ضد آفتاب کودکان 

نمایش 1 - 9 از 9 مورد
9 محصول وجود دارد.

غالب افراد تصور می کنند که کرم ضد آفتاب در کودکان الزامی نیست. بهتر است بدانید اثرات مخرب آفتاب سوختگی در کودکان تا سال ها بعد و در بزرگسالی به جا می ماند و ممکن است زمینه ساز بیماری های پوستی شود. بنابراین استفاده از کرم های ضد آفتاب کودک ضروری است.

فواید ضد آفتاب برای کودکان

کرم ضد آفتاب بدون شک یکی از موثرترین راه ها برای محافظت از پوست کودک در برابر آسیب های خورشید است. مزایای ضد آفتاب شامل موارد زیر می شود.

1. جلوگیری از آفتاب سوختگی

اگر فرزند شما بدون ضد آفتاب بیرون برود، ممکن است دچار آفتاب سوختگی شود. میزان سوختگی بستگی به مدت زمانی که کودک در معرض نور خورشید بوده است و نوع پوست او متفاوت خواهد بود.

آفتاب سوختگی پوست را ضعیف می کند و علائمی مانند لایه برداری، تورم، قرمزی و خارش دارد.

با استفاده از کرم ضد آفتاب قبل از بیرون رفتن، عوارض قرار گرفتن پوست در معرض نور مضر را کاهش دهید.

2. مبارزه با اشعه UV

جو زمین از لایه های زیادی تشکیل شده است. لایه اُزون ما را در برابر نور خورشید محافظت می کند و اشعه های مضر ساطع شده را به خود جذب می کن. در حالی که نور خورشید برای سلامتی ضروری است، به خاطر داشته باشید که به کودک شما آسیب می رساند.

اشعه ماوراء بنفش حتی در روزهای ابری یا بارانی نیز به پوست آسیب می رساند. برای جلوگیری از نفوذ اشعه های مضر به پوست کودک از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

3. جلوگیری از سرطان پوست

استفاده از کرم ضد آفتاب از سرطان پوست مانند ملانوما جلوگیری می کند. آفتاب سوختگی فقط هر دو سال یکبار خطر ابتلا به این بیماری را سه برابر می کند.

4. افزایش سلامت پوست

سلامت پوست شما توسط پروتئین های ضروری مانند کلاژن، الاستین و کراتین تعیین می شود که همگی با قرار گرفتن در معرض نور خورشید از بین می روند. یک ضد آفتاب با کیفیت بالا از این پروتئین ها محافظت می کند و پوست را صاف و درخشان می کند.

خرید اینترنتی بهترین ضد آفتاب کودک

ویژگی های بهترین ضد آفتاب کودک

با وجود تمام ضدآفتاب‌های موجود این روزها، انتخاب کرم مناسب برای کودکان شما می‌تواند مشکل باشد. اما آنچه در هنگام استفاده از ضد آفتاب مهم است این است که چگونه از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند.

هنگام خرید کرم ضد آفتاب، برچسب ضد آفتاب را بر اساس فاکتورهای زیر بررسی کنید.

دارای SPF 30 یا بالاتر است.

در برابر اشعه های UVA و UVB محافظت می کند.

ضد آب است. ضد آفتاب کودکان باید خاصیت ضد آب و ضد تعریق داشته باشد به ویژه به هنگام بازی یا شنا در استخر و دریا. از پوست بچه ها تا 40 الی 80 دقیقه که در آب هستند محافظت کند.

کرم ضد آفتاب کودکان باید فاقد چربی باشد.

کرم ضد آفتاب کودک باید فاقد جاذب های شیمیایی، پارابن و اسانس باشد.

SPF مناسب برای کرم ضدآفتاب کودک چند است؟

SPF چیست؟SPF همان فاکتور محافظت در برابر آفتاب است. این عدد اساسا به این معنی است که به که کرم چقدر در برابر آفتاب سوختگی محافظت می کند.

به عنوان مثال، اگر از ضدآفتابی با SPF 30 استفاده می ‌کنید و معمولا حدود 10 دقیقه زیر نور خورشید بمانید، می‌توانید 300 دقیقه بدون سوختن بمانید.

توصیه پزشکان ایرانی با توجه به آب و هوای ایران خرید ضد آفتاب با SPF بین 30 تا 50 است.

میزان محافظت کرم های دارای SPFبالاتر از 50 به سختی افزایش می یابد. SPF 50 در برابر 98% اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند، در حالی که SPF 100 در برابر 99% محافظت می کند.

این محصولات بدون اینکه محافظت بهتری را ایجاد کنند، قیمت بیشتری هم دارند. علاوه بر این، SPF بالاتر احساس امنیت کاذبی را ایجاد می کند و باعث می شود تصور کنید نیازی به تمدید دوباره ضد آفتاب ندارید.

انواع مختلف ضد آفتاب کودکان

مالیدن کرم ضد آفتاب روی پوست کودک یک جورهایی آزاردهنده است. اما آفتاب سوختگی و افزایش خطر سرطان پوست آزاردهنده تر است. امروزه اشکال مختلفی از ضد آفتاب در داروخانه ها عرضه شده است که استفاده از ضد آفتاب را آسان کرده است. کرم های ضد آفتاب به صورت کرم، ژل، اسپری و رولان در دسترس هستند.

1. کرم ضد آفتاب کودکان

رایج ترین شکل ضد آفتاب نوع کرمی آن است. کرم و لوسیون در حال حاضر بهترین ضد آفتاب برای محافظت در برابر آفتاب است.

