اچ ام بی HMB 

نمایش 1 - 6 از 6 مورد
6 محصول وجود دارد.

مکمل hmb چیست؟

در طول ورزش، بدن شما برای عملکرد بهینه به انرژی بالایی نیاز دارد. برخی از ورزشکاران ترجیح می‌دهند از مکمل بدنسازی برای حمایت از تمرینات و به حداکثر رساندن نتایج مورد نظر خود استفاده کنند. برخی از این گزینه ها شامل مکمل های Hmb می‌باشد. اچ ام بی یا بتا هیدروکسی بتا متیل بوتیرات، متابولیت لوسین است و یک آمینو اسید شاخه دار ضروری که به طور طبیعی در بدن تولید نمی‌شود.

مکمل hmb سبب تقویت عضلات شده و در افزایش حجم عضلات نیز موثر می‌باشد. تحقیقات انجام شده در مورد این مکمل ورزشی نشان می‌دهد که استفاده از آن در افزایش توان فیزیکی و استقامت بدن نقش مهمی دارد. همچنین مکمل های اچ ام بی باعث جلوگیری از تحلیل ماهیچه ها و عضلات می‌شوند. اکنون که تا حدودی متوجه شدیم مکمل hmb چیست بهتر است به بررسی فواید و عوارض آن نیز بپردازیم.

فواید و عوارض hmb مکمل

فواید و عوارض مکمل hmb برای افراد بسیاری از جمله ورزشکارن قابل توجه می‌باشد. در این خصوص لازم است بدانید مکمل های اچ ام بی در جهت تسریع فرایند ریکاوری اثر گذار بوده و به همین دلیل می‌توانند باعث عضله سازی در مدت زمان کوتاهی شوند. این دسته از مکمل های بدنسازی با حفظ عضلات چربی های اضافی موجود در بدن را از بین می‌برد.

در صوت استفاده صحیح عوارض مکمل hmb بسیار ناچیز می‌باشد. زمانی که اچ ام بی به صورت خوراکی مصرف شود برای اکثر افراد ایمن است. دوزهای 3 گرم در روز یا کمتر بی خطر به نظر می‌رسد. همچنین شما می‌توانید قبل از خرید مکمل hmb با پزشک تغذیه در مورد طریقه مصرف آن مشورت نمایید.

مکمل hmb چیست

اچ ام بی بهتر است یا بی سی ای ای

شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که اچ ام بی بهتر است یا بی سی ای ای در این باره بهتر است بدانید آمینو اسیدهای شاخه دار یا BCAA آمینو اسیدهای ضروری هستند زیرا بدن باید این آمینواسیدها را از طریق مواد غذایی مانند گوشت، ماهی و تخم مرغ یا با مصرف مکمل های BCAA تأمین کند. معمولاً زمانی که بدن شما از یک رژیم کم کالری پیروی می‌کند، استفاده از انواع مکمل BCAA به حمایت از تمرینات شما کمک می‌کند.

این مکمل به تقویت سیستم ایمنی نیز کمک خواهد کرد. در طول ورزش، بدن شما به سطوح انرژی بالایی نیاز دارد BCAA یک مکمل سریع است که عمدتاً در ماهیچه های اسکلتی متابولیزه می‌شوند، به این معنی که از کبد شما عبور می‌کند و مستقیماً وارد جریان خون می‌شوند تا نیاز بدن را به این اسیدهای آمینه ضروری تأمین کنند. BCAA ها بلوک های سازنده پروتئین هستند که بدن شما به عنوان منبع عضله سازی از آنها استفاده می‌کند.

HMB که با نام بتا هیدروکسی بتا متیل بوتیرات نیز شناخته می‌شود، محصول جانبی یک اسید آمینه ضروری یعنی لوسین است. این ترکیب به کاهش تحلیل عضلات کمک کرده و به سازگاری با ورزش کمک می‌کند. به علاوه، ممکن است رشد عضلانی را در افراد آموزش ندیده و افراد مسن افزایش دهد. سایر مزایای بالقوه HMB شامل کمک به تسریع ریکاوری پس از ورزش و کاهش التهاب است.

