سی ال ای CLA 

نمایش 1 - 21 از 21 مورد
21 محصول وجود دارد.

سی ال ای چیست؟

سی ال ای (CLA) نوعی اسید چرب امگا 6 اصلاح شده غیر اشباع  به نام اسید لینولئیک است. اسید لینولئیک یک اسید چرب ضروری است. اسیدهای چرب ضروری چربی‌هایی هستند که بدن شما برای سلامتی به آنها احتیاج دارد، اما از آنجا که بدن آن‌ها را سنتز نمی کند، لازم است آنها را از غذایی که می خورید دریافت کنید. این اسید چرب به طور طبیعی در محصولات لبنی و گوشت گاو یافت می شود و همچنین می تواند در آزمایشگاه به عنوان یک مکمل غذایی سنتز شود.

اسید لینولئیک کونژوگه یا CLA سال‌ها است که در ساخت انواع مکمل بدنسازی به کار می‌رود. این اسید چرب با تأثیر بر مسیرهای مولکولی تنظیم کننده چربی سوزی یک مکمل محبوب برای لاغری و کاهش وزن است. این مکمل اکنون در کنار یک رژیم غذایی سالم و کنترل شده برای ایجاد تغییرات مطلوب در ترکیب بدن استفاده می‌کنند.

ما معمولا مقدار کمی CLA را از طریق رژیم غذایی با خوردن محصولات حیوانی مانند گوشت، شیر، پنیر و کره به دست می آوریم. قارچ های دکمه‌ای نیز حاوی مقادیر کمی CLA نیز هستند. ولی برای استفاده از مزایای آن در چربی سوزی باید حتما به شکل مکمل و در مقادیر بیشتر مورد استفاده قرار بگیرد. تخمین زده می‌شود که به طور متوسط، بیشتر افراد در کشورهای پیشرفته کمتر از 500 میلی گرم CLA را در طول روز از طریق رژیم غذایی دریافت می کنند. این مقدار بسیار کمتر از آن است که برای اثرات مورد انتظار در کاهش وزن موثر واقع شود.

فواید مصرف قرص سی ال ای

فواید مصرف سی ال ای چیست؟

همانطور که قبلاً ذکر شد سی ال ای یا CLA یک مکمل محبوب برای افرادی است که با تمرینات بدنی سخت تلاش می‌کنند بدنی عضلانی با کمترین میزان چربی داشته باشند. با این حال، از آنجا که بسیاری از کشورهای غربی در بحران چاقی قرار دارند، علاقه قابل توجهی به روش‌های مبارزه با این مسئله وجود دارد. به یاد داشته باشید که مقادیر بالای چربی بدن می تواند منجر به دیابت، بیماری‌های قلبی و برخی سرطان‎‌ها شود. با افزایش آگاهی عمومی از این مسئله تمایل به کاهش وزن و استفاده از مکمل‌های چربی سوز مانند CLA افزایش یافته است. در ادامه مقاله به مزایای سی ال ای در کاهش وزن و چربی سوزی اشاره شده است.

1. تاثیر مکمل سی ال ای بر چربی‌ها

مطالعات نشان می‌دهد که اسید لینولئیک کونژوگه ممکن است به حمایت از کاهش وزن سالم کمک کند، به ویژه هنگامی که با ورزش منظم و رژیم غذایی کنترل شده با  کالری پایین همراه باشد. بیش از 20 مطالعه منتشر شده است که تأثیر CLA را در کاهش چربی‌های ذخیره شده در بدن بررسی کرده اند.

نتایج مثبت بیشتر در مطالعه‌ای که بر روی شرکت کنندگان سالم و غیر چاق انجام شد، مشاهده شده است. در این مطالعات مشخص شد که مصرف روزانه با 4.2 گرم سی ال ای در مدت 12 هفته باعث کاهش کل چربی‌های بدن به میزان 3.8% می‌شود. تصور می‌شود که CLA با تحریک مسیر مولکولی معروف به PPAR، که تا حدی مسئول متابولیسم چربی و همچنین گلوکز است، عمل می‌کند.

همانطور که گفته شد، توجه به این نکته مهم است که مقالات منتشر شده زیادی وجود دارد که هیچ اثری از مکمل CLA بر چربی‌های بدن گزارش نکرده‌اند. در مطالعه ای که سال 2011 در ژورنال تغذیه منتشر شد، جوزف و همکارانش دریافتند که مصرف 3.5 گرم CLA در روز هیچ تغییری در توده بدنی، چربی بدن، توده عضلانی یا نشانگرهای خون مبتنی بر سلامت متابولیک در 27 مرد دارای اضافه وزن با کلسترول بالا بیش از 8 سال ایجاد نمی کند.

