قرص دیابت 

نمایش 1 - 14 از 14 مورد
14 محصول وجود دارد.

مکانیسم اثر قرص دیابت

قرص دیابت یکی از داروهای تخصصی است که برای کنترل بیماری دیابت مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای درمان این بیماری فرآورده‌های زیادی در دسترس است که هر کدام با مکانیسم خاصی قند خون را کاهش می‌دهند.

کاهش قند خون با استفاده از قرص دیابت یکی از اولین راه کارها برای جلوگیری از آسیب‌های ناشی از بیماری دیابت است.

بیماری دیابت هنگا...

مکانیسم اثر قرص دیابت

قرص دیابت یکی از داروهای تخصصی است که برای کنترل بیماری دیابت مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای درمان این بیماری فرآورده‌های زیادی در دسترس است که هر کدام با مکانیسم خاصی قند خون را کاهش می‌دهند.

کاهش قند خون با استفاده از قرص دیابت یکی از اولین راه کارها برای جلوگیری از آسیب‌های ناشی از بیماری دیابت است.

بیماری دیابت هنگامی رخ می‌دهد که گلوکز خون شما که قند خون نیز نامیده می‌شود بیشتر از مقدار طبیعی باشد. گلوکز خون منبع اصلی انرژی بدن است و از غذایی که می‌خوریم تأمین می‌شود.

انسولین، هورمونی که توسط لوزالمعده ساخته می‌شود و به گلوکز موجود در خون کمک می‌کند تا وارد سلول‌ها شود و برای تولید انرژی مورد استفاده قرار گیرد.

گاهی اوقات بدن شما انسولین کافی تولید نمی‌کند یا قادر نیست از انسولین به خوبی استفاده کند. این مسئله باعث می‌شود گلوکز در خون باقی بماند.

این مسئله با گذشت زمان می‌تواند مشکلات زیادی برای سلامتی ایجاد کند و آسیب های زیادی خصوصا به بینایی فرد وارد می‌کند. اگر چه دیابت هیچ درمانی ندارد ولی می‌توان با قرص دیابت و سایر فرآورده‌ها از جمله انسولین تزریقی این بیماری را کنترل کرد.

رژیم غذایی سالم، فعالیت بدنی و حفظ وزن سالم اولین و مهم‌ترین مسائل در کنترل دیابت هستند. با این حال، وقتی این موارد برای حفظ سطح قند خون شما کافی نیستند، پزشک می‌تواند برای شما قرص دیابت یا انسولین تجویز کند.

در کنار این روش‌های درمانی، گیاهان دارویی و مکمل های خوراکی زیادی برای بهبود و کنترل دیابت وجود دارد که با مشورت پزشک می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

این درمان‌های جایگزین به کنترل سطح قند خون، کاهش مقاومت در برابر انسولین و جلوگیری از عوارض مربوط به دیابت کمک می‌کنند.

انواع مختلف دیابت کدام‌اند؟

مکمل های دیابت بسته به نوع دیابت متفاوت هستند. در درجه اول لازم است که میزان و شدت دیابت را سنجیده و سپس متناسب با آن اقدام به مصرف دارو و یا مکمل کنید. بسیاری از ویتامین ها و مواد مغذی می توانند بهبود دهنده و یا کاهش دهنده علائم و مشکلات دیابت باشند. بنابراین بهتر است پیش از خرید مکمل دیابت با پزشک صحبت کرده و پس از انجام معاینات لازم و آزمایش، بهترین و مؤثرترین قرص دیابت را خریداری کنید.

 • دیابت نوع 1

در دیابت نوع 1 بدن شما قادر به ساخت انسولین نیست. در این بیماری سیستم ایمنی بدن به سلول‌های پانکراس که انسولین می‌سازند، حمله می‌کند و آن‌ها را از بین می‌برد.

دیابت نوع 1 معمولاً در کودکان و بزرگسالان دیده می‌شود، اگرچه ممکن است در هر سنی ظاهر شود. افراد مبتلا به دیابت نوع 1 برای ادامه حیات به تزریق انسولین وابسته هستند.

 • دیابت نوع 2

در دیابت نوع 2 بدن انسولین را به مقدار کافی تولید نکرده و یا از آن استفاده نمی‌کند. افراد ممکن است در هر سنی، حتی در دوران کودکی به دیابت نوع 2 مبتلا شوند.

ولی دیابت نوع دو اغلب در افراد میانسال و مسن دیده می‌شود و شیوع بالایی دارد.

 • دیابت بارداری

دیابت بارداری همانطور که از نام آن مشخص است در برخی از زنان هنگام بارداری رخ می‌دهد و پس از تولد کودک از بین می‌رود.