2. اسپری ضد آفتاب کودک

اسپری ضد آفتاب کودک را می توان روی هر قسمتی از بدن کودک که در برابر آفتاب قرار می گیرد، استفاده کرد.

نگرانی اغلب افراد در مورد اسپری این است که از پوشش کامل ضد آفتاب مطمئن نیستند. باید بگوییم اسپری ضد آفتاب به اندازه کرم ضد آفتاب موثر است، فراموش نکنید که هر دو شکل محصول باید به درستی استفاده شوند تا بهترین عملکرد را داشته باشند.

خطر استنشاق نگرانی رایج در ارتباط با اسپری های ضد آفتاب است. از کودکتان بخواهید هنگام اسپری نفس خود را حبس کند.

3. کرم ضد آفتاب رولی کودکان

محافظت از پوست حساس کودک در مقابل اشعه آفتاب واجب است. از طرفی کودک هنگام زدن کرم های ضد آفتاب بی قراری می کند و تمایلی نشان نمی دهند. رول ضد آفتاب کودکان را می توان به راحتی روی پوست بچه مالیده و به سرعت پخش کرد.

تمام ترکیبات رول ضد آفتاب همانند کرم های ضد آفتاب تیوپی است و فقط شکل ظاهری و بسته بندی آن فرق دارد.

بافت لوسیون رولی ضد آفتاب کودک ضد آب است و توصیه می شود قبل از آب تنی و شنا کرم ضد آفتاب را بمالید. کرم را سخاوتمندانه روی پوست بمالید و صبر کنید تا به خوبی جذب پوست کودک شود.

به طور مکرر به خصوص بعد از شنا، تعریق و خشک کردن بدن با حوله از ضد آفتاب استفاده کنید.

خرید اینترنتی اسپری ضد آفتاب کودک

ضدآفتاب کودک از چند سالگی باید استفاده شود؟

سوال اکثر مادران این است که از چه زمانی می شود برای بچه ضد آفتاب مخصوص بچه ها استفاده کرد؟

طبق توصیه اکثر پزشکان نوزادان شش ماهه و کوچکتر نباید از هیچ نوع کرم ضد آفتاب استفاده کنند. از آنجایی که پوست کودک هنوز به اندازه کافی بالغ نشده است که بتواند در برابر موادی که در کرم های ضد آفتاب یافت می شود، مقاومت کند، بهتر است آکودک را از تابش نور خورشید دور نگه دارید.

ضد آفتاب کودک را چه زمان بزنیم؟

محافظت در برابر آفتاب سوختگی قبل از خروج از خانه شروع می شود! سعی کنید 15 تا 30 دقیقه قبل از بیرون رفتن از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

هنگامی که بیرون رفتن حداقل هر دو ساعت یک بار ضد آفتاب را تمدید کنید. اگر شنا می کنید یا زیاد عرق می کنید، بیشتر و زود به زود استفاده کنید.

ضد آفتاب را کجاها بزنیم؟

سعی کنید حتی چند سانتی از پوست که زیر لباس پنهان است را به ضد آفتاب آغشته کنید. زیرا کودکان بسیار فعال و پُر جنب و جوش هستند و  ممکن است حین فعالیت پوستشان در معرض آفتاب قرار بگیرد. این نواحی را کامل ضد آفتاب بزنید.

صورت، بازو و دست ها.

ران ها و بالای پاها، پشت پاها.

گوش ها. قسمت بالای گوش ها ممکن است بسوزد.

پشت گردن، حتی برای دخترانی که موهای بلندی دارند.

پوست سر. بهتر است کودک شما موهای چرب داشته باشد تا اینکه پوست سرش بسوزد.

نکات مهم هنگام استفاده از ضد آفتاب کودک

دوری از ساعات اوج آفتاب برای نوزادان و کودکان نیز توصیه می شود.

سعی کنید برای جلوگیری از آفتاب سوختگی از لباس مناسب، کلاه نقاب دار استفاده کنید.

هنگام استفاده از کرم ضد آفتاب برای نوزادان، مراقب چشمان او باشید. سعی کنید از مالیدن کرم روی قسمت هایی از بدن که لیس می زند یا می مکند، مانند دستان خودداری کنید.

عوارض ضد آفتاب برای کودکان

اگر کرم ضد آفتاب شما رو به اتمام است، وقت آن است که آن را دور بیاندازید و یک ضد آفتاب جدید بخرید. همچنین اگر تاریخ انقضای ضد آفتاب گذشته است بدیهی است که کرم محافظتی از پوست در برابر نور خورشید نمی کند.

ضد افتاب کودکان چه مارکی خوب است؟

ضد آفتاب کودک در بین مارک های ایرانی و خارجی فراوان وجود دارد. از مشهورترین کرم های ضد آفتاب کودکان می توان برندهای زیر را نام برد.

  • ضد آفتاب کودک موستلا
  • ضد آفتاب الارو کودکان
  • ضد آفتاب سان سیف کودکان
  • ضد آفتاب کودک سان سیف
  • اسپری ضد آفتاب کودک
  • ضد آفتاب کودک آردن
  • کرم ضد آفتاب کودک ایروکس

خرید اینترنتی ضد آفتاب کودکان

برای شروع محافظت از پوست حساس کودک از همین امروز هم دیر است. اگر کودک شما قبلاً آسیب نور خورشید را تجربه کرده است یا لکه‌های پوستی دارد که باعث نگرانی شما شده است، همین حالا یکی از محصولات ضد آفتاب کودکان موجود در داروخانه اینترنتی داروبوم را سفارش دهید و با پیک در محل دریافت کنید.