نتایج مشابه را می‌توان با مقاله منتشر شده در مجله تغذیه بریتانیا مشاهده کرد که هیچ پیشرفت قابل توجهی در ترکیب بدن یا مارکرهای خون مرتبط با متابولیسم چربی در 44 بزرگسال سالم که یا 3.76 گرم CLA در روز یا دارونما در طی 14 هفته مصرف کردند، مشاهده نشد.

اگر چه به طور معمول میزان از دست دادن چربی مشاهده شده در برخی تحقیقات علمی در بهترین حالت ناچیز است، مهم است که درک کنیم حتی کاهش 5٪ در توده بدن با بهبود مارکرهای بالینی مرتبط با سلامتی نشان از اثرات مفید این اسید چرب دارد. علاوه بر این، اکثر این مطالعات مکمل CLA را بدون اینکه شرکت کنندگان تغییرات مثبتی در رژیم‌های غذایی یا رژیم ورزشی خود ایجاد کنند مورد بررسی قرار دادند. بنابراین با تغییر این موارد مطمئناً نتایج به دست آمده تقویت خواهد شد. اگر برای شما این سوال پیش آمده که برای چربی سوزی قرص سی ال ای بهتر است یا ال کارنیتین باید گفت که مکانیسم آن‌ها در تحریک چربی سوزی با هم متفاوت است ولی می‌توان از مزایای هر یک از آن‌ها برای این منظور بهره مند شد.

بیشتر بخوانید :

افرادی که به دنبال مکمل مناسب جهت حفظ تناسب اندام و لاغری هستند وارد صفحه "قرص لاغری" شوند.

2. تاثیر قرص سی ال ای بر توده عضلانی

این مکمل احتمالاً در میان وزنه برداران و سایر علاقه مندان به تناسب اندام که به دنبال بهبود توده عضلانی در یک برنامه تمرینی مقاومتی هستند، مشهور است. داشتن توده عضلانی بیشتر به دلایل متعدد، به ویژه برای فعال ماندن، محافظت از استخوان‌ها و مفاصل و همچنین حفظ کیفیت زندگی در کنار بالا رفتن سن بسیار حائز اهمیت است. متأسفانه، بسیاری از افراد دارای اضافه وزن و چاقی که لاغر می‌شوند، فقط چربی از دست نمی‌دهند آ‌ن‌ها همچنین کاهش توده عضلانی را تجربه می‌کنند.

این امر نه تنها برای سلامتی مضر است بلکه حفظ وزن بدن را نیز با مشکل روبرو می کند. زیرا توده عضلانی فعالیت متابولیکی بالایی دارد بدین معنی که روزانه کالری زیادی مصرف می‌کند و می‌تواند به حفظ وزن مطلوب کمک کند. بنابراین اگر عضله از بین برود، بدن روزانه کالری کمتری می سوزاند، به این معنی که برای ادامه از دست دادن چربی و حتی حفظ وزن فعلی خودتان باید کمتر غذا بخورید زیرا به راحتی وزن اضافه می‌کنید.

تحقیقات متعدد مصرف روزانه CLA، هم افزایش توده عضلانی و هم حفظ عضلات را در طی رژیم کاهش وزن نشان داده است. مطالعه منتشر شده در سال 2008 نشان داد که 3 گرم CLA، همراه 3 گرم روغن ماهی امگا 3 در افزایش توده عضلانی مردان جوان چاق در طی یک دوره 12 هفته ای موثر است. این نتایج مستقل از ورزش یا تغییرات رژیم غذایی بود که باعث چشمگیرتر شدن آن‌ها می‌شود.

همچنین برخی شواهد در مورد اثر بخشی مکمل CLA در جمعیت ورزشکاران وجود دارد. یک مطالعه بررسی کرد که آیا مصرف روزانه 6 گرم CLA همراه با 36 گرم پروتئین آب پنیر و 9 گرم کراتین در افزایش توده عضلانی موثرتر از مصرف پروتئین آب پنیر و کراتین به تنهایی است یا خیر. در طی یک دوره 5 هفته، مشخص شد که افزودن CLA منجر به افزایش قابل توجهی در توده عضلانی و قدرت در 69 زن و مرد جوان می‌شود که 6 بار در هفته تمرین مقاومتی انجام می‌دادند.

به دنبال روند نتایج مبهم تأمین CLA، مطالعات منتشر شده ای نیز انجام شده است که با این وجود هیچ تغییر مطلوبی در توده عضلانی مشاهده نکرده اند. دلیل اختلاف در یافته ها مشخص نیست، اما احتمالاً به دلیل تفاوت در دوز، مدت زمان، شرکت کنندگان و روش های مطالعه است. به نظر می رسد که مکمل CLA به خودی خود تأثیر اندک اما قابل ملاحظه ای بر روی توده عضلانی و / یا کاهش چربی دارد و مانند اکثر مکمل های کاهش وزن، با مصرف مکمل در کنار ورزش منظم و رژیم غذایی با کنترل کالری، مزایای آن افزایش می یابد.