شما می‌توانید اچ ام بی یا بی سی ای ای را باهم یا جداگانه مصرف نمایید و از مزایای هر کدام از این مکمل ها بهره مند شوید. استفاده از این دو مکمل در حفظ عضلات و افزایش حجم افراد ورزشکار بسیار موثر می‌باشد.

طریقه مصرف مکمل hmb

شما می‌توانید با مراجعه به دکتر تغذیه در مورد طریقه مصرف مکمل hmb بر اساس شرایط بدنی خود آگاه شوید. با این حال توصیه می‌شود روزانه بیش از 3 گرم از این مکمل استفاده نشود. دقت شود مصرف بیش از حد می‌تواند عوارض جانبی خطرناکی را به همراه داشته باشد.

بهترین زمان مصرف hmb در بدنسازی

بهترین زمان مصرف hmb در بدنسازی بلافاصله پس از انجام تمرینات ورزشی می‌باشد. با این حال می‌توانید آن را در هر زمانی شبانه روز مصرف کنید تا به سنتز پروتئین و رشد عضلات کمک کند. لازم به ذکر است که مصرف مکمل HMB بعد از وعده‌های غذایی یا قبل از تمرین جذب آن کندتر‌ کرده و باعث می‌شود بدن مدت زمان بیشتری از آن برای عضله سازی استفاده کند.

طریقه مصرف مکمل hmb

قرص hmb 1000 چه اثری بر بدنسازی دارد؟

مصرف قرص hmb 1000 با کاهش سرعت تجزیه عضلات به حفظ تعادل عضلات شما کمک کند. در واقع تحقیقات نشان داده است که HMB به حفظ توده عضلانی در افراد مسن سالم کمک می‌کند. حفظ یک رژیم غذایی متعادل و غنی از پروتئین و ورزش منظم از این تعادل طبیعی حمایت می‌کند. سطح اچ ام بی در بدن به طور قابل توجهی با توده عضلانی موجود در ارتباط است.

برخی از تحقیقات نشان می‌دهند که مصرف مکمل اچ ام بی، به تنهایی یا همراه با مکمل‌های دیگر، ممکن است باعث افزایش قدرت، بهبود ترکیب بدن و کاهش آسیب عضلانی هنگام استفاده در طول تمرینات سنگین یا تمرینات استقامتی شدید شود. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد HMB ممکن است در افرادی که تازه شروع به تمرین کرده‌اند نسبت به ورزشکارانی که به خوبی تمرین کرده‌اند، مؤثرتر باشد. شما می‌توانید از قرص hmb 1000 نوتریمد را با مراجعه به داروخانه انلاین و یا حضوری تهیه کرده و از این خواص بینظیر بهره مند شوید.

مکمل hmb ژن استار

مکمل hmb ژن استار یکی از انواع مکمل های ورزشی موجود در داروخانه ها است که برای عضله سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول سبب بهبود رشد عضلات شده و از تجزیه ماهیچه ها جلوگیری می‌کند. برای آگاهی از قیمت مکمل hmb ژن استار می‌توانید به سایت های معتبر فروش مکمل های ورزشی مراجعه نمایید. افراد می‌توانند روزانه 3 عدد قرص اچ ام بی ژن استار را مورد مصرف قرار دهند.

اچ ام بی الیمپ

اچ ام بی الیمپ نیز یکی دیگر از مکمل های بسیار پرطرفدار می‌باشد. این محصول در افزایش متابولیسم موثر بوده و به همین دلیل سبب از بین رفتن چربی های اضافی می‌شود. استفاده از کپسول اچ ام بی الیمپ در افزایش استفامت بدن نیز تاثیر گذار می‌یاشد. شما می‌توانید روزانه 2 الی 4 عدد از این محصول را مورد استفاده قرار دهید.

خرید مکمل hmb

برای خرید مکمل hmb لازم است به مراکز معتبر از جمله داروخانه های آنلاین و یا حضوری مراجعه نمایید. داروخانه اینترنتی داروبوم ارائه دهنده انواع مکمل بدنسازی به سراسر ایران می‌باشد. قیمت مکمل hmb در این داروخانه آنلاین نسبت به دیگر مراکز ارزانتر بوده و دارای مزایایی همچون ارسال رایگان دارو و امکان پرداخت درب منزل برای سراسر کشور می‌باشد.