مکمل رشد کودکان 

در هر صفحه
نمایش 1 - 24 از 61 مورد
61 محصول وجود دارد.

مکمل رشد کودکان چه مکمل‌هایی است؟

در حال حاضر مکمل‌های غذایی متعددی برای درمان مشکلات رشد کودک یا حمایت از رشد مطلوب کودکان تولید و به بازار عرضه شده است. کمپلکس اسیدهای چرب ضروری یا روغن گل مغربی، لیزین، روی، کلسیم، منیزیم و ویتامین B کمپلکس ممکن است برای این اهداف بهداشتی مفید باشند.

مکمل رشد کودکان که برای درمان مشکلات وزن و قد کودک استفاده می‌شود ممکن است نیاز به تحقیقات علمی بیشتری داشته باشند تا اثر واقعی آن‌ها مشخص شود. همچنین مکمل ها در رشد بهتر موی کودکان، افزایش اشتها، تقویت حافظه و یادگیری و همچنین تقویت سیستم ایمنی کودکان و قوای جسمانی نیز استفاده می شود.

توجه به این نکته مهم است که قد و وزن کودک معمولاً توسط ژن‌ها تعیین می‌شود. با این حال، مطالعات نشان داده است عوامل خارجی مانند غذایی که فرد می‌خورد در سال‌های رشد می‌تواند بر قد و وزن تأثیر بگذارد.

مکمل غذایی برای افزایش وزن

درخصوص مکمل غذایی برای افزایش وزن باید گفت که کودکان به منظور رشد و تکامل نیازمند یک رژیم غذایی کامل هستند که تمام عناصر مغذی، ویتامین‌ها و مواد معدنی لازم را تأمین کند. در واقع رژیم غذایی متعادل مواد مغذی لازم برای رشد و نمو کودکان را فراهم می‌کند. با این حال، کودکانی که رژیم محدودی دارند یا توانایی جذب یا ساخت برخی از مواد مغذی را ندارند ممکن است به مکمل‌های افزایش وزن نیاز داشته باشند.

از بین مکمل رشد کودکان برای افزایش وزن می‌توان به پودر گین آپ کودکان کارن و گینر مخصوص کودکان دوبیس اشاره کرد. این محصولات را می‌توانید با خرید اینترنتی از داروخانه آنلاین داروبوم تهیه نمایید.

معجزه‌ای برای تقویت کودکان

بهترین شربت تقویتی برای کودکان

بهترین شربت تقویتی برای کودکان همچون شربت مولتی سانستول سرشار از ویتامین‌ها، مینرال ها و ترکیبات محرک رشد هستند و بیشتر برای کودکانی تجویز می‌شوند که تمایل زیادی به غذا خوردن ندارند. عدم مصرف مواد مغذی از طریق رژیم غذایی باعث تأخیر در رشد جسمی و ذهنی کودک شده و می‌تواند عوارض جبران ناپذیری برای او داشته باشد.

بهترین شربت تقویتی برای کودکان باید حاوی تمام ریزمغذی‌های ضروری باشد که توسط پزشک برای کودک شما تجویز می‌شود. شربت جونیور مارنیز یکی از این مکمل‌ها است که با تجویز پزشک می‌توانید از آن برای کمک به رشد طبیعی کودک استفاده کنید.

بهترین شربت تقویتی برای کودکان

حساسیت استفاده از بهترین شربت تقویتی برای کودکان به لحاظ حفظ سلامتی کودک و همچنین دریافت بهترین نتیجه بیش از سایر مکمل رشد کودکان و ویتامین ها وجود دارد. در حال حاضر شربت‌های تقویتی کودکان توسط شرکت‌های مختلف تولید و به داروخانه‌ها عرضه می‌شوند. از بین آن‌ها می‌توان به شربت میم اورنج مایر ویتابیوتیکس اشاره کرد که برای تقویت رشد جسمی و ذهنی کودکان بسیار مفید است و تمام املاح و ویتامین‌های مورد نیاز کودک را در سنین رشد تأمین خواهد کرد. همچنین انواع مکمل های رشد کودک ایرانی و خارجی نیز وجود دارد که با بررسی ترکیبات و میزان کیفیت آنها می توان بهترین گزینه را از میان آنها انتخاب کرد.

