانید :

برای خرید و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سایر مکمل‌های عضله سازی و افزایش حجم صفحه " خرید مکمل‌های بدنسازی " بررسی شود.

منافع خرید پروتئین وی برای سلامتی چیست؟

پودر پروتئین وی ایرانی و پروتئین وی خارجی یک منبع پروتئین باکیفیت و با جذب بالا است که برای تأمین پروتئین روزانه بسیار مفید است. فواید آن شامل افزایش توده عضلات در صورت انجام تمرینات بدن‌ سازی، کاهش از دست دادن عضلات طی رژیم‌های کم کالری و محدود کردن روند ذخیره چربی در بدن در دوره‌های مصرف بیش از حد کالری برای افزایش وزن است. این اثرات منحصر به وی پروتئین نیست اما احتمالاً بیش از منابع پروتئینی دیگر در هر گرم وزن تأثیرگذار خواهد بود. از دیگر فواید این پروتئین برای سلامتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کمک به کاهش وزن

در مطالعه‌ای بر روی 158 نفر که در نشریه تغذیه و متابولیسم منتشر شده است، مشخص شد کسانی که از مکمل وی استفاده کرده‌اند به طور قابل توجهی چربی‌های ذخیره شده در بدن خود را از دست داده و حجم عضلات خود را بیشتر از افراد گروه کنترل حفظ کرده‌اند.

 • کاهش فشار خون

 تحقیقات منتشر شده در مجله بین المللی لبنیات نشان داد نوشیدنی‌هایی که حاوی پودر وی هستند به طور قابل توجهی فشار خون را در بیماران مبتلا به فشار خون بالا کاهش می‌دهند؛ بنابراین خطر ابتلا به بیماری قلبی یا سکته را کاهش خواهند داد.

 • کاهش کلسترول

مطالعه‌ای که در مجله انگلیسی تغذیه منتشر شد، نشان داد 70 مرد و زن دارای اضافه وزن که به مدت 12 هفته پودر وی مصرف کرده بودند سطح کلسترول خون آن‌ها به‌ طور قابل توجهی کاهش یافته بود.

 • خواص ضد سرطان

 در رابطه با خواص ضد سرطان این مکمل مشاهده شده است که استفاده از کنسانتره وی تأثیر مثبتی در درمان سرطان دارد ولی تحقیقات بیشتری در این رابطه لازم است.

مزایای خرید پروتئین بدنسازی برای ورزشکاران

پروتئین‌ها اصلی‌ترین عناصر سازنده بدن انسان هستند. از آن‌ها برای ساخت اعضاء مهم بدن از جمله تاندون‌ها، اندام و پوست و همچنین هورمون‌ها، آنزیم‌ها، انتقال‌دهنده‌های عصبی و مولکول‌های مختلف استفاده می‌شود. پروتئین‌ها همچنین اجزاء سازنده عناصر انقباضی عضلات هستند. آن‌ها از اسیدهای آمینه، مولکول‌های کوچکی که مانند دانه‌های یک رشته به هم متصل هستند، تشکیل ‌شده‌اند.

برخی از آمینو اسیدها توسط سلول‌های بدن ما تولید می‌شوند، در حالی که سایر اسیدهای آمینه توسط غذایی که می‌خوریم تأمین می‌شود. آن‌هایی که باید از طریق غذاها تأمین شوند، آمینو اسیدهای ضروری نامیده می‌شوند. پروتئین‌هایی که تمام 9 اسید آمینه ضروری را تأمین می‌کنند بهترین نوع پروتئین هستند و پودر وی پروتئین یکی از آن‌ها است.

با استفاده از پروتئین وی خارجی و ایرانی حجم و توده عضلانی شما در کوتاه مدت افزایش یافته و خیلی سریع‌تر به هیکل ورزشی مورد نظر خودتان خواهید رسید. به نظر می‌رسد پروتئین آب پنیر به ویژه در تحریک رشد در انسان مؤثر است. در حقیقت، شیر مادر حاوی 60٪ پروتئین وی است، در حالی که شیر گاو حاوی 20٪ از این پروتئین است.

خرید بهترین مکمل وی

عوارض پروتئین وی چیست؟

قبل از بیان عوارض پروتئین وی این مورد را می بایست در نظر داشت که مصرف مکمل وی بدنسازی بعضاً با توجه به سیستم بدنی افراد عوارض جانبی دارد. برای عوارض پروتئین وی این مورد را می توان بیان نمود که برخی از افرادی که به شیر حساسیت دارند ممکن است به پودر وی نیز حساسیت داشت.