بیشتر بخوانید :

برای آشنایی با تمامی محصولات در داروخانه آنلاین داروبوم وارد صفحه "داروخانه اینترنتی با ارسال رایگان" شوید.

3. تنظیم قند خون و به بهبود عملکرد انسولین

شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد ارتباط معکوس بین مصرف CLA در رژیم غذایی فرد و خطر ابتلا به دیابت وجود دارد. فرض بر این است که CLA ممکن است در تنظیم انسولین نقش داشته باشد. ما همچنین می‌دانیم که بهترین منابع غذایی CLA ، از جمله چربی‌های سالم مانند کره یا گوشت گاو تغذیه شده با چمن تازه، می تواند قند خون را تثبیت کند و به فرد کمک کند که یک رژیم غذایی کم قند و کم کربوهیدرات داشته باشد که برای کنترل دیابت مفید است.

4. تقویت ایمنی بدن و به مبارزه با سرطان

سی ال ای در چندین مطالعه حیوانی اثرات تقویت کننده سیستم ایمنی و فعالیت های ضد سرطان را نشان داده است. CLA موجود در غذاهای چرب ممکن است اثرات نامطلوب محتوای چربی اشباع را جبران کند و برای کنترل قند خون، تنظیم هورمون‌ها، پیشگیری از سرطان سودمند باشد.

تحقیقات به طور مکرر نشان می‌دهد که کیفیت اسیدهای چرب در رژیم غذایی  فرد برای کاهش خطر کلی سرطان بسیار مهم است و سی ال ای از چندین جهت به ویژه با کاهش التهاب، باعث سلامتی می شوند. التهاب پایین نشانه آسیب رادیکال‌های آزاد کمتر (یا استرس اکسیداتیو) است که با کاهش خطر ابتلا به سرطان در ارتباط است.

به نظر می رسد CLA پاسخ‌های ایمنی و التهابی را تعدیل می‌کند و همچنین توده استخوانی را بهبود می‌بخشد. تحقیقات در مورد اثرات اسید لینولئیک کونژوگه برای جلوگیری از سرطان پستان تا حدودی متناقض است، اما برخی تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که دریافت بیشتر CLA از طریق غذاهای طبیعی با خطر کمتری برای ابتلا به سرطان پستان در ارتباط است. نتایج دیگر مطالعات نشان می‌دهد که می‌تواند برای مبارزه با سرطان اندام‌های گوارشی مفید باشد و همچنین می‌تواند سم زدایی را از طریق عملکرد سالم کبد نیز بهبود بخشد.

قرص سی ال ای بهتر است یا ال کارنیتین

اگر برای شما این سوال پیش آمده که قرص سی ال ای بهتر است یا ال کارنیتین باید گفت که هر دوی این مکمل‌ها در کاهش وزن و لاغری بسیار تاثیر گذار هستند. اما نحوه عملکرد قرص سی ال ای با قرص ال کارنیتین در چربی سوزی بسیار متفاوت است. چربی سوزی و کاهش وزن به عوامل زیادی همچون رژیم غذایی مناسب، انجام ورزش و... مرتبط است بنابراین نمی‌توان به طور قطع گفت که قرص سی ال ای بهتر است یا ال کارنیتین زیرا تاثیر گذاری این محصولات به سیستم بدنی شما بستگی خواهد داشت. 

طریقه مصرف سی ال ای

طبق تحقیقات به نظر می رسد که دوز مطلوب بین سی ال ای بین 3 تا 4 گرم در روز است. اگر چه مطالعاتی وجود دارد که بیش از این مقدار را توصیه می‌کنند اما هیچ شواهد مهمی وجود ندارد که نشان دهد مصرف بیش از 3 تا 4 گرم در روز سی ال ای به طور قابل توجهی اثرات آن را افزایش می‌دهد. بهترین زمان مصرف سی ال ای  قبل یا همراه وعده‌های غذایی اصلی است. مکمل های سی ال ای را باید طبق دستورالعمل مصرف کنید زیرا طریقه مصرف سی ال ای سلوکور با نحوه مصرف سی ال ای ژن استار ممکن است متفاوت باشد.

عوارض مصرف مکمل سی ال ای

عوارض مصرف سی ال ای معمولاً  نادر و خفیف هستند. بیشترین موارد ذکر شده درد معده، اسهال و حالت تهوع است. تحقیقات نشان داده است که مصرف 7.5 گرم سی ال ای در روز به مدت یک سال باعث کاهش کلسترول خوب HDL و افزایش سطح تری گلیسیرید خون می‌شود. در مورد کودکان مصرف سی ال ای 3 گرم در روز به مدت 7 ماه به خوبی تحمل می‌شود و حداقل عوارض جانبی را دارد. با این حال، مطالعات بیشتر برای تقویت این یافته‌ها وجود ندارد و بنابراین مصرف CLA  برای کودکان توصیه نمی‌شود. به همین ترتیب، هیچ مدرکی در مورد ایمنی این ترکیب برای زنان باردار یا شیرده نیز هیچ مدرکی وجود ندارد، بنابراین این افراد باید از مصرف این مکمل‌ها خودداری کنند.