با این حال در صورت ابتلا به دیابت بارداری احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 در مراحل بعدی زندگی افزایش می‌یابد. دیابتی که در دوران بارداری تشخیص داده می‌شود در واقع دیابت نوع 2 است و با برخی مداخلات پزشکی قابل درمان است.

مکمل دیابت قوی

مکمل های غذایی چگونه می‌توانند به کنترل دیابت کمک کنند؟

در حال حاضر تحقیقات کافی برای پشتیبانی از مکمل‌های غذایی جهت کنترل دیابت وجود ندارد. مطالعات در حال انجام به دو ماده معدنی اشاره دارد که ممکن است به کنترل قند خون کمک کنند.

یکی از آن‌ها کروم است که به بدن در استفاده موثر از گلوکز خون کمک می‌کند و بسیاری از مکمل ها از این خواص بهره می‌برند.

اما تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا مکمل کروم به کنترل سطح قند خون در افرادی که کمبود کروم ندارند نیز کمک می‌کند یا خیر. در حال حاضر، هیچ توصیه ای برای استفاده از این ترکیب در مدیریت و کنترل دیابت وجود ندارد.

علاوه بر این تحقیقات نشان داده است سطح منیزیم اغلب در افرادی که در ترشح انسولین مشکل دارند و در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کمتر از حد معمول است.

ولی هنوز مشخص نیست که آیا قرص منیزیم می‌توانند به تسکین یا کاهش این مشکلات کمک کنند یا خیر.

چند مطالعه دیگر نیز نشان داده است که وانادیوم می‌تواند حساسیت فرد به انسولین را افزایش دهد. ولی تاکنون هیچ توصیه‌ای برای استفاده از آن به عنوان مکمل برای افراد دیابتی وجود ندارد.

بیشتر بخوانید :

برای آشنایی با تمامی محصولات داروبوم جهت بهبود سلامت عمومی بدن مطالعه "خرید داروی آنلاین" پیشنهاد می‌گردد.

عوارض و خطرات مکمل‌های غذایی کنترل دیابت

برخی از مکمل های غذایی ممکن است عوارض جانبی داشته باشند و برخی از این عوارض مانند آسیب کلیه می‌تواند جدی باشد.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) درمورد محصولاتی که به نظر می‌رسد برای دیابت بسیار خوب هستند، مانند آن‌هایی که ادعا می‌کنند " درمان طبیعی دیابت" یا "جایگزین داروی دیابت شما" هستند، به مصرف کنندگان هشدار می‌دهد.

زیرا این محصولات تحت مقررات FDA نیستند و بعضی از آن‌ها به خودی خود مضر هستند. بنابراین اگر افراد از این مکمل‌ها به جای درمان‌های دارویی موثر دیابت استفاده كنند ممکن است زندگی آن‌ها را تهدید کنند.

لیست داروهای دیابت

مواد غذایی، دارو و مکمل های زیادی وجود دارند که به کنترل و درمان دیابت کمک می کنند. برای بهبود مشکل قند خون ابتدا بهتر است با انواع داروها و مواد تشکیل دهنده آنها آشنا شده و سپس به بررسی مکمل های دیابت پرداخت. اغلب داروهایی که برای درمان و بهبود دیابت تجویز می شود شامل این موارد می باشد:

 • متفورمین
 • سیتاگلیپتین 
 • ویلداگلیپتین 
 • ساکساگلیپتین 
 • لیناگلیپتین
 • اناگلیپتین 
 • تنه گلیپتین 
 • جمی گلیپتین 
 • اوماری گلیپتین

قرص جدید قند خون

جدیدترین داروی دیابت تولید شده در کشور قرص دیابت گلورنتا (امپاگلیفلوزین) است. این دارو ترکیبی از دو داروی گلوریپا و لیرنتا است و به خوبی قند خون را کنترل می‌کند و به قرص جدید قند خون شناخته شده است.

این دارو هیچ عوارضی برای سیستم قلب و عروق ندارد و از این جهت می‌تواند برای بیماران دیابتی مفید باشد.

با مصرف این دارو قند خون بیماران دیابتی به خوبی کنترل شده و علائم و عوارض بیماری کاهش می‌یابد. در نتیجه به بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا به دیابت کمک خواهد کرد.

داروی ضد دیابت

قرص قند زیپمت چیست؟

قرص قند زیپمت از ترکیب دو داروی سیتاگلیپتین و متفورمین تولید شده است و در کنار کنترل رژیم غذایی و ورزش به کاهش قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کمک می‌کند.

متفورمین بکار رفته در فرمولاسیون این دارو باعث کاهش جذب گلوکز خون شده و کارایی انسولین را افزایش می‌دهد.

از طرف دیگر سیتاگلیپتین موجود در آن تولید انسولین را در بدن افزایش داده و در کاهش قند خون موثر است. این قرص برای افراد بالای 18 سال مبتلا به دیابت نوع 2 تجویز می‌شود و می‌توان آن را قبل یا همراه با غذا مصرف کرد.