در دوزهای متوسط، پروتئین آب پنیر به طور معمول هیچ گونه عوارض جانبی ایجاد نمی‌کند. با این حال، مصرف دوزهای بسیار بالا پروتئین وی خارجی و ایرانی می‌تواند باعث عوارض زیر شود:

 • گرفتگی عضلات
 • کاهش اشتها
 • حالت تهوع
 • درد معده
 • خستگی
 • سردرد

طریقه مصرف پروتئین وی چگونه است؟

مقدار مصرف پروتئین وی متفاوت است در دوز پیشنهادی معمولاً 1 تا 2 پیمانه (25-50 گرم) در روز است، اما توصیه می‌شود دستورالعمل‌های ارائه شده روی بسته بندی را دنبال کنید.

 مصرف بیش از این مقدار بعید به نظر می‌رسد که مزایای بیشتری داشته باشد، خصوصاً اگر قبلاً پروتئین کافی مصرف کرده باشید. اگر پس از مصرف پروتئین آب پنیر علائم گوارشی مانند نفخ، گرفتگی یا اسهال را تجربه کردید، نوع پروتئین خودتان را عوض کنید. پودرهای پروتئین غیر لبنی مانند پروتئین سویا، نخود، تخم مرغ و برنج گزینه‌های خوبی برای عضله سازی هستند.

بیشتر بخوانید :

برای آشنایی با سایر محصولات داروبوم، آشنایی با قیمت مکمل وی جهت بهبود سلامت عمومی بدن وارد صفحه "خرید اینترنتی مکمل" شوید.

مصرف پروتئین وی برای بانوان

از آنجایی که زنان هم مانند مردان پا به عرصه بدنسازی گذاشته‌اند نیاز به مصرف انواع مکمل بدنسازی جهت افزایش حجم، افزایش و کاهش وزن، ریکاوری و عضله سازی دارند که در این خصوص نیاز به مصرف پروتیین وی بانوان بیشتر از سایر مکمل‌ها احساس می‌شود زیرا تامین کننده نیاز پروتئین بدن است. اما این نکته را در نظر داشته باشید که پروتئین وی بانوان هم مانند آقایان بوده و منجربه عضله سازی و افزایش حجم می‌گردد.

این مکمل‌های بانوان فقط شامل وی نیست بلکه مکمل‌های بدنسازی بسیار دیگر از جمله اسلیم وی جهت کنترل وزن و کاهش اشتها و یا مولتی ویتامین مخصوص بانوان نوتریمد که تامین کننده نیاز بدن به مواد معدنی و ویتامین را در طی روز تامین می‌کند، می‌باشد.

پروتئین وی را از کجا بخریم؟

شما می‌توانید با خرید پروتئین وی ایرانی و وی خارجی از سایت‌های مجاز و داروخانه‌های آنلاین این مکمل را به راحتی تهیه کنید. معمولاً قیمت پروتئین وی ایرانی پایین‌تر از انواع خارجی است. پروتئین آب پنیر در انواع خارجی و ایرانی در داروخانه آنلاین داروبوم موجود است و شما می‌توانید با خرید آنلاین، همین حالا آن را سفارش دهید. 

قیمت پروتئین وی ایزوله در داروخانه بهترین قیمت می باشد. در داروخانه ها قیمت کاملا تعریف شده است و تفاوتی بین منطقه های مختلف وجود ندارد. همچنین می توانید با بررسی داروخانه آنلاین وضعیت موجودی و قیمت آن را نیز بررسی کنید.

خرید پروتئین وی با قیمت مناسب

برای دریافت بهترین پروتئین وی با قیمت مناسب و همچنین دریافت خدمات مختلف همچون ارسال رایگان می توانید به سایت داروخانه های آنلاین هم سری بزنید. داروخانه آنلاین داروبوم با امکان پرداخت درب منزل و همچنین ارسال رایگان محصول به سرتاسر کشور سعی دارد بهترین خدمات و بهترین تجربه را از خرید برای شما ایجاد کند. پروتئین وی قیمت متفاوتی دارد. ابتدا می توانید انواع برندهای مکمل وی را بررسی کرده و سپس بهترین گزینه را انتخاب کنید. همچنین امکان مشاوره آنلاین و تلفنی با کارشناسان و متخصصان داروبوم وجود دارد.

همچنین قیمت پروتئین وی ایزوله با نوع کنسانتره متفاوت است. بنابراین، بهتر است پیش از انتخاب نهایی دررابطه با مزایا، عوارض، قیمت وی و خواص هر مکمل به خوبی مطالعه و تحقیق کرده و در نهایت با توجه به شرایط جسمانی و زمانبدی خود بهترین پودر پروتئین وی را خریداری کنید.

بهترین مارک پروتئین وی کدام است؟

در حال حاضر انتخاب بهترین مارک و خرید پروتئین وی بسیار سخت شده است. چرا که انواع پروتئین وی تقلبی و فیک بسیار زیاد شده است. همچنین قیمت مکمل وی نیز کاملا متغیر است و بسته به نوع برند و حجم و کیفیتی که دارند متفاوت می باشند.