مکمل سی ال ای را از کجا بخریم؟

قرص سی ال ای قیمت متفاوتی بر اساس برند تولید کننده دارد و شما می‌توانید بهترین مارک سی ال ای را از داروخانه آنلاین داروبوم با خرید اینترنتی تهیه کنید. داروبوم بهترین داروخانه آنلاین در سراسر ایران است که انواع مکمل‌های ورزشی، تغذیه ای و لوازم آرایشی بهداشتی را با کمترین قیمت ارائه می‌دهد.

بهترین قرص سی ال ای ایرانی

بهترین مارک سی ال ای:

امروزه بسیاری از افراد به دنبال بهترین مارک سی ال ای هستند. سی ال  ای کارن، سی ال ای ژن استار و... جزء بهترین مارک سی ال ای موجود در داروخانه‌ها هستند. این محصولات تاثیر بسزایی در کاهش وزن و  حفظ توده عضلانی خواهند داشت. برای تهیه بهترین مارک سی ال ای باید به داروخانه‌ها مراجعه نماید. مکمل‌های cla موجود در داروخانه‌ها ضمانت اصالت کالا را دارند و عوارض جانبی خطرناکی به همراه نخواهند داشت.

قرص سی ال ای 1600 کارن

قرص سی ال ای 1600 یک مکمل ایرانی باکیفیت است. این محصول برای بهبود درد در بیماران مبتلابه ارتریت روماتوئید، جلوگیری از تشکیل سلول‌های چربی جدید، کوچک شدن سلول‌های چربی، کاهش وزن و کاهش اشتها، کاهش ذخایر چربی بدن و تقویت سیستم ایمنی بدن است. قرص سی ال ای 1600 برای افراد مبتلا به بیماری کلیوی و گوارشی پیشنهاد نمی‌شود و بهتر زمان خوردن قرص cla روزانه یک تا دو عدد به همراه غذا است. قیمت سی ال ای کارن نسبت به دیگرا مکمل‌های مشابه بسیار مناسب است. توصیه می‌شود قبل از خرید این مکمل نظرات در مورد قرص cla را مطالعه نمایید.

بیشتر بخوانید :

جهت کاهش وزن و عضله سازی اقدام به خرید " قرص سی ال ای 1600" نمایید.

قرص سی ال ای 400 بایوتک یو اس ای

قرص cla 400 بایوتک ساخت کشور مجارستان است و فواید بسیاری از جمله کاهش تجمع چربی در بافت های چربی، تسریع فرایند چربی سوزی، تسریع فرایند کاهش وزن و افزایش متابولیسم بدن دارد. نحوه مصرف قرص سی ال ای 400 چهار عدد در روز به همراه آب زیاد است. این مکمل همچنین ازنظر فنی چربی‌های ترانس هستند که در بیشتر موارد جزء چربی‌های ناسالم شناخته می‌شوند. با این‌ حال، CLA نوعی چربی ترانس طبیعی است و به نظر نمی‌رسد که اثرات منفی چربی‌های ترانس صنعتی که به ‌طور مصنوعی تولید می‌شوند را داشته باشد. افرادی که به دنبال لاغری هستند می‌توانند پیش از خرید این مکمل در ابتدا به مطالعه نظرات در مورد قرص cla بپردازند و بعد اقدام به خرید نمایند.

بیشتر بخوانید :

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بهترین زمان خوردن قرص cla وارد صفحه "cla 400 بایوتک یو اس ای" شوید.

قرص سی ال ای ژن استار (ویتاپ)

قرص سی ال ای ژن استار یک قرص سی ال ای ایرانی است و دارای فواید بسیاری برای بدن است که مهم ترین آن بهبود درد در بیماران مبتلابه ارتریت روماتوئید است و به طور کلی به بهبود سلامت مفاصل و استخوان کمک می‌کند. این مکمل برای جلوگیری از تشکیل سلول‌های چربی جدید، کوچک شدن سلول‌های چربی، کاهش وزن و کاهش اشتها، کاهش ذخایر چربی بدن و تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مفید است. نحوه مصرف سی ال ژن استار با هر وعده غذایی یک عدد قرص است.

بیشتر بخوانید :

برای بررسی قرص سی ال ای قیمت و نحوه مصرف صفحه " قرص سی ال ای ژن استار" را مطالعه کنید.