داروی گیاهی قند خون

مانند گذشته که از خواص گیاهان دارویی برای کنترل و درمان بیماری های مختلف استفاده می‌شد سعی بر این است که بیش از پیش از خواص گیاهان برای اهداف درمانی استفاده شود.

این داروها عوارض کمتری برای بیمار دارند و درست مانند داروهای شیمیایی با کنترل قند خون به حفظ سلامتی بیماران دیابتی کمک می‌کنند.

عصاره آلوئه‌ ورا، دارچین، شنبلیله، زنجبیل و بامیه برخی از ترکیبات طبیعی برای کنترل دیابت هستند.

از دیگر قرص‌های گیاهی برای کنترل دیابت می‌توان به قرص دارچین اشاره کرد. مطالعات مختلف نشان داده است که مصرف دارچین به صورت کامل، عصاره یا قرص به کاهش سطح قند خون ناشتا کمک می‌کند.

چای سبز ترکیب گیاهی دیگری است که حاوی پلی فنول ها با خواص آنتی اکسیدانی است. آنتی اکسیدان اصلی موجود در چای سبز اپی گالوکاتچین گالات (EGCG) است که مطالعات نشان داده‌اند در پیشگیری از دیابت نوع 2، کنترل قند خون و افزایش ترشح انسولین موثر است.

قرص قند گیاهی

قرص گلوکورکس باریج، قرص گلوکو هرب باریج و گلیکوگل گل دارو برخی از داروی گیاهی قند خون هستند که برای دیابت نوع 1 و 2 با دستور پزشک مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بهترین داروی درمان قند خون

بهترین داروی درمان قند خون بر اساس شدت بیماری، نوع دیابت، وضعیت جسمی فرد و سطح قند خون تجویز خواهد شد.

شما می‌توانید برای کنترل دیابت از انواع داروها و مکمل های غذایی با تجویز پزشک استفاده کنید. مکمل های غذایی کنترل دیابت را می‌توانید با خرید آنلاین یا حضوری از داروخانه ها و سایت های معتبر تهیه کنید.

انواع قرص دیابت را نیز می‌توانید با خرید اینترنتی از داروخانه آنلاین داروبوم سفارش دهید و از فواید آن‌ها برای کنترل قند خون بهره مند شوید. در ادامه به معرفی لیست داروهای دیابت و قرص جدید قند خون می پردازیم:

بهترین قرص دیابت

 • قرص دیابتون ویتابیوتیکس

این محصول به عنوان بهترین داروی درمان قند خون شناخته شده است و همانطور که مشاهده می‌کنید ساخت شرکت ویتابیوتیکس محصول کشور انگلستان است.

از فواید این داروی ضد دیابت می توان به تامین ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن جهت حفظ سلامت کامل و تناسب اندام، مناسب برای افراد دیابتی و کاهش قند خون اشاره کرد.

برای مصرف و تاثیر گذاری این مکمل بهتر است روزانه یک عدد به همراه غذا میل شود.

بیشتر بخوانید :

افرادی که به دنبال قرص جدید قند خون هستند محصول "دیابتون" پیشنهاد می‌گردد.

 • قرص دیابتس نوتری پک ویواتون

دیابتس نوتری پک ویواتون سوئیس را به عنوان جدیدترین داروی دیابت نیز شناخته می‌شود.

این مکمل حاوی 25 ویتامین و ماده معدنی، آلفا لیپوئیک اسید و ال کارنیتین است که منجر به نگهداری سطح نرمال قند خون و حفظ سلامت سیستم عصبی می‌شود.

لذا افرادی که مبتلا به دیابت هستند با مصرف این مکمل می‌توانند به بهبود وضعیت قند خون بدن خود کمک بسیاری کنند.

بیشتر بخوانید :

جهت خرید بهترین داروی درمان قند خون خارجی وارد صفحه "قرص دیـابتس نـوتری پـک ویواتون" شوید.

 • قرص دیالول والمارک

قرص دیالول والمارک ساخت کشور جمهوری چک به عنوان بهترین داروی درمان قند خون مورد استفاده بسیاری از افراد مبتلا به دیابت در سراسر دنیا قرار گرفته است.

از ویژگی‌های این مکمل می‌توان به مناسب بودن برای حفظ سطح طبیعی قند خون، بهبود وضعیت قند خون، فاقد گلوتن، شکر و کاهش وزن اشاره کرد.

بهترین زمان مصرف این مکمل به همراه غذا بوده و روزانه یک تا دو عدد تجویز می‌گردد. توصیه می‌شود داروهای ضد دیابت را به مدت حداقل سه ماه و حداکثر شش ماه مصرف شود تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

بیشتر