 • بهترین پروتئین وی خارجی

از بهترین پروتئین وی خارجی می توان به معروفترین آن یعنی وی گلد اپتیموم نوتریشن اشاره کرد در کنار آن برندهای خارجی دیگری از قبیل پروتئین وی الیمپ، پروتئین وی یوروویتال، پروتئین وی سایتک نوتریشن نیز وجود دارند. قیمت پروتئین وی 5 کیلویی نسبت به وزن های دیگر آن به صرفه تر است. این مقدار مورد مصرف می تواند تا مدتها پاسخگوی نیاز شما باشد. البته زمان آن بسته به مقدار مصرف متفاوت است.

 • بهترین پروتئین وی ایرانی

در این بین بهترین پروتئین وی ایرانی می توان از چند برند معروف نام برد. پروتئین وی دوبیس که حاوی مواد اولیه آلمانی است، پروتئین وی نوتریمد که حاوی مواد اولیه آمریکایی است. در کنار این دو پروتئین وی برندهای ژن استار و پی ان سی هم نیز پروتئین وی باکیفتی تولید کرده اند. در ادامه به معرفی چند نمونه از این پروتئین وی ها پرداخته شده است. 

1. پودر پروتئین وی 100% دوبیس

یکی از بهترین پروتئین وی ایرانی مکمل وی دوبیس اورجینال می‌باشد که مجوز سازمان غذا و داروی کشور ایران را نیز دارد و همانطور که می دانید برند دوبیس نام آشنا و بسیار محبوب است زیرا از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. خرید وی و مصرف آن به محافظت از ماهیچه‌ها و جلوگیری از تجزیه آن‌ها، افزایش حجم عضلات در کوتاه‌ترین زمان، حاوی 24 گرم پروتئین در هر سروینگ، کاهش خستگی پس از تمرینات سخت، حاوی مقدار کم چربی و کربوهیدرات و کاهش زمان ریکاوری عضلات اشاره کرد. بهترین زمان مصرف این مکمل قبل و بعد از تمرین و بلافاصله پس از بیدار شدن است.

 بیشتر بخوانید :

افرادی که به دنبال مکمل وی ایرانی هستند وارد صفحه "پودر پروتئین وی 100% دوبیس" شوید.

خرید مکمل پروتئین وی

2.  پودر پروتئین وی 100 درصد نوتریمد

این مکمل پروتئین وی ایرانی، یک مکمل عالی در جهت افزایش حجم و عضله سازی و به عنوان بهترین مارک پروتئین وی است و انتخاب بسیاری از ورزشکاران و بدنسازان می‌باشد. پودر پروتئین وی نوتریمد دارای وی ایزوله و کنستانتره با کیفیت، دارای آنزیم‌های جذب و بهبود هضم، دارای ۵ گرم BCAA و ۴ گرم گلوتامین و ۲۴ گرم پروتئین در هر وعده مصرفی می‌باشد به علاوه اینکه این مکمل بدون شکر بوده و خاصیت چاقی و افزایش وزن را ندارد.
با مصرف پودر پروتئین وی 100 درصد نوتریمد آمینواسیدهای ضروری و غیرضروری بدن تأمین می‌شود و بدن در حالت مثبت نیتروژن قرار می‌گیرد. در این وضعیت عضله سازی با سرعت ‌بالا انجام ‌شده و توده و حجم عضلانی شما در زمان کوتاه‌تری شکل می‌گیرد.

بیشتر بخوانید :

خرید مکمل وی برای عضله سازی "پودر پروتئین وی 100 درصد نوتریمد"

3.  پودر سوپر وی پی ان سی 1050 گرمی

پروتئین وی ایرانی حاوی 5 گرم اسیدآمینه آل- گلوتامین در هر وعده مصرفی، 44% پروتئین وی و کازئین و تأمین ‌کننده نیاز روزانه ورزشکاران به 12 نوع ویتامین است از دیگر فواید مکمل می‌توان به تقویت کننده سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از بیماری‌ها، به تأخیر انداختن خستگی و تسریع ریکاوری عضلات، افزایش حجم عضلات و پیشگیری از تحلیل عضلات و همچنین تسریع ریکاوری بدن پس از تمرینات اشاره کرد.

 بهتر است روزانه 5 پیمانه از این پودر پروتئینی را در 540 میلی لیتر آب حل کرده و میل کنید. جهت بهره مندی از خواص این محصول 3 ساعت پیش از تمرین و یک ساعت پس از تمرین میل کنید.

بیشتر بخوانید :

افرادی که به دنبال مکمل ریکاوری ایرانی هستند اقدام به بررسی "پودر سوپر وی پی ان سی 1050 گرمی" کنند.

سوالات متداول برای خرید پروتیئن وی

آیا پروتیئن وی حجم میدهد؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت با توجه به ترکیبات پروتئین وی که شامل آمینو اسیدها هستند و از شیر تهیه می شود این ترکیبات بر روی رشد عضلات و در نتیجه پروتئین وی حجم می دهد.