بهترین مکمل برای وزن گیری کودک

وزن گیری کودکان در حال رشد بسیار حائز اهمیت است و آن‌ها باید طبق نمودار رشد با افزایش سن رشد کنند و افزایش وزن داشته باشند. پزشک کودکان با معاینات دوره‌ای این موارد را بررسی می‌کند و در صورتی که رشد قد و وزن کودک باهم متناسب نباشد برای کودک شما مکمل تقویت وزن تجویز خواهد کرد. برای وزن گیری کودک می‌توانید از مکمل اشتها آور کودکان استفاده کنید که انواع آن‌ها در داروخانه‌ها و سایت‌های معتبر موجود است در واقع پودر گینر به عنوان بهترین مکمل برای وزن گیری کودکان است.

بهترین مکمل برای رشد قد کودکان

سه عامل مهم در تعیین قد، ژن ها، رژیم غذایی و سبک زندگی هستند. شما نمی‌توانید ترکیب ژنتیکی را که به فرزندان خود منتقل کرده‌اید تغییر دهید، اما می‌توانید با اطمینان برای تغییر دو عامل دیگر تلاش کنید. کودک شما برای رشد قدی خوب به یک رژیم غذایی مناسب و سبک زندگی مطلوب نیازمند است.

تغذیه نامناسب می‌تواند رشد کودک را متوقف کند و مهم نیست که ژن‌های وی چقدر قوی باشد. ویتامین‌ها در رشد قدی کودکان بسیار تاثیر گذار هستند. شما می‌توانید بهترین مولتی ویتامین برای رشد قد کودکان خود را از طریق داروخانه‌های آنلاین یا حضوری تهیه نمایید.

1. مکمل‌هایی برای افزایش قد

مکمل‌های افزایش قد با تأمین برخی از ریزمغذی‌های مفید برای رشد استخوان‌ها می‌توانند برای کودکان مفید باشند. در فرمولاسیون مکمل رشد کودکان معمولاً کلسیم، ویتامین D، ویتامین‌های ب کمپلکس، آهن، ویتامین C و A وجود دارد که به تحریک رشد قدی کودکان کمک می‌کنند به اضافه قرص زینک برای رشد قد نیز مفید است.

2. بهترین شربت افزایش قد کودکان

قد تابعی از عوامل متعدد است که برخی از آن‌ها شامل جنسیت، ژنتیک، بیماری‌های مختلف، سطح هورمون‌ها، تغذیه و فعالیت‌های بدنی هستند. مکمل‌های غذایی از رشد قد کودک شما با تأمین مواد مغذی و رفع کمبودهای غذایی پشتیبانی می‌کنند.

بهترین شربت افزایش قد کودکان همچنین حاوی کربوهیدرات، پروتئین، چربی، ویتامین‌ها و مواد معدنی مفیدی است که رشد آن‌ها را به حداکثر می‌رساند درواقع این مواد معدنی و مینرال به عنوان بهترین داروی افزایش قد نوجوانان شناخته شده‌اند. برعکس تغذیه نامناسب می‌تواند منجر به تأخیر یا حتی توقف رشد کودکان شود.

3. بهترین مولتی ویتامین برای کودکان زیر 2 سال

کودکان تا 2 سالگی بیشترین میزان رشد را دارند. به این ترتیب تغذیه مناسب و رسیدن ویتامین و مواد مغذی کافی می تواند اثر بسیار مثبتی برروی روند رشد آنها داشته باشد. به این ترتیب با استفاده از مکمل رشد کودکان علاوه بر رشد جسمانی مناسب از رشد ذهنی و سلامت جسمانی نیز بهره مند خواهد شد و از بروز مشکلات جسمانی نظیر راشیتیسم که بر اثر کمبود کلسیم بوجود می آید و یا کم خونی کودکان جلوگیری می شود. 

همچنین در دوران بارداری و شیردهی مادران نیز باید به مصرف مکمل های مخصوص ادامه دهند چرا که بخش مهمی از مواد مغذی و لازم برای بدن توسط مادر به کودک منتقل می شود. بنابراین تأمین ریز مغذی های مفید به بدن علاوه بر حفظ سلامتی مادر باعث تقویت و رشد مناسبت کودک نیز می شود.

4. داروی افزایش قد نوجوانان

داروی افزایش قد نوجوانان، اکثراً مکمل‌های حاوی ویتامین و مواد معدنی هستند که رشد کودک را تحریک می‌کنند. اگر نگران قد کودک خود هستید می‌توانید با پزشک کودکان صحبت کنید تا برای کودک شما مکمل افزایش قد را تجویز کند. البته در کنار آن باید به سطح فعالیت و تغذیه کودک خود توجه کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. 

5. رشد قد در پسران

رشد قد در پسران و دختران متفاوت است و معمولاً رشد قد پسران بیشتر از دختران است. پسرها معمولاً در دوران بلوغ دچار جهش رشد می‌شوند و پس از آن نیز تا سنین 25 سالگی رشد می‌کنند. برای اینکه رشد قد کودک شما مناسب باشد باید از سطح تغذیه و فعالیت بدنی مناسبی برخوردار باشد.

تحقیقات نشان می‌دهد ورزش‌هایی مانند پرش که به غضروف‌ها ضربه می‌زنند قبل از بسته شدن صفحات رشد استخوانی می‌توانند برای افزایش قد مفید باشند لذا بهترین داروی افزایش قد نوجوانان در درجه اول تغذیه مناسب و انجام فعالیت‌های ورزشی است.

نمودار رشد نوزاد پسر

نمودار رشد نوزاد پسر و دختر معیاری برای سنجش رشد نوزادان است. پزشک با اندازه‌گیری قد و وزن کودک و مقایسه آن با نمودار استاندارد قد و وزن می‌تواند میزان رشد کودک شما را مشخص کند. اگر در این وضعیت کمبودی مشاهده شود حتماً با تجویز قطره‌ها و شربت‌های مخصوص رشد کودک و مکمل رشد کودکان مشکل را برطرف می‌کند.

نوزادان پسر معمولاً رشد سریع‌تری نسبت به نوزادان دختر دارند بنابراین نمودارهای رشد آن‌ها نیز متفاوت است. اگر کودک شما رشد ضعیفی دارد بهتر است از پودر مکمل غذایی استفاده کنید. به عنوان مثال شربت زینک برای رشد موی کودک و شربت سندروس برای افزایش قد پیشنهاد می‌گردد.

از طرفی برخی مکمل‌ها می‌تواند تأثیر بیشتری برای رشد فرزند شما داشته باشد به عنوان مثال شربت آرژیتال باعث بلوغ زودرس می‌شود. همچنین اگر دلیل عدم رشد کودک بی‌اشتهایی باشد مصرف بهترین شربت تقویتی برای کودکان کم اشتها توصیه می‌گردد.

مکمل تقویت حافظه کودکان

حافظه نقش مهمی در توانایی یادگیری کودکان دارد. داشتن حافظه قوی به کودکان کمک می‌کند تا در مدرسه عملکرد بهتری داشته باشند، در امتحانات خوب عمل کنند و نمرات بهتری کسب کنند. با این حال، همه با حافظه قوی به دنیا نمی‌آیند. این مهارت بیشتر اکتسابی است و تقویت حافظه و یادگیری به تدریج گسترش می‌یابد. مکمل تقویت حافظه کودکان سرشار از ترکیبات مغذی مانند کولین، اسید چرب امگا 3 و ویتامین C هستند که به رشد ساختار عصبی و تقویت حافظه کودکان کمک می‌کنند.

مکمل آهن برای کودکان

نوزادان معمولاً با ذخیره مناسبی از آهن متولد می‌شوند که حدود 4 تا 6 ماه دوام می‌آورد. آكادمی اطفال آمریكا توصیه می‌کند از 4 ماهگی به نوزادانی كه فقط از شیر مادر تغذیه می‌کنند مکمل آهن داده شود. مکمل‌های بانوان نیز حاوی مقادیر قابل توجهی آهن هستند و با مصرف آن‌ها در دوران بارداری و شیردهی می‌توان از کمبود آهن کودکان شیرخوار جلوگیری کرد.

کودکانی که نارس یا با وزن کم به دنیا می‌آیند ممکن است ذخیره آهن کمتری داشته باشند. در این صورت پزشک کودک شما احتمالاً مصرف مکمل رشد کودکان و مکمل‌های آهن را حداقل از 6 تا 12 ماهگی کودک توصیه می‌کند.

برای تقویت جذب آهن غذاهای غنی از آهن را برای کودک خود سرو کنید و آن‌ها را با غذاهای غنی از ویتامین C در یک وعده ترکیب کنید. به عنوان مثال، پوره لوبیا و برنج را با سس گوجه فرنگی یا پوره میوه جفت کنید.

مکمل آهن برای کودکان را تنها با تجویز پزشک مصرف کنید زیرا آهن خاصیت تجمعی دارد و می‌تواند با تجمع در بدن باعث مسمومیت شود همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که مصرف مکمل آهن فقط برای کودکان نیست زنان در دوران بارداری و شیردهی با تأمین آهن مورد نیاز خود و کودک خود می‌تواند از خطرات ناشی از کمبود آهن در امان بماند و سلامت خود و جنین را حفظ کند.

بهترین مکمل رشد کودکان

در ادامه به معرفی بهترین پودر مکمل غذایی کودکان و بهترین شربت تقویتی برای کودکان کم اشتها می‌پردازیم:

در ادامه به معرفی بهترین مکمل رشد کودکان، مناسب جهت رشد تقویت کودکان در سنین مختلف پرداخته‌ایم تا با استفاده از آنان به یک وضعیت مناسبی برای بهبود سلامت جسمانی خود برسند.

  • شربت مولتی ویتامین پلاس زینک سانستول

شربت مولتی ویتامین پلاس زینک سانستول از قدیمی‌ترین مکمل‌های کودکان و بهترین شربت زینک برای رشد موی کودکان است. از فواید این مکمل علاوه بر بهبود سلامت پوست، مو و ناخن می‌توان به تقویت استخوان و دندان و کاهش خستگی اشاره کرد. آزمایشات نشان داده است که از شربت و قرص زینک برای رشد قد نیز استفاده می‌کنند.

بیشتر بخوانید :

جهت افزایش رشد و تقویتت کم پشتی موی کودکان "شربت مولتی ویتامین پلاس زینک سانستول" پیشنهاد می‌شود.

  • گینر مخصوص کودکان دوبیس

اگر به دنبال مکملی برای رفع بی‌اشتهایی و لاغری فرزند خود هستید مکمل گینر بهترین گزینه است. لذا اگر بهترین شربت تقویتی برای کودکان کم اشتها را امتحان کرده و نتیجه نگرفته‌اید گینر دوبیس کودکان نیز می‌تواند مفید باشد زیرا مصرف کنندگان در کودکان کم وزن یا دچار سوءتغذیه فیدبک مثبتی از این پودر مکمل غذایی کودکان دریافت کرده‌اند.

بیشتر بخوانید :

برای افزایش وزن کودکان بهتر است مصرف و خرید مکمل رشد کودکان "گینر مخصوص کودکان دوبیس" را امتحان کنید.

  • شربت رویال ژلی فیشر کیندر

شربت رویال ژلی به عنوان بهترین شربت تقویتی برای کودکان است که فواید بسیاری از جمله بهبود سلامت عمومی بدن با برخورداری از غنی‌ترین ماده مغذی یعنی رویال ژلی، افزایش ایمنی بدن، بهبود رشد ذهنی و جسمی کودکان، حفظ سلامت پوست، مو، ناخن و افزایش دهنده اشتها دارد.